Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Test obiektywu Leica Summicron-M 28 mm f/2.0 Asph
Autor Wiadomość
Arek 
Redaktor



Pomógł: 289 razy
Posty: 14009
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon 28 Gru, 2009   Test obiektywu Leica Summicron-M 28 mm f/2.0 Asph

http://www.optyczne.pl/in...ywu&test_ob=176

Zachęcam do lektury i dyskusji.
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






MC 
Temu Panu już podziękujemy



Pomógł: 138 razy
Posty: 10781
Skąd: Słupsk/Toruń
Wysłany: Pon 28 Gru, 2009   

No tak, hmm...
Na obrazku nr 5 exif pokazuje mi przyslone f0,7 :shock:
edit: w innych z reszta tez...
 
 
Arek 
Redaktor



Pomógł: 289 razy
Posty: 14009
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon 28 Gru, 2009   

No, bo jak nie chcesz, żeby aparat z automatu korygował wady takie jak winieta, to musisz wyłączyć moduł rozpoznawania szkła. A jak go wyłączysz, to do EXIF-a nie są zapisywane informacje o przysłonie.
 
 
Jerry_R 
Entuzjasta


Posty: 523
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon 28 Gru, 2009   

Arek napisał/a:
jak nie chcesz, żeby aparat z automatu korygował wady takie jak winieta

Arek, cos jeszcze jest korygowane?
 
 
AM 
Maniak


Pomógł: 8 razy
Posty: 759
Wysłany: Wto 29 Gru, 2009   

Jerry_R napisał/a:
Arek napisał/a:
jak nie chcesz, żeby aparat z automatu korygował wady takie jak winieta

Arek, cos jeszcze jest korygowane?

Color-shift, ale nie wiem czy w tym szkle tez.
 
 
Misek
[Usunięty]

Wysłany: Wto 29 Gru, 2009   

Fajny test...
Ten obiektyw serio kosztuje ponad 12 k PLN?? :lol:
 
 
Baku 
Optyczny
Kanonier z wyboru



Pomógł: 134 razy
Posty: 3338
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto 29 Gru, 2009   

Misek, Cena [...] " to najczęściej wada, dla tych, który Leiki nigdy nie posiadali i nigdy posiadać nie będą."
Z żalem podpisuję się pod tym zdaniem.

To co mnie uderzyło najbardziej, to wymiary tego obiektywu, połączone z jego osiągami. Winieta była tu tylko naturalnym następstwem. Ciekawe o ile wzrosła by rozdzielczość tego cuda, gdyby bardziej zapanowali nad astygmatyzmem...
 
 
d.prowadzisz
[Usunięty]

Wysłany: Wto 29 Gru, 2009   

Mniej się narobić, a zarobić. Mniej ale droższych sztuk oznacza mniejsze fabryki, mniej pracowników, mniejszy transport, powierzchnie magazynowe itd. aż do klienta. Te same pieniądze, a nakład pracy i środków mniejszy. Czysty zysk.
 
 
MC 
Temu Panu już podziękujemy



Pomógł: 138 razy
Posty: 10781
Skąd: Słupsk/Toruń
Wysłany: Wto 29 Gru, 2009   

Arek, dzieki.
Cena? Hmm, kolega montuje systemy naglosnieniowe w samochodach. Kabelki potrafia tam kosztowac prawie 20tys zlotych. Dla pasjonatow, ktorych na to stac nie jest to duzo. Tam samo jest z tym obiektywem.
 
 
d.prowadzisz
[Usunięty]

Wysłany: Wto 29 Gru, 2009   

MC napisał/a:
Dla pasjonatow


Jestem pasjonatem fotografii a nie sprzętu ;)
Nikt mi nie wmówi, że 24/1.4L zrobi gorsze zdjęcia, bo kosztuje 3x mniej.

Kabli za 20 tyś. zł w aucie wolę nie komentować.. Akustyka samochodu (i warkot silnika) raczej nie sprzyjają wyłapaniu niuansów w fonii, o ile w ogóle takowe istnieją pomiędzy kablami za X a XX tyś zł ;) Najlepsi są ci, którzy kupują światłowód za grubą kasę myśląc, że poprawi on jakość sygnału (cyfrowego!).Przepraszam za offtop ;)

Część ludzi po prostu musi, no musi mieć się czym chwalić i co wpisać w stopki przeróżnych for. Leica zaspokaja ich pragnienia. Jest rynek, jest produkt.
 
 
MC 
Temu Panu już podziękujemy



Pomógł: 138 razy
Posty: 10781
Skąd: Słupsk/Toruń
Wysłany: Wto 29 Gru, 2009   

d.prowadzisz napisał/a:
Akustyka samochodu (i warkot silnika) raczej nie sprzyjają wyłapaniu niuansów w fonii

Bys sie zdziwil. Mialem przyjemnosc sprawdzenia jak to dziala. Po dokladnym wygluszeniu efekt jest powalajacy.

Ad rem:
owszem, 24L nie zrobi gorszych zdjec, ale jakiej wielkosci jest 5D+ten obiektyw a jakiej Leica z Summicronem?
 
 
d.prowadzisz
[Usunięty]

Wysłany: Wto 29 Gru, 2009   

MC napisał/a:
owszem, 24L nie zrobi gorszych zdjec, ale jakiej wielkosci jest 5D+ten obiektyw a jakiej Leica z Summicronem?


Przytocz mi JEDNĄ sytuację, gdzie zestaw 5D i 24/1.4L Będzie zbyt duży. Fotografowie wojenni dawno już używają mareczka albo D3. Dziś w cywilizowanym świecie aparat nie robi na nikim wrażenie i nie przykuwa wzroku a w dziczy ludzie sami pchają się przed obiektyw.
 
 
cyberant 
Nowy


Posty: 7
Skąd: Kutno
Wysłany: Wto 29 Gru, 2009   

patrząc na fotki testowe jakoś tej rewelacyjnej ostrości nie widać. Niby wszystko ok, ale nie wydaje mi się żeby ten obiektyw wyróżniał się szczególnie pomiędzy szkłami za 2-4k przymkniętymi do 5,6-8, no chyba że większą winietą ;) ale zapłacić 12k za winietę? to trochę przesada... Filtr UV okopcić po brzegach nad świeczką i będzie to samo, a o ile taniej! :D Też przecudowna plastyka...
 
 
Jerry_R 
Entuzjasta


Posty: 523
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto 29 Gru, 2009   

d.prowadzisz napisał/a:
Przytocz mi JEDNĄ sytuację, gdzie zestaw 5D i 24/1.4L Będzie zbyt duży.

Bez komentarza. Szczerze zycze dalszego szczesliwego zycia ;-)
 
 
mavierk 
Temu Panu już podziękujemy
never knows best



Pomógł: 93 razy
Posty: 7364
Skąd: Lubin / Wrocław
Wysłany: Wto 29 Gru, 2009   

d.prowadzisz napisał/a:
Przytocz mi JEDNĄ sytuację, gdzie zestaw 5D i 24/1.4L Będzie zbyt duży.
nie wiem jak Ty, ale wolałbym mieć w kielni Leikę z Noctiluxem za 55 tysięcy złotych niż D3x z 50/1.4, 85/1.4, 70-200VR, 14-24/2.8 i powiedzmy 28/1.4 w plecaku za około 45 tysięcy... gdy idę na spacer z znajomymi, gdy idę sobie pofocić na mieście, gdy udaję się wieczorem na jakąś randkę, a dodając Leice 21/1.4 wypad w góry, Ty może wtedy zdjęć nie robisz / nie robiłeś, ja mam troszkę inne doświadczenia, których nie żałuję. Dlatego ciągle marzy mi się kupno albo epsona D1 albo czegoś pod m43 z czymś niewielkich rozmiarów (20/1.7) i do kieszeni powiedzmy 50/1.1 na przejściówce :]

eh.. git marzenia :mrgreen:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 10