Sony A7 V - test aparatu
Komentarz można dodać po zalogowaniu.
Zaloguj się. Jeżeli nie posiadasz jeszcze konta zarejestruj się.
Optyczne.pl jest serwisem utrzymującym się dzięki wyświetlaniu reklam. Przychody z reklam pozwalają nam na pokrycie kosztów związanych z utrzymaniem serwerów, opłaceniem osób pracujących w redakcji, a także na zakup sprzętu komputerowego i wyposażenie studio, w którym prowadzimy testy.
Będziemy wdzięczni, jeśli dodasz stronę Optyczne.pl do wyjątków w filtrze blokującym reklamy.
Z góry dziękujemy za zrozumienie.
Kliknij tutaj aby zamknąć to okno.
Komunikat nie wyświetli się więcej podczas tej sesji (wymagana obsługa cookies).
Rozważam jako docelowy korpus do fotoprzyrody. To, co trochę smuci, to wyższe niż u konkurencji szumy. Mogę poświęcić parę Mpix na rzecz wyższego iso. Ale tu zysk jakby niepełny.
Oczywiście dostęp do szklarni pozostaje najbogatszy, a to dla mnie mocny argument.
Jeśli kogoś nie stać na A1, to ten korpus wydaje się mi świetnym kompanem dla A7Riv (lub nawet iii czy ii) do krajobrazu czy architektury czy studia...
Nie mam teraz możliwości dokładnego porównania, ale zaciekawiło mnie jednakże, w czym on jest lepszy od R5 mk1...
Czwarty!
Jeśli kogoś nie stać na A1, to ten korpus wydaje się mi świetnym kompanem dla A7Riv (lub nawet iii czy ii) do krajobrazu czy architektury czy studia.'
Świetnym kompanem dla A7RIV jest używany A7RV ;-)
BTW - porównując ceny A7V i A7IV przy ich wejściu na rynek, to A7V jest (po 4 latach inflacji) wyraźnie tańszy, bo i EUR/USD są teraz wyraźnie tańsze.
Wady:
- szum na wysokich nastawach ISO trochę wyższy niż u konkurentów,
Szumi mocniej niż
link
z 2024r,
który szumi mocniej niż
link
z 2012r.
lub
link
z 2014r
Nikon Z8 aktualnie kosztuje 1270 zl wiecej i to jest profi body...
Hej @Arek czy zmieniły się procedury testowe u Was od 2017 roku ?
Jak porównałem wasze testy Sony A9 z A7 V min. W kategorii „ Szumy i jakość obrazu w RAW” oraz „ Zakres i dynamika tonalna” to A9 wypada w każdej kategorii lepiej od A7 V a to aparat z 2017 roku, pod względem stabilizacji również lepiej sobie radzi( pod względem stabilizacji to się zgodzę bo żaden A7 nie miał tak wydajnej jak w A9 i jest porównywalna z Panasonikiem S5 II sprawdziłem wiele razy).
Posiadam od kilku miesięcy, no i nie pokochałem tego body. No nie leży mi, nie wiem o co chodzi, ale nie czuję się z nim dobrze. Generalnie robi bardzo ładne zdjęcia, bufor zapycha się tak szybko jak o tym opowiadają jutuberzy, AF w Nikon Z8, Z9 i R5MKII to inny świat, ale też inaczej pozycjonowane body. Aparat mnie nie przekonał do siebie dlatego się rozstaniemy, ale myślę że jeśli ktoś siedzi w systemie to będzie miał z niego pożytek, mając na uwadze wszystkie ograniczenia. NA PEWNO nie jest to żaden A1 killer, jakieś tam ze 90% A1 za 1/3 ceny można to wsadzić między bajki.
Jak wynika ze zdjęć aparat rejestruje niezwykle szczegółowy obraz nawet przy tak wysokim ISO jak 51 200. Gdyby nie metadane to nie uwierzyłbym.
Chapeau bas!
@Wiktor
Jak oceniasz wizjer (dla mnie jedna z trzech najważniejszych rzeczy w aparacie)?
Wiktor Majewski: bufor zapycha się tak jak podaje Sony w specyfikacji technicznej. Przed zakupem warto się zapoznać z danymi to wtedy nie ma niespodzianek. Kupno szybkiej karty bardzo pomaga w szybkim opróżnianiu bufora.
@photopolis
Bez zarzutu, nie ma fajerwerków ale jest w pełni wystarczający i satysfakcjonujący. Nie czuję się tak “w scenie” jak z Z9, ale robi robotę.
ad1216
Oczywiście że to wszystko zrobiłem, z hurra optymizmem zamówiłem body na premierze, i że tak powiem fajka zmiękła bo wiedzieć jedno a poczuć drugie.
Dodam jeszcze od siebie że zakup drugiej baterii lub gripa to mus.
Wyrażając opinię na temat tego aparatu, mocno skupiam się na emocjach jakie mam z nim związane, a mam takie że sięgam po niego bo muszę a nie dlatego że ręka sama się po niego wyciąga. No tak czasami się po prostu zdarza i już.
Wiktor Majewski: rzeczywiście jeśli chodzi o Twoje emocje tylko Ty możesz coś na ten temat powiedzieć. Ja robię zdjęcia A7 V i jestem bardzo zadowolony bo jakość zdjęć, AF i szybkość aparatu są dużo lepsze niż w poprzedniku. Jeśli ktoś myślał że dostanie A1 za ułamek ceny to miał bezsensowne nadzieje
Mam kompakt Sony RX100VI i podobnie jak p. Majewski używam bez entuzjazmu, choć niby wszystko ma. A7V ma wreszcie taką szybkość, jak amatorski EOS M6 mkII many years ago. Razi rozziew między deklarowanym 7.5 EV stabilizacji a zmierzonym 3.3. Pewnie 7.5 jest w Active Mode z przyciętym kadrem. I jeszcze te 40% odchyłki ostrości jako rewelacja! Gdy Canon notuje 24% odchyłki, a Panasonic - tylko 20% Dla mnie Sony ma najgorszy AF wśród konkurencji ale pewnie się nie znam. Entuzjazm w nastawieniu do produktu czyni cuda!
dziwne, bo wszędzie słyszy się, że Sony ma topowy AF
np. na wydarzeniach sportowych widzę głównie Sony i Canon.
W testach A7 V autofocus jednak pewniejszy od Z8 (oczywiście Z8 też ma bardzo dobry) oraz Sony ma min. precapture w RAW który jednak jest bardzo dobrym pomysłem na bufor w większości sytuacji no i wydajność akumulatora Nikona to trzeba dwóch gdzie w Sony wystarczy jeden.
'Entuzjazm w nastawieniu do produktu czyni cuda!'
Podobnie jest z niechęcią do produktu.
BTW. O ile się nie mylę, to w kategorii 'A1 killer' widziany był A7RVI, a nie A7V. Ktoś tak nisko ocenia umiejętności pozycjonowania produktu przez korpo? Amatorska puszka w roli killera profesjonalnej i wszystkomającej? ;-)
Natomiast 'zakup drugiej baterii i gripa jako mus', to oczywiście kwestia zadań, które konkretny użytkownik realizuje. Przez ponad 6 lat uzytkowania A7III i A7RV nie musiałem nawet myśleć o zakupie dodatkowej baterii, bo tę funkcję pełni powerbank wykorzystywany równiez do doładowania telefonu czy zegarka.
@Andrzej19
Na co dzień używam lustrzanki Canona. Nie mam żadnego "emocjonalnego" stosunku do produktów firmy Sony, ale z mojego skromnego doświadczenia na targach foto (byłem na dziewięciu) wynika coś wręcz przeciwnego (zastrzegam, że nie znam wszystkich marek i modeli, zwłaszcza tych z ostatnich kilkunastu miesięcy). Nawet leciwy a7 III jak złapał ostrość na relatywnie szybko poruszających się obiektach to nie puszczał, czego nie mogę powiedzieć o bezlustrach Canona.
Nie interesują mnie statystyki - prawie 100% Youtuberów siedzi w kieszeni producentów, "niezależne" i "szczere" opinie to żart.
Nowa metoda testowania - byłem na targach ;-)
Prawie 100% yutuberów siedzi w kieszeni producentów, natomiast portale testują produkty tylko tych firm, kóre ich wspierają budżetem reklamowym. Coraz szersze rzecze publiczności przekonują się o prawidłach rządzących gospodarką rynkową ;-)
'Nawet leciwy a7 III jak złapał ostrość na relatywnie szybko poruszających się obiektach to nie puszczał, czego nie mogę powiedzieć o bezlustrach Canona.'
Z tak skonstruowanego zdania wynika, że amatorska puszka sprzed x lat radzi sobie lepiej niż R1 czy R3, a to wszystko zbadane na targach.
'Razi rozziew między deklarowanym 7.5 EV stabilizacji a zmierzonym 3.3.'
Generalnie to może warto pochylić się nad skutecznością stabilizacji? Jako użytkownik A7III (3,5EV według Optycznych) i A7RV (3 2/3) mogę jedynie stwierdzić, że stabilizacja w A7III jest zasadniczo niezauważalna i nieskuteczna, natomiast w A7RV dochodzi do poziomu skuteczności, który znam choćby z Olka E-M1X.
Zgodnie z informacją podaną przez AI Google - A7V odziedziczył układ stabilizacji z A7RV, więc trudno mi zrozumieć jak A7V może uzyskiwać gorszy wynik niż A7III (3 1/3 vs 3 1/2)?
Macałem go w sklepie. Ergonomia cegły z doczepionymi tandetnymi pokrętłami o miękkim skoku. Na plus piękny dźwięk migawki i odchylany ekran.
Czy ktoś mógłby mi wyjaśnić jedną rzecz? Niniejszy aparat za rozdzielczość dostał ocenę 5.69. Dla porównania OM-5 z małą matrycą 20mpx dostał 7.91.
Czy to oznacza, że zdjęcia OM-5 będą bardziej szczegółowe mimo mniejszej ilości megapikseli? Jak to rozumieć?
@antyP
Punktacja za rozdzielczość przyznawana jest za wyniki w lpmm, a tutaj 20 mpix na m4/3 ma większą gęstość pikseli i jest w stanie generować wyższe mtf na mm, a że tych mm jest mniej, to kto by się przejmował... ;) A tak serio, to kolejny dowód na to, że ta punktacja jest bez sensu i nie należy sobie zawracać nią głowy.