W bazie znajduje się 2254 obiektywów i 9839 ocen.
Możesz też zrobić
własne porównanie obiektywów
Proszę podać interesujące Cię parametry
TTartisan 50 mm f/0.95 Leica M - specyfikacja i opinie
| Producent | TTartisan | 
|---|---|
| Model | 50 mm f/0.95 Leica M | 
| Typ obiektywu | Standardowy stałoogniskowy | 
| Ogniskowa | 50 mm | 
| Światłosiła | f/0.95 | 
| Pole widzenia | 46 o | 
| Ostrość od | 0.7 m | 
| Maksymalne powiększenie | 0.08x | 
| Maksymalna wartość przysłony | 16 | 
| Liczba listków na przysłonie | 14 | 
| Mechanizm autofokusa | MF | 
| Konstrukcja | 11 elementów / 8 grup | 
| Rozmiar filtra | 67 mm | 
| Tryb Makro | Nie | 
| Stabilizacja | Nie | 
| Dostępne mocowania | Leica M / VM-Mount | 
| Wymiary | 72 x 89 mm | 
| Waga | 687 g | 
| Dodatkowe informacje | Premiera - 15.06.2020 1 element dwustronnie asferyczny, 2 elementy o niskiej dyspersji, 8 elementów ze szkła o wysokim współczynniku załamania | 



 
                        





 
                         
                        _1826294941.jpg) 
                        

 
                         
                            Optyczne.pl jest serwisem utrzymującym się dzięki wyświetlaniu reklam. Przychody z reklam pozwalają nam na pokrycie kosztów związanych z utrzymaniem serwerów, opłaceniem osób pracujących w redakcji, a także na zakup sprzętu komputerowego i wyposażenie studio, w którym prowadzimy testy.
 Optyczne.pl jest serwisem utrzymującym się dzięki wyświetlaniu reklam. Przychody z reklam pozwalają nam na pokrycie kosztów związanych z utrzymaniem serwerów, opłaceniem osób pracujących w redakcji, a także na zakup sprzętu komputerowego i wyposażenie studio, w którym prowadzimy testy.
 
Ocena ogólna
Użytkuje od: 1 mies.
Cena zakupu: 2800
Wykorzystanie: Profesjonalne
Wady: Brak bagnetu pod inne systemy niż Leica M, co wiąże się z dokupieniem specjalnego, firmowego adaptera i ostatecznie przedraża obiektyw o kolejne PLNy.
Zalety: - Rozmycie tła - Bardzo użyteczna ostrość na 0.95 - Dobry kontrast na 0.95 - Mniejsza waga niż u konkurencji (co czuć przy robieniu zdjęć) - Mniejsze fizyczne rozmiary (Ręka mieści się między uchwytem, a obiektywem) - Klikalna przysłona - Metalowa, pancerna obudowa
Podsumowanie: Miałem w ręku Mitakona 50/0.95 drugiej i trzeciej generacji oraz omawianego TTartisana. TTartisan jest lżejszy, mniejszy i lepszy optycznie od obu Mitakonów. Byłem przygotowany, że 50/0.95 będzie mocno „artystyczna”: że nie będzie ultra ostra, będzie rozmywała narożniki, winietowała, flarowała, i aberracja będzie zżerać krawędzie. Jednak obiektyw mnie zaskoczył! Jest odpowiednio ostry na 0.95 (nie jest to najnowsza sigma 50/1.4, ale jest dobrze), ma odpowiedni kontrast. Trochę aberruje i przez to zmiękcza obraz - ale byłem na to gotowy. Obiektyw jest fantastyczny. Pięknie rysuje, fantastycznie izoluje główny obiekt od tła. Jest stosunkowo mały jak na swoje parametry, a jednocześnie pancerny. A kiedy już się zapomni o wszystkich technicznych aspektach tego obiektywu - pozostaje czysta radość z tworzenia zdjęć. Polecam!