Nowe filtry Marumi, w tym DHG Super ND 500 i ND 1000
Na polski rynek trafiły właśnie nowe filtry marki Marumi. Wśród nich są dwa modele szare DHG Super ND 500 i ND 1000, a także filtry ochronne DHG Lens Protect i DHG Super Lens Protect w rozmiarze 39 mm.
Informacja prasowa
Na polskim rynku pojawiły się właśnie nowe filtry fotograficzne japońskiej firmy Marumi - jednego z najbardziej cenionych na świecie producentów takich rozwiązań. Nowościami są filtry szare DHG Super ND 500 (2.7) i ND 1000 (3.0) dostępne w rozmiarach od 49 do 82 oraz filtry ochronne DHG Lens Protect i DHG Super Lens Protect o średnicy 39 mm stworzone z myślą o bezlusterkowcach.
![]() |
Filtry szare Marumi DHG Super ND 500 (2.7) oraz ND 1000 (3.0) są pierwszymi tego typu produktami w ofercie firmy, w których zastosowano pokrycie hydro- i oleofobowe. Akcesoria te doskonale sprawdzą się np. podczas fotografowania krajobrazów i natury - pozwalają bowiem na łatwe osiągnięcie wygładzonej powierzchni wody, czy dynamicznych, dramatycznie wyglądających chmur. Obie wersje dostępne są w rozmiarach od 49 do 82 mm.
![]() |
Warto dodać, że seria filtrów DHG powstała właśnie z myślą o lustrzankach cyfrowych, które są zdecydowanie bardziej wymagające wobec filtrów niż klasyczne analogowe aparaty fotograficzne (np. z uwagi na refleksy, które mogą powstawać na powierzchni matrycy cyfrowej).
![]() |
W ofercie firmy pojawiły się również nowe filtry ochronne, skutecznie zabezpieczające cenne obiektywy przed uszkodzeniami i zabrudzeniami - modele 39 mm DHG Lens Protect oraz DHG Super Lens Protect.
Ceny filtrów szarych zaczynają się od 159 zł, zaś ochronnych - od 45 zł. Więcej informacji: www.marumi-foto.pl.
![]() |
![]() |
Komentarz można dodać po zalogowaniu.
Zaloguj się. Jeżeli nie posiadasz jeszcze konta zarejestruj się.
ND500 jest tak potężny, że horyzont wykrzywia?
Żartuję oczywiście, po prostu ND500 tak bardzo czas ekspozycji wydłuża, że się Ziemia obróciła.
Horyzont nie jest zakrzywiony tylko pochylony. Nietrudno o taki niezamierzony efekt gdy fale podmywają nogi statywu.
Do tego dochodzi jeszcze oddziaływanie siły Coriolisa oraz sejsza baryczna lub wiatrowa dwuwęzłowa i efekt jest jaki jest.
@Lipen
No i dowiedziałem się czegoś ciekawego. Musiałem sprawdzić:
Sejsza - swobodna fala stojąca, powstająca w zamkniętych zatokach, morzach i jeziorach pod wpływem wyraźnego zaburzenia równowagi wody (w jednej części zbiornika poziom wody podnosi się, a w drugiej jednocześnie opada).
Dzięki!
sorki, to jest portal foto czy fizyczny ?
DHG - sa dla cyfrowek bo one sa bardziej wymagajace, filtr wplywa na odbicia od matrycy aparatu ?
Czytam i boję się starac zrozumiec.
Foto to przecież fizyka:)