forum.optyczne.pl

Cyfrowe lustrzanki - Nikon D3000

goltar - Czw 30 Lip, 2009
Temat postu: Nikon D3000
Oficjalna premiera Nikona D3000. Liczyłem że Nikon zostawi w tym modelu matrycę 12 mpix CMOS ale widać muszą się wyzbyć zapasów 10 mpix. Za to na plus AF z D5000, spodziewałem się że zostawią tylko 3 pkt. Reszta zgodnie z przewidywaniami....
omegazull - Czw 30 Lip, 2009

D3000 = D60 + 9 pol AF :!:

Na D60 nauczyłem się robić fotki to pewnie i innym nowicjuszom pomoże.

mavierk - Czw 30 Lip, 2009

z tego, co wyczytałem, to 11 pól af :)
flash - Czw 30 Lip, 2009

3 z D60 plus 9 dodatkowych daje 11 (plus jeden ukryty) :)
Kurcze łudziłem się matrycą CMOS i bardziej okrojoną funkcjonalnością od D5000 ale trudno...
Jeśli cena jeszcze spadnie to kto wie, może to i dobry pomysł. Oby był najtańszy w segmencie:)

MC - Czw 30 Lip, 2009

flash napisał/a:
3 z D60 plus 9 dodatkowych daje 11

:shock: :zalamany:
9+3=11? To juz chyba w pierwszej klasie podstawowki ucza, ze jednak nie...

flash - Czw 30 Lip, 2009

No fakt :wink:
Chętnie bym do tej podstawówki wrócił:)

[ Dodano: Czw 30 Lip, 2009 15:34 ]
Tak wracając do tematu...
Jak myślicie, czy w obecnej sytuacji rynkowej to dobry pomysł?
Z jednej strony Nikon chciał się pozbyć tych matryc ale z drugiej Olympus, Sony, Canon i Pentax wprowadziły tańsze i całkiem dobre produkty....
Kiedyś wybór pierwszego lustra był prostszy, teraz sam się zastanawiam, czy rozpoczynając od nowa kupiłbym Nikona.... Myśląc perspektywicznie i długofalowo to byłby raczej Canon, ekonomicznie chyba Olek lub Sony, kierując się estetyką raczej Pentax... Nikon już nie jest najtańszym i zdecydowanie najlepszym w swojej cenie produktem. Myślę, że za rok pojawi się jakiś następca typu D3000x bo przecież Canon też coś bąka o następcy 1000D.
Pozdr.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group