Warsztaty firmy Panasonic w Gdańsku - relacja
W sobotę mieliśmy okazję uczestniczyć w warsztatach firmy Panasonic, które odbywały się w Gdańsku. Było to kolejne spotkanie z cyklu Panasonic LUMIX Changing Photography, skierowane dla osób posiadających aparaty Panasonic Lumix G oraz dla naszych Czytelników.
![]() |
W sobotę rano do gdańskiego biurowca Olivia Gate zjechało się w sumie kilkadziesiąt osób chcących pogłębiać swoją wiedzę teoretyczną i praktyczną z zakresu fotografii. Organizatorzy stworzyli do tego idealne warunki bowiem zapewnili uczestnikom ogromną ilość sprzętu w postaci bezlusterkowców Panasonic Lumix G oraz obiektywów systemowych.
![]() |
Imprezę otworzył Szymon Glonek, prowadzący Program Fotograficzny Bez Nazwy, który przywitał wszystkich obecnych oraz pokrótce przedstawił plan spotkania i opowiedział, co nas czeka w najbliższych godzinach.
![]() |
Następnie pałeczkę przejął Michał Bąk z Cyfrowe.pl. Omówił on ofertę sklepu internetowego, który reprezentuje oraz poinformował o promocjach przygotowanych specjalnie dla uczestników warsztatów. Dowiedzieliśmy się, iż w ciągu dwóch tygodni od zakończenia imprezy możemy skorzystać z atrakcyjnych cen na produkty Mikro Cztery Trzecie z logotypem Panasonic, które dają możliwość nabycia towarów nawet z rabatem wynoszącym 250 zł.
![]() |
W dalszej części odbyła się krótka prezentacja Roberta Olecha z Optyczne.pl. Nasz redaktor opowiedział o genezie systemu Mikro Cztery Trzecie, jego powiązaniach z Cztery Trzecie oraz najważniejszych zaletach i wadach wynikających z założeń tego formatu. Po tym wstępie odwołującym się do produktów historycznych skupił się na omówieniu nowych technologii zastosowanych w aparacie Panasonic Lumix G5. Opowiedział o unowocześnionej matrycy i procesorze obrazowym, a także kilku interesujących funkcjach, które po raz pierwszy zostały zastosowane w tym bezlusterkowcu.
![]() |
Trzeci wykład poprowadził fotograf Wojciech Wojtczak. Zaprezentował on kilkadziesiąt zdjęć wykonanych w różnych warunkach oświetleniowych. Ta 30-minutowa prezentacja pozwoliła słuchaczom poznać tajniki przygotowywania planu fotograficznego, w którym korzysta się nie tylko ze światła zastanego, ale także wszelkiego rodzaju blend, oświetlenia błyskowego i rozpraszaczy mających na celu zmiękczenie światła. Szczególnie akcentował on fotografie, w których warunki oświetleniowe odpowiadały tym, jakie uczestnicy będą mogli zastać za chwilę w części praktycznej.
![]() |
Po tej sporej dawce informacji i przygotowaniu teoretycznym wszyscy goście mogli wykorzystać zdobytą przez chwilą wiedzę w praktyce. Organizatorzy wydali wszystkim sprzęt a do akcji wkroczyły trzy modelki. Uczestnicy zostali podzieleni na dwie grupy i spędzili kolejne godziny na fotografowaniu uroczych pań. W tym czasie Wojciech Wojtczak oraz jego syn Wojtek odpowiadali na pytania, pomagali ustawić modelkę i dobrać odpowiednie parametry ekspozycji. W rezultacie pomieszczenia warsztatowe wypełniły się dźwiękiem strzelających migawek aparatów przeplatanych cennymi radami doświadczonych fotografów.
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
Po około dwóch godzinach zmęczone modelki mogły odpocząć, a uczestnicy musieli wybrać spośród dziesiątek, a nawet setek wykonanych przez siebie zdjęć to jedno, najlepsze, które weźmie udział w konkursie. Wszyscy podeszli do tego zadania bardzo poważnie, bowiem na zwycięzcę czekała atrakcyjna nagroda.
![]() |
Do konkursu zgłoszono kilkanaście fotografii i to uczestnicy w głosowaniu wybrali tę najlepszą. Jej autorka odebrała od organizatora aparat kompaktowy Panasonic Lumix FS40.
![]() |
Trzeba przyznać, że cykl warsztatów Panasonic LUMIX Changing Photography to z pewnością bardzo udana inicjatywa. Dzięki niej, posiadacze bezlusterkowców Panasonic Lumix G mają możliwość zdobycia doświadczenia i pogłębienia swojej wiedzy fotograficznej, co z pewnością przyczynia się do jeszcze większego zadowolenia z zakupu aparatu.
Komentarz można dodać po zalogowaniu.
Zaloguj się. Jeżeli nie posiadasz jeszcze konta zarejestruj się.
Cytat:
"W sobotę rano do gdańskiego biurowca Olivia Gate zjechało się w sumie kilkadziesiąt osób chcących pogłębiać swoją wiedzę teoretyczną i praktyczną z zakresu fotografii. "
Na zdjęciu doliczyłem się 21 osób. Była jeszcze druga grupa? bo jeśli nie to określenie "kilkadziesiąt" jest trochę na wyrost
JanS - nie bylo drugiej grupy, ale to nie jest zdjecie grupowe, wiec nie wszyscy obecni na warsztatach sie na nim znalezli :-)
Dużo było osób które się nie znalazły na zdjęciu? tak po prostu interesuje mnie jaką popularnością cieszyła się ta akcja - "kilkadziesiąt" to bardzo nieprecyzyjne określenie - 40? czy 90?
Ja jak mówię wykład, to pierwsze co robię, to dokładnie liczę osoby obecne na sali. To podstawa dobrego wystąpienia ;)
ok, spoko nie było pytania.
cała prawda o "testach" na optyczne ;)
Było super został mały problem do rozwiązania nie ma obiecanych prezentów.
czy ktoś się orientuje czy wygrane nagrody posiadają gwarancję? Bo karta gwarancyjna nie jest wypełniona...
Swietna inicjatywa, szkoda ze nie dalem rady dotrzec ale moze nastepnym razem ;] moze nawet bd gdzies blizej mnie ;D
Było całkiem fajnie. W sumie najciekawszy wykładowca jakiego udało mi się słuchać z serii wykładów współtworzonych przez cyfrowe.pl - prawdziwy praktyk ze świata mody.
Niestety najgorzej wypadło w tym wszystkim głosowanie. Najlepiej jednak sprawdza się wybór najlepszej fotografii przez prowadzącego, a nie wybieranie najlepszej amatorskiej fotografii przez innych amatorów (z całym szacunkiem).
Wiadomo cos na temat kolejnych warsztatow od panasonica ??
Brałem udział w poznańskim spotkaniu.
Miło spędzony dzień. Chociaż jak dla mnie z marketingowego punktu widzenia to zmarnowana przez Panasonica okazja. Większość uczestników zakupiła już jakiś aparat Panasonica zwykle z jakimś Panasonicowym zoomem. Jeżeli ktoś chciał zobaczyć co innego ma do zaoferowania panasonic w kwestii obiektywów to była z tym bieda. Były tam na sztuki 2-3 stałki do których ciężko było się dobić i cała góra ciemnozoomów.