Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Obiektyw SIGMA 17-70mm F2.8-4.5 DC MACRO
Autor Wiadomość
Arek 
Redaktor



Pomógł: 289 razy
Posty: 14009
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto 21 Mar, 2006   

Nic dziwnego. Ten Tamron zbierał zawsze bardzo pozytywne opinie. A stałe światło, to
zawsze stałe światło. Ponadto to szkło jest projektowane pod FF, więc na APS-C na
pewno nie będzie winietowania i za 3-4 lata nie będzie żadnych problemów jak wymienisz korpus na FF.

Arek
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






Benedykt 
Bywalec


Pomógł: 1 raz
Posty: 157
Skąd: Krzeszowice
Wysłany: Wto 21 Mar, 2006   

Arek napisał/a:
Nic dziwnego. Ten Tamron zbierał zawsze bardzo pozytywne opinie. A stałe światło, to
zawsze stałe światło. Ponadto to szkło jest projektowane pod FF, więc na APS-C na
pewno nie będzie winietowania i za 3-4 lata nie będzie żadnych problemów jak wymienisz korpus na FF.

Arek


Dokładnie jest tak jak piszesz.
Tak szczerze, to bardzo wziąłem sobie do serca Twoją uwagę, że warto rozważyć zakup obiektywu pod FF. Męczyłem się z tą myślą przez cały weekend. :?
Miałem trochę szczęścia, bo z jakichś tam powodów dve.pl nie sprowadziło dla mnie SIGMY 17-70 na wczoraj, więc podziękowałem i zrezygnowałem z zamówionego szkła.
Wróciłem więc do rozważenia zakupu obiektywu - standardowego zooma od 28 mm. Z tym, że postawiłem dodatkowe wymaganie: ma to być obiektyw pod FF. W zasadzie na placu boju zostały dwa obiektywy w podobnej cenie: SIGMA 28-70 F2.8 EX DG i TAMRON 28-75 F2.8. Przeglądnąłem w sieci opinie na temat TAMRONA. Rzczywiście zbiera on pochlebne oceny.
Stąd zdecydowałem się właśnie na niego.

Widocznie tak miało być, że kupię TAMRONA. Dziwny zbieg okoliczności. :wink:

Ze swojej strony bardzo Ci dziękuję Arku za sugestie dotyczące FF. Teraz wiem, że obiektywy pod FF to jest to, co tygrysy lubią najbardziej :wink: :D
 
 
Arek 
Redaktor



Pomógł: 289 razy
Posty: 14009
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto 21 Mar, 2006   

A nie ma za co. Czekamy teraz na przykładowe fotki i Twoje wrażenia.

Arek
 
 
al9
Nowy


Posty: 9
Skąd: Szczecin
Wysłany: Wto 21 Mar, 2006   28 to jednak 44

to jednak inne ogniskowe... po cropie 28 to jest 45 mm
Nie ma szerokiego kąta. Dla mnie to całkowita dyskwalifikacja obiektywu - robi sie z niego małe tele a nie spacer zoom. wszyscy chwala tego Tamrona - fakt, ale smiem twierdzic, że rozpietość ogniskowych zadowoli NIEWIELU uzytkowników!
co nie zmienia faktu, ze z ciekawoscia czekam na Twoje wrazenia!
pozdr
al
 
 
Benedykt 
Bywalec


Pomógł: 1 raz
Posty: 157
Skąd: Krzeszowice
Wysłany: Wto 21 Mar, 2006   Re: 28 to jednak 44

al9 napisał/a:
to jednak inne ogniskowe... po cropie 28 to jest 45 mm
Nie ma szerokiego kąta. Dla mnie to całkowita dyskwalifikacja obiektywu - robi sie z niego małe tele a nie spacer zoom. wszyscy chwala tego Tamrona - fakt, ale smiem twierdzic, że rozpietość ogniskowych zadowoli NIEWIELU uzytkowników!
co nie zmienia faktu, ze z ciekawoscia czekam na Twoje wrazenia!
pozdr
al


Zrezygnowałem z szerokiego kąta z pełną świadomością. Tam, gdzie TAMRON będzie za wąski, będę się posiłkował kitem. Coś za coś. W tym przypadku dobre światło zamiast szerokiego kąta.

Czy minimalna ogniskowa 28 mm to dyskwalifikacja obiektywu? Nazwał bym to raczej niedognością, którą - tak jak napisałem - zrekompensuje mi kit. To mniej boli niż brak szerokiego kąta wogóle. :roll:

Piszesz, że rozpiętość ogniskowych niewielu zadowoli.
Ja wychodzę z założenia, że nigdy nie jest tak dobrze, żeby nie mogło być lepiej, ale też nigdy nie jest tak źle, żeby nie mogło być gorzej. :D
Każdy zakup jest kompromisem pomiędzy uniwersalnością, jakością i ceną.
Nie sztuką jest kupić szkło, które Cię zadowoli za 10k złotych, ale kupić dobry obiektyw za kilkaset do powiedzmy 2k złotych - tak.

Nie bronię tutaj absolutnie TAMRONA - będę bardzo powściągliwy w osądach. A takowe napiszę, jak się bliżej z nim zaznajomię. Mogę jedynie wyrazić opinię na temat pierwszego wrażenia - jest bardzo pozytywne. Niemniej trzeba mieć na uwadze, że za punkt odniesienia przyjąłem kita ..
 
 
al9
Nowy


Posty: 9
Skąd: Szczecin
Wysłany: Wto 21 Mar, 2006   

Napisz jakie pierwsze wrażenia... Zanim przedstawisz test :-)
już wiemy, że dobre, ale prooooosimy o szczegóły!
Pozdr
al
 
 
olaieryk 
Bywalec


Posty: 164
Skąd: Kraków
Wysłany: Pią 31 Mar, 2006   

Arek napisał/a:
Ja bym jeszcze przestrzegał przed hurraoptymizmem przy kupowaniu szkieł dedykowanych do APS-C.
Arek


Faktycznie jest to dobra uwaga! Choć patrząc na rozwój systemu, (DX APS-C) to chyba równolegle będą egzystować jeszcze przez długie lata. Trzeba zauważyć ,że format APS-C (DX) ma także swoje zalety :większa GO, mniejsze wymiary, lepsze właściwości tele i makro ...
 
 
Arek 
Redaktor



Pomógł: 289 razy
Posty: 14009
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią 31 Mar, 2006   

Olaieryk, niestety z zalet, które wymieniliście prawdziwa jest ta z mniejszymi wymiarami.
Mniejsza matryca z mnożnikiem nic nie daje w tele. Canonem 5D zrobisz taką samą fotkę, a potem zrobicie cropa w kompie i efekt będzie ten sam.

Arek
 
 
olaieryk 
Bywalec


Posty: 164
Skąd: Kraków
Wysłany: Pią 31 Mar, 2006   

Arek napisał/a:
Olaieryk, niestety z zalet, które wymieniliście prawdziwa jest ta z mniejszymi wymiarami.
Mniejsza matryca z mnożnikiem nic nie daje w tele. Canonem 5D zrobisz taką samą fotkę, a potem zrobicie cropa w kompie i efekt będzie ten sam.

Arek


Przynajmniej teoretycznie można się z tym się zgodzić
praktycznie sytuacja ma się tak jak napisałem (e)

powody są następujące:
1. najwyższe parametry optyka osiąga w centum kadru, czyli mniejsza matryca wykorzystuje ten obszar w lepszy sposób.
2. porównując rozdzielczość fragmentu matrycy FF i matrycę APS-C to jednak dale przewaga jest po stronie APS-C
(Canon 5D miałby wtedy ok 6MPX a dużo tańszy Nikon D200 nadal ma 10MPX) - nie bez znaczenia jest to przy wysokiej jakości zdjęciach makro
3. GO - tu nawet teoretycznie minimalna przewaga APS-C - choć co dla np. fotografujących muchy ;) jest zaletą to dla robiących zdjęcia z małą GO jest wadą (portrety itp).

myślę, że stosunek ceny FF do APS-C jeszcze długo się utrzyma ( mogę się mylić)
Czekajmy na FF innych firm! Choć jakoś brak konkretnych zapowiedzi ze strony konkurencji :cry: . Dopiero poważna konkurencja modeli innych firm może tu uczynić jakąś rewolucję :!:
 
 
Arek 
Redaktor



Pomógł: 289 razy
Posty: 14009
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią 31 Mar, 2006   

Zgadza się. Ja żałuję, że Nikon nie umie sam robić matryc i wciąż zamawia je u Sony.
A Sony teraz przejęło Konikę-Minoltę więc może nie być zainteresowane w szybkim dostarczaniu dobrych matryc Nikonowi.
 
 
olaieryk 
Bywalec


Posty: 164
Skąd: Kraków
Wysłany: Pią 31 Mar, 2006   

Sytuacja może wyglądać nieciekawie dla Nikna. Zobaczymy ...
Zostaje jeszcze Fuji może tu Nikon powinien szukać partnera?
Na razie Canon modelem 5D umacnia swoją dominację w klasie sprzętu FF.
 
 
Arek 
Redaktor



Pomógł: 289 razy
Posty: 14009
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw 19 Lip, 2007   

Dorzuciłem kilka dodatkowych fotek przykładowych:
http://www.optyczne.pl/in...st_ob=14&roz=11

Arek
 
 
-Adam-
Nowy


Posty: 7
Wysłany: Nie 29 Lip, 2007   

Witam
.
Przymierzam sie do zakupu Sigmy 17-70 (do Canona) i jestem juz praktycznie zdecydowany, ale znalazlem info (na stronie Sigmy) ze niebawem wejdzie do sprzedarzy wersja z silnikiem HSM...
.
Czy mozna sie spodziewac ze celnosc wersji HSM sie poprawi?
Czy warto na nia poczekac?
.
Pozdrawiam
Adam
 
 
Arek 
Redaktor



Pomógł: 289 razy
Posty: 14009
Skąd: Warszawa
Wysłany: Nie 29 Lip, 2007   

Też się nad tym zastanawiam. Tyle, że na Sigmę z HSM do Canona trzeba będzie poczekać może nawet z rok. Sigma ma priorytet na Nikona, bo wtedy wersja z HSM będzie pracowała
z Nikonem D40/D40x.

Arek
 
 
MM 
Temu Panu już podziękujemy
GORSZY SORT POLAKA



Pomógł: 115 razy
Posty: 7589
Skąd: Łódź
Wysłany: Nie 29 Lip, 2007   

Czy się poprawi tego nikt nie wie. Sigmy z HSM raczej nie są jakoś porażająco celniejsze niż te bez HSM. To w Sigmie chyba bardziej zależy od współpracy z konkretnym body niż od rodzaju napędu. Takie mam doświadczenia ze swoją Sigmą.
Za to można być pewnym, że napęd HSM jest cichszy i szybszy. Ale mając Canona z kitem i czekać na taki obiektyw rok to jest raczej pozbawione sensu. Straconych zdjęć nikt nie zwróci.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,08 sekundy. Zapytań do SQL: 15