Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Nikon D700 - test
Autor Wiadomość
krzysiek 
Rozmowny



Pomógł: 1 raz
Posty: 307
Wysłany: Pon 01 Wrz, 2008   Nikon D700 - test

Już jest tutaj:

http://optyczne.pl/81.1-T...00_Wst%EAp.html
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






MM 
Temu Panu już podziękujemy
GORSZY SORT POLAKA



Pomógł: 115 razy
Posty: 7589
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon 01 Wrz, 2008   

W końcu skończyłeś. Już się nie mogłem doczekać tej publikacji. Teraz się zacznie... Dać linka na forum Nikona? :mrgreen:
 
 
krzysiek 
Rozmowny



Pomógł: 1 raz
Posty: 307
Wysłany: Pon 01 Wrz, 2008   

Jak znam życie, to i tak zaraz się tam pojawi:-) A test się trochę przeciągał, bo to akurat czas urlopów, rozjazdów itp;)

W każdym razie przewidywania się potwierdziły. Nikon niczego nie popsuł w związku z matrycą no i mamy bliźniaka D3.
 
 
tkosiada 
Rozmowny


Pomógł: 2 razy
Posty: 456
Skąd: UK
Wysłany: Pon 01 Wrz, 2008   

jestem pod wrażeniem czasu od premiery do testu :!:
ciekawy artykuł, widac że optyczni cały czas rozwijają się by doskonalic testowanie :shock:

nie ma co, nikon zrobił dobra robotę, tyle mogę powiedziec bo znam plusy i minusy tylko z drugiej reki i z testu
brakuje mi troszke wiecej porównań do C 5D

spotkałem sie parokrotnie z zdaniem, że 700-setka Nikona jest niezła, ale nie zmienią systemu ze wzgledu na 5D
były to wypowiedzi osób które zajmują się reportażem ślubnym ( akurat ten rodzaj foto mnie interesuje) , i dla mnie ten argument jest wystarczający :!: :cool:
choc trzeba przyznac że najczęściej używają szkieł typu 35L, 50L, 85L... i to napewno ma wpływ na takie, anie inne poglady
pozdro
 
 
jaad75 
Temu Panu już podziękujemy
Klub Pierdzieli



Pomógł: 474 razy
Posty: 16537
Skąd: Salwator
Wysłany: Pon 01 Wrz, 2008   

A ja dalej nie rozumiem czemu nie chcecie zaakceptować faktu, że odjęcie tablicy kalibracyjnej jest normalną rzeczą w przypadku matryc CMOS i robią to wszyscy producenci używający tego typu matryc.
 
 
mnich 
Optyczny
kiedyś to było...



Pomógł: 25 razy
Posty: 3859
Skąd: Wrocław
Wysłany: Pon 01 Wrz, 2008   

Aparacik miodzio. Ale lepszych zdjęć dzięki niemu bym raczej nie zrobił, może tylko mniej szumiące. :)
 
 
Rizzo 
Rozmowny


Pomógł: 1 raz
Posty: 449
Skąd: Szczecin
Wysłany: Pon 01 Wrz, 2008   

Aparat klasa, szczególnie wizjer wygląda zachęcająco w porównaniu do D300. Chociaż jak robiłem zdjęcia D300 to wizjer wydawał mi się wspaniały, to jaka dopiero musi być jakość użytkowania tego z D700.

Tak od razu naszła mnie myśl, że jak wyjdzie jeszcze następca Canona 5 d czy też jego następcy, to nie wróże alphie 900 przebicia się przy takiej konkurencji, a znając Sony cena nie będzie atutem tego aparatu
 
 
kamfil06 
Maniak



Pomógł: 4 razy
Posty: 926
Skąd: Nowy Sącz-Reading
Wysłany: Pon 01 Wrz, 2008   

link z testu (do forum) nie działa (przynajmniej u mnie)
 
 
tkosiada 
Rozmowny


Pomógł: 2 razy
Posty: 456
Skąd: UK
Wysłany: Pon 01 Wrz, 2008   

jaad75 napisał/a:
...że odjęcie tablicy kalibracyjnej jest normalną rzeczą w przypadku matryc CMOS ...

tzn?
rozwiniesz wątek?
Ostatnio zmieniony przez tkosiada Pon 01 Wrz, 2008, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
krzysiek 
Rozmowny



Pomógł: 1 raz
Posty: 307
Wysłany: Pon 01 Wrz, 2008   

jaad - ale Canon tego nie robi. Porównaj sobie histogramy w teście 1DMk3.

kamfil06 - dzięki, poprawiłem już numerki w linku.
 
 
jaad75 
Temu Panu już podziękujemy
Klub Pierdzieli



Pomógł: 474 razy
Posty: 16537
Skąd: Salwator
Wysłany: Wto 02 Wrz, 2008   

krzysiek napisał/a:
jaad - ale Canon tego nie robi. Porównaj sobie histogramy w teście 1DMk3.

Być może robi to w taki sposób, że tego nie wykrywacie - przecież to ich patent...
tkosiada napisał/a:
tzn?
rozwiniesz wątek?

W skrócie - matryca CMOS ma wzmacniacz sygnału przy każdej fotodiodzie. Dostajesz szybki całościowy odczyt, ale ponieważ bardzo trudno jest dokładnie skalibrować poziom sygnału z poszczególnych wzmacniaczy, tworzy się plik, który jest niejako wzorem szumu własnego matrycy i jest on odejmowany od każdego odczytu. Możesz sobie to wyobrazić jako coś w rodzaju odjęcia "darka", tyle tylko, że nie jest on wykonywany za każdym razem na nowo, a "zaszyty" w algorytmie obróbki.
Stąd opowieści o plikach RAW jako o czystych, niemanipulowanych odczytach z matrycy, to po prostu mżonki. Bardzo dobrze podsumował to kiedyś bodajże jeden z autorów Brumbear'a (konwerter DNG) - w przypadku plików z Canona, czy Nikona (w odróżnieniu od pliku z eMotion Sinara, o którym była wtedy mowa), połowa obróbki już właściwie jest wykonana...
 
 
MC 
Temu Panu już podziękujemy



Pomógł: 138 razy
Posty: 10781
Skąd: Słupsk/Toruń
Wysłany: Wto 02 Wrz, 2008   

Rizzo napisał/a:
znając Sony cena nie będzie atutem tego aparatu

Cena samego aparatu moze byc porownywalna, gorzej z cena obiektywow i ich dostepnoscia.
Specyfikacja A900 jest dosyc pilnie strzezona i z wieloma przeciekami sie nie spotkalem poza rozdzielczoscia matrycy i sugestia, ze tryb seryjny nie ma bic rekordu predkosci. Cos mi sie wydaje, ze A900 ma bardziej manifestowac "my tez potrafimy" niz na serio atakowac rynek profi. Ale tu juz oczywiscie www.wrozka.pl

D700-swietny aparat w calkiem przyzwoitej cenie. A jezeli komus AF nie przeszkadza w 5D to pewnie przy nim zostanie.
 
 
kijos 
Entuzjasta


Pomógł: 5 razy
Posty: 741
Wysłany: Wto 02 Wrz, 2008   

Gratuluję kolejnego szybkiego testu. Też jestem ciekawy jak "wypadłby" 5D wg przyjętych przez was standardów. Rozumiem, że dużo dzieje się na rynku i są nowsze aparaty do testowania, a przeprowadzenie całej procedury, opisanie i "okraszenie" screenami to dużo pracy. Może przy okazji 5DmII ;) Będzie można porównać z poprzednikiem. Problem, o którym pisze Jaad75 wart jest zastanowienia.
 
 
fafniak 
Entuzjasta
Tetenalu



Pomógł: 2 razy
Posty: 578
Wysłany: Wto 02 Wrz, 2008   

nie wiem co wam tak przeszkadzaja manipulacje na RAWach... - jezeli nie odbywa sie to kosztem informacji/detali to nie ma o co bic piany... :roll:

[ Dodano: Wto 02 Wrz, 2008 09:17 ]
a aparaci super :cool:
 
 
kijos 
Entuzjasta


Pomógł: 5 razy
Posty: 741
Wysłany: Wto 02 Wrz, 2008   

Moim zdaniem bardzo dobrze, że zwracają na to uwagę. Problem w tym, że inni producenci (włącznie z Canon) prawdopodobnie stosują podobne metody. Chciałoby się mieć jak "najczystszy" plik, z drugiej strony gdybyśmy robili wszystko "ręcznie" "wywołanie" zdjęcia zajęłoby wieki, a efekt wcale nie musiałby być lepszy od tego, co robi za nas producent aparatu.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,09 sekundy. Zapytań do SQL: 14