Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Otwarty przez: goltar
Czw 05 Lis, 2009
Sony A700 - test cyfrowej lustrzanki
Autor Wiadomość
kozidron
[Usunięty]

Wysłany: Pią 10 Lip, 2009   

DeMuerte napisał/a:
Poza tym drogi Kazirodronie nie zamierzam siedziec nad czyms co inni juz i tak dobrze robia, a ze od optycznych oczekuje sie wiele i bardzo wiele, to wystosowalem oczekiwanie nie tylko moje ale wielu osob, fakt stary aparat (ma 2 lata) ale drobny przypisek mu sie nalezy-)


a wniesie to coś w twoim życiu, poczujesz się lepiej po tym uzupełnieniu testu...?
Nie lepiej ten czas poświęcić chociażby na tą 35tkę .....zastanów się nad tym...

DeMuerte napisał/a:
Kozidron ten firmaware daje zupelnie nowa jakosc w tym aparacie, jesli chodzi o szumy czyli czuly punkt kazdego fotografa-) zauwazyli to w serwisach zagranicznych i dali uaktualnienie, wiec nie mow mi tutaj ze to nic nie wnosi,


DeMuerte,
musisz lekko wyluzować, nie wszyscy siedzą w temacie tak jak ty "od wczoraj" są tacy, którzy jakiś czas interesują się tymi tematami. Ja nie twierdze, że nowe firmware do A700 nic nie wniosło(wręcz przeciwnie) ja twierdze, że obecnie szkoda czasu, tyle było o tym na forum, że nie warto już sobie tym dyńki zaprzątać(zresztą ja nie toczyłem piany w sprawie nowego firmware do A700, polecam ci poczytanie tego wątku).

DeMuerte napisał/a:
Tak bylo z pentaxem mozez sobie przeczytac w tescie ze uaktualnili po nowym firmwarze.


DeMuerte,
polecam ci mały teścik użytkownika palindrom, który odnosi się do wersji nowszego firmware 1.03 a nie uaktualnienia optycznych do testu z wersją 1.01.
Jakbyś czytał uważniej i śledził temat to nie przytaczałbyś takich argumentów.
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






DeMuerte 
Nowy


Posty: 16
Wysłany: Sob 11 Lip, 2009   

Kozidron, nie wszyscy tak jak Ty wchodza na forum, poszukuja, interesuja sie, czy jak mowisz "siedzą w temacie", czytaja test i koniec kropka. Tak wyszło w tescie, czyli taka jest prawda, niektorzy nie wiedza nawet ze jest cos takiego jak zmiana firmware i ze cos w ogole to daje. Wystarczy drobna wzmianka w tescie np test byl robiony na firmwerze takim i takim, ale, np po jakims czasie pojawia sie informacja ze wyszedl firmware taki i owaki i zmienia on to i sie zaczyna wyliczanka producenta oczywiscie, pozniej pojawil sie taki i wg producenta zmienia inne rzeczy. Nie musza robic jeszcze raz testu,ale taka wzmianke producenta gdzies przy tescie powinni umieszczac, by chocby oddac sprawiedliwosc i nagrodzic prace firmy ktora to robi, bo widac ze szanuje uzytkownikow,skoro wypuszcza aktualizacje i chce zeby innym sie lepiej fociło. A o weryfikacje tej aktualizacji zadbaja juz uzytkownicy, skoro redakcja zapracowana-)
 
 
kozidron
[Usunięty]

Wysłany: Sob 11 Lip, 2009   

DeMuerte napisał/a:
Tak wyszło w tescie, czyli taka jest prawda

jak będziesz we wszystko tak bezgranicznie wierzył, to będziesz pił tylko aktimela, używał ariela a colgate zapewni ci śnieżnobiały uśmiech a Żanet Kaleta zostanie prezydentem.

DeMuerte napisał/a:
Nie musza robic jeszcze raz testu,ale taka wzmianke producenta gdzies przy tescie powinni umieszczac, by chocby oddac sprawiedliwosc i nagrodzic prace firmy ktora to robi, bo widac ze szanuje uzytkownikow,skoro wypuszcza aktualizacje


sony jak każdy koncern nastawiony jest na zysk i nie oszukuj się, jak ktoś będzie chciał znaleźć wzmiankę o nowym firmware to znajdzie i sobie poradzi w przecięntnym europejskim kraju -użytkownik po prostu kupi sobie A700 -będzie robił foty i wyłoży na to czy mu szumi czy nie.....

Ja widziałem sample z A700 na starym firmware i nowym do iso 400 jest okey, powyżej wole iso z innych systemów ale to tak powyżej 1600, bo pewnie jakby mi exify usunąć to bym nie rozróżnił...więc nie widzę powodu piany toczyć.

DeMuerte napisał/a:
Kozidron, nie wszyscy tak jak Ty wchodza na forum, poszukuja, interesuja sie, czy jak mowisz "siedzą w temacie"


ale do pouczania jesteś pierwszy a no i najważniejsze jak napisał kolega wyżej: "jeszcze wymagasz" .... :wink: :razz:
 
 
DeMuerte 
Nowy


Posty: 16
Wysłany: Nie 12 Lip, 2009   

Widze ze bawisz sie w wyrywanie slow z kontekstu i dopisywanie do nich innych znaczen, wiesz to gierka bardzo dobrze znana i tez moge sie w nia z toba zaczac bawic, pytanie tylko po co,ale z toba bede dyskutowal do upadlego nie martw sie-)
Nie bede tlumaczyl wszystkiego, mysle ze wiekszosc osob zrozumiala o co mi chodzi, oprocz ciebie. Mysle ze tez w te testy wierzysz, bo inaczej musialbys testowac kazdy sprzet ktory wychodzi, wiec troche przypominasz tutaj naiwnego czlowieka, pytanie tylko czy wiesz komu zaufac w tej naiwnosci. Nie stawiaj sie wiec tutaj na takiego co sam ma Tą wiedzę z wlasnego tylko doswiadczenia, dobrze wiem ze czytasz testy i wyciagasz z nich wnioski, kim wiec jestes o znawco, naiwniakiem? -) skoro w nic nie wierzysz to pewnie biegasz ze sprzetem i wszystkimi mozliwymi tablicami -)
I jeszcze raz musisz zrozumiec ze nie wszyscy interesuja sie kazda nowinka jak Ty i nie wchodza codziennie na fora czy strony internetowe swojego ulubionego systemu.
Kazdy tutaj wymaga,poucza,mowi o swoim punkcie widzenia, to jest forum? nie wiem czy zauwazyles-)
 
 
kozidron
[Usunięty]

Wysłany: Nie 12 Lip, 2009   

DeMuerte, krótko - stwierdzenie że tak wyszło w teście, czyli taka jest prawda jest nie rozsądne i nic więcej. Nie ma między wierszy.....a faktem jest - że dobrze jest organoleptycznie przekonać się osobiście o niektórych sprawach.
 
 
DeMuerte 
Nowy


Posty: 16
Wysłany: Nie 12 Lip, 2009   

To ja tez krotko - chyba nie wiesz jak takie testy oddzialywuja (w wiekszosci przypadkow) na decyzje co do zakupu aparatu, nikt przeciez nie bedzie biegal z tablicami i robil swojego testu. A zdanie ktore cytujesz (to jest test, taka jest wiec prawda) to celowe przejaskrawienie ukazujące bezkrytyczna postawe wobec testow.
 
 
RB 
Temu Panu już podziękujemy


Pomógł: 203 razy
Posty: 6186
Wysłany: Nie 12 Lip, 2009   

DeMuerte napisał/a:
To ja tez krotko - chyba nie wiesz jak takie testy oddzialywuja (w wiekszosci przypadkow) na decyzje co do zakupu aparatu,

w zdecydowanej większości wypadków - w ogóle nie oddziałują. Bo zdecydowana większość ma je w ... i posiada aparat albo nawet robi nim zdjęcia.
 
 
krisv740
[Usunięty]

Wysłany: Nie 12 Lip, 2009   

RB napisał/a:
w ogóle nie oddziałują. Bo zdecydowana większość ma je w ... i posiada aparat albo nawet robi nim zdjęcia


właśnie!

tak w zasadzie , to konia z rzędem temu co przy 100-200 iso pokaże i udowodni mi różnice na dobrze naświetlonym zdjęciu pomiędzy s/n/c/p/inne - bo zapomniałem...

onanizm sprzętowy nie zna granic - ew. "patriotyzm markowy" ... :mrgreen:
 
 
DeMuerte 
Nowy


Posty: 16
Wysłany: Nie 12 Lip, 2009   

RB tiaaa, kupujesz aparaty w ciemno, juz sobie to wyobrazam,albo lepiej zdajesz sie na rekomendacje sprzedawcy hehe i kogo ty chcesz oszukac-)))
 
 
krisv740
[Usunięty]

Wysłany: Nie 12 Lip, 2009   

DeMuerte,
jesteś bardzo zaślepiony testami...

odpowiem na przykładzie k20d. w tescie optycznych wypadł blado. i co z tego ?
gdybym nie miał c i nie potrzebował 100-400 (które dla mnie jest niestety wyznacznikiem wyboru systemu w tej chwili) w jednej sekundzie sprzedałbym 30d (i 50d teraz) i kupił właśnie pentax'a.
miałem ten aparat w rękach, widzę i rozumiem łatwość obsługi tego systemu i widzę jakie szkła do niego można podpiąć. dla mnie to jest wyznacznikiem systemu. żadne testy tego nie zmienią, bo jak napisałem wyżej różnice pomiędzy zdjęciami z aparatów wszystkich marek w 90% przypadków niczym sie nie będą różnić!

masz problem, bij piane dalej - tylko o co ci tak naprawdę chodzi? o przyznanie , że a700 jest dobrym aparatem?
99% świadomych fotografów ci to powie! a ten 1% to.....!

ja osobiscie twojego problemu nie rozumiem....
 
 
DeMuerte 
Nowy


Posty: 16
Wysłany: Nie 12 Lip, 2009   

Nie przypominam sobie zebym powiedzial ze traktuje testy smiertelnie powaznie, choc dostrzegam ich wplyw na postrzeganie pewnych spraw i wyrobienie sobie zdania o aparacie, jestem na nie skazany bo nie pracuje w sklepie ze sprzetem fotograficznym czy w redakcji optycznych, podchodze do nich krytycznie i porownuje z innymi testami, nie wszystko w tescie mnie interesuje,ale pewne rzeczy, jesli tutaj i u innych wychodzi tak samo mam prawo przypuszczac ze jest to swoistego rodzaju pewnik,chyba ze bede bardzo przekorny i powiem,skoro wszystkim tak wyszlo to pewnie jest jeszcze inaczej i ze pewnie nie maja racji.
Nie wiem co tak sie wszyscy uczepili tego ze mam niby a700 i potrzebuje jakiegos poklasku dla niej, ja jej nie mam nawet-), mam canona, wiec juz nie mowcie ze potrzebuje jakiegos dowartosciowania do mojego aparatu-)
Mowilem tylko o aktualizacji firmware w kwestii zdjec z roznych czulosci,ale jako ze redakcja zapracowana to nic z tego, a jak nie ma na to czasu, to chociaz wzmianka o tym, tak wiem, zaraz sie podniesie glos, ze wszyscy sa superzorientowani, i ze na co to komu.
 
 
RB 
Temu Panu już podziękujemy


Pomógł: 203 razy
Posty: 6186
Wysłany: Pon 13 Lip, 2009   

DeMuerte napisał/a:
RB tiaaa, kupujesz aparaty w ciemno, juz sobie to wyobrazam,albo lepiej zdajesz sie na rekomendacje sprzedawcy hehe i kogo ty chcesz oszukac-)))


Oj, Ty chyba naprawde zawężasz ogół kupujących lustrzanki do czytaczy tego czy innego forum. A większość albo nie czyta albo przeczyta podsumowanie, tu czy tam, bo te testy sa w sumie nudne i niezbyt zrozumiałe ;-)

A co do mnie - właściwie tak. Do pewnego stopnia w ciemno. Interesuje mnie nie jak toto szumi itede, czy robi cos tak czy śmak - wiem, ze za mniej więcej podobną kasę dostanę mniej więcej podobne możliwości produktu finalnego. Wiem, że z powodów dostępności odpowiedniego oszklenia (i nie tylko) pewne systemy do pewnych rzeczy nadają się 'trochę' gorzej niż inne. A w sumie zdjecia (wciąż słabe) robię na tyle długo, że mniej więcej wiem jak to działa i czego się można po róznych wytwórcach i ich sprzęcie spodziewać. I mam juz swoje nieźle wykształcone przyzwyczajenia i fobie, a jakże :-) No wiec jak kupuję puszkę (a nie robię tego zbyt często) to mam tyle a tyle pieniędzy, mam szkła z tego systemu, do którego jestem przyzwyczajony (choć mnie coraz bardziej wkurza) - więc idę i ją kupuję. Chyba że w końcu walnę tym systemem o bruk i kupie Nikona. Ale to bym musiał mieć bardzo dużo pieniędzy na Nikkora 500/4 (albo 400/2.8)... Bo poniżej to właściwie po jaka cholerę? Że tam costam bardziej gdzieśtam szumi albo co? Bez jaj...
 
 
pursat 
Rozmowny


Posty: 252
Wysłany: Pią 24 Lip, 2009   

W podsumowaniu testu przydaloby sie dodac bardzo uzyteczna informacje o tym modelu. Otoz, ze trzeba dac na msze zeby przy zakupie trafil sie egzemplarz z dobrze ustawionym autofokusem bo zdecydowana wiekszosc ma z tym problem (nie rzadko powazny).
Pewnym ulatwieniem ze strony Sony jest dobre opakowanie tych zabawek. Kupujacy niech zadaja zaplombowanych pudeleczek. To zmniejszy ryzyko, ze jak w przypadku sprzetu innych firm cwaniacy wybiora na zapleczu sklepow egzemplarze bez wad.
 
 
MC 
Temu Panu już podziękujemy



Pomógł: 138 razy
Posty: 10781
Skąd: Słupsk/Toruń
Wysłany: Pią 24 Lip, 2009   

Dziwne. Kupowalem pierwszy z brzegu i zadnych problemow z AFem nie mialem, choc takie przypadki faktycznie byly. Na plus mozna powiedziec, ze serwis w takim przypadku wywiazuje sie wzorowo.
 
 
pursat 
Rozmowny


Posty: 252
Wysłany: Pią 24 Lip, 2009   

A ja kupilem pierwsza z brzegu i autofokus byl z kosmosu. Czy to wystarczajacy powod bym tworzyl reguly? Nie, dokladnie jak pisanie, ze Ty nie miales problemu.
Na forum KKM nie jest to nijak dziwne. Bywales tam, to nie powinno Ci to byc obce. Zreszta zakladam, ze stwierdzenie, iz serwis wywiazuje sie wzorowo bierze sie wlasnie z faktu, ze zjawisko istnieje.
Ostatnio zmieniony przez pursat Pią 24 Lip, 2009, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,19 sekundy. Zapytań do SQL: 15