Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Otwarty przez: goltar
Wto 02 Gru, 2008
Canon EOS 1000D - test lustrzanki
Autor Wiadomość
Zorki 
Nowy


Posty: 21
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: Nie 18 Sty, 2009   

Takie odczucia co do ostrości od razu mnie zaskoczyły. Jak porównałem te same ujęcia zrobione Olympusem 8080 z Nikonem D80 czy Canonem 450 to myślałem że są przełączone na MF i poprzestawiane. Ale to juz urok kompaktów, mała matryca, ogromna głębia ostrości. Właśnie m.in. w kompakcie brakuje mi możliwości rozmycia tła, nawet przy otwartej przesłonie i na najdłuższej ogniskowej to nie to.
Co do autofokusa w 1000D to nie wiem czy jest identyczny jak w 350D ale widać na czymś musieli zaoszczędzić.
Piszesz o kiepskiej ostrości z 18-55IS, czy jest on aż taki kiepski czy łapie przez lub za (podobno dużo lepszy od kita 18-55 w poprzedniej wersji).
Myśle o Sigmie lub Tamronie ze światłem 2.8, ale jakiś czas będe musiał sie zadowolić 18-55IS. Fajny zakres ma 17-85 ale podobno jest kiepski optycznie (chociaż USM i IS kusi). Szkoda że Canon nie ma tak dobrego optycznie kita jak Nikon 18-105 ale z metalowym bagnetem.
A jak Twój 1000D sprawuje się w gorszych warunkach oświetleniowych. Czy masz dużo przypadków kiedy ma kłopoty z ostawianiem ostrości lub błądzi w nieskończoność?
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






yacek _b
Nowy


Posty: 10
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Nie 18 Sty, 2009   

wiesz słowa kiepski to ja nie użyłem , po prostu jest mniej ostry , biorę również pod uwagę to że soft " kompaktu " też wyostrza i to mocno i maleńka matryca robi swoje . 1000D z kitem nie robi problemu ( AF ) , bardziej szwankuje z obiektywem 50 1.8 II , W święta przy pokoju oświetlonym " palącą " się choinką i jakaś lampka , nie było problemu , zaznaczam że nie mam porównania do innych lustrzanek ino do kompaktów a tu jest przepaść . Jakiś czas tez myślałem o obiektywie canona 17-85 IS , ale spotałem się z opiniami osób które zamieniły kita 18-55 na 17-85 troszke sie rozczarowały jeżeli chodzi o jakość zdjęć , nie było różnicy lub bardzo mała nie warta wymiany ( jak mówię opinię paru osób ) . Też po głowie chodzi mi Tamron 2.8 , trochę mnie przeraża duży procen ludzi mających z nim problemy FF/BF , jeszcze nad nim pomyśle ... :roll:
 
 
Zorki 
Nowy


Posty: 21
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: Sro 21 Sty, 2009   

Coraz bardziej skłaniam się ku wyborowi 450D. Z obecnym kompaktem często używam pilota i jak sobie uświadomię, że mi tego zabraknie (a samowyzwalacz czy wężyk to już nie to) kupując 1000D to chyba raczej wybór padnie na 450D. Dodatkowo będę miał lepszy i 9-punktowy AF. Liczę też na jego spadek ceny po pojawieniu się następcy w postaci 500D.

Z drugiej strony ciekaw jestem czy są użytkownicy, którzy żałują kupna 450D i dzisiaj wybraliby inny model lub innej firmy.
 
 
komor 
Moderator



Pomógł: 370 razy
Posty: 19879
Skąd: Wrocław
Wysłany: Sro 21 Sty, 2009   

Na pewno są tacy co żałują ale nie z powodu pilota... :)
 
 
Bilbo
Uczestnik


Pomógł: 1 raz
Posty: 81
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Sro 21 Sty, 2009   

http://forum.optyczne.pl/...r=asc&start=180

mam pewne zastrzeżenia do 1000 D (powyżej)
jak co to możemy pogadać GG: 5956544
 
 
mimose 
Nowy


Posty: 1
Wysłany: Pon 26 Sty, 2009   

Witam,

kupiłam ostatnio ww lustrzankę. Zdecydowałam się na zakup nowego obiektywu, ponieważ robię sporo portretów, a kit jest do tych zastosowań nieco za ciemny. Zamierzam kupić Canona 50 f/1.8(nie stać mnie póki co na wersję f/1.4) i mam kilka pytań do posiadaczy takiego zestawu. Mówi się o kiepskim AF zarówno w 1000d jak i w 50 f/1.8. A jak sprawuje sie w rzeczywistości taki tandem? Jak jest z ostrością zdjęć? Czy AF często pudłuje? Czy często zdarza się FF/BF?

Z góry dziękuje za odp.
Pozdrawiam.
 
 
lupo57 
Optyczny
wiem że nic nie wiem



Pomógł: 18 razy
Posty: 1523
Skąd: Milanówek
Wysłany: Pon 26 Sty, 2009   

Najlepiej iść do sklepu przed zakupem i bezpośrednio sprawdzić, z tego co wiem jak dobrze dobierzesz obiektyw, to nie będziesz mieć problemu
 
 
razthaman 
Rozmowny


Pomógł: 3 razy
Posty: 206
Wysłany: Pon 26 Sty, 2009   

jest na pewno temat o tym obiektywie. z mojego doświadczenia to nie jest demonem prędkości ani tym bardziej celności niestety :( zawsze trzeba te kilka klatek więcej zrobić, bo coś może być nieostre. ale to z 40D, z 1000D podejrzewam, że może być trochę gorzej.
 
 
yacek _b
Nowy


Posty: 10
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Sro 28 Sty, 2009   

do innych lustrzanek i obiektywów nie mam porównania , jest to moja pierwsza lustrzanka , wcześniej używałem c-5060 ( olympus ) , i jeżeli chodzi o AF to moim zdaniem jak na tak " budżetową " lustrznkę jest całkie dobry , oczywiście do wszelkiej maści kopaktów nie ma porównania bo je po prostu miażdży . Jeżeli chodzi o ostrość , no mam troszkę mieszane uczucia , dla mnie jest troszkę za miękko , oczywiście nie ma problemu , chwila i możemy to skorygować jakimś programem , ale do dobrych kompaktów to ciut za miękko ( takie moje spostrzeżenia ) po przesiadce , miałem możliwość porównania do innego kita , kolega pożyczył mi ze swojego starego 300D , nie wiem ile ma on lat , co do różnicy w ostrości to na moje niewprawne oko jest niewielka lub bardzo mała , może i na wykresach to inaczej wygląda . Co jedno należy powiedzieć , stabilizacja , teraz naprawdę doceniełem ją robiąc testy , oczywiście w dobrym świetle może być zbędna ale porównanie miiędzy dwoma kitami robiłem w domu wieczorem przy ISO 400 , oświetlenie pokoju . Tutaj zaznaczyła się bardzo przewaga kita z IS i jeżeli można to będę polecał obiektywy z taką funkcją .

mam też stałkę 50 1.8 II , powiem tyle troszkę " humorzasty " obiektyw , czasem ma kłopoty ze złapaniem ostrości , ale przy troszkę lepszym światełku muszę powiedzieć że AF chyba jest szybszy od kitowego , tak na moje oko , na forum jest masa postów o FF/BF ano wydrukowałem sobie tę kartę z podziałką i sprawdzałem na statywie , jak mówię na moje oko to trafia w punkt , ale doświadczona osoba w tych sprawach może coś innego stwiedzić . Obiektyw kupiłem za 329 zł i uważam że warto , jest ostrzejszy od kita i bardzo wiele uczy....
 
 
margrab 
Nowy



Posty: 3
Skąd: Olecko na Mazurach.
Wysłany: Pią 30 Sty, 2009   

Jestem posiadaczem owego Canona od paru dni. Wszystkie Wasze uwagi przeczytałem. Trudno mi się na razie wypowiadać bo mam małą skale porównawczą jak również niewielkie doświadczenie z lustrzankami. Zakupiłem ze wzgledu na cenę jak również na fakt, że polecana jest początkującym amatorom - za którego się uważam. Z czasem podzielę się swoimi spostrzeżeniami.
 
 
Gość

Wysłany: Czw 24 Cze, 2010   cannon 1000d pomocy!!

Hej kupilem canona eos 1000d jestem kompletnym amatorem i mam problem poniewaz kupilem go w norwegii no i nie ma polskiej ani angielskiej instrukcji.... co musze zrobic zeby na ekranie pokazywal mi sie obraz ktoremu chce zrobic zdjecie bo narazie mam tam tylko jakies opcje cykam fotke pokazuje sie ona po czym spowrotem znika... prosze pomozcie mi ahaa i jak by ktos wiedzial gdzie mozna znalesc na necie polska instrukcje tez bym prosil o namiar z gory dzieki... poZdrawiam
 
 
Gość

Wysłany: Czw 24 Cze, 2010   instrukcja obslugi po polsku do canona 1000d

hej potrzebuje polskiej instrukcji do canona eos 1000d prosze o podanie jakis linkow lub cos w tym stylu... z gory dzieki za pomoc pozdrowionka
 
 
komor 
Moderator



Pomógł: 370 razy
Posty: 19879
Skąd: Wrocław
Wysłany: Pią 25 Cze, 2010   

cwirek, radzę zapoznać się z regulaminem tego forum. Nie zakładamy jak popadnie nowych wątków, pytając w nich dwa razy o to samo. Scaliłem Twoje tematy do odpowiedniego już istniejącego.

Co do Twojego pytania o Live View (bo o to pytasz) to jak nie masz instrukcji to poczytaj może test Canona 1000D na tym portalu. Tam, w rozdziale 2 znajdziesz taki fragment:

Tryb podglądu na żywo funkcjonuje tak jak w 450D. Nie widać tutaj żadnych zmian. Aktywuje się go w menu i wtedy każdorazowo po naciśnięciu przycisku SET aparat przechodzi do trybu Live View.
 
 
MasterB 
Maniak



Pomógł: 14 razy
Posty: 864
Wysłany: Pią 25 Cze, 2010   

Google... naprawdę nie gryzie

http://software.canon-eur...00D_PL_Flat.pdf
 
 
Gość

Wysłany: Pią 25 Cze, 2010   dzieki

dzieki bardzo instrukcja w polskim jezyku napewno sie przyda...
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,07 sekundy. Zapytań do SQL: 17