Optyczne.pl

Partnerzyproclub.pl - Profesjonalny Sklep Fotograficzny, Profesjonalny Sklep Foto, Sklep Fotograficzny, Sklep Foto, Sklep wideo, Sklep video, sprzęt Foto, sprzęt Fotograficzny, sprzęt video, sprzęt wideo, produkty fotograficzne, produkty Foto, produkty video, produkty wideo, akcesoria Foto, akcesoria fotograficzne, akcesoria video, akcesoria wideo, kamery video, kamery wideo, Aparaty fotograficzne, aparaty cyfrowe, kamery cyfrowe, Lustrzanki, bezlusterkowce, obiektywy zoom, Macro, Makrofotografia, Monitory, filtry, filtry Foto, filtry fotograficzne, filtry video, filtry wideo, wypożyczalnia sprzętu Foto, CPS, Macro fotografia, warsztaty fotograficzne, szkolenia, studio fotograficzne, wyposażenie studia, zdjęcia, fotografia, kamera gopro, Hero Black, phantom, phantom 2, full Frame, Canon, Sony, Panasonic, Olympus, Pentax, Nikon, Leica, Fujifilm, 
Lumix, Alfa, Sandisk, Hoya, Lowepro, Zoom, PowerShot, Ixus, EOS, Cinema, Legria, pełna klatka, Manfrotto, statywy, torby fotograficzne, torby Foto, torby video, torby wideo, futerały fotograficzne, plecaki fotograficzne, oświetlenie studyjne, GoPro, dji, Hero, ilce, Eizo, spiker, tamron, Zeiss, Tokina, gh4, om-d, lumix, dron, qadrotopter, akcesoria, pen, nex, obiektywy, aparaty, kamery, zdjęcia, LensPen, Canon akcesoria, Sony akcesoria, Panasonic akcesoria, Olympus akcesoria, Leica akcesoria, Fujifilm akcesoria, Pentax akcesoria, Nikon akcesoria, GoPro akcesoria, karty pamięci.Aktualności

Warsztaty z fotografii sensualnej

Warsztaty z fotografii sensualnej
28 grudnia
2016 18:48

Fujifilm wraz z fotografami Jackiem Boneckim i Dorotą Górecką zaprasza na warsztaty z fotografii sensualnej, które odbędą się w dniach 14-15 stycznia w Ustrzykach Dolnych. W programie są zarówno zajęcia teoretyczne, jak i praktyczne z udziałem modelek.

Informacja prasowa

Warsztaty z fotografii sensualnej z Jackiem Boneckim, 14-15.02.2017, Bieszczady.

Fujifilm oraz fotografowie Jacek Bonecki i Dorota Górecka zapraszają na dwudniowe warsztaty z fotografii sensualnej, które odbędą się 14 i 15 stycznia w Ustrzykach Dolnych. Warsztaty skierowane są zarówno do fotografów początkujących, jak i profesjonalistów, chcących spróbować swoich sił z aparatami serii Fujifilm X, a ich celem jest zapoznanie uczestników ze specyfiką fotografii sensualnej.

W programie są zarówno zajęcia teoretyczne, jak i praktyczne z udziałem modelek, a także prezentacja najnowszego sprzętu serii X. Koszt dwudniowego warsztatu to 490zł, w cenie jest pełne wyżywienie zgodnie z agendą oraz udział w zajęciach. Nocleg uczestnicy organizują we własnym zakresie.

Wpłata i zapisy

Wpłaty (490zł/os.) należy dokonać najpóźniej 10.01.2017 na nr konta współorganizatora warsztatów, firmy Fotopoker: 14 2490 0005 0000 4500 5567 5895. Dodatkowo, mailowo na adres x@fujifilm.pl należy przesłać dane uczestnika: imię, nazwisko, wiek, nr telefonu i adres e-mail.

AGENDA:

14.01.2017

 • 9.00-9.30 – rozpoczęcie (przywitanie uczestników)
 • 9.30-12.30 – część teoretyczna / Jacek Bonecki
 • 12.30-13.30.00 – część teoretyczna / Marcin Gołąb (sprzęt Fujifilm X)
 • 13.30-14.00 – przerwa obiadowa
 • 14.00-16.00 – część teoretyczna Dorota Górecka (praca z modelką)
 • 16.00-18.00 – część praktyczna z modelkami
 • 18.00-18.30 – kolacja
 • Od 18.00 – omówienie prac, rozmowy z fotografami prowadzącymi

15.01.2017

 • 8.30-9.00 – śniadanie
 • 9.00-12.00 – zajęcia praktyczne z modelkami
 • 12.00-13.00 – część teoretyczna sprzętowa Fujifilm X (Marcin Gołąb) – wrażenia, pytania, uwagi
 • 13.00 – 14.00 – przerwa obiadowa
 • 14.00 – 16.30 – II część zajęć praktycznych
 • 16.30 – podsumowanie warsztatów, II cześć teoretyczna w oparciu o warsztaty z Jackiem Boneckim
 • Kolacja i zakończenie

Stylistka / modelka

Współorganizator

Dorota Górecka - fotograf

Modelki:

Aktowe:

Portretowe:

Miejsce warsztatów: https://www.facebook.com/pg/mlyn.muzeum/photos/?ref=page_internal

Warsztaty plenerowe, m.in. z fotografii sensualnej, to zawsze znakomita dawka wiedzy na temat pracy z modelką. Dodatkową korzyścią jest możliwość testowania bezlusterkowców Fujifilm i obiektywów Fujinon, które doskonale się do tego nadają - mówi Jacek Bonecki.

Partnerem warsztatów jest firma Fomei. Pytania dotyczące warsztatów można mailowo przesłać na adres x@fujifilm.pl.

http://warsztaty.fujifilm.pl/aktualnosci,Warsztaty_Bieszczady


Komentarze czytelników (22)
 1. Pokoradlasztuki
  Pokoradlasztuki 28 grudnia 2016, 19:28

  Kazda fotografia ze swej natury jest sensualna.
  sensualana , czyli zmyslowa .
  Sensualizm to poznanie za pomoca zmyslow.
  kazda fotografie odbieramy za pomoca zmyslu wzroku.

  Sztuka konceptulana - owszem istnieje , ale nie fotografia konceptualna .

  Chyba chodzi tutaj o fotografie kobiet ?

 2. Beginner
  Beginner 28 grudnia 2016, 19:56

  link
  "upojny, rozkoszny, zmysłowy, ponętny, namiętny, lubieżny"
  link
  "lubieżny, namiętny, ponętny, rozkoszny, upojny, zmysłowy"
  Za jedyne 490 zetów, to naprawdę okazja, super okazja.
  "zajęcia teoretyczne, jak i praktyczne z udziałem modelek"
  Jestem za, a nawet jeszcze bardziej za zajęciami dla "początkujących, jak i profesjonalistów".
  Ustrzyki Dolne, to brzmi wyjątkowo sensualnie.
  @Pokoradlasztuki
  Twoje pytanie wyraża niepewność. Czyżbyś się wahał ?

 3. zembaty
  zembaty 28 grudnia 2016, 20:28

  @Beginner

  Natasza na obwodnicy robi takie zajęcia za 150zł.

 4. Beginner
  Beginner 28 grudnia 2016, 20:52

  @zembaty
  Nie posiadam wiedzy na temat obwodnicy, a tym bardziej na temat twojej koleżanki Nataszy, o której wspomniałeś, ale mam niejasne odczucie, że twoje informacje mają słaby związek z fotografią sensualną w Ustrzykach zarówno Dolnych jak i Górnych.

 5. rasterus
  rasterus 29 grudnia 2016, 01:51

  @zembaty - przeczytaj uważnie, seNsualnej, a nie seKsualnej.

 6. szuu
  szuu 29 grudnia 2016, 02:37

  "Fotokonceptualizm, fotografia konceptualna – kategoria fotografii artystycznej, która narodziła się na początku lat 60. XX wieku. Jej celem było eksponowanie samego procesu twórczego. Twórcy konceptualizmu w fotografii twierdzili, że przedmiot staje się dziełem sztuki nie dlatego, że posiada pewne walory estetyczne, ale przede wszystkim dlatego, że taka jest właśnie wola samego artysty. W sztuce polskiej, po II wojnie światowej artystą, który pierwszy tworzył dzieła w tym nurcie, był Zbigniew Dłubak (1921-2005). Pionierem konceptualnej refleksji nad nowymi mediami w Polsce był także Zbigniew Staniewski (1925-2001), który opracował teorię kompleksowości fotografii. Innymi przedstawicielami tego nurtu w polskiej fotografice byli m.in. Andrzej Dudka-Dürer, Henryk Gajewski, Andrzej Jórczak, Eustachy Kossakowski, Natalia LL, Roman Opałka, Józef Robakowski, Zygmunt Rytka." (wikipedia)

 7. zembaty
  zembaty 29 grudnia 2016, 08:40

  @Beginner

  Sam już nie wiem... Natasza mówiła, że odda ci 50zł, bo ostatnio nie byłeś w stanie pofotografować.

 8. Pokoradlasztuki
  Pokoradlasztuki 29 grudnia 2016, 08:50

  "Inny wyróżniany podział dzieli konceptualizm na nurt umiarkowany i skrajny. Pierwszy z nich obejmuje zakres sztuki sprowadzonej do idei, prezentowanej za pomocą różnych metod dokumentacji (rysunki, wykresy, diagramy, itp.) o statusie neutralnym dla sztuki, miały one przekazywać niematerialną i ulotną naturę dzieła, same nim nie będąc. Szybko jednak okazało się, że dokumentacja, która miała nie być sztuką, jest sprzedawana, kupowana i wystawiana, a artyści tworząc dokumentację nie potrafią się uwolnić od estetycznych i stylistycznych wyznaczników. Sztuka, która nie chciała nie tylko być kolejnym stylem, ale też odrzucała formę jako swoje zagadnienie, wypracowała swój własny, rozpoznawalny styl.

  Wyłonił się wtedy skrajny wariant konceptualizmu, przyjmujący postać metasztuki, czyli dyskursywnej analizy pojęcia sztuki. Nurt ten rozwinęła grupa Art and Language (później przemianowana na Art-Language). Jej członkowie odrzucili w ogóle stronę wizualną, skupili się na teoretycznej analizie samego pojęcia sztuki. Zbliżyło to artystów do teoretyków tak bardzo, że w wielu przypadkach jedyne co odróżniało jednych od drugich to intencja, z jaką przystępowali do działania."

  zrodlo link

  slowem w momencie materializacji dziela do postaci np rzezby , obrazu , fotografii it.p., przestaje byc dzielem sztuki konceptualnej , staje sie dzielem sensualnym .
  Zas sama dokumentacja dzialania konceptualnego np przy uzyciu fotografii , filmi it.p.sztuka konceptualna nie jest - jest nadal fotografia, filmem , it.p. dokumentarnym.
  Inaczej - czysta sztuka konceptualna nie moze podlegac materializacji - z defnicji istoty takiej sztuki. Pozostaje w sferze idei , koncepcji - przedmiot nie jest tutaj potrzebny, gdyz jego obecnosc przeczy idei konceptu.
  Jest jakby diametralnie roznym podejsciem do sztuki sensualnej , gdyz zmysl potrzebuje materii - odbiera konkretne bodzce fizykalne..

 9. f8@24mm
  f8@24mm 29 grudnia 2016, 09:06

  alez pobudzilo moje sensy z rana... :)

  a nie, przepraszam, akurat ta kalka jezykowa z ponglisza jeszcze nie weszla do uzytku powszechnego ;)

  dawno, dawno temu, czyli jak to sie mowilo "drzewiej" (tak gdzies przed ryjobukiem) bylo takie okreslenie: zmyslowo" - od zwyklego polskiego slowa "zmysl". a kalkowanie slow z laciny zostawialo jezykom wyspiarskim, ktore i tak zawsze byly kalko-sklejka piatej wody po kadzieli (po francuskim, po lacinie)...

  zmyslowo pozdrawiam ;)

 10. Pokoradlasztuki
  Pokoradlasztuki 29 grudnia 2016, 09:15

  fotografia " zmyslowa" brzmi zbyt swojsko, ale taka fotografia " sensualna" - ooo to , musi byc cos niezwyklego. To przeciez jakis swiatowy nurt.

 11. cedrys
  cedrys 29 grudnia 2016, 11:00

  To brzmi jak rower apodyzacyjny, tj. bez pedałów.
  Nie wystarczyłoby: warsztaty z modelką?

 12. vid3
  vid3 29 grudnia 2016, 11:21

  490zł ... bez noclegu.
  Rozumiem, że całą noc zdjęcia w plenerze.

 13. SKkamil
  SKkamil 29 grudnia 2016, 11:32

  Wystarczy warsztaty z modelką ! Ale jak mawiał poeta "Każdemu wolno kochać " , swoją drogą po co warsztaty sensualne jak po wpisaniu w wyszukiwarce " fotografia sensualna" wyskakuje kilkaset stron fotografów sensualnych czyli nasi rodacy już to znają, naprawdę długo ogladalem zdjęcia zastanawiając się czym się różnią od innych ; gdzie tu sens ..?

 14. Wacław Ś.
  Wacław Ś. 29 grudnia 2016, 11:33

  @vid3
  Nocleg płatny osobno, bo cena zależy od wybranych opcji.....

 15. PDamian
  PDamian 29 grudnia 2016, 13:50

  Zapraszam na warsztaty fotografii anachoretycznej.

  Zdjęcia robimy osobno -proces twórczy zachodzi bez udziału innych osób biorących udział w warsztatach. Warsztaty odbywają się bez udziału instruktora.
  Na warsztatach można celebrować robienie zdjęć, można też fotografować od niechcenia.
  Tematyka zdjęć: dowolna
  Termin warsztatów: dowolny
  Miejsce: dowolne. [Można być dogodne dla uczestnika, a może też być trudno dostępne]
  Termin: dowolny
  Warsztaty są bezcenne [zł/$/£/CHF]

 16. Adameck
  Adameck 29 grudnia 2016, 14:05

  Gadu gadu a kogo żona puści w Bieszczady jak zobaczy ten plakat a później ten program: "zajęcia praktyczne z modelkami" :)

 17. SKkamil
  SKkamil 29 grudnia 2016, 20:42

  Szanowni rozmówcy ;

  zgodnie z definicją ..to chyba jedna z bardziej " sensualnych " fotografii roku ; link

  Ja rozumiem ze można założyć na obiektyw kawałek pończochy i zrobi się z tego zaraz fotografia sensualna ale czy tędy droga ..?

  Jeśli uznajecie ze fotografia sensualna to - zmysłowa itd. ..to pokazcie dobra fotografię gdzie zmysły grają role , niech to będzie Obama , drzewo , ławka w parku ;

  Druga z definicji mówi ze sensualizm to prad myslowy - który zakłada ze wszelka wiedza pochodzi od zmysłow ( doświadczalnie ) ...
  Czyli eksperyment w fotografii ;
  Zdecydujcie się na jakąś definicję ...bo patrząc w necie to ludzie tez mają różne podejścia do tematu ;

 18. MaciekKwarciak
  MaciekKwarciak 29 grudnia 2016, 20:50

  Nie mogę zrozumieć: dla czego Ustrzyki Dolne?

 19. SKkamil
  SKkamil 29 grudnia 2016, 21:08

  Jedziesz na warsztaty sensualne ..? Nie rozum ale...CZUJ !

 20. cedrys
  cedrys 29 grudnia 2016, 21:09

  Bo w okolicy Górnych wyją wilki a niedźwiedzie nie poszły jeszcze spać - za ciepła zima.

 21. pm.m
  pm.m 29 grudnia 2016, 22:45

  A ja z innej strony Bonecki to głównie zajmował się fotografowaniem dzikich i mniej dzikich krajów oraz ludzi i maszyn się tam pojawiających. Czy to ma coś wspólnego z tą "zmysłową" czy jak ją tam fotografią?

 22. sektoid
  sektoid 31 grudnia 2016, 13:19

  Ciekawy jest tu nie tytuł a, a komentatorzy i ich odpowiedzi.

Napisz komentarz

Komentarz można dodać po zalogowaniu.


Zaloguj się. Jeżeli nie posiadasz jeszcze konta zarejestruj się.