W bazie znajduje się 2279 obiektywów i 9863 ocen.
Możesz też zrobić
własne porównanie obiektywów
Proszę podać interesujące Cię parametry
Canon RF 16 mm f/2.8 STM - specyfikacja i opinie
| Producent | Canon |
|---|---|
| Model | RF 16 mm f/2.8 STM |
| Typ obiektywu | Szerokokątny stałoogniskowy |
| Ogniskowa | 16 mm |
| Światłosiła | f/2.8 |
| Pole widzenia | 108.1 o |
| Ostrość od | 0.13 m |
| Maksymalne powiększenie | 0.26x |
| Maksymalna wartość przysłony | 22 |
| Liczba listków na przysłonie | 7 |
| Mechanizm autofokusa | STM |
| Konstrukcja | 9 elementów / 7 grup |
| Rozmiar filtra | 43 mm |
| Tryb Makro | Nie |
| Stabilizacja | Nie |
| Dostępne mocowania | Canon R |
| Wymiary | 69.2 x 40.1 mm |
| Waga | 165 g |
| Dodatkowe informacje | Premiera - 14.09.2021 |











Optyczne.pl jest serwisem utrzymującym się dzięki wyświetlaniu reklam. Przychody z reklam pozwalają nam na pokrycie kosztów związanych z utrzymaniem serwerów, opłaceniem osób pracujących w redakcji, a także na zakup sprzętu komputerowego i wyposażenie studio, w którym prowadzimy testy.
Ocena ogólna
Użytkuje od: 6 mies.
Cena zakupu: 950
Wykorzystanie: Amatorskie
Wady: nie widzę. może szkoda, że nie ma osłony przeciwsłonecznej w zestawie, choć canon już przyzwyczaił, że w najniższej serii nie daje takich dodatków
Zalety: rozmiar, masa, ostrość, użyteczność, pod FF, cena, autofocus szybki i celny. Naprawdę ładne kolory obrazka. Fajnie radzi sobie pod ostre światło, nie gubi jakoś szczególnie kontrastu
Podsumowanie: Nie jest to profesjonalne szkło, a ja też nie jestem profesjonalistą wiec użytkuję go do zdjęć podróżniczo streetowo okolicznościowych. Bardzo lubie ten obiektyw. mam też R50/1,8 i mają rzeczywiście tą samą obudowę. Generalnie najczęściej używam właśnie tego obiektywu mimo dość specyficznej ogniskowej. Bardzo fajnie się komponuje z canon RP tworząc lekki i bardzo poręczny zestaw. Fotografuję aparatami cyfrowymi od 2008r i miałem już dużo różnego sprzętu foro i niemal każdy system (może poza nikonem, którego na własnośc nie miałem, ale uzywałem nikona d610) Ostatnio przeszedlem z sony A7mk1 i kilku szkieł własnie na rzecz canona rp i jestem bardzo zadowolony. A to szkło idealnie wpisuje się w moją koncepcję podejścia do fotografii czyli na luzie i bez zadęcia - jestem amatorem, ale fotografia to jedna z moich pasji. Szkło polecam i jestem przekonany, że w rękach profesjonalnego użytkownika nie będzie ten obiektyw ograniczeniem.