Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Wybór systemu...
Autor Wiadomość
komor 
Moderator



Pomógł: 370 razy
Posty: 19880
Skąd: Wrocław
Wysłany: Pią 19 Mar, 2010   

Andrzej19, masz prawo, oczywiście. Tylko co ma wybór systemu fotograficznego do jakiegoś sprzedawcy w jakimś sklepie? Na złość mamie chcesz odmrozić sobie uszy. Może ten Nikon jednak wart jest spojrzenia, pomimo, że sprzedawca w centrum handlowym niemiły? Zmień sklep, a nie system.
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






kozidron
[Usunięty]

Wysłany: Pią 19 Mar, 2010   

komor napisał/a:
Tylko co ma wybór systemu fotograficznego do jakiegoś sprzedawcy w jakimś sklepie? Na złość mamie chcesz odmrozić sobie uszy. Może ten Nikon jednak wart jest spojrzenia, pomimo, że sprzedawca w centrum handlowym niemiły? Zmień sklep, a nie system.


Andrzej19 - no jaśniej niż Ci to komor wyłuszczył - nie można było :wink:
 
 
Andrzej19
Nowy


Posty: 24
Wysłany: Pią 19 Mar, 2010   

Gdy żaden system nie ma wyraźnej przewagi (Canon, Nikon, Olympus, Pentax) wybiera się trochę emocjami. Ocenia się wrażenie, jakie robi salon firmowy, reklama czy opinia o serwisie. Tak jak z samochodem. To ja mam pieniądze i mogę je wydać na to, co robi na mnie lepsze wrażenie. Jeżeli ktoś tego nie rozumie, to jego strata.
 
 
hijax_pl 
Moderator
click-o-matic!



Pomógł: 472 razy
Posty: 22471
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią 19 Mar, 2010   

Andrzej19 napisał/a:
Gdy żaden system nie ma wyraźnej przewagi (Canon, Nikon, Olympus, Pentax) wybiera się trochę emocjami.

To taki kij w mrowisko ;) :)
Andrzej19 napisał/a:
To ja mam pieniądze i mogę je wydać na to, co robi na mnie lepsze wrażenie

Oczywiście. Nikt w to nie wątpi (chyba)
 
 
Mistic92 
Nowy


Posty: 4
Wysłany: Sob 27 Mar, 2010   

Andrzej19 napisał/a:
Gdy żaden system nie ma wyraźnej przewagi (Canon, Nikon, Olympus, Pentax) wybiera się trochę emocjami.

A Sony to gdzie! Bo sie pogniewamy :P
 
 
Tworas 
Entuzjasta



Posty: 715
Skąd: Wrocław
Wysłany: Pon 29 Mar, 2010   

Ja też chciałbym opisać przygodę z wyborem systemu :razz:

Wybrałem Nikona bo:
Myślałem bardzo długo nad kupnem lustrzanki a chodziło głównie o dobry aparat na wyjazdy czy podróże. Czytałem różne fora, gazetki, opinie i w końcu zagłębiłem się w literaturę foto i najbardziej przypadły mi wtedy do gustu książki Petersona ( robi Nikonami :razz: ). Nadal nie widziałem jednak jaki aparat wybrać… główna walka rozgrywała się między Nikonem i Canonem a konkretnie Nikon D80, Canon 400D ( potem 450D ) i C 40D. niestety ten ostatni okazał się za drogi… a 400D był po prostu za mały… był taki nieporęczny, nie leżał mi w dłoni tak jak D80 ( choć D80 bez gripa też nie leży jak powinien… ) w końcu miały zdecydować obiektywy. Wybrałem Sigme 17-70 więc problem się nie rozwiązał :razz: :razz: :razz: ( choć ważne były głosy mówiące o lepszej współpracy sigm na korpusach nikona ) następną inwestycją po sigmie miała być tania stałka 50 1.8 ( Nikon wypadł lepiej ) i jakieś dobre tele dla amatora, pojawił się nikkor 70-300 VR :mrgreen: następnym potężnym argumentem był fakt posiadania D80 przez Piora Morawskiego ( niestety nie ma go już wśród nas… :sad: ), który to wnosił go na 8tysięczniki!!! i tak zdecydowałem się na Nikona D80 :mrgreen: następnie zgłębiłem temat lamp i tu nikon IMO również wypadł lepiej!. Ciesząc się aparatem robiąc zdjęcia na sklepowych półkach pojawił się D700 :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: od jego premiery wiedziałem, że go chcę IMO jest idealnym aparatem dla mnie i kiedyś go na pewno kupię :razz:
Teraz aparat nie ma służyć głównie w podróży a po prostu na co dzień i może niedługo ( albo raczej za długo, długo :razz: ) trochę zarobkowo.
jeszcze parę argumentów, które trzymają mnie przy nikonie:
nikkor 70-200 VR II
nowy TC X2
nikkor 14-24
CLS
AF w D300/D700/D3/D3s
ISO w D3s :razz:
IMO wizualnie Nikony są ładniejsze :razz:
IMO białe L-ki są brzydkie :razz:

pewnie gdyby na początku było mnie stać na Canona 40D to bym widział się w Canonie ale dziś zalety Nikona przysłaniają mi inne systemy :razz:

i z podniesiona głową mowie, że jestem szczęśliwym posiadaczem już trochę zmęczonego Nikona D80 a w przyszłości ( oby niedalekiej ) D700 :wink:

jeszcze napiszę o wadach systemu nikon:

- lustrzanki takie jak D60 D3000 D5000 są tandetnie wykonane... ( na szczęście do tyłu nie mam zamiaru się cofać :razz: )
- za wysokie ceny :evil:
- braki w stałkach
 
 
Tadeuszek
[Usunięty]

Wysłany: Pon 29 Mar, 2010   

Tworas i pamiętaj żeby nie cofać się do przodu! :mrgreen:

Nikon bo d90, miał być canon ale nie było mnie na niego stać(50d).
I jeszcze jedna osoba* z tego forum przekonała mnie swoimi wypowiedziami do stajni nikona jak i do konkretnego body, obiektywu jak i lampy ;) . Jesteś szczęśliwy, że przez Ciebie wydałem o 2k zł więcej niż zakładał mój budżet?.... bo ja jak najbardziej :mrgreen:


* ten kto zgadnie o kogo chodzi, dostanie nagrodę... RAW najlepszego z moich zdjęć (wartość rynkowa 0,01 zł)
 
 
kasiakaaz 
Optyczny
wciąż jasnozielona


Pomogła: 15 razy
Posty: 2031
Skąd: Buraczane Pole
Wysłany: Pon 29 Mar, 2010   

Tadeuszek napisał/a:
I jeszcze jedna osoba* z tego forum przekonała mnie swoimi wypowiedziami do stajni nikona jak i do konkretnego body, obiektywu jak i lampy

Tadeuszek napisał/a:
ten kto zgadnie o kogo chodzi, dostanie nagrodę...


No jak to, kto? Pewnie hijax_pl, :wink:
 
 
Tadeuszek
[Usunięty]

Wysłany: Pon 29 Mar, 2010   

Raw dla zwyciężczyni wysłany :mrgreen:
btw. hijax_pl powinni Ci płacić za dobrą reklamę :P
 
 
kasiakaaz 
Optyczny
wciąż jasnozielona


Pomogła: 15 razy
Posty: 2031
Skąd: Buraczane Pole
Wysłany: Pon 29 Mar, 2010   

Nagroda odebrana i rozpakowana :mrgreen: Całkiem sympatyczna(y)... :wink:
 
 
oranżewski 
Optyczny



Pomógł: 15 razy
Posty: 1202
Wysłany: Wto 30 Mar, 2010   

Tadeuszek, dawaj drugi konkurs, bo kasiakaaz mnie ubiegła :D

[ Dodano: Wto 30 Mar, 2010 18:06 ]
u mnie do końca była to jedna, wielka niewiadoma:
Canon 40D - marzenie...
Canon 450D
Nikon D80
Pentax K10D
Sony a350
już miałem kupować 450D, ale w ostatniej chwili trafił mi się 40D z pewnej ręki i to taniej niż 450D.
ale w canonie cieszy mnie to, że w przyszłości będę miał eLki... przecież one są piękne! :razz:
nikon niby ładniejszy :razz:
canon znowu af ma kiepski :mad:
nikon drogi :mad:
i tak można bez końca, a i tak najlepiej jest wziąć canona :wink:
 
 
wulf 
Rozmowny



Pomógł: 2 razy
Posty: 213
Skąd: okolice Krakowa
Wysłany: Wto 30 Mar, 2010   

Najpierw dlaczego "nie"

Nie Nikon, bo mam złe doświadczenia z naprawą pogwarancyjną kompakta i nie rozumiem tych kruczków z obiektywami oraz "bo wszyscy mają".
Choć Nikony ładne są.

Nie Canon bo niezbyt mi się spodobał (po prostu brzydki) oraz świadomość kłopotów na jakie mogę natrafić przy wyborze obiektywów i w ich użytkowaniu a także "bo wszyscy mają". Choć elki są fajne (ale dla mnie tylko na matrycy 24x36mm) i wciąż używam AE-1

Nie Sony bo nie podobał mi się ciapkowaty szum i jakoś nie znalazłem obiektywów dla siebie a także "bo nie lubię pomarańczowego".
Choć moje R1 było prawie perfekcyjne - niestety "prawie"

Nie Pentax bo nie odpowiadały mi obiektywy i "niszowość" systemu
Choć za analoga marzyłem by mieć Pentaxa.


A dlaczego "tak"
Mam wypasione obiektywy których potrzebowałem, mam bardzo szybki i pewny AF, mam skuteczną stabilizację, podoba mi się kolorystyka. No i Olympus robi ładne aparaty - może nawet ładniejsze niż Nikon.
Choć czasem brakuje mi ISO milion pięćset sto dziewięćset i wbudowanego HDR-a.

Kiedyś oprócz tego matryca wielkości małego obrazka i 2 stałki może w Nikonie a może w Sony a może średni format jeśli będę potrzebował?
 
 
Sylwester 
Nowy


Posty: 3
Wysłany: Nie 04 Kwi, 2010   

wulf napisał/a:

Choć moje R1 było prawie perfekcyjne - niestety "prawie"

Bez urazy, miałem R1 jak i kilka poprzednich hybryd SONEGO ale R1 to był nawiększy muł jaki posiadałem + tandetne wykonanie ala jakiś SZAJSUNG....
Po R1 kupiłem FZ50 Panasia, to dopiero była rakieta, przy R1 prawie jak Formuła 1.
Po hybrydah przyszedł czas na pierwszą lustrzankę...
 
 
zentaurus 
Rozmowny


Posty: 255
Skąd: Warszawa
Wysłany: Nie 04 Kwi, 2010   

Dlaczego wybrałem Sony? Od lat robiłem zdjęcia Minoltą i ergonomia i filozofia tej firmy została w duzym stopniu przejęta przez Sony. Mam także parę fajnych "słoików" Minolty które mają dla mnie magiczną plastykę i słynne kolory Minolty :razz: ,niespotykaną u konkurencji( MAF 35/2, MAF 135/2,8, MAF 28-135/4-4,5). Mam też dlatego żeby się wyróżnić w tłumie posiadaczy C i N i żeby zadawali mi pytanie dlaczego Sony :wink: .
Mam A900 z którą pałętam się teraz trzeci miesiąc po Azji i naprawdę nie widzę jakiś szczególnych braków, a wręcz przeciwnie, spisuje się wręcz rewelacyjnie mimo dużej wilgotności, temperatury pow. 40 st. i ton kurzu. W zasadzie co mam(SAL 70-200/2,8 i CZ 24-70/2,8 i parę innych drobiazgów) zaspakaja moje potrzeby w 99%.
Dla mnie fotografowanie to trochę jak malowanie pędzlem, cenię sobie niespotykane w innych systemach obiektywy dające inne efekty niż powszechnie spotykana masówka. Myślę że warto iść świadomie pod prąd i robić trochę inne zdjęcia nawet nieco aberującymi szkłami jak słynną flintą dziadka, dającą w zamian niespotykaną obecnie plastykę. Myślę że podobnie myślą posiadacze Pentaxa mający w zapasie stare manualne szkiełka.
Dlaczego nie Canon?- Dobra firma, ale Sony zaspakaja moje potrzeby i zmiana systemu była by kosztowna a korzyści mizerne...
Dlaczego nie Nikon?- Tak jak wyżej...
Na koniec anegdotka. Zrobiłem eksperyment i raz pokazując moje zdjęcia mówiłem że są robione C a raz N. Często miałem odpowiedż, że C to C, albo N to N, nie to co Sony :grin: .
 
 
darekk 
Rozmowny


Pomógł: 2 razy
Posty: 392
Wysłany: Nie 04 Kwi, 2010   

zentaurus napisał/a:

Dla mnie fotografowanie to trochę jak malowanie pędzlem, cenię sobie niespotykane w innych systemach obiektywy dające inne efekty niż powszechnie spotykana masówka.

Na koniec anegdotka. Zrobiłem eksperyment i raz pokazując moje zdjęcia mówiłem że są robione C a raz N. Często miałem odpowiedż, że C to C, albo N to N, nie to co Sony :grin: .


Na pierwszych telewizorach LCD był efekt malowania pędzlem jak się patrzyło na monitor z bliska (2-3m).

Niegrzeczny, oszukuje forumowiczów.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 9