Optyczne.pl

Partnerzy


proclub.pl - Profesjonalny Sklep Fotograficzny, Profesjonalny Sklep Foto, Sklep Fotograficzny, Sklep Foto, Sklep wideo, Sklep video, sprzęt Foto, sprzęt Fotograficzny, sprzęt video, sprzęt wideo, produkty fotograficzne, produkty Foto, produkty video, produkty wideo, akcesoria Foto, akcesoria fotograficzne, akcesoria video, akcesoria wideo, kamery video, kamery wideo, Aparaty fotograficzne, aparaty cyfrowe, kamery cyfrowe, Lustrzanki, bezlusterkowce, obiektywy zoom, Macro, Makrofotografia, Monitory, filtry, filtry Foto, filtry fotograficzne, filtry video, filtry wideo, wypożyczalnia sprzętu Foto, CPS, Macro fotografia, warsztaty fotograficzne, szkolenia, studio fotograficzne, wyposażenie studia, zdjęcia, fotografia, kamera gopro, Hero Black, phantom, phantom 2, full Frame, Canon, Sony, Panasonic, Olympus, Pentax, Nikon, Leica, Fujifilm, 
Lumix, Alfa, Sandisk, Hoya, Lowepro, Zoom, PowerShot, Ixus, EOS, Cinema, Legria, pełna klatka, Manfrotto, statywy, torby fotograficzne, torby Foto, torby video, torby wideo, futerały fotograficzne, plecaki fotograficzne, oświetlenie studyjne, GoPro, dji, Hero, ilce, Eizo, spiker, tamron, Zeiss, Tokina, gh4, om-d, lumix, dron, qadrotopter, akcesoria, pen, nex, obiektywy, aparaty, kamery, zdjęcia, LensPen, Canon akcesoria, Sony akcesoria, Panasonic akcesoria, Olympus akcesoria, Leica akcesoria, Fujifilm akcesoria, Pentax akcesoria, Nikon akcesoria, GoPro akcesoria, karty pamięci.

Obiektywy

W bazie znajduje się 1511 obiektywów i 8728 ocen.

Możesz też zrobić
własne porównanie obiektywów

Proszę podać interesujące Cię parametry

Sony FE 24-70 mm f/2.8 GM - specyfikacja i opinie

Zdjęcia obiektywu
Specyfikacja obiektywu
Producent Sony
Model FE 24-70 mm f/2.8 GM
Typ obiektywu Uniwersalny zoom
Ogniskowa 24 - 70 mm
Światłosiła f/2.8
Pole widzenia 84 - 34 o
Ostrość od 0.38 m
Maksymalne powiększenie 0.24
Maksymalna wartość przysłony 22
Liczba listków na przysłonie 9
Mechanizm autofokusa SSM
Konstrukcja 18 elementów / 13 grup
Rozmiar filtra 82 mm
Tryb Makro Nie
Stabilizacja Nie
Dostępne mocowania Sony E
Sony FE
Wymiary 87.6 x 136 mm
Waga 886 g
Dodatkowe informacje Premiera: 3.02.2016
Soczewki asferyczne XA (extreme aspherical), ED, Super ED
Średnia ocen z 2 opinii.
Budowa i jakość wykonania
Własności optyczne
Jakość / cena

Ocena ogólna

5.00 Bardo dobra
Oceny czytelników (2)
 1. zibispidi
  zibispidi 13 lutego 2018, 20:19
  Budowa i jakość wykonania
  Własności optyczne
  Jakość / cena

  Ocena ogólna

  IP 83.4.x.x
  Użytkuje od: 3 mies.
  Cena zakupu: 8 450
  Wykorzystanie: Półprofesjonalne

  Wady: Cóż ciężar być może ( czy to wada? hehehe) oraz szkoda że nie stabilizowany :) za to wynagradza obrazkiem i silnikiem autofocusa. Cena cóż konkurencja wypada podobnie:)

  Zalety: Mega AF, cichy do filmowania. Optycznie rewelacja. Z obrazka można bardzo wiele wyciągnąć w postprodukcji nawet w słabym oświetleniu. Af szybki, ale zależy od podpiętego body inaczej na a 7, na A 7 R II (III) czy na a 9. Na Apsc czytaj Sony a 6000 jest szybko i celnie:) Wykrywanie oka działa super i można przypisać tą funkcję do przycisku na obiektywie do blokowania af.

  Podsumowanie: Bardzo dobry obiektyw wyprodukowany przez Sony na lata do przodu. Rozdzielczość spokojnie starczy na kolejne body wydane przez firmę Sony. Ciekaw jestem co wypuszczą jako następcę. Obrazek jaki produkuje ten obiektyw z moim Sony a 7 spokojnie daje radę. Robiłem porównanie z SAM 28-75 2.8 po kalibracji w serwisie CSI gdzie ( zrobili mega robotę bo był celny na wszystkich ogniskowych). Mega ostra sztuka ten Sony SAM 28-75 2.8 ale i bezapelacyjnie na brzegach kadru wygrywa jednak GM nie wspomnę o rozdzielczości. Pomimo ceny bardzo polecam ten obiektyw wszystkim dla których ważny jest bardzo dobry obrazek i brak aberacji chromatycznych:) Bokeh również Mega:)

 2. Heimo
  Heimo 26 lipca 2017, 19:21
  Budowa i jakość wykonania
  Własności optyczne
  Jakość / cena

  Ocena ogólna

  IP 83.24.x.x
  Użytkuje od: 6 mies.
  Cena zakupu: 7300
  Wykorzystanie: Amatorskie

  Wady: Cena. 9500 PLN to drogo. Mnie udało się taniej. Może ciężar, ale podobne obiektywy konkurencji na innych bagnetach nie różnią się wagą.

  Zalety: Ostrość, w całym kadrze rewelacja i to na 42mpx matrycy, która słabości nie wybacza. Świetny do składania panoram - nie widać spadku ostrości w rogach itp. Obiektyw nie wysuwa się pod własnym ciężarem (jak np. Nikkor, zwłaszcza używany ciut). Front nie rotuje przy zoomowaniu. Super AF. Zero wad optycznych - aberracji itp. Jedyne o co go podejrzewam to winietowanie, ale nie ma problemu z obróbką zdjęć bo matryca Sony pozwala ciągnąć z cieni o 4EV bez problemu. Fajny dodatkowy przycisk do zaprogramowania na obiektywie. Nie zdejmuję go z body od czasu zakupu.

  Podsumowanie: Na dziś (2017.07) nie ma konkurencji na mocowanie FE. Mimo wysokiej ceny wart jest kupienia. Dostarcza wiele satysfakcji podczas robienia zdjęć - zwłaszcza z powodu super ostrości.

Dodaj swoją ocenę

Budowa i jakość wykonania
Własności optyczne
Jakość/cena