Newell - ładowarka USB do paluszków AA/AAA
Foxfoto informuje o poszerzeniu oferty o czterokanałową ładowarkę do paluszków AA/AAA marki Newell, która charakteryzuje się kompaktowymi wymiarami, niewielką wagą oraz zasilaniem z portu USB.
Informacja prasowa
Z przyjemnością informujemy o poszerzeniu oferty marki Newell. Wprowadzamy lekką i kompaktową ładowarkę do akumulatorów AA / AAA NiMH zasilaną z gniazda USB.
Newell A4 Urja to czterokanałowa ładowarka do akumulatorów cylindrycznych NiMH czyli popularnych paluszków. Jej kompaktowe wymiary, niewielka waga oraz zasilanie z portu USB sprawiają, że będzie znakomitym rozwiązaniem dla osób często podróżujących. Czytelny wskaźnik diodowy informuje o statusie procesu ładowania.
Możliwości zasilania
![]() |
Czytelna informacja
![]() |
100% bezpieczeństwa
Zaawansowane systemy zabezpieczające regulują proces ładowania. Gwarantuje to ochronę urządzenia, akumulatorów oraz użytkownika.Wieloletnie doświadczenie
Marka Newell działa na rynku już od wielu lat i ma długą listę zadowolonych klientów, zarówno wśród profesjonalistów, jak i amatorów fotografii.- Specyfikacja
- model: A4 Urja BST-C9003
- prąd wejściowy: 5 V, 1,5 A (min)
- prąd ładowania: 1,2 V DC, AA x 1 – 1800 mA, AA x 2 – 900 mA, AA x 3/4 – 450 mA, AAA x 1 – 900 mA, AAA x 2 – 450 mA, AAA x 3/4 – 225 mA
- wymiary: 6,5 x 7,3 x 3 cm
- waga: 48 g
- Kompatybilność
- Ni-MH, Ni-Cd (1,48 V):
- AA, AAA
- Zawartość zestawu
- Ładowarka Newell Smart A4 Urja do akumulatorów NiMH
- kabel USB
- instrukcja obsługi
Komentarz można dodać po zalogowaniu.
Zaloguj się. Jeżeli nie posiadasz jeszcze konta zarejestruj się.
Szok !
A ja lubię ładowarki USB. Można ładować z power banka. Zauważmy że większość lamp błyskowych zasilanych jest AA. W plenerze można włożyć zapasowe baterie a wyjęte od razu ładować. Prądy ładowania w specyfikacji są OK i cena powinna być OK bo urządzenie bez zasilacza.
Na Allegro 39 PLN
Ciekawe ile cykli ładowania wytrzymają accu w tym ustrojstwie ?
Z Powerex-ami żyją w symbiozie, choć śmierdzi toto, jak zaraza.
Nie podali najważniejszych cech:
- czy kontrola ładowania jest realizowana metodą delta V,
- czy każdy kanał jest kontrolowany niezależnie.
Jedynie ładowarki działające w w/w sposób obchodzą się z akumulatorami w delikatny sposób, maksymalizując czas ich życia.
Technologia sprzed kilkunastu lat - rzeczywiście jest się czym chwalić, rewolucja ;-)
@MacArtur ... :)) w opisie wyraźnie podaje się czasy i prądy ładowania dla 1 lub 2 czy też 1-4 akumulatorów. Jeśli chodzi o elektronikę zastosowaną w tym urządzeniu to od kilkunastu lat produkuje się czipy do ładowarek, które są stosowane w ponad 90% tego typu urządzeń. Tutaj jest jak z zegarkami elektronicznymi, nawet tymi "markowymi" i drogimi w których w ponad 90 % stosuje się układy japońskie układy kwarcowe Miyota firmy Citizen :)))
Zresztą nikt nikogo nie zmusza do kupowania czegokolwiek i stosowania ...
Co do obchodzenia się ładowarki z akumulatorami to chyba chodzi o ekologię bo przy obecnej cenie akumulatorów częstsza wymiana ich to nie majątek. Dobra ładowarka kosztuje sporo ponad 100 PLN. - cena ponad 10 bardzo dobrych akumulatorków.
Czy informacjeprasowe na optyczne.pl to płatna promocja? Bo tak szczerze to nic przełomowego w tym produkcie nie ma by robić z tego newsa.
Jedna z setek podobnych ładowarek na rynku i do tego wcale nie taka zaawansowana. Może 20 lat temu można się było taką pochwalić. Ale dzisiaj?Ta reklama to chyba jakiś żart.