Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Otwarty przez: goltar
Czw 05 Lis, 2009
Sony A700 - test cyfrowej lustrzanki
Autor Wiadomość
krzysiek 
Rozmowny



Pomógł: 1 raz
Posty: 307
Wysłany: Pon 14 Sty, 2008   Sony A700 - test cyfrowej lustrzanki

Po testach Canona 40D i Nikona D300 przyszedł w końcu czas na Sony A700. To druga lustrzanka systemu Alpha, która tym razem skierowana jest do wymagających amatorów i półprofesjonalistów. Jej wprowadzanie na rynek jest przełomowym momentem za sprawą 12-megapikselowej matrycy CMOS, którą posiada. Czy dzięki niej jakość zdjęć dorówna konkurencyjnym aparatom? Zapraszamy do lektury testu Sony A700:

http://optyczne.pl/59.1-T...00_Wst%EAp.html
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






konczako 
Entuzjasta



Pomógł: 3 razy
Posty: 699
Skąd: Koło
Wysłany: Pon 14 Sty, 2008   

Nie wiem jak to możliwe ale wasze testy są coraz lepsze i bardziej dociekliwe :P

Co od aparatu to test utwierdził mnie w przekonaniu że jednak Sony( pomimo tego że wypuścili na rynek naprawde konkurencyjną lustrzankę) jeszcze troche brakuje żeby poważnie zagrozic Canonowi czy Nikonowi.
 
 
Arek 
Redaktor



Pomógł: 289 razy
Posty: 14009
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon 14 Sty, 2008   

Staramy się i z każdym testem uczymy czegoś nowego. A700 to ciekawa lustrzanka, bo wzbudza wiele kontrowersji od wyglądu do tego co robi z RAWami. Mi jej wygląd się podoba i bardzo fajnie mi się ją trzyma - zdecydowanie najlepiej z trójcy A700, 40D i D300. Nie podoba mi się za to co robi z RAWami - ten plackowaty szum zjadający szczegóły... Poza tym ziarenka szumu widać u niej już na ISO 200-400 (wycinki tablicy Kodaka z RAWów pokazują to wyraźnie) czego nie ma u konkurencji.

Błąd w konstrukcji i wynikający z oszczędności zrobić bardzo łatwo. Mało kto potrafi go uniknąć. Co z tego, że 40D zachowuje się lepiej na wyższych czułościach, dając lepszy obraz i więcej szczegółów, jeśli ja tego aparatu sobie nie kupię, bo odrzuca mnie jego LCD?

Arek
 
 
mavierk 
Temu Panu już podziękujemy
never knows best



Pomógł: 93 razy
Posty: 7364
Skąd: Lubin / Wrocław
Wysłany: Pon 14 Sty, 2008   

;)
A moim zdaniem A700 jest kompromisem między 40d a d300 - jak dla mnie lepsze od Canona i słabsze od 300d, a za razem alpha jest tańsze od Nikona i droższe od 40d.

Tylko ta optyka... co miałbym przypiąć z zakresu 17-200 z światłem 2.8?
 
 
Arek 
Redaktor



Pomógł: 289 razy
Posty: 14009
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon 14 Sty, 2008   

No 70-200 f/2.8 masz zarówno Sony, jak i Sigmy i Tamrona.

17-50 - musisz się ratować Tamronem i Sigmą.
 
 
komor 
Moderator



Pomógł: 370 razy
Posty: 19879
Skąd: Wrocław
Wysłany: Pon 14 Sty, 2008   

Pytanie w kwestii wstępnego podnoszenia lustra, dotyczy bardziej Canona niż testowanej Alfy... Cytuję: Canon i Olympus, nawet w najprostszych swoich lustrzankach, dają nam tyle sekund na wstępne podniesienie ile wymagamy. Chyba czegoś nie wiem o moim Canonie 400D, bo nie znalazłem w menu możliwości zmiany domyślnych 2 sekund wstępnego podnoszenia.
 
 
Arek 
Redaktor



Pomógł: 289 razy
Posty: 14009
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon 14 Sty, 2008   

W Custom Functions musisz ustawić Mirror Lock-up z Disable na Enable. Wtedy jednym naciśnięciem spustu podnosisz lustro, czekasz ile chcesz, i drugim wyzwalasz migawkę i opuszczasz.
 
 
Luke_S 
Maniak


Pomógł: 9 razy
Posty: 895
Skąd: Poznań
Wysłany: Pon 14 Sty, 2008   

mavierk napisał/a:
A moim zdaniem A700 jest kompromisem między 40d a d300 - jak dla mnie lepsze od Canona i słabsze od 300d, a za razem alpha jest tańsze od Nikona i droższe od 40d.


Ja, mówiąć szczerze, nie dostrzegam "lepszości" A700 względem 40D. W zasadzie tylko ekran i stabilizacja jest prawdziwą, niepodważalną zaletą Sonego. Oczywiście pozytywnych cech jest znacznie więcej, ale nie są to rzeczy, których konkurencja by nie miała. Funkcja odszumiania RAWów mogłaby być, jeśli ktoś lubi takie rozwiązanie, ale powinna być możliwość jej wyłączenia.

A abstrahując od Alphy, to mam pytanie do Redaktorów: kiedy pojawi się test Olympusa E-3? Pracujecie już na nim? W sumie tylko jego brakuje do kompletu zeszłorocznych premier za półki sprzętu zaawansowanego.
 
 
Arek 
Redaktor



Pomógł: 289 razy
Posty: 14009
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon 14 Sty, 2008   

Brakuje jeszcze D3 i to nad nim teraz pracujemy.
 
 
komor 
Moderator



Pomógł: 370 razy
Posty: 19879
Skąd: Wrocław
Wysłany: Pon 14 Sty, 2008   

Czy we fragmecie rozdziału Zakres tonalny nie ma przypadkiem odwróconych wartości:


Zdjęcia były wykonane przy czułości 100 i 1600 ISO i czasami odpowiednio 2 i 30 sekund.

Czy nie powinno być, że odpowiednio 30 i 2 sekundy?
 
 
komor 
Moderator



Pomógł: 370 razy
Posty: 19879
Skąd: Wrocław
Wysłany: Pon 14 Sty, 2008   

Arek napisał/a:
W Custom Functions musisz ustawić Mirror Lock-up z Disable na Enable. Wtedy jednym naciśnięciem spustu podnosisz lustro, czekasz ile chcesz, i drugim wyzwalasz migawkę i opuszczasz.


A tak, czyli ma to sens tylko z wężykiem, ale wtedy rzeczywiście masz dowolny czas. Ja zwykle korzystam z funkcji wstępnego opuszczania lustra bez wężyka, włączając (oprócz Mirror Lock-up) także samowyzwalacz, który w połączeniu z Mirror Lock-up daje 2-sekundowe opóźnienie, bez możliwości zmiany tej wartości.
 
 
Arek 
Redaktor



Pomógł: 289 razy
Posty: 14009
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon 14 Sty, 2008   

W Olku za to w menu ustawiasz sobie czas od 1 do 30 sekund i już...
 
 
krzysiek 
Rozmowny



Pomógł: 1 raz
Posty: 307
Wysłany: Pon 14 Sty, 2008   

komor, z tymi sekundami w tonalnym to masz rację, przekręciło mi się, dzięki i już poprawiłem.
 
 
MC 
Temu Panu już podziękujemy



Pomógł: 138 razy
Posty: 10781
Skąd: Słupsk/Toruń
Wysłany: Pon 14 Sty, 2008   

Bardzo fajny test 8)
Co do oszumiania RAW, jak slusznie zauwazyliscie, Sony wyraznie o tym pisze.
Ogolnie mimo wszystko najwiekszym problemem tego aparatu jest nadal szum na wysokich ISO. Moglby byc mniej plackowaty itp, ale ja osobiscie niezbyt czesto uzywam powyzej ISO1600, co nie zmienia faktu, ze problem jest.
Aprat jest oczywiscie slabszy od D300, ale nie zapominajmy, ze o ok.1500zl tanszy. Co do Canona 40D, to sa dosyc podobne.
Zgadzam sie z Luke_S, ze powinna byc mozliwosc wylaczenia oszumiania CALKOWICIE.
Co do nieodsycania kolorkow, to nie zauwazylem. Jedynie pod ostre swiatlo spada kontrast i tyle. Wczoraj robilem sporo zdjec i wyszly super :D
 
 
KaleSony 
Bywalec
Znawca tematu


Posty: 134
Wysłany: Pon 14 Sty, 2008   

Test Ok!

Ale wciąż zbyt dużo zbędnych subiektywnych ocen autora ( autorów ) wpływających na ocenę aparatu w sposób czysto indywidualny, wciąż darmowe ukłony w stronę canona - rozumiem, że użytkowników Canona jest najwięcej na tym forum, ale ciągłe kłanianie się w pas raczej nie wzbudza uznania dla merytorycznych treści testu, słabo też mi się zrobiło, że A100 posłużyła tu jako męczennik, i czytając ma się wrażenie że autor chciał wypunktować słabości A100, a nie pokazać A700.
Testując D300 nie punktowaliście D80, testując 40D nie biliście 400d, rozumiem brak odpowiednika w systemie Alfy, ale rzetelniejszym posunięciem było odpuszczenie sobie w ogóle, albo pokazanie postępu A700 w stosunku do A100 skoro już zaciągnęliście ten aparat do testów.

D300>A700>40D
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,27 sekundy. Zapytań do SQL: 14