Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Otwarty przez: goltar
Wto 02 Gru, 2008
Canon EOS 1000D - test lustrzanki
Autor Wiadomość
Baku 
Optyczny
Kanonier z wyboru



Pomógł: 134 razy
Posty: 3338
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto 07 Paź, 2008   

Już nie wiem co mam myśleć... Normalnie śmiech przez łzy :roll:
I ten 18-55 do ślubów :shock: - aż mi się głowa zapadła się w ramiona.
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






fotodarek 
Bywalec


Posty: 106
Wysłany: Wto 07 Paź, 2008   

Rizzo napisał/a:
fotodarek napisał/a:
a najważniejsze to zacytuje od razu
Zestaw D60 18-55 II KIT zawiera lekki obiektyw AF-S DX NIKKOR 18-55 mm, który znakomicie nadaje się do fotografowania wnętrz, ślubów, portretów i krajobrazów


Skoro tak napisano to tak musi być. Ale pamiętaj fotodarku, że Nikon to sprzęt klasę wyższy od Canona :twisted:

ale który model nikona , może D80 to tak , ale na pewno nie D60
ale
jak dla mnie , a już to pisałem, decydującym znaczeniem przy zakupie było to że Nikon nie miał w opcji gripa i tylko trzy punktowy AF, oraz brak silnika AF w body, a Canon ma opcje gripa i 7 punktowy af i każdy obiektyw z nim pójdzie ,
sama świadomość tego wystarczyła mi do podjęcia decyzji o zakupie canona
na allegro mimo że gripy nie są dostępne, goście oferują gripy do D60 , jakiś cud techniki

jakość zdjęć jest zadowaląjca, na moje potrzeby wystarczy

a jeśli Nikon tak pisze o swoim obiektywie Kitowym w D60 na stronie, to czym on się więcej różni od kitowego w 1000D EFS-18-55 IS

niech ktoś mnie przekona że D60 jest lepszy od 1000D, jakieś zdjęcia , czy coś, bo na razie z opisu to jest krok wstecz za Canonem 1000D.
W Media Markt Canon 1000D jest w gazetce , a to znaczy że jest w promocji , i kosztuje zestaw z obiektywem 1499zł ,a Nikon bez promocji kosztuje tyle co Canon , też 1499zł a z obiektywem ze stabilizacją 1749zł
 
 
Rizzo 
Rozmowny


Pomógł: 1 raz
Posty: 449
Skąd: Szczecin
Wysłany: Wto 07 Paź, 2008   

Ok fotodarek na poważnie .Czy Nikon jest lepszy od Canona, nie wiem, napisałem tak dla żartu.

Co do tego co wyczytałeś na forum Nikona o tym obiektywie.Tak nawet śluby da się opędzlować kitem z wbudowaną lampą, pod warunkiem, że to bedą zdjęcia dla nas, bo o jakiejś dobrej jakości nie może być wtedy mowy. Ten opis tego obiektywu i jego uniwersalności zapewne dotyczył zakresu ogniskowych.
fotodarek napisał/a:
jakość zdjęć jest zadowaląjca, na moje potrzeby wystarczy


Bardzo mnie to cieszy to znaczy, że jesteś zadowolony z zakupu i super. Ale to, że coś wystarczy na Twoje potrzeby nie oznacza, że dla kogoś innego będzie wystarczające. Moim zdaniem przeżywasz okres zachwytu jakością zdjęć, ponieważ zapewne masz pierwszą lustrzankę w życiu. Też to przechodziłem, ale uwierz, że to co początkującemu wydaje się cudem, ale większości bardziej doświadczonych osób jest zwykłym kiczem, nie wartym pochylenia się.
fotodarek napisał/a:
niech ktoś mnie przekona że D60 jest lepszy od 1000D, jakieś zdjęcia , czy coś, bo na razie z opisu to jest krok wstecz za Canonem 1000D


Nie zamierzam tego robić, uważam, że tak naprawdę 1000d, d 60 czy moja a300 dają bardzo podobnej jakości obrazy, ale uwierz te aparaty to entry level i podniecać się nimi może co najwyżej babcia na rodzinnym spotkaniu, dumna, że wnusio robi takie piękne zdjęcia.

Robisz błąd, przyjmując taką postawę, zapewniam Cię, że jeżeli twoje zainteresowanie fotografią będzię trwać to za pare miesięcy z niedowierzaniem będziesz czytać swoje posty.

Pozdrawiam
 
 
RB 
Temu Panu już podziękujemy


Pomógł: 203 razy
Posty: 6186
Wysłany: Wto 07 Paź, 2008   

Rizzo napisał/a:

Nie zamierzam tego robić, uważam, że tak naprawdę 1000d, d 60 czy moja a300 dają bardzo podobnej jakości obrazy, ale uwierz te aparaty to entry level i podniecać się nimi może co najwyżej babcia na rodzinnym spotkaniu, dumna, że wnusio robi takie piękne zdjęcia.


Podniecanie się sprzętem w ogóle jest niezdrowe. Natomiast dobre fotki można zrobić nawet stareńkim Canonem a10 z 1.3 megową matrycą, ISO 100 i praktycznie wyłącznie full automatem (jedynie balans bieli się daje zmieniac AFAIR) - jeśli mówimy o aparatach cyfrowych - powiedzmy, że to taki cyfrowy odpowiednik Smieny :-) . Ale trzeba by mieć niebanalne spojrzenie na świat i pomysł na twórcze wykorzystanie ograniczeń tego urządzenia. A gdyby mi ktoś coś takiego pokazał (a jestem pewien, że to w pełni możliwe) to ja bym się nawet z chęcią popodniecał... ale nie sprzętem :-)
 
 
Rizzo 
Rozmowny


Pomógł: 1 raz
Posty: 449
Skąd: Szczecin
Wysłany: Wto 07 Paź, 2008   

RB napisał/a:
Podniecanie się sprzętem w ogóle jest niezdrowe. Natomiast dobre fotki można zrobić nawet stareńkim Canonem a10 z 1.3 megową matrycą, ISO 100 i praktycznie wyłącznie full automatem (jedynie balans bieli się daje zmieniac AFAIR) - jeśli mówimy o aparatach cyfrowych - powiedzmy, że to taki cyfrowy odpowiednik Smieny . Ale trzeba by mieć niebanalne spojrzenie na świat i pomysł na twórcze wykorzystanie ograniczeń tego urządzenia. A gdyby mi ktoś coś takiego pokazał (a jestem pewien, że to w pełni możliwe) to ja bym się nawet z chęcią popodniecał... ale nie sprzętem


Nawet pójde krok dalej, wystarczy obejrzeć sobie niektóre zdjęcia nadesłane na konkursu, zrób zdjęcie telefonem komórkowym, pomijając oczywisty brak jakości, niektóre ujęcia są powalające i jest czym się podniecać.
 
 
fotodarek 
Bywalec


Posty: 106
Wysłany: Wto 07 Paź, 2008   

pierwsza lutrzanka to nie jest
druga,
pierwszą był Zenit 12XP , a potem jakieś kompakty po drodze, na końcu cyfrowy kompakt fujifilm E500
a teraz cyfrowa lustrzanka

ostatnio rozmawiałem na weselu z www.fotogk.com.pl , on ma Canona EOS MARK IIs czy jakoś tak, wielka bestia , ciężka ze szok
ale oglądał mojego canona i bardzo chwalił ten aparat , lekki , mozna go wszędzie zabrać, i robi całkiem fajne zdjęcia, na wycieczki, na wczasy , na jakiś piknik , grila, i na wesele do pstrykania ot tak też się nadaje,
do roboty już nie ,

ja nie kupiłem go do pracy , tylko do pstrykania fotek rodzinnych, a że jest znacząca różnica między kompaktem co miałem a lustrzanką to chyba nie muszę sobie udowadniać już
 
 
Rizzo 
Rozmowny


Pomógł: 1 raz
Posty: 449
Skąd: Szczecin
Wysłany: Wto 07 Paź, 2008   

fotodarek napisał/a:
ale oglądał mojego canona i bardzo chwalił ten aparat , lekki , mozna go wszędzie zabrać, i robi całkiem fajne zdjęcia, na wycieczki, na wczasy , na jakiś piknik , grila, i na wesele do pstrykania ot tak też się nadaje,
do roboty już nie ,


No to wiesz już do czego jest ten aparat i czy to skłoniło Cię do wysnucia wniosku, że osoby które nie pieją z zachwytu nad tą puszką, robia to z zazdrości, bo sami kupili co innego?
 
 
fotodarek 
Bywalec


Posty: 106
Wysłany: Wto 07 Paź, 2008   

albo ja coś pokręciłem
albo coś wy tu kręcicie

czy skacze z radości że mam 1000D , Nie , tak , bo mam fajny aparat za niedużą kasę
czy zachwalam Canona

czy czytacie co pisze , chyba nie

powtórze może
miałem dylemat co kupić, D60, albo 1000D, test na opytyczny ukierunkował mnie na 1000D , i tak zrobiłem,

reszta lustrzanek nie wchodziła w gre , i nie ja to wymyśliłem tylko zadowowcy fotografowie mi tak mówli, albo Canon, albo Nikon i tyle

ja nie potrzebuje sprzętu za 5tys do fotografi,
ale widzę że tu prawie sami tacy wielcy fachowcy są i nie ma z kim pogadać , albo zmieszać z błotem zaraz , albo nie wiadomo co jeszcze
 
 
Rizzo 
Rozmowny


Pomógł: 1 raz
Posty: 449
Skąd: Szczecin
Wysłany: Wto 07 Paź, 2008   

fotodarek napisał/a:
więc podsumowując
ci co krytykują , to na pewno nie mogą zboleć że wydali kupe kasy na inne body a tu nagle Canon wypuścił 1000D co można powiedzieć w zupełności wystarczy do fotografii, i nie tylko amatorskiej, ale i pół prof...


To może ktoś podszywa się pod Ciebie :twisted:
 
 
fotodarek 
Bywalec


Posty: 106
Wysłany: Wto 07 Paź, 2008   

nie wiem , może
ale ja to napisałem, dlaczego , bo jak czytam ten post to można wywnioskować że złość panuje na to że canon wypuścił dobry amatorski sprzęt za małą kasę, więc napisałem to na przekór.

wiele razy widziałem gości z 400D, 350D, 300D co zawododwo fotografowali , i co , amatorka robi amatorskim sprzętem ??

czy 1000D się do tego nie nadaje, oczywiście że nie, bo to amatorski sprzęt , ale założe się że za niedługo zobacze fotografów z właśnie 1000D co fotki robią zawodowo na weselach i nie tylko ,
 
 
ziemowy 
Rozmowny



Pomógł: 3 razy
Posty: 335
Skąd: Kielce
Wysłany: Wto 07 Paź, 2008   

fotodarek napisał/a:
założe się że za niedługo zobacze fotografów z właśnie 1000D co fotki robią zawodowo na weselach

Chciałbym coś takiego zobaczyć :D
 
 
Rizzo 
Rozmowny


Pomógł: 1 raz
Posty: 449
Skąd: Szczecin
Wysłany: Wto 07 Paź, 2008   

fotodarek napisał/a:
czy 1000D się do tego nie nadaje, oczywiście że nie, bo to amatorski sprzęt , ale założe się że za niedługo zobacze fotografów z właśnie 1000D co fotki robią zawodowo na weselach i nie tylko ,


Możliwe w końcu nie brakuje ludzi, których profesjonalizm polega na tym , że mają założoną działalność gospodarczą i zbierają zamówienia na usługu foto. I w związku z tym są "zawodowcami"

[ Dodano: Wto 07 Paź, 2008 10:59 ]
fotodarek napisał/a:
bo jak czytam ten post to można wywnioskować że złość panuje na to że canon wypuścił dobry amatorski sprzęt za małą kasę, więc napisałem to na przekór.


:mrgreen:
 
 
ziemowy 
Rozmowny



Pomógł: 3 razy
Posty: 335
Skąd: Kielce
Wysłany: Wto 07 Paź, 2008   

Rizzo napisał/a:
Możliwe w końcu nie brakuje ludzi, których profesjonalizm polega na tym , że mają założoną działalność gospodarczą i zbierają zamówienia na usługu foto. I w związku z tym są "zawodowcami"

Ja w wakacje byłem na weselu kuzynki mojej dziewczyny. Wynajęty był tam jakiś pan do filmowania. Wydaławo się, że to zawodowieć bo miał dobrą kamerę. W pewnym momencie zaczął grzebać w kieszeni i wyciągnął z niej kompakt olympusa i trzymając go w jednej ręce(drugą trzymał kamere) zaczął robić zdjęcia. :)
 
 
fotodarek 
Bywalec


Posty: 106
Wysłany: Wto 07 Paź, 2008   

podsumowanie

Canon 1000D
użytkuje go już 7 dni ,
zdjęcia robi ładne, bardzo mało szumi martyca przy ISO 1600
jest szybki, bardzo szybko sią włancza , zdjęcia od razu widze na LCD po zrobieniu, seria działa idealnie, nie zwalania
ma podgląd Live na LCD, ale jak miałem kompakt to cały czas tego podglądu używałem , teraz coś się zmieniło , wole przez wizjer
przejrzyste menu po Polsku
jest mały i lekki, co mi odpowiada
ma duże możliwości rozbudowy o każdy obiektyw , grip, lampe błyskową,

za jakiś czas dokupie jakiś obiektyw , albo kupie jeden 18-200, albo 55-200 i będę miał dwa, ale tego jeszcze nie wiem, może lampe ale czy będzie mi do zastosowań domowych lampa zewnęczna potrzebna, to się okaże

raczej na pewno teraz dokupie gripa , alby mi się go lepiej trzymało
Ostatnio zmieniony przez fotodarek Wto 07 Paź, 2008, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Rizzo 
Rozmowny


Pomógł: 1 raz
Posty: 449
Skąd: Szczecin
Wysłany: Wto 07 Paź, 2008   

AMEN
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 10