Sigma 18-125 mm f/3.5-5.6 DC ASP IF - test obiektywu
1. Wstęp
Najczęściej stosowane są dwa rozwiązania tego problemu. Pierwsze polega na pozostawieniu "kita" i dokupieniu obiektywu klasy 55-200 lub 70-300 mm, a drugie na zastąpieniu obiektywu kitowego jakimś popularnym superzoomem.
Drugie wyjście ma swoje wady i zalety. Do zalet należy niewątpliwie
rezygnacja z taniego kita, który do dobrych obiektywów z pewnością
nie należy, a także uniwersalność superzooma, która nie wymaga od
nas częstej zmiany szkieł. Cena, którą płacimy za tą uniwersalność
jest oczywiście słaba jakość optyki takich superzoomów.
Jednym z popularnych, głównie z racji swojej przystępnej ceny, superzoomów jest Sigma 18-125 mm f/3.5-5.6 DC ASP IF. Zakres jej ogniskowych odpowiada polom widzenia, jakie na klatce filmu 35 mm uzyskiwaliśmy obiektywami 28-200 mm.
Czy warto kupić ten obiektyw? Zapraszamy do lektury niniejszego testu.
Obiektyw do testów wypożyczył sklep www.cyfrowe.pl











Optyczne.pl jest serwisem utrzymującym się dzięki wyświetlaniu reklam. Przychody z reklam pozwalają nam na pokrycie kosztów związanych z utrzymaniem serwerów, opłaceniem osób pracujących w redakcji, a także na zakup sprzętu komputerowego i wyposażenie studio, w którym prowadzimy testy.