W bazie znajduje się 2253 lornetek i 1555 ocen.
Możesz też zrobić
własne porównanie lornetek
Proszę podać interesujące Cię parametry
Meopta MeoPro HD 8x32 - specyfikacja i opinie
| Producent | Meopta |
|---|---|
| Średnica obiektywu [mm] | 32 |
| Powiększenie [x] | 8 |
| Pole widzenia kątowe | 7.9o |
| Pole widzenia liniowe [m/m] | 138/1000 |
| Źrenica wyjściowa [mm] | 4 |
| Odstęp źrenicy [mm] | 17 |
| Minimalna ostrość [m] | 5.6 |
| Sprawność zmierzchowa | 16 |
| Jasność względna | 16 |
| Pryzmaty | BaK-4/dachowe |
| Wymiary [mm] | 132x131x48 |
| Waga [g] | 598 |
| Wodoodporność | Tak |
| Wypełnienie azotem | Tak |
| Wypełnienie argonem | Nie |
| Stabilizacja obrazu | Nie |
| Wyjście na statyw | Tak |
| Ogniskowanie | centralne |
| Gwarancja [w latach] | 5 |
| Akcesoria | |
| Dodatkowe informacje | |
| W bazie od | 2014-12-01 |













Optyczne.pl jest serwisem utrzymującym się dzięki wyświetlaniu reklam. Przychody z reklam pozwalają nam na pokrycie kosztów związanych z utrzymaniem serwerów, opłaceniem osób pracujących w redakcji, a także na zakup sprzętu komputerowego i wyposażenie studio, w którym prowadzimy testy.
Ocena ogólna
Użytkuje od: 1 mies.
Cena zakupu: 1770
Wykorzystanie: Amatorskie
Wady: 1. Nie wiem czy to uznać za wadę po prostu nie podoba mi się zbyt elastyczna, trochę za luźna wierzchnia osłona gumowa lornetki. 2. Wewnątrz na jednym z metalowych pierścieni można zauważyć sporą ilość zdaje się opiłków metalowych (pobłyskują w świetle latarki). Jeżeli są przyklejone to OK ale jest ryzyko że kiedy spadną na optykę. 3. Leciutka dominanta żółtego koloru w obrazie. 4. Denerwuje mnie zbyt małe etui lornetki.
Zalety: Bardzo dobry obraz w całym zakresie widoczności. Mała aberacja chromatyczna, pojawia się leciutko na samym brzegu obrazu. Bardzo dobrze chodzące pokrętło ostrości.
Podsumowanie: Zdecydowanie lepszy obraz od NIkon M7. Porównywalna z Kowa BD XD 8x32 z tym że Meopta ma troche mniej odblasków i jest lepsza dla osób używających okularów (większy pole obrazu, mniejsze odblaski od strony okularów) lżej i płynniej chodzące pokrętła: ostrości i korekcji dioptrii.