Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Otwarty przez: goltar
Czw 11 Gru, 2008
Canon 50D - test lustrzanki
Autor Wiadomość
bacruk 
Entuzjasta


Pomógł: 7 razy
Posty: 603
Wysłany: Nie 31 Paź, 2010   

I wniosek jest taki, że następcą 50D był 7d :smile:
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






TS
[Usunięty]

Wysłany: Nie 31 Paź, 2010   

bacruk napisał/a:
I wniosek jest taki, że następcą 50D był 7d :smile:

A ja nie rozumiem tej usilnej ekstrapolacji. Nie każdy aparat musi mieć następcę. Cała linia może się zakończyć lub połączyć z inną, może pojawić się nowa (a na koniec i tak bezlusterkowce wygryzą resztę i już żadna lustrzanka nie będzie mieć następcy ;) ). Po specyfikacji widać, że 50D był ostatnim w tej "linii".
 
 
hijax_pl 
Moderator
click-o-matic!



Pomógł: 472 razy
Posty: 22471
Skąd: Łódź
Wysłany: Nie 31 Paź, 2010   

Bezlusterkowce wygryzą puszki EL a kompakty pochłoną telefony ;)
 
 
P_M_ 
Maniak


Pomógł: 8 razy
Posty: 992
Wysłany: Pon 01 Lis, 2010   

hijax_pl napisał/a:
Bezlusterkowce wygryzą puszki EL a kompakty pochłoną telefony ;)

Rozumie, ze kompakty zostana pochloniete przez telefony.

Canon dobrze zareagowal na rynkowe realia i urozmaicil oferte. A ze nazewnictwo sie zmienilo? Wielkie rzeczy.
Nikon tez cos podobnego wysmazyl. Oferte trzeba aktualizowac i urozmaicac. Normalna kolej rzeczy.
 
 
hijax_pl 
Moderator
click-o-matic!



Pomógł: 472 razy
Posty: 22471
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon 01 Lis, 2010   

P_M_ napisał/a:
ze kompakty zostana pochloniete przez telefony.

No tak... :oops:
Już nie poprawię :(
 
 
pitras 
Entuzjasta
i Fotopsuj



Pomógł: 3 razy
Posty: 537
Skąd: Italia/Legnica
Wysłany: Pon 01 Lis, 2010   

P_M_ napisał/a:
...Oferte trzeba aktualizowac i urozmaicac. Normalna kolej rzeczy.

Wcześniej mieliśmy wybór 1000D - 500D - 50D a obecnie wcisnął nam się 60D i jest nieco szerzej 1000D - 550D - 60D -7D. Niekoniecznie czysty marketing, bo na zwiększeniu oferty ostatecznie skorzystamy wszyscy. Posiadacze linii XXD powoli przesiądą się na 7D lub jego następcę a i początkujący ma w czym wybierać. hijax_pl faktem jest, że telefony robią coraz lepsze zdjęcia ale czy pochłoną kompakty, hmmm... nie wiem, moim zdaniem nie, bo przecież i kompakty nie stoją w miejscu. Z drugiej strony jako zagorzały informatyk wiem, że coś, co czasem wydaje się absurdalne staje się faktem po kilku latach. Np. nie przyjął się MiniDisc w komputerach (moim zdaniem świetny wynalazek) a DVD-R na krótko błysnął na firmamencie by "szybko" oddać pola BLU-RAY.
 
 
hijax_pl 
Moderator
click-o-matic!



Pomógł: 472 razy
Posty: 22471
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon 01 Lis, 2010   

pitras napisał/a:
hmmm... nie wiem, moim zdaniem nie, bo przecież i kompakty nie stoją w miejscu.
No to jest właśnie dyskusyjne. Bo co oferują kompakty nad telefonami "fotograficznymi"?
http://www.youtube.com/watch?v=v5M6IQRPlC0 ;)
 
 
GoOrange 
Rozmowny


Posty: 413
Wysłany: Sob 04 Gru, 2010   

Pytanie, czy istnieje symulator ustawień i menu Canona 50D?

Chciałbym aby laik poznał menu i ustawienia aparatu teoretycznie ale samego sprzętu pożyczać nie chcę.
 
 
hijax_pl 
Moderator
click-o-matic!



Pomógł: 472 razy
Posty: 22471
Skąd: Łódź
Wysłany: Sob 04 Gru, 2010   

GoOrange, a nie prościej instrukcję / test na dpreview?
 
 
GoOrange 
Rozmowny


Posty: 413
Wysłany: Sob 04 Gru, 2010   

hijax_pl napisał/a:
GoOrange, a nie prościej instrukcję / test na dpreview?


Pożyczyłem ipada z instrukcją w pdf ale aparat potrzebuję i nie pożyczę. Sam przed zakupem jakiegoś nowego systemu jak np. nowy os w telefonie itp. lubię potestować menu i samą obsługę kilka chwil "na żywo" ale szczegóły (znając już założenia), mogę sprawdzać poprzez symulator (są takie dla developerów). W ten sposób np. odkryłem że bardziej podoba mi się maemo niż android...

Wracając do pytania, jest coś takiego w wydaniu dla aparatów?

Co do rady z dpreview, to prowokacja?
Ostatnio zmieniony przez Wujek_Pstrykacz Sob 04 Gru, 2010, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
hijax_pl 
Moderator
click-o-matic!



Pomógł: 472 razy
Posty: 22471
Skąd: Łódź
Wysłany: Sob 04 Gru, 2010   

GoOrange napisał/a:
Wracając do pytania, jest coś takiego w wydaniu dla aparatów?
Nie widziałem nigdy. A z telefonowych korzystałem dość często..
GoOrange napisał/a:
Co do rady z dpreview, to prowokacja?
Nie - tam z reguły dość dokładnie przedstawiają menu i obsługę każdego aparatu.
Ostatnio zmieniony przez Wujek_Pstrykacz Sob 04 Gru, 2010, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
maarten 
Początkujący


Posty: 39
Wysłany: Pią 10 Gru, 2010   

Hmm, mam takie pytanie: czy przeskalowanie zdjęcia wywołanego z RAWa do ok 7 Mpx da mi takie same efekty pod względem ilości szumu i zakresu tonalnego jak zdjęcie zrobione w mRAWie? Czy mRAW to tylko taki chwyt Canona? :razz:

EDIT: O, dopiero pierwszy post? :P
 
 
Luke_S 
Maniak


Pomógł: 9 razy
Posty: 895
Skąd: Poznań
Wysłany: Sob 11 Gru, 2010   

maarten napisał/a:
...czy przeskalowanie zdjęcia wywołanego z RAWa do ok 7 Mpx da mi takie same efekty pod względem ilości szumu i zakresu tonalnego jak zdjęcie zrobione w mRAWie?


Powinno... A nawet powinno być lepiej, bo ilość detali będzie większa, ale to z powodu skopanej rozdzielczości mRAWów (przynajmniej tak jest w 5DII). Generalnie zmniejszanie pliku, o ile jest oczywiście z czego zmniejszać, niesie ze sobą same zalety.
 
 
maarten 
Początkujący


Posty: 39
Wysłany: Sob 11 Gru, 2010   

Czyli wniosek nasuwa się następujący: odstawić na bok mRAWy i pstrykać tylko pełnowymiarowe RAWy. Ale pytanie ciągnę dalej, czy wówczas z takiego 60D (pomijając kwestie, czy jest sens dopłacać te 6 stów itp) uzyskam podobny efekt przeskalowując te 18 Mpx do 7 Mpx jak w przypadku 15 Mpx z 50D do 7 Mpx? Może już zahaczam o onanizm sprzętowy i robię z igły widły, ale bardzo dręczy mnie ten problem... :mrgreen:
 
 
Luke_S 
Maniak


Pomógł: 9 razy
Posty: 895
Skąd: Poznań
Wysłany: Sob 11 Gru, 2010   

maarten napisał/a:
...czy wówczas z takiego 60D (pomijając kwestie, czy jest sens dopłacać te 6 stów itp) uzyskam podobny efekt przeskalowując te 18 Mpx do 7 Mpx jak w przypadku 15 Mpx z 50D do 7 Mpx?


Efekt będzie przynajmniej tak samo dobry, a być może nawet odrobinę lepszy w przypadku 60D, ale mimo wszystko podobny, bo różnice będą niewielkie.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,2 sekundy. Zapytań do SQL: 12