Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Przejście z hybrydy Minolty na...
Autor Wiadomość
piotrmorka 
Nowy


Posty: 10
Wysłany: Pon 27 Lip, 2009   Przejście z hybrydy Minolty na...

Witam!

Przymierzam się (w końcu :-) ) po ładnych paru latach do przejścia z hybrydy na lustrzankę.
Zrobiłem długie rozpoznania po forach, opiniach i testach zestawów i postawiłem na zestaw:

1. Conon 40D +
2. Szkło - Tamrona 28/75 f/2.8

Sprzęt wykorzystywać będę głównie do portretów i krajobrazu dlatego szukałem na początek czegoś uniwersalnego.

Nadmienić muszę iż z czasem postaram się dokupić 70-200 f.2.8 również tamrona.

Jak myślicie....czy takowy sprzęt starczy mi na kolejne parę lat.....?

Czy raczej szukać nadal czegoś innego....może tańszego ale równie ostrego...?
Pozdr.
PM
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






Monastor 
Optyczny



Pomógł: 49 razy
Posty: 3809
Wysłany: Pon 27 Lip, 2009   

piotrmorka, nie wolałbyś czegoś, co da szerszy kąt niż hybryda? 28 mm da trochę zawężone pole widzenia na matrycy 40D. Będzie nawet ciaśniej niż w hybrydzie. Wiadomo, że krajobraz to nie tylko szerokie kąty, ale może Ci ich brakować.
 
 
piotrmorka 
Nowy


Posty: 10
Wysłany: Pon 27 Lip, 2009   

Szczerze... kąty w Minolcie mi w zupełności starczały jeśli chodzi o krajobraz - dlatego pomyślałem o Tamronie :-) . Poza tym sklep zapewnił mnie, iż przed wysyłką dokona testów na bf i ff aby dobrać najodpowiedniejsze szkło do korpusu. To w sumie tym bardziej mnie przekonało. Oczywiście wyniki dostarczą z przesyłką (choć i tak sam dokonam testów w domu).

Chyba że zamiast drugiego 70-200, który kupiłbym po jakimś czasie lepiej wydać kasę na szerszy kąt?
 
 
ghost 
Optyczny
związkowiec :)



Pomógł: 69 razy
Posty: 3214
Skąd: Silesia
Wysłany: Pon 27 Lip, 2009   

ale w minolcie pewno miałeś 28-200.
a tu dolny zakres zacznie się od ekwiwalentu małoobrazkowych 45 mm.
sprawdź jak Ci się to widzi.
 
 
piotrmorka 
Nowy


Posty: 10
Wysłany: Pon 27 Lip, 2009   

rzeczywiście 28-200 w Minolcie jest odpowiednikiem 35mm ale czy to w "praktyce" jest taka dużą różnicą nie mam pojęcia...

...może doradziłbyś wtedy coś bardziej uniwersalnego o świetle 2.8 i podobnej cenie co Tamron?
 
 
MC 
Temu Panu już podziękujemy



Pomógł: 138 razy
Posty: 10781
Skąd: Słupsk/Toruń
Wysłany: Pon 27 Lip, 2009   

Tamron 17-50/2.8 na przyklad.
 
 
ghost 
Optyczny
związkowiec :)



Pomógł: 69 razy
Posty: 3214
Skąd: Silesia
Wysłany: Pon 27 Lip, 2009   

w praktyce, to sprawdź w minolcie. przestaw ogniskową na 28, potem na prawie 50 i zobaczysz rożnicę.
 
 
Monastor 
Optyczny



Pomógł: 49 razy
Posty: 3809
Wysłany: Pon 27 Lip, 2009   

piotrmorka, na szerokim kącie nieduża różnica w milimetrach potrafi być sporą różnicą w kącie widzenia. Z Tamrona zrobi się prawie 45 mm, to już standard, a nie szeroki kąt.

MC dobrze radzi ;)

Możesz jeszcze sprawdzić jak Ci leżą te ogniskowe. Ustaw sobie z grubsza 45 mm w ekwiwalencie na hybrydzie i zobacz czy jest dość szeroko. Mnie by to nie wystarczyło, ale jeśli w planach masz szeroki kąt to może jest to jakieś rozwiązanie. Z drugiej strony prawdopodobne jest, że musiałbyś dość często zmieniać szkło.
 
 
piotrmorka 
Nowy


Posty: 10
Wysłany: Pon 27 Lip, 2009   

To jakieś rozwiązanie na szeroki kąt, ale co z portretami? Te chyba wychodzą lepiej na wyższym zakresie?
 
 
RB 
Temu Panu już podziękujemy


Pomógł: 203 razy
Posty: 6186
Wysłany: Pon 27 Lip, 2009   

piotrmorka napisał/a:
Szczerze... kąty w Minolcie mi w zupełności starczały jeśli chodzi o krajobraz - dlatego pomyślałem o Tamronie :-)


Tylko, że tam (rozumiem, ze mówimy o dimage a200) zaczynało się od kątów odpowiadających ogniskowej 28mm na formacie 135, tu dostaniesz kąty odpowiadające ogniskowej 45mm na formacie 135... A to już potrafi ograniczać. IMO tego typu obiektyw to wtedy, gdy planujesz rychłe przejście format małoobrazkowy.
Aby przy korpusie, który zamierzasz nabyć dostac kąty podobne do tego co mialeś w Minolcie to najkrótsza ogniskowa rzędu 17-18 mm...
A tu albo droga pełnoklatkowa L-ka 17-40/4, albo Tamron 17-55/2.8 albo (moim zdaniem do krajobrazu fajniejsza od Tamrona) Sigma 17-70...
Jeżeli jesteś zdecydowany na pełnoklatkowe szkła i to własnie tego Tamiego to do kompletu mozna chyba jeszcze za nieduże pieniadze wyhaczyć Tamiego 17-35 - no miszczostfo śfiata to on nie jest, ale do krajobrazu się fajnie nada. Jak stac na wiecej a wciąż nie stac na eL-kę to Sigma 17-35 (plus rozstać się na tydzień z korpusem celem skalibrowania szkła)
 
 
Monastor 
Optyczny



Pomógł: 49 razy
Posty: 3809
Wysłany: Pon 27 Lip, 2009   

piotrmorka, z 50 mm też ściągniesz.

Jest jeszcze Sigma 17-70 F/2.8-4.5, ale tutaj tracisz fajne światło. Nieostrości też mogą być dla Ciebie za słabe jeśli przede wszystkim zależy Ci na portrecie.
 
 
RB 
Temu Panu już podziękujemy


Pomógł: 203 razy
Posty: 6186
Wysłany: Pon 27 Lip, 2009   

piotrmorka napisał/a:
rzeczywiście 28-200 w Minolcie jest odpowiednikiem 35mm ale czy to w "praktyce" jest taka dużą różnicą nie mam pojęcia...

w minolcie a200 najkrótsza ogniskowa to fizycznie było 7.2mm i odpowiadało AFAIR jednak czystym 28mm dla klatki małoobrazkowej.
A róznica pomiędzy 28 a 45 mm jest gigantyczna.

[ Dodano: Pon 27 Lip, 2009 10:06 ]
piotrmorka napisał/a:
To jakieś rozwiązanie na szeroki kąt, ale co z portretami? Te chyba wychodzą lepiej na wyższym zakresie?


Dorzuć trochę na Canona 85/1.8. Po co bic się namiastkami?
 
 
SlawGaw 
Optyczny



Pomógł: 48 razy
Posty: 1886
Wysłany: Pon 27 Lip, 2009   

piotrmorka napisał/a:
rzeczywiście 28-200 w Minolcie jest odpowiednikiem 35mm ale czy to w "praktyce" jest taka dużą różnicą nie mam pojęcia...

To ogromna różnica. Za ghost'em proponuję sprawdzić. Ustaw na pierścieniu wartość ogniskowej między 35-50 i zobacz ile mniej widać.


Zapewne masz Minoltę A coś tam lub 7 coś tam, to były dobre aparaty, w tej chwili trochę żałuje ze nie posiadam takiego A1 czy A2, mają to samo mocowanie lampy błyskowej co α Sonego i nowe lampy Sonego będą współpracowały z tym aparatem.
Chcesz kupić obiektywy Tamrona więc marka puszki jest dowolna, kupując Sony A700, masz podobną jakość zdjęć co Canona 40D, a zachowujesz kompatybilność mocowania lampy z hybrydą.
Myślę że jest to warte rozważenia, jeśli jednak twoja hybryda nie ma mocowania z lampą to ten wywód jest nietrafiony i masz pełną dowolność.
 
 
arietiss 
Optyczny
arietiss



Pomógł: 10 razy
Posty: 3728
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon 27 Lip, 2009   

Mając Tamrona 17-50 na 50mm mozna też pobawic się w jako-takie portrety. Oczywiście to nie to co 85/1,8 ale na razie można się podeprzeć i dozbierać!
 
 
piotrmorka 
Nowy


Posty: 10
Wysłany: Pon 27 Lip, 2009   

Kiedy kupowałem swoją hybrydę wchodziła dopiero do polskiego obiegu.....groszy ona nie kosztowała (chodzi o 7i).....Zeszło mi się na wspomnienia ;-) ....... Sporo można było się przy niej nauczyć i w sumie do dzisiaj nie mogę na nia narzekać jeśli chodzi o zdjęcia przy dobrym świetle.....słabe światło = porażka. Dlatego zdecydowałem sie na zmianę.

Ten 17-50 wg. testów wypada bardzo podobnie jak 28-75 tylko na którym z nich uzyskałbym lepsze bokeh?

W końcu rodzinne spacery zaowocowałyby w ładne pamiątki (stąd troska o ładną portretówkę)

Swoją droga ciekaw jestem za ile można dostać jakiś dobry obiektyw nadający sie do 40D o większym zakresie.
Pozdr
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,07 sekundy. Zapytań do SQL: 16