Jesienna promocja plecaków Shimoda
Foto-technika informuje o promocji związanej z marką Shimoda. Przy zakupie plecaka, kupujący otrzymuje 50% rabatu na wkłady i akcesoria oraz możliwość zakupu pokrowca przeciwdeszczowego za symboliczną złotówkę
Informacja prasowa
Promocja trwa od 17.10.2019 do 31.12.2019 bądź do wyczerpania zapasów.
Przy zakupie plecaka otrzymujesz 50% rabatu na wkłady i akcesora Shimoda oraz możliwość zakupu pokrowca przeciwdeszczowego za 1zł.
![]() |
- System plecaków fotograficznych Shimoda Explore został opracowany w oparciu o trzy podstawowe elementy:
- plecak,
- wkłady (Core Units)
- etui na akcesoria (Accessory Case)
Obecnie dostępne są trzy rodzaje plecaków Explore 30/40/60, dwa rodzaje wkładów mały i średni oraz trzy rodzaje etui na akcesoria mały, średni i duży. Wszystkie elementy systemu można dowolnie konfigurować i łączyć ze sobą w zależności od potrzeb, sytuacji czy też preferencji użytkownika.
System Shimoda skierowany jest do aktywnych fotografów, którzy ze względu na trudne warunki w jakich pracują potrzebują w pełni bezpiecznego i komfortowego systemu transportowego." więcej informacji na stronie Michała Ostrowskiego.
Nasze plecaki są w pełni konfigurowalne. Poniżej przykładowe zestawy.
![]() |
Możliwość wykorzystania systemu Shimoda na przykładzie plecaka Shimoda Explore 30
Komentarz można dodać po zalogowaniu.
Zaloguj się. Jeżeli nie posiadasz jeszcze konta zarejestruj się.
Mimo promki na modularne inserty to ciągle chyba najdroższe plecaki na rynku.
Teraz już wszystkie marki oferują pełne dopasowanie wnętrza a dostęp boczny, czy regulowane pasy nie są czymś wyjątkowym.
W MindShift Rotation mam całą komorę biodrową wysuwaną na pasie, tego nie przebije nic w terenie.
W Gitzo Adventure rolltop co jest najlepszym możliwym rozwiązaniem jeśli chodzi o hybrydowe konstrukcje na foto + osobiste.
W Tenba Axis dostęp z każdej strony i system molle.
Odpowiednik pojemnością Shimoda Explore 40 nie oferuje nic specjalnego a trzeba dopłacić do wkładów.
Ten też nietani, choć funkcjonalnie nie to samo link
@rauf - przywołujesz plecaki stricte fotograficzne (poza MindShift), czyli sa one przeznaczone tylko do transportu sprzętu foto, na rzeczy dodatkowe nie ma tam praktycznie miejsca - owszem, zmieścisz batony, czapkę, od biedy kurtkę przeciwdeszczową, ale nic więcej. Niektórzy fotografowie jednak potrzebują oprócz sprzętu foto także inne rzeczy, typu ciuchy, jedzenie, sprzęt narciarski, wspinaczkowy itp... Do tych plecaków, które wymieniłeś nie ma szans tego zapakować, a nawet jeśli upchniesz to w przegródki to korzystanie z tego nie będzie za wygodne. Wymienne wkłady i możliwość konfiguracji wnętrza plecaka to największa zaleta i to właśnie jest w tego typu plecakach "coś specjalnego" i za to się płaci... a nie ma zbyt wielu takich modeli na rynku, jest F-Stop, Lowepro Powder i Shimoda, ewentualnie wspomniany przez Ciebie MindShift i PeakDesign) a ich ceny są dość zbliżone.
Wait, jest odwrotnie, wymienione plecaki to właśnie hybrydy z duża ilością miejsca na rzeczy osobiste. Mam też wspomnianego Powdera 500AW,ale to duże i inne przeznaczenie, głównie trekingowe.
Gitzo po napakowaniu góry jest nawet wyższy i możliwe że bardziej pojemny od Lowepro,cześć foto można też przemodelować, tak żeby zajmowała mniej miejsca (oczywiście nie z segmentów jak w Shimoda).
Można też w Tenbie powiększyć część ładowaną od góry - czego nie widać na fotach produktowych ale w realu odpina się przegrody powiększając topload. Ale, że plecak ma sztywną konstrukcję nie urośnie tak bardzo jak Gitzo.
Porównywalny do nich rozmiarem zewnętrznym Mindshift Horizon 34L jest mimo wszystko najmniej pojemny, za to najbardziej "turystyczny" jeśli chodzi o przyleganie do pleców. Złaził ze mną sporo gór,ale że teraz i foto i Gopro i Osmo i dron i plany na większe góry to wskoczył Powder.
Shimody niestety nie oglądałem, ale była w porównaniu i zanotowałem że ma bardzo fajne schowki w ramionach i biodrowym na telefon (duży), power bank itp.W innych plecakach wymaga to dopinania sobie torebek czy sakiew na molle.
F-stop nie wiem czy nie droższy od Shimody, w Stanach jest jeszcze ciekawy ATLAS PACK (nie tylko regulacja pasów,ale dobór całego plecaka pod wzrost i płeć).
@ImagesOfPassion gdzie macie salon, chętnie zobacze.
@rauf, nie prowadzę żadnego salonu i nie handluję ani Shimodą ani niczym innym... swoją drogą zadziwia mnie paranoiczne szukanie spisków w każdej opinii czy wypowiedzi 😄 sam używam Powdera i dla moich - podkreślam - moich potrzeb i zastosowań jest to plecak znakomity. Shimoda mi się po prostu nie podoba 😉 co nie zmienia faktu, że system wkładów jaki ma Shimoda, FStop i PeakDesign to wy mnie fantastyczne rozwiązanie i bardzo bym sobie życzył, aby LowePro wprowadziło ten system do Powdera. Co do wspomnianych przez Ciebie modeli to z ciekawości obejrzałem ich zdjęcia w necie i nie wyglądało na to, że mają oddzielną przestrzeń ładunkową, ale skoro ich używasz to dobrze wiedzieć, bo to kolejne możliwości do wyboru.
Żadna paranoja i spiski, masz nick wyglądający jak dystrybutor ot i wszystko;)
Teraz poszukałem i to Ty recenzowałeś Powdera na Optycznych, świetna robota i nie wątpie że masz dobre porównanie do innych modeli plecaków, także fajnie wymienić opinie. Ja mam trochę hopla z plecakami i lubię mieć na każdą okazję więc trochę tego przerabiam. Teraz praktycznie wszystkie których używam to hybrydy i ciężko byłoby wrócić do klasycznego magazynu foto.
Mamy w sklepie testową wersję Shimody 60 z wkładem medium, nie widzę problemu aby wypożyczyć na dłuższy test ;)
Czyli ktoś z "salonu" jednak to czyta! Sam się nie polecę, bo do następnego roku nie mam ciekawych wyjazdów, ale koledze Marcinowi na pewno można by plecak do testu podrzucić. Chętnie dowiem się jak wypadnie Shimoda;)
yt zaproponował:
SHIMODA vs ATLAS vs F-STOP
link
Ja korzystam ostatnio z plecaka skiturowego plus wkład średni PD na jednodniówki ale na weekend muszę dokupić wkład small PD. PD wybrałem po przymiarkach wkładów shimody oraz F-stop które okazały się za sztywne aby odpowiednio zamontować w innym plecaku niż ich. Choć musze przyznać, że plecak Shimody jest wg mnie najbardziej przemyślany. Jedyny minus tych wszystkich plecaków, ze wkłady trzeba dokupywać osobno i nagle cena mocno wzrasta powyżej 1,5 k zł albo i więcej. Wg mnie kaki plecak powinien być sprzedawany z podstawowym wkładem małym lub średnim.