Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Sony A200 - test lustrzanki cyfrowej
Autor Wiadomość
MC 
Temu Panu już podziękujemy



Pomógł: 138 razy
Posty: 10781
Skąd: Słupsk/Toruń
Wysłany: Wto 11 Mar, 2008   

Czyli mam rozumiec, ze C 400D ma uszczelnienia? Bo w wadach tego nie ma wymienionego...
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






Arek 
Redaktor



Pomógł: 289 razy
Posty: 14009
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto 11 Mar, 2008   

Krzysiu z czasem zrobił się bardziej wybredny :)

A tak na poważnie 400D był pierwszym testem po wprowadzeniu nowej procedury, a jak sie mówi pierwsze koty za płoty. Do wad Krzysiu uszczelek nie wpisał, lecz miały one wpływ na ocenę.
 
 
MC 
Temu Panu już podziękujemy



Pomógł: 138 razy
Posty: 10781
Skąd: Słupsk/Toruń
Wysłany: Wto 11 Mar, 2008   

Bo tak sie zastanawiam czy faktycznie dla tej klasy uszczelki maja znaczenie. W A700 ich brak w niektorych miejscach jest moim zdaniem sporym bledem, ale w A200? Co do pozostalych wad, to sie zgadzam. Ale jak na aparat, ktory z obiektywem kitowym mozna "wyrwac" juz za mniej niz 1900zl to nie mozna oczekiwac uszczelnien z E3.
Dla mnie dyskwalifikuje ten aparat jego rozmiar, a lap nie mam zbyt wielkich.
 
 
Arek 
Redaktor



Pomógł: 289 razy
Posty: 14009
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto 11 Mar, 2008   

Porównuje się zawsze do tego co daje w tym samym segmencie konkurencja. A adresowany na "entry level" K200D ma już uszczelnienia. Widać więc że z czasem ficzery zarezerwowane dla wyższych modeli schodzą niżej. Coś co kiedyś nie było wadą, może nią więc zacząć być, jeśli konkurencja wzrośnie w siłę.
 
 
P_M_ 
Maniak


Pomógł: 8 razy
Posty: 992
Wysłany: Wto 11 Mar, 2008   

Arek napisał/a:
Porównuje się zawsze do tego co daje w tym samym segmencie konkurencja. A adresowany na "entry level" K200D ma już uszczelnienia. Widać więc że z czasem ficzery zarezerwowane dla wyższych modeli schodzą niżej. Coś co kiedyś nie było wadą, może nią więc zacząć być, jeśli konkurencja wzrośnie w siłę.

K200D jest sporo solidniejszy i lepiej 'wybajerzony', ale jest tez nieco drozszy, chociaz wedlug mnie jest warty doplaty. (W podobnej cenie jest tez k10d i samsung gx10, a te sa jeszcze lepsze)
Zamiast a200 wolalbym takze a100. Ten pierwszy zrobil na mnie zle wrazenie, bo wiesz, ze mam hopla na punkcie solidnosci. A100 podobal mi sie i wciaz mi sie podoba, bo ma calkiem niezla ergonomie. To drugie kolo nastawow tez bardzo przypadlo mi do gustu, chociaz nie bylo na 100% dopracowane.
Szkoda, ze autor chce pozostac przy kicie, bo takie aparaty az prosza sie o lepsze obiektywy.
 
 
aap 
Uczestnik


Posty: 84
Wysłany: Pią 14 Mar, 2008   

Na fotografuj.pl ukazał się test A200. Napisano tam m.in. że w tym modelu migawka jest zablokowana, gdy podepnie się obiektyw bez procka. (np.M42)
To nieprawda.
Bardzo słusznie zwrócono tam natomiast uwagę na plastikowy bagnet.
 
 
Ostegolectric 
Rozmowny
Co za system



Pomógł: 6 razy
Posty: 434
Skąd: Rzeszów
Wysłany: Nie 30 Lis, 2008   Pomagam w wyborze pierwszej lustrzanki?

Temat ten zakładam z myślą o kolejnych pojawiających się forumowiczach z pytaniami typu co mam kupić?", czy "nie znam się na robieniu zdjęć, czy jak kupię d700 będę zadowolony?"
Otóż sam niedawno stanąłem przed wyborem tej pierwszej. nie ukrywam, że decydujący wpływ na mój wybór miał budżet. no i stało się. Leży teraz na biurku i przesyła kolejne porcje zdjęć testowych :wink: i teraz po świadomym zakupie jestem gotow przekazać SUBIEKTYWNĄ opinię o aparacie który wybrałem. Może Wam też pomoże się zdecydować? ;)
A wiec po kolei. Jestem od kilku dni posiadaczem Sony A200. pewnie u wielu z was pojawił się drwiący usmieszek na twarzy :P . To nic. Lustrzankę kupiłem w centrum sony. Nie maja oficjalnie tanio, ale jak się umiesz negocjować to możesz korzystnie na tym wyjść ;) zdecydowalem się właśnie na sony ze względu na... gripa. tak, sony A200 trzyma się zdecydowanie najlepiej wg mnie spośród małych DSLR-ów. Lepiej nawet niż droższe A300/350 a to z powody wcięcia na palec środkowy w gripie.
Nie opiszę wszystkiego dzisiaj, kolejne spostrzeżenia dodam jednak najszybciej jak będę mógł. móze uda mi się obalić kilka mitów, jeżeli ktoś takowe słyszał..? ;)
1. WYŚWIETLACZ. Nie trzeba dużo pisać, przyzwoite 2,7 cala. może nie powala ostrością ale korzysta się z niego bardzo przyjemnie. Cieszy to, że podświetlenie samo się wyłącza podczas korzystania z wizjera.
2. WIZJER. ciemny i mały. odleglość punktu ocznego 17,4mm bodajrze, ciężko ogarnąć całość jednym spojrzeniem. ciut za blisko. liczba kontrolek uboga, ale i tak obsluga skupia się na wyświetlaczu więc tragedii nie ma.
3.LAMPA BŁYSKOWA. w małych pomieszczeniach daje radę ale unosi się zdecydowanie za nisko. niepotrzebnie bo w poprzedniku unosiła się prawidłowo...
4.ERGONOMIA. Jak już wspomniałem trzyma się bardzo dobrze, wycięcie na palec środkowy plus taka wypukłość na kciuka sprawdza się w moich duzych łapach dobrze. przycisków mało, początkującym absolutnie wystarcza. Mnie bardzo boli brak podglądu GO... no cóż, przeżyję... uszczelnień nie ma, ale klapki nie otwierają się przypadkowo. Plastiki trochę trzeszczą jak się je ściśnie... :razz:
Teraz czekam na jakieś pytania zainteresowanych tym modelem no i na gratulacje udanego zakupu :razz: :mrgreen: . Dalszy opis modelu po następnych dniach użytkowania. :wink:
 
 
RB 
Temu Panu już podziękujemy


Pomógł: 203 razy
Posty: 6186
Wysłany: Pon 01 Gru, 2008   Re: Pomagam w wyborze pierwszej lustrzanki?

Ostegolectric napisał/a:

Teraz czekam na jakieś pytania zainteresowanych tym modelem no i na gratulacje udanego zakupu :razz: :mrgreen: .


Gratulowac to można gdybys jakąś nagrodę zdobył, sukces jakowyś osiągnął (taki w miarę realny) czy coś tam około tego... A że ktos kupił sobie gadżet to już mu gratulowac? Czego? Podjęcia decyzji? No dobra, ja wiem że taka nowa tradycja powstała, że sobie tak tu ludzie pogratulowywują zakupu ale to przeciez całkowity absurd...

A tak BTW to a200 to jaki czas temu kupiłeś? Jak sądzę na tyle niedawno, że fajne nią zacząć robić zdjęcia nietestowe a nie po 3 dniach robić za grupowego eksperta od a200...

Kurde złośliwy i niedobry jestem ale co tu innego zostaje...
 
 
Pawel-wroc 
Początkujący


Posty: 36
Skąd: Wrocław
Wysłany: Pon 01 Gru, 2008   

Nie no koledzy...
Kolega napisał coś od siebie-poświęcił czas żeby komuś pomóc a wy po nim jedziecie... rozumiem że jesteście ekspertami jak 38 milionów Polaków ale to jest akurat dobry pomysł w przeciwieństwie do waszych albo ich braku. Jak ktoś nie chce gratulować to niech nie gratuluje a wątek ten został założony aby rozmawiać o A200 a nie o tym kto komu za co gratuluję. Widzę że taki dział nie ma szan bytu bo zawsze znajdą się TACY co będą się wymądrzać.

[ Dodano: Pon 01 Gru, 2008 14:42 ]
kamfil06-jeśli znalazł byś czas napisz proszę co nieco...o matrycy, o szybkości działania, o tym jak sprawuje sie AF w "życiu" zwłaszcza w troche gorszych warunkach- chce kupić lustro bo AF w moim kompakcie to masakra jakas ja tylko zgaśnie trochę swiateł to tragedia.
Jak się pracuję nim-pomiar swiatła itp + jakieś swoje totalnie prywatne uwagi.
Ja osobiście uważam że Pentax ma najlepszą ergonomię - lewa dłoń może opuszkami palców trzymać body za zewnętrzną stronę ponieważ jest tam "głupie" podcięcie/wklęśnięcie a wszyscy inni robią tam wybrzuszenie i pokrętła nie są w jednej plaszczyźnie tylko są ergonomicznie przesunięte tak jak układa się dłoń.
Pozdro
 
 
ghost 
Optyczny
związkowiec :)



Pomógł: 69 razy
Posty: 3214
Skąd: Silesia
Wysłany: Pon 01 Gru, 2008   

jako (były) użytkownik A200 mogę tą potwierdzić opinie. zdjęć nie będę pokazywał ;P
mogę podlinkować swoje pierwsze wrażenia.
 
 
Rizzo 
Rozmowny


Pomógł: 1 raz
Posty: 449
Skąd: Szczecin
Wysłany: Pon 01 Gru, 2008   

Gratuluje zakupu cała rodzina ccd soniaków 200/300/350 robi bardzo dobre zdjęcia ja na ta klase aparatów. I każdy z tych modeli dysponuje świetną rozpiętością tonalną o czym powinni pamiętać entuzjaści cmosów i canona 450 d :twisted:
 
 
Baku 
Optyczny
Kanonier z wyboru



Pomógł: 134 razy
Posty: 3338
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon 01 Gru, 2008   

No nie tylko Canona 450... Olympusów też :cool:
Gorzej tylko jak przyjdzie robić zdjęcie z dłuższym czasem naświetlania :twisted:
Chociaż trzeba uczciwie przyznać, że trudno kupić lepszą lustrzankę za niecałe 900 zł.
 
 
Ostegolectric 
Rozmowny
Co za system



Pomógł: 6 razy
Posty: 434
Skąd: Rzeszów
Wysłany: Wto 02 Gru, 2008   

No i minął kolejny dzień sprawdzania. Tym razem jestem w stanie napisać, że 750 zdjęć bez ładowania baterii to nie jest jakaś liczba urojona :wink: obiektyw kitowy... no cóż. ostrością nie powala. nie zauważyłem natomiast w nim żadnych luzów o których pisał ghost. czyżby wada konkretnego egzemplarza? AF działa z kitem szybko w centralnym punkcie i nieznacznie wolniej w pozostałych. na wyświetlaczu w słońcu widać wszystko pod warunkiem "podkręcenia" jasnośći do +2 (oczywiście poza sytuacją gdy promienie słoneczne padaja na wyświetlacz pod kątem prostym :razz: ). osłonka słoneczna dołączona do obiektywu kitowego nie zapewnia braku "blików" w przypadku różnych kombinacji kadru. Aparat nie jest bardzo ciężki przez co nie obciąża zbytnio kręgów szyjnych :mrgreen: podczas robienia zdjęć w pewnym momencie zaczął pokazywać się śmieć na matrycy. jednak wyłączenie i ponowne włączenie aparatu rozwiązało ten problem.
 
 
ghost 
Optyczny
związkowiec :)



Pomógł: 69 razy
Posty: 3214
Skąd: Silesia
Wysłany: Wto 02 Gru, 2008   

z tego wyszło na kkm to faktycznie tylko część kitów cierpi na kiwanie.
 
 
mikael666 
Nowy


Posty: 24
Wysłany: Wto 05 Maj, 2009   Sony Alpha 200

Witam!
Jestem szczęśliwym posiadaczem tego
Kod:
http://fotozakupy.pl/lustrzanka-cyfrowa/sony-alpha-200k-ob-18-70mm,7325s

i mniej szczęśliwym tego:
Kod:
http://cyber-shop.pl/product_info.php?products_id=869

Postanowiłem podzielić się swoimi wrażeniami po zakupie i po majówce, no bo przecież gdzieś było trzeba wytestować nowe cacuszko.

Aktualnie udało mi się nabyć α200 za 1440,- z kitem i plecak za 119,-
więc całkiem nieźle.

Zaopatrzyłem się dodatkowo w taki o to polarek:
Kod:
http://allegro.pl/item613693856_filtr_polaryzacyjny_cpl_55mm_nowy_wroclaw_fv.html

no i oczywiście kartę:
Kod:
http://allegro.pl/item611073414_nowa_kingston_4gb_compact_flash_elite_pro_133x.html

Kingstone Elite Pro 133x

Przewertowałem instrukcję, zapakowałem dnia następnego plecak + statyw produkcji G.D.R ;) i Wyruszyłem z Panną na Partynice we Wrocławiu.
Dzień pierwszy [1maj]
Odpaliłem α200 sprawdziłem ustawienia i o to moje konkluzje:
Program P: jeżeli zależy mi na jasności powiedzmy..
Program S: jeżeli chce zatrzymać ruch [co jest ważniejsze aktualnie w stadninie koni]
Ogólnie zabawa polegała na.. zabawie...
I o to moje spostrzeżenia:
Auto ISO: niemal zawsze ustawia się na wartości 400, przy pełnym słońcu.
Zdjęcia wychodzą ostre o ile program S jest załączony [dużo ruchu, scenki na dzikim zachodzie etc]
Autofocus troszkę się gubi, ale mniej niż na mojej hybrydzie S6500FD, jest szybki, sprawny przede wszystkim i samo body jest szybkie...
Zrobiłem jakie 800 zdjęć, wskaźnik baterii 70%
Jakość zdjęć: jestem zadowolony, znaczny skok jakościowy jeżeli chodzi o moją hybrydę i nie ma grochu na barwach skóry.
Być może jutro umieszczę kilka sampli gdyż na prawdę się dużo działo...
Jeszcze tylko jeden psikus jeśli chodzi o plecak..
Wygodny po mimo dość znacznego obciążenia statywem [który plastikiem nie jest],
niestety materiał plecaka nie jest wytrzymały [albo taka sztuka, w piątek wymieniam na gwarancji] i jest zatarcie w miejscu gdzie statyw przylega i przesuwał się najczęściej.
Samo mocowanie statywu jest kłopotliwe, o ile środek statywy jest łatwy do oplątania 2 razy, o tyle górna część statywy lubi się wyślizgnąć z gumek+ zapięć i trochę gubi na stabilności, aczkolwiek nie fruwa ;)
Dzień 2 [2 maj] aparat w Torbie.. odpoczywamy ;P
.......................................................................
Dzień 3[3 maj]
Wycieczka do ZOO! ;o
Kolejka 40 minut [spóźniliśmy się na PKS do sobótki.. a raczej koleś odjechał wcześniej..]
Dotrwaliśmy zjedliśmy kurę i RUSZAMY W DROGĘ.
Kobieta zadowolona, że ma moją hybrydę na szyi ruszyła na łowy, ja również.
Zrobiliśmy multum zdjęć, tym razem również doszła zabawa z Ekwiwalentem, [szybko się człowiek uczy przy tym body...], zmienne wartości ISO [auto przestało wystarczać], zdjęcia na przemian programem S programem P... wariancje wyszły niesamowite i niesamowicie wiele, sample również wrzucę później wraz z porównaniem do Hybrydy.
Zdjęć zrobiono 800 i bateria również trzymała się mocno na 70% [dużo zdjęć z flashem]
Jeżeli chodzi o wydajność baterii to pierwsza klasa, plecak też wygodny bardzo...
Niestety z kitem czuć, że trochę czegoś brakuje i już się rozglądam za jakimś telezoomem 200mm max 300mm

Po powrocie do domu przeczyściłem aparat, najbardziej zakurzony był filtr polarkowy i body z zewnątrz [dużo kurzu na partynicach], na matrycy malutka drobinka od razu wydmuchnięta gruchą [za pewne przywleczona w domu].
Obiektywów nie zmieniałem [mam jeszcze sigmę 28-70 AF] - co ciekawe z tą sigmą nie działa AF ale działa potwierdzenie ostrości..

Jak na te 2 dni to aparat mnie urzekł, uważam, że podjąłem słuszną decyzję bo za zaoszczędzone 600-900 złotych jakiś obiektyw dorwę ;)

Jedynie plecak mnie martwi, ale może to taka sztuka.. w piątek zobaczymy,
na prawdę dużo miejsca.. zmieściłem tam BODY α200+ kit, body minolta dynax 7000i, sigma 28-70 AF, bluzę kobiety -.-, 2 portwele w górnej przegrodzie [schowane są głębokow, 2 pół litrowe butelki [wygodnie i bez problemów się mieszczą i jeszcze miejsce zostanie...]

Body Cena/Jakość oceniam na mocne 4+
Plecak Cena/Jakość/wygoda 4, może będzie więcej po piątku!

Jeżeli ktoś się jeszcze zastanawia odpowiem wam tak, lepiej kupić taniej body i lepsze szkło bo różnicy nie poczuje się tak łatwo z lepszym body [np EOS 450d] więc po co przepłacać?
Acha cena już skoczyła do 1600,- ale można jeszcze tanio znaleźć.

Pozdrawiam!
Mikael
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 14