Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Olympus E-520 - test aparatu
Autor Wiadomość
krzysiek 
Rozmowny



Pomógł: 1 raz
Posty: 307
Wysłany: Czw 14 Sie, 2008   Olympus E-520 - test aparatu

Zapraszamy do czytania!

http://optyczne.pl/77.1-T...20_Wst%EAp.html
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






mnich 
Optyczny
kiedyś to było...



Pomógł: 25 razy
Posty: 3859
Skąd: Wrocław
Wysłany: Czw 14 Sie, 2008   

No cóż, przeczytałem tylko podsumowanie. Stylistyka Olympusa rzeczywiście ma tą nutkę z czasów analogowych. W sumie fajny aparacik na początki zabawy z lustrzanką.
 
 
andytown
Uczestnik


Posty: 56
Wysłany: Czw 14 Sie, 2008   

efekt redukcji szumów w rawach wydał mi się bardzo obiecujący:)
 
 
komor 
Moderator



Pomógł: 370 razy
Posty: 19879
Skąd: Wrocław
Wysłany: Czw 14 Sie, 2008   

Co oznacza dokładnie to zdanie:

Olympus jako jedyny oferuje, poza standardowymi trybami pojedynczego i ciągłego autofokusu, połączenie ich z ręczną regulacją. Do trybów AF-S, AF-C i M w menu mamy więc opcje AF-S+M i AF-C+M.

W Olympusie systemu 4/3 nie ma śrubokręta, prawda? Co takiego więc dają te dodatkowe opcje w body?
 
 
Luke_S 
Maniak


Pomógł: 9 razy
Posty: 895
Skąd: Poznań
Wysłany: Czw 14 Sie, 2008   

Chodzi o połączenie pracy autofocusa z ręcznym ostrzeniem. AF sobie normalnie pracuje, a Ty w każdej chwili możesz zakręcić pierścieniem ogniskowania i skorygować ustawienie AF bez obawy, że coś zepsujesz.
 
 
MM 
Temu Panu już podziękujemy
GORSZY SORT POLAKA



Pomógł: 115 razy
Posty: 7589
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw 14 Sie, 2008   

Luke_S napisał/a:
Chodzi o połączenie pracy autofocusa z ręcznym ostrzeniem. AF sobie normalnie pracuje, a Ty w każdej chwili możesz zakręcić pierścieniem ogniskowania i skorygować ustawienie AF bez obawy, że coś zepsujesz.


"Rewelacja". Tylko że pracując z Canonami praktycznie zapomniałem o możliwości zepsucia szkła w ten sposób. Mało jest obiektywów które tak można uszkodzić.
 
 
komor 
Moderator



Pomógł: 370 razy
Posty: 19879
Skąd: Wrocław
Wysłany: Czw 14 Sie, 2008   

Ale mnie chodzi o to, co ma wspólnego z tym aparat i ustawiane w nim tryby pracy AF. Rozumiem, że obiektyw musi mieć odpowiednią konstrukcję mechaniczną, jak np. FTM w Canonach, a co zmienia ustawienie AF+M w puszce?
 
 
ghost 
Optyczny
związkowiec :)



Pomógł: 69 razy
Posty: 3214
Skąd: Silesia
Wysłany: Czw 14 Sie, 2008   

w olku pierścień ostrości jest połączony z elektronicznym enkoderem. ostrość zawsze przestawia body. stąd pewne rozszerzone możliwości dostępne są z każdym szkłem.

z tego co pamiętam w e3 można wybrać kierunkowość ostrzenia
 
 
kozidron
[Usunięty]

Wysłany: Pią 15 Sie, 2008   

ghost napisał/a:
z tego co pamiętam w e3 można wybrać kierunkowość ostrzenia


a mógłbyś rozwinąć ten termin....albo nie wiem co masz na myśli albo nie rozumiem co znaczy "kierunkowość ostrzenia"...
 
 
MM 
Temu Panu już podziękujemy
GORSZY SORT POLAKA



Pomógł: 115 razy
Posty: 7589
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią 15 Sie, 2008   

Pewnie chodzi o to, że można sobie ustawić czy kręcąc np. w lewo ustawiamy ostrość bliżej lub odwrotnie. Może się to przydać. Mnie czasami rozbawia to, że w Nikonie wiele rzeczy robi się kręcąc "odwrotnie" niż w Canonie. A tak bym sobie w menu przestawił i po bólu. Niestety kierunku zoomowania czy podłączania szkła do body w menu nie zmienię :twisted:
 
 
kozidron
[Usunięty]

Wysłany: Pią 15 Sie, 2008   

MM,

a dzięki, wszystko jasne.........ale banał/....hehe... :mrgreen:
 
 
Luke_S 
Maniak


Pomógł: 9 razy
Posty: 895
Skąd: Poznań
Wysłany: Pią 15 Sie, 2008   

komor napisał/a:
Ale mnie chodzi o to, co ma wspólnego z tym aparat i ustawiane w nim tryby pracy AF. Rozumiem, że obiektyw musi mieć odpowiednią konstrukcję mechaniczną, jak np. FTM w Canonach, a co zmienia ustawienie AF+M w puszce?


Każdy (lub przynajmniej większość) obiektyw w systemie 4/3 ma taką konstrukcję. A co ma z tym wspólnego aparat? Na obiektywach nie ma przełącznika AF-S+M - AF-C+M, więc włączyć to można jedynie z poziomu korpusu. Tyle ma wspólnego...
 
 
Amix 
Rozmowny



Pomógł: 2 razy
Posty: 211
Wysłany: Pią 15 Sie, 2008   

MM napisał/a:
Pewnie chodzi o to, że można sobie ustawić czy kręcąc np. w lewo ustawiamy ostrość bliżej lub odwrotnie. :twisted:


tam w opcjach pierścień ostrości manualnej na obiektywie jest taki myk, ze ustawiamy kręcenie w prawo, lub w lewo do ostrzenia manualnego w zależności od upodobań fotografującego.
MM chyba o to Ci chodziło.
 
 
MM 
Temu Panu już podziękujemy
GORSZY SORT POLAKA



Pomógł: 115 razy
Posty: 7589
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią 15 Sie, 2008   

Dokładnie o taki "myk" mi chodziło :mrgreen:
 
 
Amix 
Rozmowny



Pomógł: 2 razy
Posty: 211
Wysłany: Sro 03 Wrz, 2008   

Zmieniłem dzisiaj soft w E-510 na najnowszy i doszła funkcja z E-520, technologia kompensacji cienia, ciekawa zagadka. Ciekawe, czy to jakaś pomyłka, czy jednak w sofcie dodali ta funkcję. Soft zmieniłem automatycznie z programu Olympus master.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 14