Nowe lampy błyskowe Yongnuo
Dystrybutor produktów marki Yongnuo w Polsce, firma Foxfoto, poinformowała o wprowadzeniu na polski rynek dwóch nowych lamp błyskowych Yongnuo. Pierwsza z nich to znany już wcześniej model YN-565EX tym razem w wersji do aparatów Nikon, drugą nowością jest model YN-560II.
Informacja prasowa
1. Yongnuo YN-565EX do Nikon:
Najwyższy model z lamp błyskowych Yongnuo, w wersji do aparatów Nikon. YN-565EX jest lampą o wyjątkowo dużej mocy oraz możliwościach.YN-565EX wyróżnia się dużą mocą oraz szeregiem zaawansowanych funkcji, w tym obsługą bezprzewodowego wyzwalania TTL. Można ją wyzwalać lampą lub aparatem z zintegrowanym trybem bezprzewodowego wyzwalania. Zasięg w pomieszczeniu to około 30 m, na zewnątrz 15 m.
![]() |
DANE TECHNICZNE Yongnuo YN-565EX do Nikon:
- Liczba przewodnia: 58 (ISO 100, 105 mm)
- Tryby pracy:
- Automatyczny iTTL
- Manualny (M)
- Slave (3 grupy, 4 kanały)
- MULTI – stroboskop
- Wsparcie dla funkcji iTTL: Sterowanie lampą z poziomu menu aparatu, korekcja błysku FEC, sekwencje ekspozycji FEB (bracketing), synchronizacja na tylną kurtynę, światło modelujące.
- Sterowanie bezprzewodowe iTTL: przez lampy Nikon SB-900/SB-800/SB-700, aparaty obsługujące tryb CLS, lampę Canon 580EXII, transmiter Canon ST-E2
- Sterowanie bezprzewodowe manualne przez wbudowaną fotocelę (z lub bez pominięcia przedbłysku)
- Pozostałe funkcje
- podświetlany wyświetlacz LCD
- automatyczny zoom 24–105 mm
- wspomaganie AF
- możliwość pracy jako lampa slave
- komunikaty dźwiękowe
- wbudowany dyfuzor i odbłyśnik
- gniazdo PC do sterowania zewnętrznego
- gniazdo zasilania zewnętrznego
- metalowa stopka
- Moc błysku: Full, 1/2, 1/4, 1/8, 1/16, 1/32, 1/64, 1/128
- Liczba błysków: 100–1500, z nowymi bateriami alkalicznymi AA
- Czas ładowania: 3 s po pełnym rozładowaniu
- Grupy/Kanały: 3/4
- Regulacja głowicy: Pionowo: −7°–90°, Poziomo: 0°–270°
- Czas błysku: 1/800–1/20000 s
- Zasilanie: 4x baterie alkaliczne R6/AA, lub akumulatory R6/AA Ni-MH
- Automatyczne wyłączenie: w trybie manualnym 30 min, w trybie slave 60 min
- Wymiary: 60*190*78 mm
- Waga: 380 g
- Zawartość zestawu: lampa błyskowa, pokrowiec, podstawka, instrukcja
2. Yongnuo YN-560II:
Yongnuo YN-560 II to nowa wersja udanego modelu YN-560. W porównaniu z poprzednikiem została wyposażona w wyświetlacz LCD oraz tryb MULTI (do zdjęć stroboskopowych). Lampa błyskowa o wysokiej mocy, współpracująca z większością aparatów fotograficznych na rynku. Posiada wbudowaną fotocelę. Lampa sterowana jest manualnie. Wyjątkowo prosty interfejs oraz szybkość zmiany parametrów lampy, czynią ją idealną zarówno do studia, jak i zastosowań reporterskich.![]() |
DANE TECHNICZNE Yongnuo YN-560II:
- Liczba przewodnia: 58
- Tryby pracy:
- M – manualny, gorąca stopka,
- S1 – fotocela, na pierwszy błysk,
- S2 – fotocela, na drugi błysk (P-TTL, TTL)
- MULTI – stroboskop
- Moc błysku: Full, 1/2, 1/4, 1/8, 1/16, 1/32, 1/64, 1/128
- Liczba błysków: 100–1500, z nowymi bateriami alkalicznymi AA
- Czas ładowania: 0,1–3 s
- Regulacja głowicy: Pionowo: −7°–90°, Poziomo: 0°–270°
- Czas błysku: 1/800–1/20000 s
- Zasilanie: 4x baterie alkaliczne R6/AA, lub akumulatory R6/AA Ni-MH
- Automatyczne wyłączenie: 30 min
- Wymiary: 60*190*78 mm
- Waga: 350 g
- Zawartość zestawu: lampa błyskowa, pokrowiec, podstawka, instrukcja
Lampy są dostępne w sklepie infoto.pl.
Komentarz można dodać po zalogowaniu.
Zaloguj się. Jeżeli nie posiadasz jeszcze konta zarejestruj się.
Yongnuo YN-560II cena rewelacyjna.
W artykule pomylono zdjęcia lamp!
Nie kapuje, dystrybutor informuje i reklamuje nowy produkt, ale dlaczego wykorzystuje swoją pozycję i podaje 'swój' sklep jako miejsce w którym można ten produkt kupić? Jako dystrybutor powinien być chyba neutralny. W ostateczności wskazać wszystkie sklepy swoich partnerów (czytaj: klientów hurtowych).
arek-wroc - no tak straszny problem sobie w google znaleźć... daj spokój.
Mało się znam na lampach, ale to że manualne chyba nie ogranicza różnych opcji synchronizacji z migawką aparatu? Tzn. na drugą kurtynę, z długim czasem itp.
@slimaczysko - jak ktoś mi mówi że mam dać sobie spokój to przeważnie jest efekt odwrotny ;) poza tym nie o to chodzi - bo wszystko można znaleźć - po prostu taki niesmak trochę pozostaje po takich niusach oraz osobach podających namiary na inne strony sklepów (jak mike_foto). Zamiast pisać o lampie i wychwalać lub wskazywać jej słabe strony to człowiek się skupia na 'pierdołach' - które rażą w oczy. Myślę że lepszym tematem do poruszenia jest brak obsługi HSS i że lampa nie działa jako master - takie tematy warto poruszyć a nie tekst że można ja kupić tu i tu..
Proponuję usunąć całego newsa, na stronie "dystrybutora" nie ma takich lamp. Ktoś sprawdzał tego newsa przed wysłaniem? Ktoś sobie zrobił żarcik i zareklamował swój sklep. Trochę rozwagi redaktorzy przy podawaniu takich informacji bo to uderza w reputację optyczne.pl.
Za te pieniądze, to ciekawy produkt.
Na ebayu od dystrybutora ta lampa (YN-560II) kosztuje niecałe 80$ razem z wysyłką, na paczkę czekałem tydzień. Żadnych dodatkowych opłat nie było, żadnych ceł czy czegokolwiek innego. Jedyny mankament to gwarancja, niby jest ale wiadomo, iż wysyłać się nie będzie do hk. Niemniej jednak za cenę lampy u Polskich dystrybutorów możemy kupić trzy w hk ;)
@kilkujadek - nawet nie sądziłem że ktoś tak tanią lampę jeszcze szuka na ebay'u taniej : )
@kilkujadek - i nie wiem jak ty to liczysz, że za 80$ kupisz 3 lampy mieszcząc się w cenie jednej lampy z polski (czyli w 315zł)
News już po części był: link
Była też informacja o infoto, ale widać od sierpnia czekają na dostawę, biedaki.
Co ogranicza ta lampe na zewnatrz skoro jej zasieg to 15m a wewnatrz az 30m :)
pewnie baterie liche ;) i działają na zmianę otoczenia..
moze ktos powiedziec o co chodzi z tym trybem multi? do czego to sluzy?
@jacq, na zewnątrz jest silniejsze światło, szczególnie w słoneczny dzień, więc właśnie to osłabia czułość fotoceli. Poza tym wewnątrz fotocela łapie również światło odbite błysku sterującego ;)
@rubio, tryb multi to kilka błysków lampy w czasie jednego naświetlania, przydatne np. gdy chcesz uchwycić kolejne fazy ruchu obiektu :)
Brak HSS w tych lampach to poważne ograniczenie, praktycznie stają się bezużyteczne w plenerach. I jeszcze producent sprytnie podaje: "Czas błysku: 1/800 s – 1/20000 s". Czas błysku to nie czas synchronizacji, ciekawe ile osób dało się na to nabrać... Poza tym podawana liczba przewodnia lamp Yongnuo jest zawyżona, co udowodniono w testach: link
Tak więc moim zdaniem lepiej dołożyć do lampy systemowej, nawet używanej i o (teoretycznie) mniejszej mocy. A z zamienników, gdy ktoś chce mieć pełną kompatybilność, to tylko Metz.
@jacq, te 15 i 30m to zasięg bezprzewodowej komunikacji lampy i aparatu. Lampa i aparat komunikuja się za pomocą serii błysków z wbudowanej lampy blyskowej aparatu. Na zewnątrz jest zwykle jaśniej niż w pomieszczeniu to i zasięg komunikacji mniejszy.
zaraz. myslalem ze sterowanie odbywa sie bezprzewodowo a nie optycznie
Optycznie to też bezprzewodowo ;)
na eBay można kupić lampę za ok. 70 euro z przesyłką z UK. Nie ma cła i innych ukrytych opłat.
@MaciekNorth- zatem czy ten multi nie dziala jak hss? z twojego opisu wynika ze tak
ciekawe co pokażą w modelu YONGNUO EX600 ?
jak bedzie HSS to biore!
@rubio, nie!
Tryb multi to seria błysków w czasie jednej ekspozycji, możemy dzięki temu np. w łatwy sposób otrzymać efekt jakby nałożonych na siebie kilku zdjęć: link
HSS to High Shutter Speed, czyli możliwość odpalenia lampy dla krótkich czasów migawki. Podnieś lampę wbudowaną i zobacz jaki najkrótszy czas możesz ustawić, gdybyś założył lampę zewnętrzną z dostępnym trybem HSS mógłbyś ustawić dowolny czas, np. 1/2000s :)
@MaciekNorth: ej wiem czym jest hss. wykonuje sercie blyskow w czasie jednej ekspozycji by naswietlic caly kadr jednomiernie czasow krotszych niz x o odpowiednio mniejsze sile blysku. wiec i przy hss i przy multi wystepuje wielokrotne blyskanie w czasie jednej ekspozycji. stad moje pytanie czy to multi nie moze spelniac funkcji hss
Sabinka jako master, dwie takie jako "dopalacze" i można coś tworzyć :)
@rubio, HSS to nie jest seria błysków, chyba że chodzi Ci o przedbłyski TTL ;) W czasie ekspozycji jest to raczej coś w rodzaju błysku pulsacyjnego, ale palnik się nie wygasza, tylko siła błysku oscyluje w pewnych granicach: link Poza tym tryb multi to niskie częstotliwości błysków - do 100 Hz (przynajmniej tak jest w moim systemie), a HSS działa z reguły od 1/200 - 1/250 s ;)
''Sabinka jako master, dwie takie jako "dopalacze" i można coś tworzyć :) '' - KOKO SPOKO
Przydalby sie taki test na optycznych czy takie zestawy SB czy 5400 jako wyzwalacze a te za 1/3 ceny jako slavy - czy to dziala?
Kilka razy już pisałem. Aparat fotograficzny jest cały czas przystosowywany do robienia nim zdjęć przy bardzo różnym oświetleniu. Da się zrobić i przy lampie naftowej. Przy ognisku także. Jedna moja lampa systemowa buja się gdzieś po serwisach. Używam czasem jakiegoś noname dedykowanego do Canona. Ostatnio najchętniej zarówek błyskowych sterowanych jakimś wyzwalaczem radiowym. Zwykle mam przy sobie lesz - miarkę, ale jej nie używam :-)
Fotografowie od dawna wiedzą, że od "jakości" lampy ważniejsza jest ilość lamp. Czasami potrzebna jest duża energia błysku, czasami krótki czas błysku, ale jak jest jedna chocby i najbardziej skomputeryzowana lampa, to ustawienie oświetlenia sceny jest karkołomne. Z powodu kontrastów występujących w naturze, zazwyczaj potrzebujemy w najprostszych schematach oświetleniowych przynajmniej światła wypełniającego i modelującego. Jeśli zaś potrzebujemy jakiś kontrastów, to zależność 1/r^2 ustawi te kontrasty i nie przełamiemy jej niczym. Jeśli chcę robić zdjęcia w pomieszczeniu, to zawsze mam problem taki, że kąty robią się ciemne i na zdjęciu zaczyna "brakować powietrza". Oczywiście zawsze kieruję palnik albo w sufit, albo w blendę. Jeszcze tragiczniej jest na wolnej przestrzeni. Zdjęcia na pikniku wyglądają jakby tuż za postaciami na pierwszym planie wisiały czarne kotary. Nie ma sposobu, światła wypełniającego nie ma scena jest płaska. Co odrobinę dalej, ciemne, co bliżej przepalone. A wystarczy drugą lampą oświetlić krzaki w tle i już się robi przestrzeń.
Od tego jaka lampa o wiele ważniejsze jest to, gdzie ustawiona, czy jedna czy kilka. w pomieszczeniach nawet jeśli od którejś lampy pojawią się przepały, to fotki i tak wyglądają o wiele lepiej niż idealnie naświetlone z automatu.
Dlaczego HSS nie działa? Jeśli założymy, ze czas synchronizacji wynosi 1/200 sekundy, a czas migawki ustawimy na 1/8000 to złożone w wąską szczelinę lamelki migawki pozwalają by na matrycę w każdym miejscu padło 2,5% energii błysku. Jeśli chodzi o naświetlanie z otwartą przesłoną, to robiłem zdjęcia na przesłonie 1,4 w słonecznym świetle. Iso 100 czas 1/4000 i stykło. Tak więc, jeśli chodzi o lampy to taka Łucz M1 jest po prostu świetna, a dwie Łucz M1 lepsze od dowolnej lampy systemowej.
Tak jeszcze do światła. Moim zdaniem od automatyki ważniejsza jest klamociarnia. Jeśli uzywamy żarówek błyskowych, to przynajmniej dwa ministatywy, nie muszą być szpanerskie ale takie nierozlatujące się, na nie uchwyty do lamp. Do Łucz M1 potrzebny jest statyw średniej wielkości. Żarówki błyskowe umieszczamy w oprawach do żarówek błyskowych. Można niektóre z nich wkręcać w lampki kinkietowe z klipsem i czasami to jest jedyny sposób na umieszczenie oświetlenia we właściwym miejscu. W każdym razie musimy mieć sposób na to by lampa znalazła się tam gdzie trzeba i miała palnik skierowany w odpowiednią stronę. Od automatyki ważniejsza może się okazać "srebrna taśma" i kawałek druta.
?? Nowa, wprowadzona?? Toż to ja używam już dobrych kilka miesięcy ta lampę, chociaż zakupiona w innym internetowym sklepie na "F" w Polsce. Zatem infoto.pl ani nie jest jedynym ani pierwszym dystrybutorem tego sprzętu. Dziwny "news". A sprzęt jak za tą cenę faktycznie fajny - jakość wykonania i działania całkiem. Nie ma fakt HSS, ale też została zakupiona jako lampa dodatkowa, więc w zasadzie nie robi to specjalnie różnicy.
dla tych co sie zastanawiają czy warto kupić czy nie. mam dwie lampy EX565II I transmiter ST-E2 wszystko tego producenta. zadnych problemow ze sterowaniem czy brakiem mocy zarowno w pomieszczeniu jak i na zewnatrz. tak wiec jesli ktos krytykuje to Niech ma jakies do tego podstawy np wlasne testy. calosc kosztowala mnie 270 funtow. za tą cene mozecie kupic najwyZej uzywanego np Canona tylko dlaczego ktos sprzedaje lampe czyzby koniec zywota bo błysnela setki tysiecy razy??? POLECAM TE LAMPY.
Gdzie w infoto.pl są te lampy???
Dla piszacych ze na stronie Foxfoto nie ma informacji o lampach, a w sklepie Infoto takie lampy są, chcialbym wyjasnic, ze wlascicielem sklepu Infoto.pl jest firma FOXFOTO.
jakoś najtaniej znalazłem tą lampkę za 110$ a nie 80 :D
Te lampy mają LP około 36.
Kiedy w końcu optyczni nauczą się podawać prawidłowo liczbę przewodnią?
Zgodnie z definicją LP podaje się dla - ISO 100, przysłony F1,0 i ogniskowej 50mm.
Producent to może sobie nawet 200 podać skoro lubi ludzi w błąd wprowadzać, ale porządny portal jest od tego by takie jawne oszustwo wskazywać.