Optyczne.pl

Partnerzyproclub.pl - Profesjonalny Sklep Fotograficzny, Profesjonalny Sklep Foto, Sklep Fotograficzny, Sklep Foto, Sklep wideo, Sklep video, sprzęt Foto, sprzęt Fotograficzny, sprzęt video, sprzęt wideo, produkty fotograficzne, produkty Foto, produkty video, produkty wideo, akcesoria Foto, akcesoria fotograficzne, akcesoria video, akcesoria wideo, kamery video, kamery wideo, Aparaty fotograficzne, aparaty cyfrowe, kamery cyfrowe, Lustrzanki, bezlusterkowce, obiektywy zoom, Macro, Makrofotografia, Monitory, filtry, filtry Foto, filtry fotograficzne, filtry video, filtry wideo, wypożyczalnia sprzętu Foto, CPS, Macro fotografia, warsztaty fotograficzne, szkolenia, studio fotograficzne, wyposażenie studia, zdjęcia, fotografia, kamera gopro, Hero Black, phantom, phantom 2, full Frame, Canon, Sony, Panasonic, Olympus, Pentax, Nikon, Leica, Fujifilm, 
Lumix, Alfa, Sandisk, Hoya, Lowepro, Zoom, PowerShot, Ixus, EOS, Cinema, Legria, pełna klatka, Manfrotto, statywy, torby fotograficzne, torby Foto, torby video, torby wideo, futerały fotograficzne, plecaki fotograficzne, oświetlenie studyjne, GoPro, dji, Hero, ilce, Eizo, spiker, tamron, Zeiss, Tokina, gh4, om-d, lumix, dron, qadrotopter, akcesoria, pen, nex, obiektywy, aparaty, kamery, zdjęcia, LensPen, Canon akcesoria, Sony akcesoria, Panasonic akcesoria, Olympus akcesoria, Leica akcesoria, Fujifilm akcesoria, Pentax akcesoria, Nikon akcesoria, GoPro akcesoria, karty pamięci.

Obiektywy

W bazie znajduje się 1485 obiektywów i 8681 ocen.

Możesz też zrobić
własne porównanie obiektywów

Proszę podać interesujące Cię parametry

Sigma A 24 mm f/1.4 DG HSM - specyfikacja i opinie

Zdjęcia obiektywu
Specyfikacja obiektywu
Producent Sigma
Model A 24 mm f/1.4 DG HSM
Typ obiektywu Szerokokątny stałoogniskowy
Ogniskowa 24 mm
Światłosiła f/1.4
Pole widzenia 84.1 o
Ostrość od 0.25 m
Maksymalne powiększenie 1:5.3
Maksymalna wartość przysłony 16
Liczba listków na przysłonie 9
Mechanizm autofokusa HSM
Konstrukcja 15 elementów / 11 grup
Rozmiar filtra 77 mm
Tryb Makro Nie
Stabilizacja Nie
Dostępne mocowania Canon EF
Nikon F
Sigma
Wymiary 85 x 90.2 mm
Waga 665 g
Dodatkowe informacje Premiera: 10.02.2015
Średnia ocen z 3 opinii.
Budowa i jakość wykonania
Własności optyczne
Jakość / cena

Ocena ogólna

4.78 Dobra
Oceny czytelników (3)
 1. kabu
  kabu 1 maja 2016, 18:37
  Budowa i jakość wykonania
  Własności optyczne
  Jakość / cena

  Ocena ogólna

  IP 89.72.x.x
  Użytkuje od: 6 mies.
  Cena zakupu: 3400
  Wykorzystanie: Półprofesjonalne

  Wady: AF troszkę zwalnia w ciemniejszych miejscach, ale trafia w punkt. Więc to żaden problem, bo większość szkieł w ciemniejszych miejscach pracuje gorzej, zatem ciężko nazwać to wadą.

  Zalety: Świetna obudowa, takim obiektywem aż chcę się fotografować, fajnie wyważone szkło, z dobrych materiałów. Ostrość, kontrast, mechanika szkła, pierwsza klasa. Zdjęcia na przysłonie 1.4 mam ostrzejsze niż w większości obiektywów na F2.8. AF jest celny, na szczęście mam sztukę która nie wymagała kupna USB docka, i na dwóch aparatach chodzi jak zegarek szwajcarski. Była tylko jedna w sklepie, więc pierwsza lepsza z brzegu.

  Podsumowanie: Obiektywu używam przeważnie do Reportażów Ślubnych, z początku obawiałem się AF'u, ale po kilku ślubach, swobodnie fotografuje Sigmą, bez zmartwień, AF trafia spokojnie w bawiące się pary, w ciemniejszych warunkach. Generalnie, szkło które daje wiele satysfakcji, jest szeroko, jest jasno, jest dobrze zbudowane, jest ostro i kontrastowo, piękny bokeh no i cena! Za bardzo mało $ można mieć topowy obiektyw! Ja kupowałem to chodziły około 3.500zł, teraz widzę że chodzą po 3090zł-3200zł, nic tylko brać i korzystać.

 2. pawelgegotek
  pawelgegotek 19 października 2015, 22:23
  Budowa i jakość wykonania
  Własności optyczne
  Jakość / cena

  Ocena ogólna

  IP 193.188.x.x
  Użytkuje od: 1 mies.
  Cena zakupu: 3500
  Wykorzystanie: Półprofesjonalne

  Wady: Af zwalnia i lubi się pomylić wraz ze spadkiem światła

  Zalety: ostry od pełnej dziury,

  Podsumowanie: Nie ma sensu dopłacać do Canonowskiej "L"

 3. magiler
  magiler 13 października 2015, 14:59
  Budowa i jakość wykonania
  Własności optyczne
  Jakość / cena

  Ocena ogólna

  IP 129.175.x.x
  Użytkuje od: 6 mies.
  Cena zakupu: 2780 pln
  Wykorzystanie: Amatorskie

  Wady: W zupełnie ciemnych miejscach (n.p. w kościołach gdzie nie zapalają świateł dla turystów) przestaje działać AF, trzeba skierować na jakiś jaśniejszy obszar, ale po pierwsze to chyba norma dla większości obiektywów a po drugie, wolę to niż jakieś totalne pudło przy niby potwierdzonej ostrości. Poza tym nie mam zastrzeżeń.

  Zalety: Solidny, ostry już od 1.4 (dla mnie, zależy od oczekiwań), w normalnych warunkach (poza sytucją półmroku opisaną powyżej) bardzo dobra współpraca z AFem Canona 6D, zarówno na centralnym punkcie jak i na skrajnych. Jestem bardzo zadowolony jak dotąd. Kupiłbym ponownie.

  Podsumowanie: Trochę martwi mnie że nie jest uszczelniony, paprochy czyhają w cieniu....

Dodaj swoją ocenę

Budowa i jakość wykonania
Własności optyczne
Jakość/cena