Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Otwarty przez: goltar
Wto 02 Gru, 2008
Canon EOS 1000D - test lustrzanki
Autor Wiadomość
fotodarek 
Bywalec


Posty: 106
Wysłany: Pią 03 Paź, 2008   Re: Canon EOS 1000D - test lustrzanki

krzysiek napisał/a:
Test 1000D u nas:


http://optyczne.pl/83.1-T...000D_Wstęp.html

dzięki temu testowi Canona 1000D ja postanowiłem po przeczytaniu i porównianiu do innych lustrzanek z tego segmentu zakupić właśnie Canona 1000D.
Z tych co są dostępne : Nikon D60, czy Pentax K200, czy Sony A200, najrozsądniejszym wyborem właśnie był i jest Canon 1000D
wielka zaleta korpusu to że mogę wkręcić do niego każdy obiektyw, gripa można podpiąć, i poza tym Canon to coś znaczy w świecie foto
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






RB 
Temu Panu już podziękujemy


Pomógł: 203 razy
Posty: 6186
Wysłany: Pią 03 Paź, 2008   Re: Canon EOS 1000D - test lustrzanki

fotodarek napisał/a:

dzięki temu testowi Canona 1000D ja postanowiłem po przeczytaniu i porównianiu do innych lustrzanek z tego segmentu zakupić właśnie Canona 1000D.
Z tych co są dostępne : Nikon D60, czy Pentax K200, czy Sony A200, najrozsądniejszym wyborem właśnie był i jest Canon 1000D


No właśnie :-) i po co te inne firmy produkują swoje gnioty... pewnie dla i...otów...

fotodarek napisał/a:

wielka zaleta korpusu to że mogę wkręcić do niego każdy obiektyw, gripa można podpiąć, i poza tym Canon to coś znaczy w świecie foto


Niebywałe i porażające zalety :wink:
 
 
kozidron
[Usunięty]

Wysłany: Pią 03 Paź, 2008   

fotodarek,

fotodarek napisał/a:
Z tych co są dostępne : Nikon D60, czy Pentax K200, czy Sony A200, najrozsądniejszym wyborem właśnie był i jest Canon 1000D


niestety mylisz się, z wszystkich tych modeli jakbym musiał wybierać to 1000D, wybrałbym jako ostatnie. Poza testem 1000D, trzeba było przeczytac jeszcze pozostałe testy puszek wymienionych przez ciebie albo lepiej, spróbować wszystkim porobić foty.
Sam używam canona ale zdecydowanie wybrałbym pentaxa K200 zamiast tego kastrata 1000D.
Może i canon coś znaczy w świecie foto ale tą puszką nie poprawi sobie opinii na rynku.
 
 
mavierk 
Temu Panu już podziękujemy
never knows best



Pomógł: 93 razy
Posty: 7364
Skąd: Lubin / Wrocław
Wysłany: Pią 03 Paź, 2008   

w czym 1000d jest kastratem?
 
 
Rizzo 
Rozmowny


Pomógł: 1 raz
Posty: 449
Skąd: Szczecin
Wysłany: Pią 03 Paź, 2008   

fotodarek napisał/a:
wielka zaleta korpusu to że mogę wkręcić do niego każdy obiektyw, gripa można podpiąć, i poza tym Canon to coś znaczy w świecie foto


Możesz wkręcić w niego wszystkie obiektywy świata !

[ Dodano: Pią 03 Paź, 2008 18:41 ]
mavierk napisał/a:
w czym 1000d jest kastratem?


Zapewne brak spota, sredniofajny af, brak możliwości ustawienia temperatury barwowej, no i tak na pół serio to brak stabilizacji w body :grin:
 
 
henk 
Entuzjasta



Pomógł: 7 razy
Posty: 589
Skąd: Ślesin
Wysłany: Pią 03 Paź, 2008   

fotodarek napisał/a:
wielka zaleta korpusu to że mogę wkręcić do niego każdy obiektyw, gripa można podpiąć, i poza tym Canon to coś znaczy w świecie foto
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

W sumie do aparatu nic nie mam jak za taką kasę ale te argumenty nie były najrozsądniejsze
 
 
Rizzo 
Rozmowny


Pomógł: 1 raz
Posty: 449
Skąd: Szczecin
Wysłany: Pią 03 Paź, 2008   

Swoją drogą mam pytanie na poważnie czy Wy naprawdę uważacie, że brak punktowego pomiaru światła to mała wada? Jestem amatorem, ale zdarza mi się często używać spota, szczególnie jak obiekt jest na jasnym tle. Uzyskuje efekt wyraźnego obiektu z prześwietlonym tłem co często prezentuje się bardzo fajnie. Chociaż wiem, że podobnie można to zrobić przez kompensacje ekspozycji. Napewno jest wiele jeszcze sytuacji, w których powinno się korzystać z punktowego pomiaru światła, chociaż nie wszystkie są mi znane.
 
 
henk 
Entuzjasta



Pomógł: 7 razy
Posty: 589
Skąd: Ślesin
Wysłany: Pią 03 Paź, 2008   

Rizzo napisał/a:
czy Wy naprawdę uważacie, że brak punktowego pomiaru światła to mała wada?
Owszem, tak właśnie uważam

Mam Nikona D60 który dysponuje pomiarem punktowym i ani razu z tego nie korzystałem

Gdy chciałem prawidłowo naświetlic obiekt na tle np. nieba to radziłem sobie tak jak napisałeś - kompensacja ekspozycji albo (nawet częściej) prześwietlałem zdjęcie w manualu

1000D jest jedną z najtańszych lustrzanek na rynku i nie powinniśmy się po nim spodziewac profesjonalnych udogodnień
 
 
krisv740
[Usunięty]

Wysłany: Pią 03 Paź, 2008   

punktowego dobrze jest używać , jeśli chcesz zrobić sobie porównanie "jasnych i ciemnych" punktów pomiarowych klatki. wówczas przeliczasz sobie rozpietość i decydujesz czy naświetlasz na cienie czy na swiatła i w jakim stopniu.
ogólnie ja np. rzadko używam spota
 
 
mavierk 
Temu Panu już podziękujemy
never knows best



Pomógł: 93 razy
Posty: 7364
Skąd: Lubin / Wrocław
Wysłany: Pią 03 Paź, 2008   

Rizzo napisał/a:
Zapewne brak spota, sredniofajny af, brak możliwości ustawienia temperatury barwowej, no i tak na pół serio to brak stabilizacji w body :grin:
spot... spoko, co kto lubi :) . Średnio fajny AF - wg tego, co wyczytaliśmy, pentax ma jeszcze słabszy, brak stabilizacji - ja też nie mam stabilizowanej matrycy, ale stabilizuje mi i tak, co potrzebuję :)

No a z drugiej strony 1000d ma dużo fajnej optyki, chodzi szybko i skutecznie, niewiele szumi i ma całkiem dobry zakres tonalny.
 
 
ziemowy 
Rozmowny



Pomógł: 3 razy
Posty: 335
Skąd: Kielce
Wysłany: Pią 03 Paź, 2008   

Dodajmy jeszcze ten platik fantastik całej obudowy. Już 450D wyglądał troche tandetnie ale 1000D to już zabawka z wyglądu. Spójrzmy na Olka E-510. Ten sam plastik a możne wyglądać ładnie i się podobać.
 
 
jaad75 
Temu Panu już podziękujemy
Klub Pierdzieli



Pomógł: 474 razy
Posty: 16537
Skąd: Salwator
Wysłany: Pią 03 Paź, 2008   

mavierk napisał/a:
Średnio fajny AF - wg tego, co wyczytaliśmy, pentax ma jeszcze słabszy

Myślę, że warto zwrócić uwagę na "wyczytaliśmy"... :twisted:
 
 
RB 
Temu Panu już podziękujemy


Pomógł: 203 razy
Posty: 6186
Wysłany: Pią 03 Paź, 2008   

henk napisał/a:
Rizzo napisał/a:
czy Wy naprawdę uważacie, że brak punktowego pomiaru światła to mała wada?
Owszem, tak właśnie uważam

Mam Nikona D60 który dysponuje pomiarem punktowym i ani razu z tego nie korzystałem

Gdy chciałem prawidłowo naświetlic obiekt na tle np. nieba to radziłem sobie tak jak napisałeś - kompensacja ekspozycji albo (nawet częściej) prześwietlałem zdjęcie w manualu


Punktowym mozna zmierzyć osobno światła i osobno cienie kadru. Potem zaś na spokojne odpowiednio ustawić ekspozycje w M lub zrobić kompensację przy centralnie wazonym lub matrycowym.

Zdarza sie też strzelać centralnym gdy wyraźnie chodzi o odpowiednie naświetlenie tematu a warunki tła sa na oko do tego korzystne. Oczywiście nierzadko takze z kompensacją, bo jednak 'niekiedy' człowiek wie lepiej o co mu chodzi niż automacik.

Z drugiej strony w dobie efektu instant i mozliwości poprawiania naświetlenia po obejrzeniu efektu niekiedy spot traci na znaczeniu.

Ogólnie spot to przyjazna i przydatna funkcja, ale oczywiście nie taka co sie ją ustawia 'raz na zawsze'. W Canonach swego czasu długo nie było tego w korpusach nawet klasy średniej amatorskiej (Eosy 30 i 50 miały AFAIR jakis szczatkowy pseudospot z dość absurdalnie pokaźnym kryciem...)
 
 
Rizzo 
Rozmowny


Pomógł: 1 raz
Posty: 449
Skąd: Szczecin
Wysłany: Pią 03 Paź, 2008   

mavierk napisał/a:
No a z drugiej strony 1000d ma dużo fajnej optyki, chodzi szybko i skutecznie, niewiele szumi i ma całkiem dobry zakres tonalny.


Tak dobry jak E 420 ? :twisted:

Jasne fajny amatorski korpus, nic dodać nic ująć.

Sądziłęm, że spot ma bardziej doniosłą rolę a jak czytam to dochodzę do wniosku, że większość osób uważa to za miły dodatek nic więcej.
 
 
henk 
Entuzjasta



Pomógł: 7 razy
Posty: 589
Skąd: Ślesin
Wysłany: Pią 03 Paź, 2008   

Moim zdaniem lustrzanki tej klasy co 1000D służą do nauki fotografowania

Gdy fotograf zacznie kumac o co chodzi z pomiarem punktowym to przesiada się na 40D
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,09 sekundy. Zapytań do SQL: 11