Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Roznie odwzorowania w 'stylach obrazu' - canon 5d mark 2
Autor Wiadomość
kiel.basa 
Początkujący


Posty: 46
Wysłany: Pią 11 Lut, 2011   Roznie odwzorowania w 'stylach obrazu' - canon 5d mark 2

Koledzy,

W internecie jest sporo 'stylow obrazu', ktore mozna sciagac i wrzucic do canona 5d mk2.
Ale czy taki poszczegolny 'styl' polega tylko na tym, ze rozni sie ustawieniami suwakow 'tone', 'contrast' i 'saturation' ?

Pytanie to wzielo sie z watpliwosci, ktora sie pojawila, kiedy zobaczylem, domyslne ustawienia np stylu 'dokladny' i 'neutralny' - sa na suwakach ustawione dokladnie tak samo.

Czym wiec to sie rozni? Czy aparat przy okazji kazdego stylu troche inaczej dziala balansem odwzorowujac kazdy kolor troche inaczej?

dzieki
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






edmun 
Optyczny
Niemarkowy



Pomógł: 46 razy
Posty: 4761
Skąd: UK
Wysłany: Sob 12 Lut, 2011   

Zasada jest taka że Picturetyle zmienia nasycenie, kontrast i wyostrzanie itp. od razu na jpgach, a w przypadku jeśli fotografujesz w Rawach, to zapisuje te informacje do późniejszego wywołania (np. w Lightroomie może automatycznie poprzesuwać suwaczki zgodnie z wcześniej ustawionym stylem)
 
 
kozidron
[Usunięty]

Wysłany: Sob 12 Lut, 2011   

kiel.basa, czym szybciej zrezygnujesz z zabawy tym badziewiem a zaczniesz uzywać suwaczków w swojej wywoływarce tym lepiej dla twojej fotografii.
 
 
komor 
Moderator



Pomógł: 370 razy
Posty: 19880
Skąd: Wrocław
Wysłany: Sob 12 Lut, 2011   

edmun napisał/a:
w przypadku jeśli fotografujesz w Rawach, to zapisuje te informacje do późniejszego wywołania (np. w Lightroomie może automatycznie poprzesuwać suwaczki zgodnie z wcześniej ustawionym stylem)

W DPP na pewno przesuwa, ale w LR moim zdaniem te informacje są ignorowane. Chyba, że coś się zmieniło w LR3 a ja tego nie zauważyłem, bo Picture Style i tak zawsze mam na standard.
 
 
jaad75 
Temu Panu już podziękujemy
Klub Pierdzieli



Pomógł: 474 razy
Posty: 16537
Skąd: Salwator
Wysłany: Sob 12 Lut, 2011   

komor napisał/a:
w LR moim zdaniem te informacje są ignorowane
Dokładnie. Nie wiem skąd edmun to wytrzasnął.
 
 
hijax_pl 
Moderator
click-o-matic!



Pomógł: 472 razy
Posty: 22471
Skąd: Łódź
Wysłany: Sob 12 Lut, 2011   

edmun napisał/a:
np. w Lightroomie może automatycznie poprzesuwać suwaczki zgodnie z wcześniej ustawionym stylem
Nie suwaczki ale profil kalibracyjny kamery, nie poprzesuwać ale wybrać i nie automatycznie ale ręcznie - oczywiście zgodnie z wybranym stylem (o ile pamiętamy jak robiliśmy to zdjęcie) ;)

Automatycznie to LR co najwyżej łaskawie poda listę profili, którą są zdefiniowane do aparatu, którym było zdjęcie zrobione wybierając jeden - domyślnie ustawiony dla kombinacji aparat/iso. ;)

[ Dodano: Sob 12 Lut, 2011 11:22 ]
kiel.basa napisał/a:
Ale czy taki poszczegolny 'styl' polega tylko na tym, ze rozni sie ustawieniami suwakow 'tone', 'contrast' i 'saturation' ?
Czy aby na pewno tylko to? Może w profilu Canona jest zapisane coś więcej, czego nie możesz suwaczkami przestawić?
 
 
jaad75 
Temu Panu już podziękujemy
Klub Pierdzieli



Pomógł: 474 razy
Posty: 16537
Skąd: Salwator
Wysłany: Sob 12 Lut, 2011   

hijax_pl napisał/a:
oczywiście zgodnie z wybranym stylem
Spośród styli "firmowych" (i to takich bez modyfikacji), a nie tych sciągniętych z internetu... :smile:
 
 
hijax_pl 
Moderator
click-o-matic!



Pomógł: 472 razy
Posty: 22471
Skąd: Łódź
Wysłany: Sob 12 Lut, 2011   

jaad75 napisał/a:
Spośród styli "firmowych" (i to takich bez modyfikacji)
Ano :D
 
 
ophiuchus 
Optyczny



Pomógł: 36 razy
Posty: 2274
Skąd: Zamość
Wysłany: Sob 12 Lut, 2011   

Nie wiem czy to pomoże: http://web.canon.jp/imagi.../operating.html
Wydaje mi się, że jeśli używamy tylko oprogramowania Canonowskiego to style obrazu mogą trochę zaoszczędzić pracy jeśli przygotujemy sobie jakieś wcześniej pod kątem planowanych zdjęć. Tyle tylko, że trochę to mało intuicyjne, przynajmniej dla mnie. A już trzecie podejście robiłem :D
 
 
edmun 
Optyczny
Niemarkowy



Pomógł: 46 razy
Posty: 4761
Skąd: UK
Wysłany: Sob 12 Lut, 2011   

kurcze to dziwne bo nie raz zauważyłem, że na rawach mam "Sharpening" już pojechane na 25% a kiedy wrzucę jpga to 0..... (lub na odwrót, muszę dokładnie sprawdzić)

[ Dodano: Sob 12 Lut, 2011 22:24 ]
na szybko dodam:
sprawdzam i porównuję jpgi z rawami i w zakładce wyostrzanie mam zupełnie różne wartości. oczywiście inne dla Rawów i inne dla Jpgów
tylko przypadek czy może faktycznie picturestyle ma coś do tego?
we wtorek jak znajdę chwilę czasu to zrobię test z aparatem...
 
 
kufel 
Optyczny
PentaX albo śmierć!



Pomógł: 29 razy
Posty: 5762
Skąd: Katowice
Wysłany: Sob 12 Lut, 2011   

edmun napisał/a:
kurcze to dziwne bo nie raz zauważyłem, że na rawach mam "Sharpening" już pojechane na 25% a kiedy wrzucę jpga to 0..... (lub na odwrót, muszę dokładnie sprawdzić)
ale to jest standard :) w załadowanym rawie Sharpening zawsze jest na 25 , gdy załaduje sie jpg to jest na 0 , zresztą, to nie jedyny parametr który Lr odmiennie czyta /ustawia dla jpg i raw.
 
 
maput 
Optyczny



Pomógł: 24 razy
Posty: 1492
Skąd: Katowice
Wysłany: Sob 12 Lut, 2011   

25% to standard w LR dla RAWów ;)
 
 
edmun 
Optyczny
Niemarkowy



Pomógł: 46 razy
Posty: 4761
Skąd: UK
Wysłany: Sob 12 Lut, 2011   

ok w takim razie mea culpa
chylę czoło i najmocniej przepraszam za wprowadzanie (nieświadomie) w błąd
 
 
kufel 
Optyczny
PentaX albo śmierć!



Pomógł: 29 razy
Posty: 5762
Skąd: Katowice
Wysłany: Sob 12 Lut, 2011   

edmun napisał/a:
tylko przypadek czy może faktycznie picturestyle ma coś do tego?
ja używam tylko "standard" a mam dokładnie tak jak piszesz, czyli 0 dla jpg i 25 dla raw.
 
 
hijax_pl 
Moderator
click-o-matic!



Pomógł: 472 razy
Posty: 22471
Skąd: Łódź
Wysłany: Sob 12 Lut, 2011   

maput napisał/a:
25% to standard w LR dla RAWów ;)
Standard - dopóki sobie go nie zmienimy na wartość jaka nam pasuje ;)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 15