Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
AF - 40D vs 350D
Autor Wiadomość
mrooq
[Usunięty]

Wysłany: Pią 11 Kwi, 2008   AF - 40D vs 350D

Witam.

Majac aktulanie Canona 350D mialem powazne problemy z paca AF'a w 50tce. Warunki byly trudne bo byla to impreza na ktorej byla masa sztucznych swiatel - spotow wiec nie bylo jasko.
Nawet z flash musial sie nameczyc dosc spora ilosc razy zeby pomoc 50tce ustawuc ostrosc. czasem probowalem po 3-4 razy a ostrosc i tak nie byla taka jak nalezy.
Teraz: Czy zmianiajac na 40D - bo tak planuje przeciagu 2 miesiecy polepszy stan rzeczy? Czy moge liczyc na to nie bede mial AZ takich problemow z AF jak to bylo z 350D?

Dzieki
Luke
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






Dingo 
Bywalec


Pomógł: 1 raz
Posty: 103
Skąd: Silesia
Wysłany: Pią 11 Kwi, 2008   

wiesz, bez dwóch zdań AF 40D jest lepszy niż AF 350D, więc po zmianie korpusu powinno być zauważalnie lepiej, ale....

teoretycznie nie jest wykluczone, że problem jest też po stronie obiektywu. Podaj więcej szczegółów.
 
 
mrooq
[Usunięty]

Wysłany: Pią 11 Kwi, 2008   

no wiec obiektyw byl ustawiony prawie zawsze na f/2.8. nie ma co duzo szczegolow podawac.
aparat krecil nim cala mase razy zeby ustrawic ostrosc. wspomaganie fleshem musialo byc powtarzane niejednokroc 3-4 razy. Mi sie wydaje ze AF 350tki poprostu nie dawal rady w tych warunkach. Nie mialem okazji sprawdzac szkla na innym body w trudnych warunkach

oto przykladowe foto i warunkow swietlnych



ciekawosc mnie zzera jak 40tka poradzila by sobie w takich warunkach
 
 
007areka
[Usunięty]

Wysłany: Pią 11 Kwi, 2008   

...pozycz 40d i sprobuj...jaka to byla 50mm f1.8 czy 1.4 :?: ...o juz doczytalem
Ostatnio zmieniony przez 007areka Pią 11 Kwi, 2008, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
mrooq
[Usunięty]

Wysłany: Pią 11 Kwi, 2008   

007areka napisał/a:
...pozycz 40d i sprobuj...jaka to byla 50mm f1.8 czy 1.4 :?:


1.4
bardzo lubie ten obiektyw
 
 
007areka
[Usunięty]

Wysłany: Pią 11 Kwi, 2008   

...taki zetaw powinien sie swietnie spisywac celnosc szybkosc powtarzalnosc
 
 
mrooq
[Usunięty]

Wysłany: Pią 11 Kwi, 2008   

no to szykuje sie na 40tke :D skolei jedna mysl nie chce mnie odpuscic - ze na ebay mozna dostac 5D juz za 4,4k w przeliczeniu! nowke
 
 
koraf 
Optyczny
Koraf



Pomógł: 8 razy
Posty: 1722
Skąd: Legnica
Wysłany: Pią 11 Kwi, 2008   

mrooq napisał/a:
no to szykuje sie na 40tke :D skolei jedna mysl nie chce mnie odpuscic - ze na ebay mozna dostac 5D juz za 4,4k w przeliczeniu! nowke


Ale AF w 5d nie to co w 40d :mrgreen: ale i tak wolę 5d :mrgreen:
 
 
Dingo 
Bywalec


Pomógł: 1 raz
Posty: 103
Skąd: Silesia
Wysłany: Pią 11 Kwi, 2008   

mrooq napisał/a:
no to szykuje sie na 40tke :D skolei jedna mysl nie chce mnie odpuscic - ze na ebay mozna dostac 5D juz za 4,4k w przeliczeniu! nowke

mrooq, cena 5D w stosunku do jego potencjału jest już i tak atrakcyjna. Co więcej - jeśli tylko pogłoski o rychłej premierze 5D MKII okażą się prawdziwe to cena 5D spadnie jeszcze bardziej ;)
Masz sprzęt, więc "kadry Ci NIE uciekną", możesz jeszcze trochę poczekać z zakupem i na spokojnie podjąć decyzję jaki korpus chcesz / potrzebujesz.

koraf napisał/a:
mrooq napisał/a:
no to szykuje sie na 40tke :D skolei jedna mysl nie chce mnie odpuscic - ze na ebay mozna dostac 5D juz za 4,4k w przeliczeniu! nowke


Ale AF w 5d nie to co w 40d :mrgreen: ale i tak wolę 5d :mrgreen:

koraf, nie tylko Ty ;)
 
 
MM 
Temu Panu już podziękujemy
GORSZY SORT POLAKA



Pomógł: 115 razy
Posty: 7589
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią 11 Kwi, 2008   

50/1.4 to nie jest demon szybkości i celności w takich warunkach. W połączeniu z 350D musiało się koszmarnie pracować.
 
 
igorax 
Rozmowny
vast



Pomógł: 5 razy
Posty: 408
Skąd: p-ń
Wysłany: Sob 12 Kwi, 2008   

40D + 50/1.4 w takich warunkach działa poprawnie, nie jest za wolno, ale też nie grzeszy szybkością z celnością nie miałem problemów, z tą szybkością to chyba tak to szkło już ma że po prostu nie jest hartem.
 
 
mrooq
[Usunięty]

Wysłany: Sob 12 Kwi, 2008   

Cytat:
możesz jeszcze trochę poczekać z zakupem i na spokojnie podjąć decyzję jaki korpus chcesz / potrzebujesz.


no widzisz tak to juz jest ze juz czekam i czekam. powiedzialem sobie po 30D ze poczekam na jego nastepce. I oto jest - 40D. Juz starczy tego czekania. Smierci sie w taki sposob doczekam.Decyzja podjeta-40D.
Wracajac na chwile do 5D. Moze wyjatkowo glupio to dla wszystkich za brzmi ale w 5D brakuje mi wystawianej lampy.Wersja MKII jak wyjdzie to pewnie skopie tylki Nikonom D300
 
 
Dingo 
Bywalec


Pomógł: 1 raz
Posty: 103
Skąd: Silesia
Wysłany: Sob 12 Kwi, 2008   

mrooq napisał/a:
no widzisz tak to juz jest ze juz czekam i czekam. powiedzialem sobie po 30D ze poczekam na jego nastepce. I oto jest - 40D. Juz starczy tego czekania. Smierci sie w taki sposob doczekam.Decyzja podjeta-40D.
Wracajac na chwile do 5D. Moze wyjatkowo glupio to dla wszystkich za brzmi ale w 5D brakuje mi wystawianej lampy.Wersja MKII jak wyjdzie to pewnie skopie tylki Nikonom D300

Skoro już jesteś zdecydowany to super. 40D to dobra decyzja, bo dzieli go naprawdę przepaść od 350D, kórego obecnie używasz :)

A co do 5D... jak już kiedyś przestanie Ci wystarczać 40D to po prostu wtedy kupisz sobie np. nowy i nowoczesny 5D MKII - bo nie da się ukryć, że obecny 5D w zestawieniu z Nikonem D300 mocno odstaje pod wieloma względami... broni się przede wszystkim rewelacyjną matrycą FF. Ale nie oszukujmy się - nowy 5D raczej nie będzie miał wbudowanej lampy ;)
 
 
Paweł_G 
Maniak



Pomógł: 6 razy
Posty: 941
Skąd: Szczecin
Wysłany: Sob 12 Kwi, 2008   

O różnicach af między 350D a 40D nie mogę nic powiedzieć za to ostatnio porównywałem af w moim 30D z tym w 40D kolegi i różnica jest wyraźna. Oba aparaty miały Tamrona 17-50 więc nie był to demon szybkości ale nawet na oko 40D szybciej kręci af w szkle. Ponadto porównywałem ostrzenie aparatów skierowanych w ciemne miejsca, ustawienia w obu puszkach takie same. Wyniki były takie że 30D ostrzył za 2 - 3 punktów af przy czym zawsze centralny jako krzyżowy najbardziej czuły, za to 40D ostrzył w 4 -6 punktów af i to raz za razem. Skoro wiadomym jest że af w 30D to inna liga niż ten w 350D to tym bardziej z 40D powinieneś być zadowolony. Mnie po tych testach cholernie korci pomysł przesiadki na 40D tym bardziej że poprawili ergonomię która w 30D nie jest najlepsza.
 
 
007areka
[Usunięty]

Wysłany: Sob 12 Kwi, 2008   

MM napisał/a:
50/1.4 to nie jest demon szybkości i celności w takich warunkach. W połączeniu z 350D musiało się koszmarnie pracować.

...wybrednis ...nawet 50'ka 1,4 mu zawadzila :mrgreen:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 11