Sigma C 45 mm f/2.8 DG DN
Sigma zaprezentowała właśnie niewielki, stałoogniskowy obiektyw zaprojektowany dla pełnoklatkowych aparatów bezlusterkowych – model C 45 mm f/2.8 DG DN.
Informacja prasowa
Wyjątkowy, kompaktowy obiektyw, przeznaczony do bezlusterkowych aparatów pełnoklatkowych. Jakość optyczna i niewielkie rozmiary w codziennym zastosowaniu.
Piękny bokeh możliwy do uzyskania w każdej scenerii. SIGMA 45mm F2.8 DG DN | Contemporary został zaprojektowany jako kompaktowy obiektyw stałoogniskowy, tworzący wyjątkową plastyczność obrazu z bokeh dającym unikalne wrażenie trójwymiarowości fotografowanych obiektów. Gładkie rozmycie obrazu przy maksymalnej wartości przysłony sprawia, że jest to idealny obiektyw do codziennego użytku w różnych warunkach. Wykorzystując krótszą (niż w lustrzankach) odległość między matrycą aparatu a jego mocowaniem, ten nowej generacji, jasny obiektyw stałoogniskowy łączy kompaktowe rozmiary z niespotykaną dotąd wysoką jakością obrazu.
Silnik krokowy zapewniający super szybki AF
Szybki, cichy i celny AF uzyskany dzięki silnikowi krokowemu wspierającemu tryby filmowe oraz funkcje wykrywania twarzy bądź oczu. Dodatkowo design obiektywu zapewnia wygodne korzystanie z pierścienia manualnego ostrzenia.
Wysoka jakość wykonania połączona z wygodą użytkowania
Ponieważ obiektyw SIGMA 45mm F2.8 DG DN | Contemporary został zaprojektowany do codziennego użytku, wyjątkowy nacisk został położony na jakość wykonania oraz wygodę użytkowania. Bagnetowa osłona przeciwsłoneczna zapewnia wrażenie komfortu i solidności podczas zakładania i zdejmowania, a tubus obiektywu skonstruowany głównie z metalu zapewnia zwiększoną wytrzymałość. Dodatkowo pierścień przysłony dzięki odpowiedniemu odczuciu kliknięcia daję wygodę operacyjności w różnych stylach fotografowania.
Pozostałe cechy
- Full-time manual focus
- Obudowa o podniesionej odporności na kurz i zachlapania
- Możliwość wymiany mocowania obiektywu
- Kontrola jakości według autorskiego systemu A1
- 7-listkowa kołowa przysłona
- Wytrzymały, mosiężny uchwyt bagnetowy
- Jakość “Made in Japan”
![]() |
W celu uzyskania większej ilości informacji zapraszamy na polską stronę www.sigma-foto.pl oraz do naszych kanałów social media:
Facebook: www.facebook.com/SigmaFotoPolska
Instagram: www.instagram.com/sigmafotopolska
Specyfikacja - wszystkie liczby podane dla mocowania L-Mount
- Konstrukcja obiektywu: 8 elementów w 7 grupach
- Kąt widzenia (35mm): 51.3
- Ilość listków przysłony: 7 (przysłona kołowa
- Minimalna przysłona: F22
- Minimalna odległość ostrzenia: 24cm
- Maksymalna skala odwzorowania 1:4
- Mocowanie filtra: φ55mm
- Wymiary (średnica x długość): φ64.0mm×46.2mm
- Waga 215g
Premiera: Lipiec, 2019. Sugerowana cena detaliczna: 2390 zł. Osłona przeciwsłoneczna obiektywu (LH577-01) oraz osłonki przednia i tylna na wyposażeniu. Dostępne mocowania: L-Mount, Sony E-mount.
Komentarz można dodać po zalogowaniu.
Zaloguj się. Jeżeli nie posiadasz jeszcze konta zarejestruj się.
"Sigma zaprezentowała szerokokątny, stałoogniskowy obiektyw"
Od kiedy to ogniskowa większa od przekątnej materiału światłoczułego jest szerokim kątem? To jest jak najbardziej standard.
A swoją drogą cena trochę z kosmosu jak na Sigmę i parametry obiektywu.
Kwestia umowy - dla mnie poniżej klasycznego 50 mm to już szeroki kąt. Ale słowo szerokokątny usunąłem, żeby nie drażnić zwolenników innej definicji.
@Arek
"Kwestia umowy - dla mnie poniżej klasycznego 50 mm to już szeroki kąt."
Te kwestie już dawno zostały rozstrzygnięte, ogniskowa krótsza od krótszego boku to UWA, ogniskowa w zakresie krótszy bok-przekątna to WA, ogniskowa równa przekątnej to standard, a powyżej to tele. Do lustrzanek czy dalmierzy powstawały też "prawdziwe" standardy w postaci 43 mm, a 50 mm zyskało na popularności nieco później i przylgnęło do nich miano standardów.
Ciekawe będzie porównanie ten obiektyw vs Samyang.
Ten obiektyw, to może być ciekawa propozycja dla posiadaczy aparatów z bagnetem L. Natomiast dziwi, że nie jest zapowiedziane mocowanie Canon RF i Nikon Z.
@wena2k432
"Natomiast dziwi, że nie jest zapowiedziane mocowanie Canon RF i Nikon Z."
Nie, nie dziwi. Sigma musi mieć jeszcze moce przerobowe (i chęci) na rozpracowanie nowych bagnetów, to nie jest takie nic. Ile czasu im zajęło dojście do pewnego poziomu jakości na EF?
Specyfikacja bagnetu E jest otwarta dla producentów niezależnych, a w przypadku bagnetu L są członkiem konsorcjum, więc też dostali specyfikację na tacy.
Dlaczego Sigma robi swoją serię DN tylko z bagnetami m4/3 i E, a brakuje Fuji X i Canon EF-M? Właśnie z powodów jak powyżej.
silnik krokowy oznacza brak skali odleglosci na obiektywe, a ta czasami sie przydaje.
ciekawa , rozsadna propozycja.
sony powoli zaczyna imponowac dostepna optyka.
@Pokora
"silnik krokowy oznacza brak skali odleglosci na obiektywe, a ta czasami sie przydaje. "
Bzdura, obecność bądź nie naniesionej na tubus skali odległości nie ma nic wspólnego z rodzajem użytego silnika.
Do tego aparatu ten obiektyw pasuje
link
mate
11 lipca 2019, 11:44
Bzdura, obecność bądź nie naniesionej na tubus skali odległości nie ma nic wspólnego z rodzajem użytego silnika.
-------------------
jak zwykle wprawiasz mnie w zachwyt swoimi wypowiedziami, o ile akurat przeczytam , gdyz za kazdym razem zwiekszam swoja wiedze i podziw dla coraz to szerszych granic ludzkiej bezmyslnosci.
@Pokora
W jakiż to niby sposób silnik krokowy uniemożliwia implementację skali odległości?
Czy ja dobrze widzę, że osłona przeciwsłoneczna może być także używana jako pierścień ostrzenia? To karbowanie na osłonie jakby na to wskazywało. Jeżeli tak, to bardzo fajny pomysł.
@Drogis - ciekawa koncepcja ale niestety nieprawdziwa :)
Olsona jest metalowa.
> Do tego aparatu ten obiektyw pasuje [LR]
fakt, ale pozostałe - te ponad kilogramowe słoje - też do niego pasują.
Mimo to, jest to na swój sposób nowatorska konstrukcja w FF. Coś jak wspominany tu niedawno Firefly, czy Sony RX0, tylko w wersji maxi.
@ mate napisał
...Nie, nie dziwi. Sigma musi mieć jeszcze moce przerobowe (i chęci) na rozpracowanie nowych bagnetów, to nie jest takie nic. Ile czasu im zajęło dojście do pewnego poziomu jakości na EF?
Specyfikacja bagnetu E jest otwarta dla producentów niezależnych, a w przypadku bagnetu L są członkiem konsorcjum, więc też dostali specyfikację na tacy...
Panie " mądraliński " ;-)
Jeżeli chodzi o mocowanie L w obiektywach marki Sigma to bardzo kuleje. Testowałem te same obiektywy Sigmy na Sony 7 jak i Panasonic S1r . Ŕóżnica w szybkości i pracy autofokusa jest bardzo ( nie strasznie ;-) ) zauważalna na korzyść Sony. Sigmy z S1R jedynie nadają się do statycznych obiektów i to też trzeba fotografować z dozą cierpliwości. Przyznam że to dziwne w końcu Sigma jest w aliansie w budowie mocowania L . Ciekawe też jest że obiektywy Panasonic z mocowaniem L są mało kompatybilne z Laica L , a znowu obiektywy Laica L bardzo dobrze współpracują z Lumix S1r. O co tu chodzi ???
@Manio
"Ŕóżnica w szybkości i pracy autofokusa jest bardzo ( nie strasznie ;-) ) zauważalna na korzyść Sony."
A pomyślałeś, że to może być kwestia samego AF w puszce i optymalizacji szkieł do pracy z fazowym, a nie kontrastowym (Panasonic) systemem?
To może wina braku fazowego AF w aparatach Panasonic.
@mate
"Dlaczego Sigma robi swoją serię DN tylko z bagnetami m4/3 i E, a brakuje Fuji X i Canon EF-M?"
Akurat dziś Sigma zapowiedziała swoje stałki 16/30/56 1.4 na bagnet EF-M ;) link
@Bordzisz
Bo widocznie ogarnęli już ten bagnet, choć trzeba pamiętać, że pierwsze stałki DN na bezlustra debiutowały 7 lat temu, podobnie jak bagnet EF-M.
@mate
Wydaje mi się, że nie musieli nic ogarniać, bo to jest ten sam protokół co zwykłe EF. Przez lata wstrzymywali się pewnie ze względu na znikomą popularność systemu. Teraz kiedy system w końcu zyskał popularność, stało się to po prostu opłacalne.
@Bordzisz
Nie, nie do końca ten sam. EF-M jest wstecznie kompatybilny z EF, ale ma jeden pin więcej. Ponadto system EF-M już jakiś czas temu zyskał znaczną popularność.
@Bordzisz
Poza tym nie twierdzę, że w Sigmie od 7 lat siedzieli i bawili się w inżynierię wsteczną, jednak z pewnością nie wzięli żywcem firmware z wersji EF i włożyli do EF-M.
ten obiektywa wyglada na wiekszy i jest ciezszy niz Sammy 45/1.8, no nieźle, a to nawet nie jest Art tylko C...
jest nieznacznie tylko wiekszego wagomiaru , cos o 15% - w sumie to klasa "piorkowa".
Sigma raczej bedzie solidniejsza mechanicznie , optycznie spodziewam sie ze rowniez . ciekaw jestem tych nowych powlok. zapowiada sie Fajny standardowy objektyw.