Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Pentax K-7 - test cyfrowej lustrznki
Autor Wiadomość
krzysiek 
Rozmowny



Pomógł: 1 raz
Posty: 307
Wysłany: Pon 14 Wrz, 2009   Pentax K-7 - test cyfrowej lustrznki

http://optyczne.pl/109.1-..._K-7_Wstęp.html

Zapraszamy do lektury!
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






MasterB 
Maniak



Pomógł: 14 razy
Posty: 864
Wysłany: Pon 14 Wrz, 2009   

Dzięki za test! Sympatyczny kanciak, jak na niego patrzę to kojarzy mi się fiat 125p :wink:

Jedna uwaga:
"Aparat dziecinny - zdjęcia przypominają fotografie z dziecinnego aparatu"
Naprawdę tak jest w menu aparatu? Dziecinny? Aparat może być dziecięcy, dziecinny może być ktoś...
 
 
krzysiek 
Rozmowny



Pomógł: 1 raz
Posty: 307
Wysłany: Pon 14 Wrz, 2009   

W manualu jest ''dziecinny''.
 
 
palindrom 
Optyczny
inaczej



Pomógł: 23 razy
Posty: 1144
Skąd: Wrocław, PL
Wysłany: Pon 14 Wrz, 2009   

Już w dniu premiery przypuszczałem, że będąc posiadaczem K20D nie kupię K-7.
Po przeczytaniu tego testu jeszcze bardziej się utwierdziłem w tym przekonaniu :) Naprawdę fajny aparat, mały, metalowy, sporo nowych możliwości, lepszy wyświetlacz itp. itd... Gdy jednak pomyślę ile oferuje K20D to stwierdzam że warto poczekać na coś lepszego od Pentaxa albo Samsunga.
Jak na razie chyba kupię MZ-3, przynajmniej będzie mały obrazek o którym wszyscy Pentaksiarze marzą :P
 
 
LDevil 
Uczestnik
zwykły pstrykacz


Posty: 68
Skąd: Wrocław, Racibórz
Wysłany: Pon 14 Wrz, 2009   

Dla posiadacza K10D taka przesiadka jest o wiele bardziej zachęcająca i raczej się na to skuszę. Gdyby jeszcze grip pasował...
 
 
MC 
Temu Panu już podziękujemy



Pomógł: 138 razy
Posty: 10781
Skąd: Słupsk/Toruń
Wysłany: Wto 15 Wrz, 2009   

Sympatyczny, solidny aparat.
 
 
Kuba Nowak 
Uczestnik


Pomógł: 1 raz
Posty: 64
Skąd: Kraków
Wysłany: Wto 15 Wrz, 2009   

Używam aparatu z niższej półki, ale wydaje mi się, że po modelu K10D, K-7D jest najbardziej udaną premierą Pentax'a.
A pół roku temu nikt nie wierzył w premierę nowego Pentax'a...
Czekam na kolejną - następcę K200D, bo Km to nie był krok do przodu (podobnie jak Nikon'owska 40-tka i 60-tka).
 
 
krzys13k 
Rozmowny


Pomógł: 4 razy
Posty: 450
Skąd: Kraków
Wysłany: Wto 15 Wrz, 2009   

Przeczytałem test i po chwili refleksji dochodzę do wniosku, że producenci lustrzanek (a tak naprawdę ich klienci), prześcigający się w coraz szybszych zdjęciach seryjnych, coraz większej czułości, coraz większej rozdzielczości ... o czymś zapomnieli.

Nie chcę robić zdjęć na ISO 6400, nie potrzeba mi 10 klatek na sekundę, ani 18 megapikseli. Nie mam ochoty nosić ze sobą ogromnego, ciężkiego aparatu.

Po przeczytaniu tego testu dociera do mnie, że idealny dla mnie aparat powinien być mały, cichy, nie powinien rzucać się w oczy. Jednocześnie dawać komfort pracy dzięki dużemu wizjerowi, szybkiemu AF, wytrzymałej konstrukcji. Podoba mi się droga, którą poszli konstruktorzy Pentaxa K-7. Oczywiście aparaty-kombajny takie jak powiedzmy D3x czy 1Ds są niezastąpione w pewnych zastosowaniach, ale na spacerze po ulicy, czy podczas pływania na łódce lepiej sprawdzi się skromny K-7.

Podsumowując, w moim systemie trochę brakuje mi takiej puszki jak K-7.
 
 
LDevil 
Uczestnik
zwykły pstrykacz


Posty: 68
Skąd: Wrocław, Racibórz
Wysłany: Pią 18 Wrz, 2009   

O co dokładnie chodzi z tą rozdzielczością matrycy:
test napisał/a:
Efektywna rozdzielczość 15-megapikselowej matrycy w K-7 jest porównywalna z rozdzielczością dobrych matryc 10-megapikselowych.
Czy mam to rozumieć tak, że ta matryca nie zarejestruje więcej szczegółów niż np. matryca K10D?
test napisał/a:
Duża ilość pikseli daje jednak więcej swobody przy kadrowaniu zdjęć,
to w sumie rozumiem
test napisał/a:
a gęsto upakowane piksele pozwalają na ich efektywniejsze wyostrzanie.
Jeżeli odpowiedź na moje pierwsze pytanie jest twierdząca, to nie rozumiem jak dodatkowe piksele (które nie powinny zawierać dodatkowej informacji) pomogą przy wyostrzaniu.

I jeszcze jedno pytanie: czym może być powodowany wzrost różnicy rozdzielczości pomiędzy K-7 a D300 wraz z przymykaniem przysłony? Dyfrakcją?
 
 
Szabla 
Rozmowny


Posty: 311
Wysłany: Sob 19 Wrz, 2009   

Bardzo fajny aparat. :-) Teksty o zbliżonej efektywnej rozdzielczości matrycy świadczą o niedostosowaniu procedur pomiarowych.
 
 
Arek 
Redaktor



Pomógł: 288 razy
Posty: 14005
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sob 19 Wrz, 2009   

LDevil napisał/a:
Czy mam to rozumieć tak, że ta matryca nie zarejestruje więcej szczegółów niż np. matryca K10D?


Mniej więcej. K20D i K7 mogą dawać ciut więcej szczegółów, bo za same szczegóły odpowiada MTF30-20, ktorego nie mierzymy, a które jest ciut wyższe niż w K10D.
Pisałem o tym przy którejś z dyskusji związanej z testem K20D. My mierzymy MTF50,
które niesie informację nie tylko o szczegółach ale także trochę o ogólnym kontraście
i jakości obrazu. I tutaj jakiejś wyraźnej poprawy nie dostrzeżesz.

LDevil napisał/a:
Jeżeli odpowiedź na moje pierwsze pytanie jest twierdząca, to nie rozumiem jak dodatkowe piksele (które nie powinny zawierać dodatkowej informacji) pomogą przy wyostrzaniu


Wyostrzanie to operacje na pojedyńczych pikselach, często zabijające informację w nich zawartą. Jeśli pikseli więcej i ich rozmiar mniejszy, wyostrzanie może działać dość efektywnie, jednocześnie zabijając mało rzeczywistej informacji.

Szabla napisał/a:
Teksty o zbliżonej efektywnej rozdzielczości matrycy świadczą o niedostosowaniu procedur pomiarowych.


Niedostosowaniu do czego?
 
 
Szabla 
Rozmowny


Posty: 311
Wysłany: Sob 19 Wrz, 2009   

Idę o zakład, że matryca 14 MP oddaje więcej szczegółów niż 10 MP. Nawet ta z K-7 ;-)
 
 
hijax_pl 
Moderator
click-o-matic!



Pomógł: 472 razy
Posty: 22471
Skąd: Łódź
Wysłany: Sob 19 Wrz, 2009   

Szabla, eee tam.. to zależy od użytego algorytmu demozaikowania ;)

Nawet z najlepszej matrycy można kiepsko odczytać dane ;)
 
 
Szabla 
Rozmowny


Posty: 311
Wysłany: Sob 19 Wrz, 2009   

Ja tam nigdy nie ustawiam ostrości na ujemne wartości - to kompletnie bez sensu. :-)
 
 
hijax_pl 
Moderator
click-o-matic!



Pomógł: 472 razy
Posty: 22471
Skąd: Łódź
Wysłany: Sob 19 Wrz, 2009   

A ja w 75% przypadków korzystam z RAWów ;)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 13