Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Nikon D700 - test
Autor Wiadomość
AQQ 
Maniak


Pomógł: 10 razy
Posty: 809
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw 26 Mar, 2009   

Arek napisał/a:
Wynik na RAW-ach, zarówno w lpmm i LWPH jest miarodajny i o nim możemy pogadać :)


Kłopot w tym, że w testach nie podajecie bezpośrednio LWPH [raw] a jedynie lpmm[raw]. Oczywiście wszyscy mamy excela albo kalkulator i pomnożenie wyniku przez H [wys. matrycy] to nie problem. Ale właśnie brak tej wartości powoduje niejednoznaczności.

Przykład: E3 ma 50 lpmm; 5D2 "tylko" 44 lpm. Ale wartości te odniesione do H skutkują tym, że LWPH [raw] E3=1300 a 5D2=2112.

Podobnie jest przy D700 [lpmm=33] i D300 [lpmm=50], tyle że tutaj wynik uwzględniający H jest praktycznie taki sam [LWPH raw=1577-1580]

I ostatnia wątpliwość: podane jak wskazałeś jedynie w celach poglądowych LWPH [jpg] są większe od LWPH [raw] (od 8 do 65 :!: %) co wydaje się logiczne (wyostrzanie). Z trzema wyjątkami: dla A900 i A700 LWPH [raw] jest wyższy niż LWPH [ipg] o ok. 7%, dla D3 o ok. 9% Czyżby oznaczało to, że A900, A700 i D3 jako nieliczne zmiękczają jpgi ? :shock: (dla pozostałych 8 aparatów - zgodnie z logiką - LWPH raw<LWPH jpg).

Temat mnie zainteresował, dlatego dla 11 aparatów zrobiłem w excelu (w oparciu o dane z Waszych testów lpmm [raw] i znane H matryc) małe zestawienie i tak sobie teraz przy piwie analizuję wyniki.

Dlatego uważam, że podawanie w testach jednoznacznego LWPH [raw] (to tylko jedna cyferka) zlikwidowałoby wiele wątpliwości czytających te testy a poza tym dawałoby mozliwość prostego porównania możliwości aparatów (oczywiście tylko w zakresie rozdzielczości).
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






Arek 
Redaktor



Pomógł: 289 razy
Posty: 14009
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią 27 Mar, 2009   

Testy są dla ludzi myślących. Jak im się nie chce używać szarych komórek, to nie moja wina :)

Niższy wynik w JPGach niż w RAW-ach wynika z kompresji JPG. W takiej sytuacji aparat
nie wyostrza JPG-ów, a dodatkowa kompresja powoduje spadek jakości/rozdzielczości
w stosunku do RAW-a.
 
 
AQQ 
Maniak


Pomógł: 10 razy
Posty: 809
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią 27 Mar, 2009   

Arek napisał/a:
Testy są dla ludzi myślących. Jak im się nie chce używać szarych komórek, to nie moja wina :)

Niższy wynik w JPGach niż w RAW-ach wynika z kompresji JPG. W takiej sytuacji aparat
nie wyostrza JPG-ów, a dodatkowa kompresja powoduje spadek jakości/rozdzielczości
w stosunku do RAW-a.


- No tak, ale czy nie mniej czasu kosztuje podanie jednej cyferki niż tłumaczenie się, że nie jest się wielbłądem [vide słynny wątek o rozdzielczości] ? :)

- Dzięki za wyjaśnienie lwph raw/jpg. Faktycznie, to jest możliwe. :)
 
 
Luke_S 
Maniak


Pomógł: 9 razy
Posty: 895
Skąd: Poznań
Wysłany: Nie 01 Sie, 2010   

Odgrzewam temat, bo mam pytanie odnośnie D700: czy jest możliwość włączenia wstępnego podnoszenia lustra w trybie seryjnego braketingu ekspozycji?
 
 
hijax_pl 
Moderator
click-o-matic!



Pomógł: 472 razy
Posty: 22471
Skąd: Łódź
Wysłany: Nie 01 Sie, 2010   

A co masz na myśli mówiąc seryjnego? Bo albo włączasz tryb seryjny albo Mup.
I jak włączysz braketing i Mup to po do każdej klatki będziesz musiał spust wcisnąć dwukrotnie. A np interwałometr robi się nieaktywny w Mup ;)

No ale zawsze jest 2s opóźnienie ekspozycji. ;)
 
 
Luke_S 
Maniak


Pomógł: 9 razy
Posty: 895
Skąd: Poznań
Wysłany: Nie 01 Sie, 2010   

Seryjny, czyli wciskasz spust migawki raz i trzymasz wciśnięty, a aparat robi serię zdjęć o różnej ekspozycji. Chodzi mi o to, żeby między każdym z tych zdjęć lustro było podniesione chwilę przed otwarciem migawki.
 
 
hijax_pl 
Moderator
click-o-matic!



Pomógł: 472 razy
Posty: 22471
Skąd: Łódź
Wysłany: Nie 01 Sie, 2010   

No ale jak powiedziałem, albo CL/H albo Mup.
Jeśli:
Luke_S napisał/a:
Chodzi mi o to, żeby między każdym z tych zdjęć lustro było podniesione chwilę przed otwarciem migawki.

To mówisz o opóźnieniem ekspozycji, a nie wstępnym podniesieniem lustra.
 
 
Luke_S 
Maniak


Pomógł: 9 razy
Posty: 895
Skąd: Poznań
Wysłany: Nie 01 Sie, 2010   

Podniesienie lustra z odpowiednim wyprzedzeniem tak, aby uniknąć poruszenia wywołanego drganiem mechanizmu lustra, znane mi jest po pojęciem "wstępne podnoszenie lustra" i o taką funkcję mi chodzi. Nie wiem, co to jest opóźnienie ekspozycji. Jeśli Nikon tak nazywa wstępne podnoszenie lustra, to ok. Chodzi mi o to, czy coś takiego można zastosować w zdjęciach seryjnych z braketingiem ekspozycji, czy nie.
 
 
hijax_pl 
Moderator
click-o-matic!



Pomógł: 472 razy
Posty: 22471
Skąd: Łódź
Wysłany: Nie 01 Sie, 2010   

W D700 masz i wstępne podniesienie lustra i opóźnienie ekspozycji.
Wstępne podniesienie, to tak ze pierwsze wciśniecie spustu migawki podnosi lustro drugie (ale w ciągu 30s) - otwiera migawkę.
Opóźnienie ekspozycji, jak sama nazwa mówi, opóźnia otwarcie migawki 2s po podniesieniu lustra.
 
 
Pan_Żabka 
Entuzjasta


Posty: 733
Wysłany: Wto 30 Sie, 2011   

To i ja odświeże - w teście autofocus w trybie AF-C na pojedynczym polu zdaje się słabo wypadł... Posiada ktoś D700 i robił zdjęcia lotnicze czy rajdowe? Jak ten AF daje radę? Bo marzy mi się pełna klatka do portretów i "normalnych" zdjęć, ale nie zamierzam odpuścić lotnictwa i rajdów.
 
 
maput 
Optyczny



Pomógł: 24 razy
Posty: 1492
Skąd: Katowice
Wysłany: Wto 30 Sie, 2011   

Pan_Żabka, a jakie masz szkło ?
Ja robiłem trochę sportu różnego z 70-200/2.8 VRII i zdecydowanie dawał radę. Śledzenie działa bardzo ładnie. Na innych obiektywach też problemów nie mam, a jeśli jakieś mam (np Tamron 70-200/2.8) to raczej z winy szkła.
 
 
dragossani 
Entuzjasta



Pomógł: 13 razy
Posty: 710
Skąd: Poznań
Wysłany: Wto 30 Sie, 2011   

Nie wiem jak przy rajdach ale biegające dzieci czy psy wyławiam bez problemu w trybie AF-C z tak leciwym szkłem jak śrubokrętowa 50/1.4D. Moim zdaniem D700 pracą autofocusa w trybie ciągłym zaskakuje in plus. Świetnie działa przewidywanie ruchu obiektu - AF działa z wyprzedzeniem, skutecznie kompensując opóźnienia pracy mechanizmu.
 
 
MM 
Temu Panu już podziękujemy
GORSZY SORT POLAKA



Pomógł: 115 razy
Posty: 7589
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto 30 Sie, 2011   

D700 na samoloty... AF spokojnie da sobie radę. Gorzej z resztą. To pełna klatka i "tylko" 12 MPx. Jakość będzie super, ale bez długiego tele (minimum 400-500mm) nie poszalejesz na pokazach.
Sam mam pełną klatkę z około 12 MPx, ale na samoloty kupiłem sobie dobre APS-C napakowane pikselami do którego podłączam 400mm a i tak często brakuje milimetrów.
 
 
hijax_pl 
Moderator
click-o-matic!



Pomógł: 472 razy
Posty: 22471
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto 30 Sie, 2011   

Do samolotów raczej poczciwy D300.
 
 
Pan_Żabka 
Entuzjasta


Posty: 733
Wysłany: Sro 31 Sie, 2011   

Ok Panowie, więc po kolei...

W tej chwili mam D90 z kitowym 18-105, 50mm f1.4, i 70-300VR ,
Kupno d300 raczej nie ma sensu, bo i tak robie na pojedynczym punkcie, więc te 59 pół autofocusa mi nie pomoże, a AF jest całkiem niezły w D90, więc zmiana tylko dla ergonomii nie ma sensu raczej ...ewentualnie poczekać na nstępcę d300 z tą nowszą matrycą co w d7000 IMO.
Co do pełnej klatki, to i tak myślę o kupnie sigmy 50-500 f4.5-6.3 (wiem, ciemna, ale do samolotów się nada), więc powinno być wystarczająco. Przy czym D90 ciągle by został pod ręką, bo oddawanie takiej fajnej puszki za bezcen jako używkę mija się z celem, więc jak braknie zasięgu, to podepnę d90 do sigmy...

Tak sobie myślę, że ten autofocus w aparacie tej klasy nie może radzić sobie gorzej niż w D90 chyba...?? Więc skoro w D90 jest wystarczająco dobry, to w D700 też będzie.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,11 sekundy. Zapytań do SQL: 10