Optyczne.pl

Partnerzy


proclub.pl - Profesjonalny Sklep Fotograficzny, Profesjonalny Sklep Foto, Sklep Fotograficzny, Sklep Foto, Sklep wideo, Sklep video, sprzęt Foto, sprzęt Fotograficzny, sprzęt video, sprzęt wideo, produkty fotograficzne, produkty Foto, produkty video, produkty wideo, akcesoria Foto, akcesoria fotograficzne, akcesoria video, akcesoria wideo, kamery video, kamery wideo, Aparaty fotograficzne, aparaty cyfrowe, kamery cyfrowe, Lustrzanki, bezlusterkowce, obiektywy zoom, Macro, Makrofotografia, Monitory, filtry, filtry Foto, filtry fotograficzne, filtry video, filtry wideo, wypożyczalnia sprzętu Foto, CPS, Macro fotografia, warsztaty fotograficzne, szkolenia, studio fotograficzne, wyposażenie studia, zdjęcia, fotografia, kamera gopro, Hero Black, phantom, phantom 2, full Frame, Canon, Sony, Panasonic, Olympus, Pentax, Nikon, Leica, Fujifilm, 
Lumix, Alfa, Sandisk, Hoya, Lowepro, Zoom, PowerShot, Ixus, EOS, Cinema, Legria, pełna klatka, Manfrotto, statywy, torby fotograficzne, torby Foto, torby video, torby wideo, futerały fotograficzne, plecaki fotograficzne, oświetlenie studyjne, GoPro, dji, Hero, ilce, Eizo, spiker, tamron, Zeiss, Tokina, gh4, om-d, lumix, dron, qadrotopter, akcesoria, pen, nex, obiektywy, aparaty, kamery, zdjęcia, LensPen, Canon akcesoria, Sony akcesoria, Panasonic akcesoria, Olympus akcesoria, Leica akcesoria, Fujifilm akcesoria, Pentax akcesoria, Nikon akcesoria, GoPro akcesoria, karty pamięci.Aktualności

Fotografia aktu z Quadralite i FotoABC

Fotografia aktu z Quadralite i FotoABC
7 marca
2017 18:48

Quadralite i FotoABC zapraszają 23 czerwca do zabytkowego Dworku Rzepiszew na warsztaty fotografii aktu. Zajęcia poprowadzi Piotr Nadolski.

Informacja prasowa

Warsztaty fotograficzne - Fotografia Aktu z Quadralite i FotoABC.

Prowadzi - Piotr Nadolski
Organizator - Foto ABC
Partnerzy - Quadralite
Miejsce - zabytkowy Dworek Rzepiszew

Fotografia aktu z Quadralite i FotoABC

Piątek 23.06.2017

 • Godzina 18.00 - przyjazd i zakwaterowanie
 • Godzina 19.30 - 20.30 - wstęp do warsztatów - prowadzi Piotr Nadolski
 • 20.30 - przekąsko/kolacja

Sobota 24.06.2017

 • Godzina 9.00 - śniadanie - sesje z MODELKAMI AKTU
 • W warsztatowych przerwach: o godzinie 14.00 - pyszny obiad (z kawką i przepysznym ciastem)
 • Ok. godziny 19 - kolacja

Fotografia aktu z Quadralite i FotoABC

Niedziela 25.06.2017

 • Godzina 9.00 - śniadanie
 • Godzina 10.00 - i znów rozpoczynamy warsztatową
 • W warsztatowych przerwach: o godzinie 14.00 - pyszny obiad (z kawką i przepysznym ciastem)
 • Ok. godziny 16 - niestety zakończenie warsztatów

PROGRAM:

 • Rozpoczęcie przygody z fotografią aktu
 • Zanim zaczniemy rozmawiać z modelką - proces przygotowania sesji aktów
 • Aspekty prawny i bezpieczeństwo
 • Modelki - gdzie szukać i jak przekonać do pozowania
 • Podstawy pracy w studio
 • Fizyka światła
 • Sprzęt studyjny - lampy, modyfikatory
 • Światłomierz w studio - dlaczego warto używać
 • Obiektyw - wpływ wyboru ogniskowej na perspektywę
 • 1001 drobiazgów przydatnych podczas sesji
 • Światło mieszane - jak połączyć światło naturalne z błyskowym
 • Schematy oświetlenia sprawdzające się w fotografii aktu - ćwiczenia praktyczne
 • Indywidualne sesje uczestników warsztatów z wykorzystaniem światła błyskowego
 • Sesje z modelkami
 • Zdjęcia w świetle naturalnym (zajęcia grupowe)
 • Duet Lightroom, Photoshop
 • Archiwizacja, katalogowanie - jak zapanować nad tysiącami zdjęć
 • Postprodukcja - Czy warto obrabiać a jeśli tak, to jak

Fotografia aktu z Quadralite i FotoABC

Koszt warsztatów - 650 zł (w tym: warsztaty, sesje z modelkami, zakwaterowanie i przepyszne jedzenie). Zapewniamy pełen profesjonalizm w przygotowaniu warsztatów, piękne modelki, sprzęt Studyjny Quadralite, no i oczywiście dobrą zabawę...

Adres - Rzepiszew 51, 98-240 Szadek.
Ilość miejsc OGRANICZONA!!
Wszelkie pytania (i zapisy) proszę kierować na foto@fotoabc.com.

Fotografia aktu z Quadralite i FotoABC


Komentarze czytelników (15)
 1. sektoid
  sektoid 7 marca 2017, 19:02

  Lepsze od kotleta :D

 2. handlowiecupc
  handlowiecupc 7 marca 2017, 19:29

  Jak dla mnie to zaprezentowane fotki, na tle wantuchowych wyglądają co najmniej skromnie.

 3. chinasith
  chinasith 7 marca 2017, 19:55

  Jak dla mnie wantuchowe są piękne, ale nie mają w sobie kobiecej subtelności. Są ciosane dłutem. I nic w tym dziwnego bo w końcu autor jest rzeźbiarzem z wykształcenia o ile mi wiadomo. Te zaprezentowane tutaj mi osobiście bardziej odpowiadają bo trzeba na prawdę mieć wyczucie, by tak subtelnie operować światłem i cieniem, oraz tak delikatnie pokazać piękno kobiecego ciała. Natomiast nagie fakty są takie, że wszystkie zdjęcia o których pisałem powyżej są po prostu piękne, a talent autorów niezaprzeczalny. Warto jechać na oba warsztaty i poznać oba style i oba podejścia do sztuki aktu :-)

 4. druid
  druid 7 marca 2017, 21:58

  @chinasith
  To chyba organizator tych warsztatów założył tutaj konto i leje wodę wychwalając sam siebie.
  Wantuch to jeszcze czasem czymś ciekawym zaskoczy, choć oczywiście sam takiego typu zdjęć nie preferuję.
  Fotki powyżej to zwykła przeciętność nawet zakładając, że kogoś rajcują zdjęcia kobiecych fragmentów ciała. Bo ja w tym nic ciekawego nie widzę, ale to już subiektywna kwestia.

 5. dARTi
  dARTi 8 marca 2017, 17:27

  Hmm - to może i ja se zorganizuję jakieś warsztaciki (wprawdzie ze starym quantuumem ale zawsze :P)

  na dole po prawej zmień tło!!

  link
  link
  link
  link

  aha - zapomniałem, że ja się aktem jednak nie zajmuję..

 6. Vendeur
  Vendeur 8 marca 2017, 23:13

  @dARTi - prawidłowo, lepiej się nie zajmuj :P

 7. dARTi
  dARTi 9 marca 2017, 02:49

  @Vendeur - Pokusiłem się o przejrzenie portfolio wątkosprawcy. Może ze dwa zdjęcia z saksofonem godne uwagi wg mojej estetyki. Może zwyczajnie trafiłem na niepełną wersję w której autor nie chwali się swoimi dobrymi zdjęciami. W domyśle krytykując podlinkowałem moje zdjęcia poczynione przez całkowitego amatora bez aspiracji warsztatowych. Uważam, że to w dobrym guście kiedy krytykując pokazujemy, że cokolwiek mamy do powiedzenia w poruszanym temacie. Zakładam zatem, że skoro tak wyciągnąłem Cię do tablicy nie omieszkasz zaprezentować czegoś co zamknie mi usta i nakaże oddać szacunek :)

 8. +tof
  +tof 9 marca 2017, 11:12

  @dARTi ? Mogę ustosunkować się do tych zdjęć? Pytam poważnie, żebyś nie myślał, że chcę Ci zaszkodzić, wręcz odwrotnie. Mimo, że jestem absolutnym amatorem i nie mogę/chcę/potrafię chwalić się kontrfotografiami to mam swoje odczucia. Pozwolisz? Oto one: zdj 1 za mało widać twarz, niedużo centymetr dwa. Nie chodzi o to, żeby modelkę dało się identyfikować, ale ona gra tutaj tygrysa, a tygrys musi mieć pysk. Może wystarczyłoby, żeby podniosła troszkę wyżej ręce: wtedy zniknąłby też ten minimalny garbek na łopatce.
  Zdj 2 to jest okropne, straszne, coś jak Alien z filmu Obcy Nostromo, na miejscu modelki bym się obraził i może nawet zerwał pracę z fotografem gdyby taką fotkę chciał pokazać komukolwiek z zewnątrz, albo tym gorzej publikować. Zdj 3 nie mam żadnych zastrzeżeń: modelka jako sum wyciągnięty prosto z wody, albo szczur z kanałów, po prostu piękny przykład gnijącej panny młodej. Fotka bardzo dobra tyle, że nie bardzo wiem w jakim glamour czasopiśmie takie zdjęcia da się publikować (ale ja się nie znam). Zdj 4 wyrzuć, zapomnij, wypadek przy pracy.
  Mam nadzieję, że odbierzesz to jako pozytywną krytykę. Takie były moje intencje. Pozdr

 9. PeterLeonard
  PeterLeonard 9 marca 2017, 13:54

  @dARTi

  a ja śmiało stwierdzam że Twoje lepsze od tych tutaj zaprezentowanych...ale przynajmniej można się pośmiać z fotoziutków wysilających się na "wyszukaną" krytykę o protekcjonalnym tonie :D

 10. druid
  druid 9 marca 2017, 17:11

  @PeterLeonard
  Haha dokładnie, trafiłeś w sedno. Typowa przypadłość fotoziutka, by rozbijać zdjęcie na czynniki pierwsze, wymądrzać się i mentorskim tonem pisać co należało by zrobić. Zdjęcie jest albo ciekawe albo nie, w obydwu przypadkach jest całościową wizją fotografującego.

 11. dARTi
  dARTi 9 marca 2017, 18:35

  Zdjęcia są dość przypadkowe robione koleżance na szybko bez zadęcia i napinania. Są inne bo robione freestylerem. Praktycznie w ciemnościach bo atmosfera bardziej intymna czyt. mniej stresująca. Dziewczyna pozowała sama a ja próbowałem ogarnąć nie tylko ostrość ale i jej płaszczyznę za pomocą obiektywu otwartego na 1.4 przymocowanego do body za pomocą dętki od roweru. Jeżeli ktoś próbował to wie jakie to wyzwanie. Niewiele ma wspólnego z naciśnięciem spustu po wcześniejszym wybraniu punktu AF. Po co? A po to, żeby było inne i to bez używania rozmyć w PS. Można oczywiście robić zdjęcia w których wszystko jest wg. zaleceń rzemiosła fotograficznego. Bez wątpienia są one wtedy wykonane poprawnie w przeciwieństwie do moich. Tylko czy nadal będą ciekawe lub chociaż odrobinę inne niż wszystkie? Żeby nie było - zrobiłem też kilka klatek tradycyjnym obiektywem z AF. Wg mojej indywidualnej oceny nie obroniły się..
  A krytyka (ta konstruktywna) zawsze mile widziana :)

 12. karp1225
  karp1225 9 marca 2017, 20:40

  Hmm..jednak ocena zdjęc przyrodniczych jest łatwiejsza bo już na pierwszy rzut oka widac czy zdjęcie jest dobre czy nie...w portretach/aktach jednak jest inaczej bo punkt widzenia zależy od punktu siedzenia :)

 13. sloma_p
  sloma_p 9 marca 2017, 22:59

  @dARTi - przyjmij dobrą radę - nie wklejaj na forum onanistów sprzętowych siedzących po uszy w wojnach systemowo-formatowych zdjęć. Zwłaszcza dobrych zdjęć.

  Mnie się Twoje prace podobają. Bardziej niż to co jest w tym ogłoszeniu.

 14. PeterLeonard
  PeterLeonard 9 marca 2017, 23:16

  @dARTi

  tak właśnie powstają najlepsze zdjęcia :)

 15. dARTi
  dARTi 10 marca 2017, 15:04

  Generalnie ocena zdjęć jest trudna. Za mało o tym wiem, żebym choć próbował być obiektywnym więc oceniam subiektywnie co niesie za sobą duże ryzyko niezrozumienia zamysłu autora tudzież sytuacji w której praca powstała.
  Tak jak napisałem nie zajmuję się aktem. Hobbystycznie robię portret ale ani w akcie ani w portrecie nie czuję się na siłach oceniać fachowców. Jedyne co mogę powiedzieć, to że coś mi się podoba lub nie w ocenie subiektywnej.

  A prace organizatora warsztatów nie podobają mi się. Być może dlatego, że to sztuka "wysoka"? Ale, że to "akt" to pewnie przyciągnie chętnych rządnych wrażeń tym bardziej, że stosunkowo niedrogo..

Napisz komentarz

Komentarz można dodać po zalogowaniu.


Zaloguj się. Jeżeli nie posiadasz jeszcze konta zarejestruj się.