Pentax Papilio III - mała lornetka dla każdego
Komentarz można dodać po zalogowaniu.
Zaloguj się. Jeżeli nie posiadasz jeszcze konta zarejestruj się.
Optyczne.pl jest serwisem utrzymującym się dzięki wyświetlaniu reklam. Przychody z reklam pozwalają nam na pokrycie kosztów związanych z utrzymaniem serwerów, opłaceniem osób pracujących w redakcji, a także na zakup sprzętu komputerowego i wyposażenie studio, w którym prowadzimy testy.
Będziemy wdzięczni, jeśli dodasz stronę Optyczne.pl do wyjątków w filtrze blokującym reklamy.
Z góry dziękujemy za zrozumienie.
Kliknij tutaj aby zamknąć to okno.
Komunikat nie wyświetli się więcej podczas tej sesji (wymagana obsługa cookies).
Przyjemnie się czyta ten artykuł.
Tym bardziej jest to pozytywne odczucie, że Pentax oferuje dobre produkty w rozsądnych cenach.
Sam wprawdzie jakoś dotąd nie odczuwałem potrzeby noszenia lornetki na wyjazdach, ale kto wie?
Zachęcam, przekonasz się że warto.
Ciekawe, ale ja też nie odczuwam potrzeby posiadania lornetki. Podczas terenowych obserwacji przyrodniczych mam ze sobą aparat fotograficzny z długim zoomem, którym mogę podejrzeć odległego motyla, ptaka czy obiekt nieożywiony (choć rzecz jasna nie w "stereo") i od razu utrwalić swoją obserwację. Po co więc miałbym nosić dodatkowy przedmiot?
Trudno znaleźć taniej niż 700 zł, ale chyba warto. A co z problemem średnicy obiektywów grubo poniżej 30 mm?
Papillo III - powyżej 600 zł, natomiast poniżej 600 zł - Papillo II - na znanym portalu sprzedażowym (PL)
No i super. Mam 2 lornetki papillo wersji II i szczerze to szalu nie bylo. Moze ta wersja będzie akceptowalna. A cena rewelacja!
Jakieś numery z ceną się podziały ostatnio. Jak pisałem tekst o lornetce dla dziecka to np. w Media Expert i jeszcze gdzieś indziej były po 499 zł. Potem trochę podrożały, a teraz jeszcze bardziej podskoczyły. Choć wciąż np. w cyfrowe.pl czarna jest za 599 zł.
ziggy - ja też mam często aparat z długim zoomem, ale to co widzisz w wizjerze do pięt nie sięga obrazowi z dobrej lornetki.
koń który mówi - problem małej średnicy niweluje trochę małe powiększenie. 6.5x21 da wyraźnie jaśniejszy obraz niż dachowe 8x25 czy 10x30. Do tego dochodzi lepszy obraz wynikający z zastosowania pryzmatów Porro. Ale nie ukrywam, że jakby zrobili coś klasy 25-28 mm, to byłoby jeszcze lepiej.
@ziggy Do przeglądu pola. Mam 800mm i bez sensu, abym nosił lornetkę 12 i więcej razy powiększającą. To już wypróbowałem i nie sprawdziło się, wolałem faktycznie patrzeć przez obiektyw. Za to 8x32 daje radę wspaniale właśnie do przeglądu pola - szeroko, jasno i bardzo ważne przy dodatkowym sprzęcie do aparatu noszonego na spacery (Z9+N800mm) bardzo lekko.
Ciekawy sprzęt. Obstawiałem cenę 5x większą. Zaglądam na znany portal a tam niecałe 7 stów. Nie ma wyjścia :D
A test będzie?
W rezerwacie Pentalibów wrze.
Futerał może i gustowny, mi nie podoba i lekko za mały – na styk, wielu teraz tak robi. Do patrzenia w dal – daje radę z umiarkowaną przyjemnością, raczej przegląd niż dokładne obserwowanie.
Za to z biska – rewelacja /mam 6,5x21 mkIII/, obraz 3D: owady, rośliny; całe spektrum małego świata - ostatnio obserwowałem wielkie mrowisko w lesie. Brawo dla Pentaxa !
Ale: brak pokrywki od strony obiektywów oraz dziwny kształt utrudniający dopasowanie czegokolwiek, zleciłem pokrywkę w wydruku 3D z wzoru dla mkII dostępnego w sieci, nie idealnie - lepiej niż bez. Bardzo przydatne osłony boczne manufaktury Field Optics w pasującym rozmiarze musiałem sprowadzać aż z USA ponieważ niczego (na tyle małego i solidnego) w okolicy ani na Ali nie znalazłem. Po tych uzupełnieniach: jest OK. Brak dostępnych zapasowych osłon na okulary – też nietypowy mały rozmiar.
Kupiłem za 599 zł w 01 2026; wybierałem z 2 egz – bardzo zbliżone wykonanie
Btw może wato uzupełnić bazę o lornetki SkyRover i Loava?
i_live_again
A masz jakiś problem z Pentaksem? Zawiedziona miłość, albo co?
Fajny tekścik o unikalnych lornetkach. Takie artykuły sponsorowane to ja szanuję. Zastanawia mnie, czy wypuszczenie tego niedługo po filmie o kompaktowych lornetkach było inicjatywą redakcji, czy Pentaxa. W każdym razie wyszło dobrze :-)
@j46
Field Optics Eye Shields były dostępne w Polsce w sklepie lanius-books, ale teraz są tylko większe. Do tego ceny absurdalnie wysokie w porównaniu z USA.
Kupiłem po przeczytaniu recenzji, dla samej obserwacji makro warto ją mieć, kompaktowy rozmiar powoduje że łatwo można ją zabrać wszędzie.
Pole widzenia w wersji 8.5x ,mniejsze niż niż w takiej delta one 10x. Cena podobna, a wydawanie kasy żeby obserwować wszystko jak przez dziurkę od klucza...mało praktyczne. Można lepiej wydać tę kasę.