Optyczne.pl

Partnerzyproclub.pl - Profesjonalny Sklep Fotograficzny, Profesjonalny Sklep Foto, Sklep Fotograficzny, Sklep Foto, Sklep wideo, Sklep video, sprzęt Foto, sprzęt Fotograficzny, sprzęt video, sprzęt wideo, produkty fotograficzne, produkty Foto, produkty video, produkty wideo, akcesoria Foto, akcesoria fotograficzne, akcesoria video, akcesoria wideo, kamery video, kamery wideo, Aparaty fotograficzne, aparaty cyfrowe, kamery cyfrowe, Lustrzanki, bezlusterkowce, obiektywy zoom, Macro, Makrofotografia, Monitory, filtry, filtry Foto, filtry fotograficzne, filtry video, filtry wideo, wypożyczalnia sprzętu Foto, CPS, Macro fotografia, warsztaty fotograficzne, szkolenia, studio fotograficzne, wyposażenie studia, zdjęcia, fotografia, kamera gopro, Hero Black, phantom, phantom 2, full Frame, Canon, Sony, Panasonic, Olympus, Pentax, Nikon, Leica, Fujifilm, 
Lumix, Alfa, Sandisk, Hoya, Lowepro, Zoom, PowerShot, Ixus, EOS, Cinema, Legria, pełna klatka, Manfrotto, statywy, torby fotograficzne, torby Foto, torby video, torby wideo, futerały fotograficzne, plecaki fotograficzne, oświetlenie studyjne, GoPro, dji, Hero, ilce, Eizo, spiker, tamron, Zeiss, Tokina, gh4, om-d, lumix, dron, qadrotopter, akcesoria, pen, nex, obiektywy, aparaty, kamery, zdjęcia, LensPen, Canon akcesoria, Sony akcesoria, Panasonic akcesoria, Olympus akcesoria, Leica akcesoria, Fujifilm akcesoria, Pentax akcesoria, Nikon akcesoria, GoPro akcesoria, karty pamięci.Aktualności

Canon EF 24-105 mm f/4L IS II USM - problem z autofokusem

Canon EF 24-105 mm f/4L IS II USM - problem z autofokusem
19 maja
2017 16:53

Firma Canon opublikowała notę serwisową dotyczącą niektórych egzemplarzy obiektywów EF 24-105 mm f/4L IS II USM. Chodzi o problem z działaniem układu AF przy korzystaniu z krótkiej ogniskowej.

Canon precyzuje, że podczas korzystania z najkrótszej ogniskowej w EF 24-105 mm f/4L IS II USM może pojawiać się problem z poprawnym ostrzeniem, jeżeli wybrano skrajne punkty AF (niezależnie od trybu wyboru obszaru AF).

Jak sprawdzić, których obiektywów dotyczy problem? Canon odpowiada, że jeśli dwie pierwsze cyfry w numerze seryjnym to „48”, „49”, „50” lub „51” - obiektyw może być dotknięty wspomnianym wyżej problemem (zdjęcie poniżej). W celu weryfikacji można też skorzystać z formularza przygotowanego przez japońskiego producenta - tutaj.

Canon EF 24-105 mm f/4L IS II USM - problem z autofokusem

- Jeśli problem dotyczy twojego obiektywu, wsparcie techniczne będzie zapewniane nieodpłatnie bez względu na status gwarancji. Należy pamiętać, że nawet jeśli twój jest dotknięty problemem, przegląd/naprawy związane z wszelkimi kwestiami innymi niż powyższe zjawiska będą traktowane jak zwykłe naprawy. Jeśli chcesz poprosić o wsparcie związane z tym problemem, dołącz oba dekle na obiektyw i dostarcz/wyślij obiektyw do nas. Po zakończeniu przygotowań poinformujemy użytkowników o dacie rozpoczęcia przyjmowania próśb o pomoc techniczną dla obiektywów dotkniętych problemem - informuje Canon w nocie serwisowej.

Dodatkowe informacje są dostępne tutaj.


Komentarze czytelników (19)
 1. focjusz
  focjusz 19 maja 2017, 17:11

  Made in Japan ?

 2. pomydor
  pomydor 19 maja 2017, 17:22

  Cesarz im abdykuje... koniec swiata... no i japonskiej precyzji?

 3. sektoid
  sektoid 19 maja 2017, 19:45

  To jest profesjonalne podejście do klienta. Pentax może się uczyć. Wada serii dwucyfrowej, wadliwy SDM ...

 4. espresso
  espresso 19 maja 2017, 19:54

  Każdy producent miewa wtopy. Mniejsze lub większe. Chwała tym co robią akcje serwisowe. Faktycznie, pod tym względem Pentax nie ma się czym chwalić.

 5. zembaty
  zembaty 19 maja 2017, 21:33

  Zupełnie o Was zapomniałem, pentaksiarze. Co słychać w Śródziemiu?

 6. MaciekKwarciak
  MaciekKwarciak 19 maja 2017, 21:36

  Skrajne punkty w canonie? To te zaraz obok środkowego?

 7. Borat
  Borat 19 maja 2017, 23:15

  W niektórych apartach Canona ten problem nie występuje bo i tak działa jedynie ten środkowy :)

 8. YogS
  YogS 20 maja 2017, 00:11

  Środkowy, czyli jedyny jaki jest potrzebny poważnemu fotografowi.

 9. mig-37
  mig-37 20 maja 2017, 09:18

  Taa, a te boczne są dla śmieszków i gimbazy 😋

 10. LarsikOwen
  LarsikOwen 20 maja 2017, 09:52

  Bądźmy poważni.
  Punkt środkowy, będący punktem jedynym, jest jednocześnie punktem skrajnym z każdej strony, prawda?

 11. MaciekNorth
  MaciekNorth 20 maja 2017, 10:57

  Dla Prawdziwych Fotografów Używających Jedynego Słusznego Środkowego Punktu AF, Canon powinien wprowadzić w swoich lustrzankach system, który będzie korygował punkt ostrości przy przekadrowaniu, z uwzględnieniem kąta obrotu korpusu, ogniskowej, przysłony oraz oczywiście rozkładu ostrości dla danego obiektywu. I nie będzie problemów z jakimiś amatorskimi bocznymi punktami.

 12. SBB
  SBB 20 maja 2017, 11:31

  Ale marudzicie. F8 i środkowy daje radę.

 13. pomydor
  pomydor 20 maja 2017, 13:25

  ehhh... ale macie Panstwo uzywanie... jakos niemal pol swiatka foto profi wykonuje swoje zajebiste sesje systemem C, zdjecia sie podobaja, autorzy inkasuja i nikt jakos nie zastanawia sie nad tym, z ktorego punktu AF skorzystal badz nie skorzystal ten czy ow uznany kanoniarz...

  odnosze wrazenie, ze stali forumowicze to ludzie majacy bardzo duzo wolnego czasu.

  reszta po prostu za......a i osiaga konkretne efekty.

 14. Lipen
  Lipen 20 maja 2017, 13:42

  Ja tam używam środkowego punktu w 100% i nie mam z tym problemów. Te skrajne i tak łapią ostrość gdzie chcą, co akurat jest najbliżej, brakuje takiemu 5D inteligencji, ale temu akurat się nie dziwię. Żaden aparat jej nie ma. A swoją drogą Canon miał tylko chyba kilkanaście lat na opracowanie poprawnie działającego obiektywu, więc w pośpiechu o wpadki nie trudno:) Całe szczęście, że mam jeszcze starą wersję tego szkła. Była o połowę tańsza i nie było problemów z AF i takimi tam. I nawet nie potrzeba żadnej aktualizacji. Po prostu działa. Najśmieszniejsze jest to, że firmy tak przyzwyczaiły lud do wypuszczania poprawek i akcji serwisowych, tak, że dla wielu jest to już całkiem normalne, a nawet chwalą profesjonalne podejście do klienta. Nowe pokolenie gimbusów już wyrosło, więc nie ma co się dziwić. Z resztą tak jest ze wszystkim. Pozdrawiam normalnych:)..

 15. cygnus
  cygnus 20 maja 2017, 14:25

  Ojej. Dziwię się że reakcja Czytelników taka wyważona. No pewnie, CANON to nie nikon.

 16. Dżozef
  Dżozef 20 maja 2017, 15:11

  @MaciekNorth
  No przecież jest już nawet w 6D ta funkcja zmiany punktu przy przekadrowaniu.
  Tylko komu to potrzebne?, im mniej durnych automatów tym lepiej, dla nieudaczników to zawsze czegoś brakuje w sprzęcie a najczęściej to umiejętności.

 17. PeterLeonard
  PeterLeonard 20 maja 2017, 17:24

  @Dżozef

  w topowych średnioformatowych cyfrach jest ta funkcja ale jak wiadomo tylko nieudacznicy ich używają bo zawodowcy to tylko w pełni manualne dalmierze...

 18. Borat
  Borat 21 maja 2017, 21:35

  @Lipen

  Bo w większości Canonów tylko ten jeden działa. Czyli odpowiedz w stylu chodzę do roboty pieszo bo zawsze dojdę. Ale nie ważne, że nie mam innego wyjścia bo autobus i pociąg u mnie nie kursuje :)

 19. kubsztal
  kubsztal 21 maja 2017, 23:04

  Ja tam zawsze myślałem, że to puszka mówi słoikowi, że już jest ostro, a nie odwrotnie...

Napisz komentarz

Komentarz można dodać po zalogowaniu.


Zaloguj się. Jeżeli nie posiadasz jeszcze konta zarejestruj się.