W bazie znajduje się 2253 lornetek i 1559 ocen.
Możesz też zrobić
własne porównanie lornetek
Proszę podać interesujące Cię parametry
Swarovski SLC 15x56 WB - specyfikacja i opinie
| Producent | Swarovski |
|---|---|
| Średnica obiektywu [mm] | 56 |
| Powiększenie [x] | 15 |
| Pole widzenia kątowe | 4.4o |
| Pole widzenia liniowe [m/m] | 77/1000 |
| Źrenica wyjściowa [mm] | 3.73 |
| Odstęp źrenicy [mm] | 13 |
| Minimalna ostrość [m] | 8 |
| Sprawność zmierzchowa | 29 |
| Jasność względna | 13.9 |
| Pryzmaty | BaK-4/dachowe |
| Wymiary [mm] | 215 x 128 mm |
| Waga [g] | 1340 |
| Wodoodporność | Tak |
| Wypełnienie azotem | Tak |
| Wypełnienie argonem | Nie |
| Stabilizacja obrazu | Nie |
| Wyjście na statyw | Tak |
| Ogniskowanie | centralne |
| Gwarancja [w latach] | 30 |
| Akcesoria | stopka statywowa, pasek, etui, zaślepki na obiektywy i okulary |
| Dodatkowe informacje | |
| W bazie od | 1995-02-16 |
















Optyczne.pl jest serwisem utrzymującym się dzięki wyświetlaniu reklam. Przychody z reklam pozwalają nam na pokrycie kosztów związanych z utrzymaniem serwerów, opłaceniem osób pracujących w redakcji, a także na zakup sprzętu komputerowego i wyposażenie studio, w którym prowadzimy testy.
Ocena ogólna
Użytkuje od: 1 mies.
Cena zakupu: 4900
Wykorzystanie: Amatorskie
Wady: Jedyna wada to widoczna mimo wszystko aberracja chromatyczna ale tylko na granicy np. skały, drzewa lub narciarza i śniegu. Tej klasy lorneta powinna być pozbawiona tej wady odwzorowania
Zalety: Poza tym ostrość, odwzorowanie bieli znakomite. Praktycznie niewidoczny astygmatyzm, śladowa dystorsja. Absolutne arcydzieło mechaniki precyzyjnej. Perfekcyjna jakość materiałów. Mocowanie statywowe mimo że dedykowane ale rozwiązane perfekcyjnie - stopkę można dopasować do wszystkiego (żuraw, statyw, przerobiony wysięgnik lampy itp.)
Podsumowanie: Jestem szczęśliwy z możliwości posiadania optyki tej klasy. Udało mi się kupić nowy egzemplarz w bardzo atrakcyjnej cenie dzięki szczęśliwemu przypadkowi.