Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Test aparatu Nikon D50
Autor Wiadomość
MM 
Temu Panu już podziękujemy
GORSZY SORT POLAKA



Pomógł: 115 razy
Posty: 7589
Skąd: Łódź
Wysłany: Nie 10 Gru, 2006   

D40 zostawiam amatorom :lol:
Nie pozwolę by coś takiego mi do roboty kupiono :evil:
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






voyager
Nowy


Posty: 18
Wysłany: Nie 10 Gru, 2006   

MM napisał/a:
D40 zostawiam amatorom :lol:
Nie pozwolę by coś takiego mi do roboty kupiono :evil:


400D ma dokładnie te same wymiary
 
 
MM 
Temu Panu już podziękujemy
GORSZY SORT POLAKA



Pomógł: 115 razy
Posty: 7589
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon 11 Gru, 2006   

A czy ja gdzieś napisałem, że robię zdjęcia 400D? Jak chcesz być kolego zgryźliwy to bardziej się postaraj. I tak na marginesie to odpuść sobie bo tylko się pogrążasz i ośmieszasz. Proponuję nie kontynuować tej dyskusji w tym wątku i mam nadzieję, że moderator tego dopilnuje.
 
 
jacwoj7
Nowy


Posty: 8
Wysłany: Czw 14 Gru, 2006   

witam.przeczytałem test lustrzanki nikon d50.sam posiadam ten aparat i byłem ciekaw czy w/g ekspertów wybrałem dobrze.I cóż...................
w/g nich wybrałem żle ale mając ten aparat i poznawszy go uważam,że jest jeden z najlepszych cyfrowych aparatów w tej cenie.af jest powolny ale pomiar światła jest bardzo dobry.można też w menu poprawić jaość zdjęć tzn ostrość i wysycenie barw
synchronizacja z lampąbłyskową 1/500s a okrzyczany d80 1/180 bez komentarza.a co do gripa to można dokupić nieorginalny.nie ma spustu migawki ale poprawia ergonomie aparatu.
generalnie moja zasada jest taka.zanim kupisz aparat weż go do ręki.sprawdż czy dobrze w niej leży i czy ma taki funkcje z których będziesz korzystał. i raczej nie sugeruj się testami.one z reguły są subiektywne.
 
 
voyager
Nowy


Posty: 18
Wysłany: Pon 01 Sty, 2007   

W waszym teście napisaliście KIEPSKI ZAKRES TONALNY jak się to ma do przeprowadzonego na łamach jednego z największych i najbardziej znanych portali z testami aparatów www.imaging-resource.com

http://www.imaging-resour.../D50/D50A17.HTM

Małe kłamczuszki z Was Panowie
 
 
RAF
Bywalec


Posty: 116
Wysłany: Pon 01 Sty, 2007   

voyager weź idź i ... przecież o tym już było :roll: Czytaj najpierw, a dopiero później wypisuj. W tym swoim fanatyzmie nikonowym jesteś dla mnie tak samo wiarygodny (i kompetentny), jak wtedy, kiedy wypisywałeś, że D50 to "szumy i moira za 4 tysiące". Skończ więc wreszcie, bo flaki się przewracają na widok Twojej pisaniny.
 
 
MM 
Temu Panu już podziękujemy
GORSZY SORT POLAKA



Pomógł: 115 razy
Posty: 7589
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon 01 Sty, 2007   

Hehe, widziałem takich na forum Nikona. Przekonywali że D200 jest ZDECYDOWANIE lepsze do zdjęć ślubnych niż 5D Canona. Normalnie mnie rozwalili. Już miałem zamiar ich wyśmiać, ale się okazało, że admin szybko wątek zamknął... ciekawe dlaczego :lol:
 
 
450yamaha
[Usunięty]

Wysłany: Pon 01 Sty, 2007   

MM napisał/a:
Normalnie mnie rozwalili.


no widzisz, a ty na forum canona bys na pewno przekonywal do 5d.. punkt widzenia zalezy od punktu siedzenia :P
 
 
MM 
Temu Panu już podziękujemy
GORSZY SORT POLAKA



Pomógł: 115 razy
Posty: 7589
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon 01 Sty, 2007   

Ja czasami robię zdjęcia ślubne i to właśnie 5D. A Nikona D200 ma mój przyjaciel, zrobiłem w testach (na jego prośbę zresztą) więcej zdjęć tym body od niego i wiem dobrze co ten aparat potrafi i na co go stać. On sam wyśmiał (mając Nikona) sugestię, że do ślubów D200 jest lepszy od 5D Canona. To chyba coś znaczy. Poza tym nie mam klapek "firmowych" na oczach, pracuję na obu systemach i jeżeli coś piszę to staram się być maksymalnie obiektywny. Dowodem może być choćby to, że znajomych chcących kupić dobrą lustrzankę za rozsądne pieniądze namawiam do zakupu..... D80 Nikona a nie Canona.
 
 
450yamaha
[Usunięty]

Wysłany: Pon 01 Sty, 2007   

ok.
 
 
zib26
[Usunięty]

Wysłany: Pią 05 Sty, 2007   

voyager napisał/a:

To że ten pseudo test D50 nie zniknął jeszcze z tej strony potwierdza tylko ,że za nic mają opinie prawdziwych użytkowników sprzętu. Swoją drogą nie widziałem jeszcze w necie głupszego testu czegokolwiek

a ja ci powiem voyager że szczyt dla mnie to były Twoje słynne krucjaty na Canona na cyberfoto , najpierw że canon nie napisał Ci kiedy będzie Twoje a610 . potem te próby udowodnienia że a620 (którego miałeś ) jest o niebo lepszy niż a 610 a teraz ............
jeśli o mnie prywatnie chodzi to możemy się umówić że najlepszy aparat na świecie to ten którego aktualnie używa Voyager :)
i zakończ żenade lub zmniejsz jej ilość upraszam serdecznie w imieniu ludzkości
 
 
zib26
[Usunięty]

Wysłany: Pią 05 Sty, 2007   

MM napisał/a:
Faktem jest, że D50 generuje świetne zdjęcia tanim kosztem i trzeba to docenić.

może rozwińmy :
-żaden aparat nie generuje świetnych zdjęć -potrzeba jeszcze innych czynników jak choćby ciekawy obiekt przyzwoite warunki i rozsądny używacz
-jeśli mówimy o tanim koszcie aparatu w domyśle z optyką kitową to zapominamy o świetności a przyjmujemy przyzwoitość
no przykro mi ale takie są fakty w przypadku C/N/P/S/O/M/S
 
 
MM 
Temu Panu już podziękujemy
GORSZY SORT POLAKA



Pomógł: 115 razy
Posty: 7589
Skąd: Łódź
Wysłany: Sob 06 Sty, 2007   

Po pierwsze do oceny jakości zdjęcia w sensie testu nie potrzeba ciekawego kadru, ma być odpowiedni do oceny. Światło to oczywistość.
Po drugie do zrobienia świetnego zdjęcia w sensie pasjonującego kadru nie potrzeba ani super aparatu a ni super szkła, wystarczy świetne oko i zmysł fotografa.
Po trzecie D50 .... robi świetne zdjęcia biorąc pod uwagę to ile kosztuje, jakie oferuje możliwości, jak "obrobione" zdjęcia z niego wychodzą i jak "ułatwia" wykonanie dobrego zdjęcia (poprawnie naświetlonego itd.) początkującemu fotografowi nie mającemu wcześniej dostępu do lustrzanek.
 
 
Mysza 
Bywalec


Posty: 157
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Wto 09 Sty, 2007   

Erie napisał/a:
Dla ilustracji 'wyostrzania' RAWa


Myślę, że popełniasz tzw. gruby błąd metodologiczny. Zakładając, że ktoś wyostrał by zrzut z matrycy przed uzyskaniem obrazu RGB.

Cześć tu Mysza.
 
 
Erie
Początkujący


Posty: 43
Wysłany: Wto 09 Sty, 2007   

Mysza napisał/a:
Erie napisał/a:
Dla ilustracji 'wyostrzania' RAWa


Myślę, że popełniasz tzw. gruby błąd metodologiczny. Zakładając, że ktoś wyostrał by zrzut z matrycy przed uzyskaniem obrazu RGB.

Cześć tu Mysza.


Chwila moment - to nie ja popełniłem ten błąd tylko optyczne.pl - to oni stwierdzili że D50 wyostrza RAWy. A mógłby to robić tylko w momencie jaki przedstawiłem, choć niekoniecznie akurat taką metodą. Bo potem to już nie D50 tylko program na kompie. Mój przykład został zaprezentowany tylko jako pokazanie, że założenie Eski o wyostrzaniu RAWa przez korpus D50 jest błędne.

Jeszcze raz - obraz który korpus D50 może wyostrzać to własnie ten przed RGB, jak już masz RGB to nie jest już RAW i wówczas nie można mówić o wyostrzaniu RAWa przez aparat, tylko przez soft na kompie.

Pozdrawiam
Erie
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,14 sekundy. Zapytań do SQL: 14