Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Canon 100-400mm f/4.5-5.6L IS ?
Autor Wiadomość
MM 
Temu Panu już podziękujemy
GORSZY SORT POLAKA



Pomógł: 115 razy
Posty: 7589
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw 12 Paź, 2006   

Skoro te zdjęcia cieszą oko to dam jeszcze kilka następnych. Najwyżej admin mnie zabije :) Taka przypadkowa zrzutka tego co wisi gdzieś w necie.





























Ostatnio zmieniony przez MM Pon 19 Lut, 2007, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






eudajmonion 
Uczestnik


Pomógł: 1 raz
Posty: 51
Wysłany: Czw 12 Paź, 2006   

co to dużo pisać. jak dla mnie rewela Mariusz.
 
 
MM 
Temu Panu już podziękujemy
GORSZY SORT POLAKA



Pomógł: 115 razy
Posty: 7589
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw 12 Paź, 2006   

No to nie czekaj na testy bo te nigdy wszystkiego o szkle nie powiedzą. Kupuj obiektyw bo jako jego użytkownik mogę je tylko gorąco polecić. Jest za..... sty i tyle :D
 
 
eudajmonion 
Uczestnik


Pomógł: 1 raz
Posty: 51
Wysłany: Pią 13 Paź, 2006   

dziś jestem zdecydowany na tego lensa w 90% a ponieważ jestem amatorem, jak poczekam pół roku to wiele nie stracę (niebawem mogę też nie mieć body do robienia zdjęć).
nasunęło mi się jeszcze jedno pytanie:
czy przy zakupie powinienem na coś zwrócić specjalną uwagę, prócz normalnego sprawdzenia, pod kątem poprawności działania? mianowicie, czy w tym typie szkła występuje coś takiego jak „gorsza partia produkcyjna” - kiedyś L’ka to było dobre szkło, dziś sytuacja nie jest taka oczywista, jak słyszałem.
 
 
MartinF
Bywalec


Posty: 139
Wysłany: Pią 13 Paź, 2006   

Fortki fajne, ale to tylko ekran, papier dopiero pokazuje wszystko. W testach ten obiektyw pod wazgledem obrazu - ostrości wypada jedanak jak na L słabo, ale nie robiłem fotek tą L i nie dyskutuje, a z testami tez różnie bywa. http://www.photozone.de/8...56_is/index.htm
 
 
MM 
Temu Panu już podziękujemy
GORSZY SORT POLAKA



Pomógł: 115 razy
Posty: 7589
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią 13 Paź, 2006   

Wiele z tych zdjęć wywołałem, paredziesiąt wisi na Lublinku w Łodzi, sporo u mnie w domu, w pracy, u znajomych. Formaty od 20x20 do 30x45. Wszędzie jest bardzo ok. Dlatego też testy traktuję bardzo zachowawczo. Bo na papierze wyjdzie jedno a życie pisze swoją historię. Co do aberracji czy szybkości i dokładności AF są pewną wyrocznią. Co do ostrości.... w teście musi być naprawdę tragicznie aby to było widać. Poza tym testy nie powiedzą nam wszystkiego o kolorystyce, barwie, kontrastach wychodzących z tych obiektywów, specyfice i praktyce w użytkowaniu. 100-400L nie jest szkłem wzorcowym, ale jego zalety jak pancerna obudowa, trwałość, niezawodność, dokładność i szybkość AF, stabilizacja, zakres ogniskowych, jakość zdjęć (także tych na pełnej dziurze) przemawia za tym szkłem i choć np. taka Sigma 100-300/4 jest lepsza optycznie to bym się w życiu na nią nie zamienił bo jej konstrukcja i praktyka w użytkowaniu do moich zastosowań ją dyskwalifikują. Każdemu według potrzeb jak się to mówi. Co z tego, że miałbym trochę lepsze zdjęcie jeżeli 2/3 fotek by ... nie było zrobionych bo szkło "nie dałoby rady". Ja polecam gorąco. Wybór należy do kupującego.
 
 
Arek 
Redaktor



Pomógł: 289 razy
Posty: 14009
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sob 14 Paź, 2006   

Testy też oparte są o zdjęcia więc trochę nie zgodzę się z tym co
piszesz. Jeśli obiektyw jest niesotry, nawet lekko, to w testach to
wyjdzie. Takie wrażenie, że testy jedno, a życie drugie można odnieść
czytając źle wykonane testy lub testy jakiś felernych egzemplarzy. Testy
na Photozone są dobre i w większości przypadków zgodne z tym co odczuwa
użytkownik danego obiektywu. Problem w tym, że jest tam kilka wpadek. Do
nich należy właśnie wynik dla 100-400 L oraz np. dla 134 f/2.8L, którego
MTFy wyszły mniejsze niż u niejednego zooma Sigmy czy Tamrona, a
testujący nawet o tym się nie zająknęli.

Trudno powiedzieć co jest przyczyną. Myślę, że może być nią praca na
JPGach, które są w pewnym stopniu nieprzewidywalne. Analizując nasze
dane, miałem już bowiem przypadki, że JPGi dawały zupełnie inne wyniki
niż RAWy, dlatego wciąż podkreślam, że jeśli testy optyki to tylko na
RAWach. Ludzie z PZ są łebscy, ale naprawdę dziwi mnie ich decyzja
odnośnie testowania na JPGach. Stąd też nie dziwi mnie, że czasami
wyjdzie im pasztet.
 
 
MartinF
Bywalec


Posty: 139
Wysłany: Pon 16 Paź, 2006   

Zdjęcia naprawdę ok, nie odbieraj mojej wypowiedzi jako wytyk. Sam ma L 24-105 IS i też nie zamienię jej na żaden inny obiektyw o podobnych parametrach. Tu się z tobą zgodzę, że L o wiele lepiej od innych obiektywów oddaja kontrasty, prawdziwe nasycenie kolorów i może to dziwne ale wydaję mi się, że maja też jakby lepszą głębię. O warunkach użytkowych i niezawodności, nawet nie ma co dyskutować.
Warto zwrócić też uwagę na jedna rzecz L 100-400 testowania była na 350D. Mam ten aparacik - całkiem przyjemny. Ale dopiero kiedy podpiąłem swoją L pod analog eos 1V czy 5D, zaczeła się zabawa z fotografią. Stąd wniosek L-ki, wrażliwe są także na body, jezeli nie stworzycie im odpowiednich warunków, nie pokarzą do końca wszystkiego.
 
 
MM 
Temu Panu już podziękujemy
GORSZY SORT POLAKA



Pomógł: 115 razy
Posty: 7589
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto 17 Paź, 2006   

Fakt jest faktem, że na 5D to wszystkie moje obiektywy dostają skrzydeł. Nawet ta cholerna Sigma 17-35 :P
 
 
Arv
[Usunięty]

Wysłany: Sro 22 Lis, 2006   

Teraz nie tylko wiadomo ale nawet widać, że MM wie co pisze o teleobiektywach. Mieć długą lufę to jedno a umieć z niej strzelać to inna sprawa. Trofea MMariusza robią na mnie wrażenie.
pzdr,

Arv.
 
 
Miszelos 
Uczestnik


Posty: 94
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto 12 Gru, 2006   

MM: a gdzie kupic ten obiektyw najtaniej ?

Jesli mozesz podaj namiary na miszelos@poczta.onet.pl
 
 
MM 
Temu Panu już podziękujemy
GORSZY SORT POLAKA



Pomógł: 115 razy
Posty: 7589
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto 12 Gru, 2006   

Nie wiem gdzie można NAJTANIEJ. Pewnie używany z allegro albo jeszcze taniej ze stanów. Ja wiem gdzie jest solidnie. Polecam fotoaparaciki z allegro. Pytać tam na priva.
 
 
d
Nowy


Posty: 12
Wysłany: Sro 13 Gru, 2006   

Przyłączam się do zachwytów - piękne zdjęcia! Aż lepiej idzie praca w nocy, jak się popatrzy na coś takiego:)
 
 
Miszelos 
Uczestnik


Posty: 94
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sro 13 Gru, 2006   

a jak to szkielko wypada w porownaniu do sigmy 80-400mm F4.5-5.6 APO EX OS?
 
 
MM 
Temu Panu już podziękujemy
GORSZY SORT POLAKA



Pomógł: 115 razy
Posty: 7589
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro 13 Gru, 2006   

Dla mnie do spottingu ta Sigma kompletnie się nie nadaje ze względu na dużo wolniejszy AF. Ale ja mam specyficzne preferencje. System zoomowania też wolę z Canona, jest szybszy.
Reszty poszukaj tutaj
http://www.canon-board.in...ht=sigma+80-400

i tutaj
http://forums.dpreview.co...essage=13672948
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,03 sekundy. Zapytań do SQL: 9