Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Olympus E-30 - test lustrzanki cyfrowej
Autor Wiadomość
krzysiek 
Rozmowny



Pomógł: 1 raz
Posty: 307
Wysłany: Pon 09 Mar, 2009   Olympus E-30 - test lustrzanki cyfrowej

Test Olympusa E-30. Zapraszamy!

http://optyczne.pl/94.1-T...E-30_Wstęp.html
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






ghost 
Optyczny
związkowiec :)



Pomógł: 69 razy
Posty: 3214
Skąd: Silesia
Wysłany: Pon 09 Mar, 2009   

Cytat:
E-30 słabo wypada na tle konkurencji. Różnice w poziomie szumu na wysokich czułościach pomiędzy Olympusem E-30 a Nikonem D300 wynoszą nawet 2-2.5 EV. Na przykład ilość szumu w D300 na ISO 400 jest podobna do tego co widzimy na ISO 1600 w E-30. Niewiele lepiej jest w stosunku do Canona 50D. W tym przypadku różnice na niekorzyść Olympusa są rzędu 1.5-2 EV.

 
 
krzysiek 
Rozmowny



Pomógł: 1 raz
Posty: 307
Wysłany: Pon 09 Mar, 2009   

ghost - masz rację, już poprawiłem. Teraz już jest zrozumiałe?:)
 
 
goltar 
Optyczny



Pomógł: 33 razy
Posty: 3212
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Pon 09 Mar, 2009   

Ten test powinien być podlinkowany w tym artykule o rezygnacji Olympusa z wojny na megapiksele ;)
 
 
MM 
Temu Panu już podziękujemy
GORSZY SORT POLAKA



Pomógł: 115 razy
Posty: 7589
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon 09 Mar, 2009   

Czemu nie jestem zdziwiony?
Jak widzę pisząc pod artykułem (tym związanym z końcem wojny na piksele) o słabych matrycach Olka miałem nosa :razz:
 
 
AQQ 
Maniak


Pomógł: 10 razy
Posty: 809
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto 10 Mar, 2009   

MM napisał/a:
Czemu nie jestem zdziwiony?

Bo nie ma cudów, są tylko prawa fizyki.
Mniejsze piksele > większe szumy.
 
 
andytown
Uczestnik


Posty: 56
Wysłany: Wto 10 Mar, 2009   

smutno mi panie:( -- taki komentarz...

W duchu liczę ze się pomyliliście w tym teście..:) -- ale zobaczymy... jeszcze co z tego powychodzi...
Ogólnie po testach g1 (na dpreview) i ich wynikach ostrości ... (polecam lekturę), liczyłem na skok jakości ... :)
 
 
Baku 
Optyczny
Kanonier z wyboru



Pomógł: 134 razy
Posty: 3338
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto 10 Mar, 2009   

A ja mam nadzieję, że informacje o śmierci Olympusa są mocno przedwczesne.
W ostateczności pójdą w micro 4/3...
Choć jakby miało zabraknąć korpusów pokroju E-3 do tego świetnych obiektywów ZD i Leica, to było by co najmniej smutne. No i konkurencja mniejsza :sad:
 
 
Arek 
Redaktor



Pomógł: 288 razy
Posty: 14005
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto 10 Mar, 2009   

Kto mówi o jakiejś śmierci? Ja powiem inaczej. Inżynierowie Olka nie są głupi. Tym bardziej, że oni akurat robią dobrą robotę. W Olkach to co zależy od Olka (np. optyka, jakość wykonania korpusu, wizjer, AF) jest świetne. To co zależy od Panasa (jakość matrycy czy LCD) jest już gorsze. Myślę, że deklaracja o zaprzestaniu wojny na megapiksele jest podyktowana nie nieudaną próbą konstrukcji matrycy np. 15 Mpix
na 4/3 lecz raczej jest oparta o realną analizę tego co daje obecne 12 Mpix. A ta realna analiza musiała
doprowadzić ich do wniosków podobnych z naszego testu i sugerujących, że doszliśmy już do ściany
i dopracowanie tego co mamy opłaca się bardziej niż brnięcie dalej w ten bezsensowny wyścig.

Olympus zawsze szedł pod prąd i często bardzo dobrze na tym wychodził będąc prekursorem wielu rozwiązań, często na początku niedocenianych (vide LiveView czy odkurzacz). Trzymam kciuki by
jego obecna decyzja zakończyła się takim samym rezultatem tzn. żeby śladem Olympusa poszły inne firmy.
 
 
MC 
Temu Panu już podziękujemy



Pomógł: 138 razy
Posty: 10781
Skąd: Słupsk/Toruń
Wysłany: Wto 10 Mar, 2009   

No i znowu mala wojenka pod testem sie zrobila. Fajnie :lol:
Malo kto tam chyba doczytal, ze aparat przekazal Olympus i raczej wadliwy byc nie powinien.
Troche szkoda, ze matryca slabo sie spisuje, bo sam aparat w lapach mialem i sprawia dobre wrazenie.
 
 
avalon 
Bywalec


Pomógł: 1 raz
Posty: 104
Skąd: Wielkopolska
Wysłany: Wto 10 Mar, 2009   

Mam nadzieję, że Optyczni staną na wysokości zadania i do końca tygodnia będę miał tą puszkę w łapkach :) Test przeczytałem i teraz chcę zweryfikować doświadczalnie jego prawdziwość lub nie, bowiem tak jak autorzy dopóki nie dotknę, zobaczę, wywołam RAWa to nie uwierzę,że jest aż tak źle.
 
 
MC 
Temu Panu już podziękujemy



Pomógł: 138 razy
Posty: 10781
Skąd: Słupsk/Toruń
Wysłany: Czw 12 Mar, 2009   

Promocja dla osob dokonujacych "upgrade" na E-30:
http://fotopolis.pl/index.php?n=8621
 
 
Luke_S 
Maniak


Pomógł: 9 razy
Posty: 895
Skąd: Poznań
Wysłany: Pią 13 Mar, 2009   

Fotopolis wprowadza w błąd, bo pisze o gripie i lampie, podczas gdy promocja dotyczy gripu lub lampy - do wyboru.
 
 
Jesienny 
Optyczny
Spacerowicz



Pomógł: 22 razy
Posty: 1970
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: Pią 13 Mar, 2009   

Dlaczego? przecież napisali, że "Dokładne warunki promocji można znaleźć na stronie producenta." ;)
toć to jak typowy chuyt mauketingowy ;)
 
 
EuroLiberty 
Nowy


Posty: 6
Wysłany: Wto 24 Mar, 2009   

Na dp pojawił się test E-30 http://www.dpreview.com/reviews/olympuse30/ Aparat został oceniony bardzo pozytywnie, a w kwesti obrazowania testujący doszli do różnych z optycznymi wniosków. Proszę o wytłumacznie osobie nie znającej się na technicznych aspektach cyfrowego rejestrowania i przetwarzania obrazu dlaczego dwa poważne portale dochodzą do diametralnie różnych wniosków?

Pozdrawiam
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 13