Optyczne.pl

Partnerzy

proclub.pl - Profesjonalny Sklep Fotograficzny, Profesjonalny Sklep Foto, Sklep Fotograficzny, Sklep Foto, Sklep wideo, Sklep video, sprzęt Foto, sprzęt Fotograficzny, sprzęt video, sprzęt wideo, produkty fotograficzne, produkty Foto, produkty video, produkty wideo, akcesoria Foto, akcesoria fotograficzne, akcesoria video, akcesoria wideo, kamery video, kamery wideo, Aparaty fotograficzne, aparaty cyfrowe, kamery cyfrowe, Lustrzanki, bezlusterkowce, obiektywy zoom, Macro, Makrofotografia, Monitory, filtry, filtry Foto, filtry fotograficzne, filtry video, filtry wideo, wypożyczalnia sprzętu Foto, CPS, Macro fotografia, warsztaty fotograficzne, szkolenia, studio fotograficzne, wyposażenie studia, zdjęcia, fotografia, kamera gopro, Hero Black, phantom, phantom 2, full Frame, Canon, Sony, Panasonic, Olympus, Pentax, Nikon, Leica, Fujifilm, 
Lumix, Alfa, Sandisk, Hoya, Lowepro, Zoom, PowerShot, Ixus, EOS, Cinema, Legria, pełna klatka, Manfrotto, statywy, torby fotograficzne, torby Foto, torby video, torby wideo, futerały fotograficzne, plecaki fotograficzne, oświetlenie studyjne, GoPro, dji, Hero, ilce, Eizo, spiker, tamron, Zeiss, Tokina, gh4, om-d, lumix, dron, qadrotopter, akcesoria, pen, nex, obiektywy, aparaty, kamery, zdjęcia, LensPen, Canon akcesoria, Sony akcesoria, Panasonic akcesoria, Olympus akcesoria, Leica akcesoria, Fujifilm akcesoria, Pentax akcesoria, Nikon akcesoria, GoPro akcesoria, karty pamięci.

Aktualności

Lampa błyskowa Sigma EF-630

Lampa błyskowa Sigma EF-630
24 lutego
2016 13:13

Firma Sigma zaprezentowała w ostatnim czasie sporo nowości, wśród których były nowe obiektywy oraz bezlusterkowce sd Quattro. Pojawiła się także nowa lampa błyskowa - model EF-630.

Lampa Sigma EF-630 jest kompatybilna z systemami TTL aparatów Nikona, Canona oraz Sigmy. Zakres ogniskowych zoomu mieści się w przedziale 24-200 mm. Lampa oferuje także synchronizację z krótkimi czasami naświetlania. Palnik można zaś odchylać do góry o 90 stopni, na boki o 180, a w dół o 7 stopni.

EF-630 może być zasilana czterema bateriami AA lub akumulatorkami. Ciekawostką jest możliwość aktualizacji firmware lampy za pomocą opcjonalnego urządzenia dokującego FD-11, wyposażonego w gniazdo gorącej stopki.

Lampa błyskowa Sigma EF-630

Ceny i daty dostępności urządzeń nie są jeszcze znane.


Komentarze czytelników (10)
 1. Matt
  Matt 24 lutego 2016, 13:56

  Hmm, średnio przydatne wydaje mi się to pokrętło do wyłączania dźwięków lampy. Raczej podobnie jak dźwięk ustawienia ostrości wyłącza się to raz na dobre i zapomina o problemie.

  Ale jeśli można zmieniać firmware, to może i będzie możliwość przypisania jakiejś innej funkcji, np. wspomagania AF bez wyzwalania błysku czy coś tego typu.

 2. sloma_p
  sloma_p 24 lutego 2016, 14:18

  @Matt - wręcz przeciwnie. Jak masz lampę na puszce, to dźwięk wyłączasz. Jak bawisz się w strobistę, a warunki pozwalają, to włączasz, żeby mieć potwierdzenie, że błysnęła. zwłaszcza jak jest za ścianą na przykład. Umieszczenie tego z przodu tez wygodne - w sytuacji, gdy musisz jednak wyłączyć na statywie, możesz ustawić, sprawdzić, czy się "widzi" z nadajnikiem z miejsca, z którego będziesz robił zdjęcie i potem podejść i bez grzebania po menu (co oznacza co najmniej zjechanie ostatniej sekcji statywu w celu umożliwienia tego działania - a jak masz jakiś modyfikator na/przy lampie, to już w ogóle...) wyłączasz dźwięk. Bardzo fajnie pomyślane, widać, że robił to ktoś, kto używa lampy off-camera (albo podpytali fotografów).

 3. sloma_p
  sloma_p 24 lutego 2016, 14:23

  Jeśli to pokrętło z boku służy do scrollowania funkcji/parametrów, to kolejny bardzo dobry pomysł.

 4. Matt
  Matt 24 lutego 2016, 14:42

  @sloma_p

  W sumie bardzo często używam lamp na statywach, ale i tak dźwięki zawsze miałem wyłączone - bo radiowo wyzwalało mi się zawsze, gdy potrzebowałem, a przy kilku lampach piszczących jednocześnie mało by mi to dała taka informacja. Ale jeśli dla kogoś jest ten dźwięk przydatny - to faktycznie dobrze, że taka funkcja jest szybko dostępna.

 5. Lipen
  Lipen 24 lutego 2016, 16:36

  Tak, jedna na 1000 osób doceni ten bajer, a 999 od razu wyłączy tak jak w aparatach, czy komórkach. Nikt nie lubi ciągłego piszczenia.

 6. zdebik
  zdebik 24 lutego 2016, 17:22

  Osobiscie beep na lampach mam wylaczony, piszczy tylko trigger.

 7. sloma_p
  sloma_p 24 lutego 2016, 17:27

  1. Przy więcej niż 2 lampach potwierdzenie wyzwolenia błysku nie ma sensu, ale często robi się na 1 lub dwie lampy i wtedy jest to przydatne.
  2. Nikt nie mówi o ciągłym piszczeniu - no chyba, że ktoś wali seriami z lampą na statywie. Do normalnej sesji to nie przeszkadza, przynajmniej mnie, w studio też używam.
  3. Jak lampa jest schowana w softboxie, w plenerze, a używam tylko do doświetlenia cieni, to wolę mieć potwierdzenie błysku, niż ciągle sprawdzać na ekranie, czy błyska, czy może nie. Tak mi się szybciej i wygodniej pracuje.
  4. Jeśli będzie możliwość zaprogramowania sygnału dźwiękowego na pełny stan naładowania po błysku, byłoby super.

 8. sloma_p
  sloma_p 24 lutego 2016, 17:29

  @zdebik - i jak padną baterie w lampie, albo się przegrzeje, to robisz dalej i nie wiesz, że coś jest nie tak ;)

 9. komor
  komor 24 lutego 2016, 20:52

  A czemu jakiś kolejny dock, a nie aktualizacja oprogramowania przez USB? Jakieś ograniczenia patentowe?
  Co do beepu to też używam dokładnie jak pisze sloma_p w punkcie 3. :) Co do punktu 4. to przecież zawsze chyba piszczą sygnalizując gotowość, czyli pełne naładowanie? Moje YN-560 IV tak robią.

 10. Borat
  Borat 25 lutego 2016, 00:22

  @komor
  A czemu jakiś kolejny dock, a nie aktualizacja oprogramowania przez USB?


  Żebyś za niego zapłacił zamiast za darmo aktualizowac przez USB.

  Taka sama zagrywka jak ucięta obudowa nowego bezlusterkowca. Chcesz wygodnego uchwytu i normalnej baterii, która nie padnie zaraz po wyjściu z domu to dopłać kilkaset dolarów za gripa.

Napisz komentarz

Komentarz można dodać po zalogowaniu.


Zaloguj się. Jeżeli nie posiadasz jeszcze konta zarejestruj się.