Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Obiektyw SIGMA 17-70mm F2.8-4.5 DC MACRO
Autor Wiadomość
Benedykt 
Bywalec


Pomógł: 1 raz
Posty: 157
Skąd: Krzeszowice
Wysłany: Sro 01 Mar, 2006   Obiektyw SIGMA 17-70mm F2.8-4.5 DC MACRO

Cześć !

No to zaczynamy ...

Poszukuję opinii na temat obiektywu SIGMA 17-70mm F2.8-4.5 DC MACRO. Chciałbym go kupić do EOS 350D, ale jako że jest to produkt nowy, nie znalazłem na jego temat żadnych opinii.

Czy ktoś wie coś na temat opinii o tym sprzęcie?

Będę wdzięczny za odpowiedź.
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






Arek 
Redaktor



Pomógł: 289 razy
Posty: 14008
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sro 01 Mar, 2006   

Na razie wiemy tylko tyle:
http://www.optyczne.pl/index.php?news=7

Marzec się dopiero zaczął i obiektyw ma się pojawić w tym miesiącu. Oczywiście będziemy chcieli go jak najszybciej przetestować, łącznie z innymi nowościami np. Tamrona czy Canona.

Arek
 
 
RobertO 
Administrator



Pomógł: 6 razy
Posty: 1150
Skąd: Trójmiasto
Wysłany: Czw 02 Mar, 2006   Bedzie test!

Wlasnie dostalismy potwierdzenie ze Sigme powinnismy dostac do testu juz we wtorek. Tak wiec jak najszybciej postaramy sie cos na jej temat napisac.
 
 
marekg
Nowy


Posty: 2
Skąd: Nowy Sacz
Wysłany: Wto 14 Mar, 2006   

może przetestujecie tez sigmę 18-50/2,8 EX DC , po ostatnich obniżkach cen na allegro można ja kupić już prawie w cenie sigmy 17-70
 
 
Arek 
Redaktor



Pomógł: 289 razy
Posty: 14008
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto 14 Mar, 2006   

Przetestowaliśmy właśnie obie, czyli 17-70 i 18-50 f/2.8. Test 17-70 jest już prawie opracowany i w przeciągu 2-3 dni ukaże się w serwisie. Potem przyjdzie kolej na 18-50.
 
 
Arek 
Redaktor



Pomógł: 289 razy
Posty: 14008
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sro 15 Mar, 2006   

Zainteresowanych testem Sigmy 17-70 mm zapraszam na główną :)
 
 
RobertO 
Administrator



Pomógł: 6 razy
Posty: 1150
Skąd: Trójmiasto
Wysłany: Sro 15 Mar, 2006   Re: Obiektyw SIGMA 17-70mm F2.8-4.5 DC MACRO

Benedykt napisał/a:
Cześć !
Poszukuję opinii na temat obiektywu SIGMA 17-70mm F2.8-4.5 DC MACRO. Chciałbym go kupić do EOS 350D, ale jako że jest to produkt nowy, nie znalazłem na jego temat żadnych opinii.


Widzialem w komentarzach do testu ze sie zdecydowales na zakup tego szkla. mam nadzieje ze podzielisz sie swoimi opiniami na jego temat. no i dasz znac czy potwierdza sie wyniki testu.
pozdrawiam
 
 
Żaba
Początkujący


Posty: 29
Wysłany: Sro 15 Mar, 2006   

Jak wygląda kwestia jasności tego obiektywu? Tzn dla jakich ogniskowych dysponujemy jasnością f2.8?
Z testu wynika, że jedyny poważny mankament tego obiektywu to wnietowane dla 17mm. Czyżby nowy lider w klasyfikacji zoom uniwersalny, oraz cena/jakość??

pozdrawiam
 
 
Arek 
Redaktor



Pomógł: 289 razy
Posty: 14008
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sro 15 Mar, 2006   

Uzupełniam więc: dla 17 mm 2.8, dla 30 mm 3.5, dla 50 mm 4.0 i dla 70 mm 4.5.
 
 
Żaba
Początkujący


Posty: 29
Wysłany: Sro 15 Mar, 2006   

Arek podziwiam tempo pracy.
Panowie mam takie pytanko. Z informacji na stronie cyfrowe.pl wynika że obiektyw ten dostępny jest z mocowaniem Canon, Nikon, Sigma. Czy wiecie coś na temat dostępności tego obiektwu z mocowaniem Pentaxa, Minolty? Na polskiej stronie Sigmy www.sigma-foto.pl brak jakiej kolwiek informacji o tym obiektywie.

pozdrawiam

nieaktualne znalazłem ofertę tego obiektywu w innym sklepie z dedykacją i dla Minolty i dla Pentaxa
 
 
Benedykt 
Bywalec


Pomógł: 1 raz
Posty: 157
Skąd: Krzeszowice
Wysłany: Sro 15 Mar, 2006   Re: Obiektyw SIGMA 17-70mm F2.8-4.5 DC MACRO

RobertO napisał/a:
Benedykt napisał/a:
Cześć !
Poszukuję opinii na temat obiektywu SIGMA 17-70mm F2.8-4.5 DC MACRO. Chciałbym go kupić do EOS 350D, ale jako że jest to produkt nowy, nie znalazłem na jego temat żadnych opinii.


Widzialem w komentarzach do testu ze sie zdecydowales na zakup tego szkla. mam nadzieje ze podzielisz sie swoimi opiniami na jego temat. no i dasz znac czy potwierdza sie wyniki testu.
pozdrawiam


Tak, zamówiłem obiektyw w Krakowie w www.dve.pl. Będę go mógł odebrać jutro, najpóźniej w piątek. Dla zainteresowanych podaję informację, że cena zakupu wynosi 1439 zł.
Ciekawa rzecz, że wśród krakowskich firm sprzedających obiektywy SIGMA wymienionych na sigma-foto.pl występują dość znaczne różnice w cenie - od 1550 zł, poprzez 1499 zł do wspomnianych 1439 zł.

Najśmieszniejsze jest to, że jedna z firm nie była w stanie podać mi ceny - miła pani odesłała mnie po informację na stronę sigma-foto.pl :lol:
 
 
al9
Nowy


Posty: 9
Skąd: Szczecin
Wysłany: Sro 15 Mar, 2006   problemy z AF

Najpierw dzięki za test! Super! Tak trzymać!
Nabrałem ochoty na ten obiektyw.. Testowany obiektyw ma kłopot z af. W każdych warunkach oświetleniowych, czy w przypadku deficytu światła? Skąd w sigmie wiedzą, ze inne pracują lepiej? Jak z kalibracją w serwisie? Szczerze mówiąc - tylko ten parametr mnie martwi...
Pozdrawiam
al
 
 
Arek 
Redaktor



Pomógł: 289 razy
Posty: 14008
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sro 15 Mar, 2006   

Benedykt, trzeba było kupić w cyfrowe.pl, od których pożyczaliśmy sprzęt do testów. Oni mają po 1389 zł i to solidna firma.

Al9, dane dotyczące autofokusa Sigmy podane w teście dotycza warunków studyjnych. W innych (np. pomieszczenia) nie zaobserwoałem wyraxnych różnic pomiędzy nią a kitem.

Arek
 
 
Benedykt 
Bywalec


Pomógł: 1 raz
Posty: 157
Skąd: Krzeszowice
Wysłany: Czw 16 Mar, 2006   

Arek napisał/a:
Benedykt, trzeba było kupić w cyfrowe.pl, od których pożyczaliśmy sprzęt do testów. Oni mają po 1389 zł i to solidna firma.

Arek


Arku, też o tym myślałem, żeby kupić w cyfrowe.pl. :roll:
Niemniej kupując w cyfrowe.pl muszę opłacić dodatkowo koszty przesyłki - minimum 10 zł. To już na wstępie zmniejsza różnicę ceny zakupu do 40 zł.
Jak coś kupuję za - bądź co bądź - nie małe pieniądze, to wolę na miejscu to pomacać, sprawdzić, przetestować, podpiąć do aparatu i pstryknąć parę fotek, zobaczyć, jak obiektyw pracuje, jak ostrzy. Zdaję sobie sprawę, że kupując w sprzedaży wysyłkowej mam prawo do zwrotu towaru, ale jest to tak naprawdę kłopot, bo trzeba przygotować wysyłkę i wysłać ją na własny koszt. Tak więc różnicę w cenie traktuję jako koszt zmniejszonego ryzyka zakupu czegoś, co co przy "macaniu" mi nie podejdzie. :?
I tak się cieszę, bo w pierwotnej wersji obiektyw miał podobno kosztować w okolicach 1700 zł. I tak jestem do przodu. :wink:
 
 
Arek 
Redaktor



Pomógł: 289 razy
Posty: 14008
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw 16 Mar, 2006   

Ja bym jeszcze przestrzegał przed hurraoptymizmem przy kupowaniu szkieł dedykowanych do APS-C. Sam pamiętam, że Canon 10D na premierze kosztowal więcej niż premierowy Canon 5D. Tak więc za 2-3 lata cyfrzaki z matrycami FF będą w cenie dzisiejszych APS-C. Wtedy wszyscy za bezcen będą sprzedawac te Sigmy 18-50 i 17-70 oraz wszystkie EF-Sy i szukać czegoś co da dobry obraz na FF.

Warto pamiętać, że szkło kupuje się na lata, a korpus obecnie wymienia się co 3-4 lata...

Arek
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,11 sekundy. Zapytań do SQL: 13