Ricoh WG-60
WG-60 to nowy kompakt w ofercie firmy Ricoh. Aparat ma wzmocnioną obudowę odporną na zanurzenie w wodzie na głębokość do 14 m, kurz, mróz oraz upadek z wysokości 1.6 metra. W środku WG-60 znalazła się matryca CMOS 1/2.3-cala o rozdzielczości 16 Mpix.
Specyfikacja aparatu jest dostępna w naszej bazie:
Informacja prasowa
25 października 2018 r. – Ricoh zapowiedziało premierę nowego modelu aparatów z serii WG. WG-60 jest odporny na wodę, kurz, upadek i mróz. Aparat może pracować pod wodą nieprzerwanie przez 2 godziny na głębokości do 14 m (ekwiwalent IPX 8 lub JIS Class 8). Przetrwa upadek z wysokości do 1,6 metra, jest kurzoodporny (ekwiwalent IPX 6 lub JIS Class 6), mrozoodporny do -10°C oraz wytrzyma nacisk o sile 100 kg. Dużym udogodnieniem jest wyświetlacz LCD o przekątnej 2,7”, którego jasność można dostosować do panujących warunków oświetleniowych. Aparat wyposażono także w trzystopniową ochronę przed drganiami: mechanizm Pixel Track SR, tryb Digital SR i Movie SR. Ricoh WG-60 znajdzie się w sprzedaży w listopadzie w dwóch wersjach kolorystycznych – czarnej i czarno-czerwonej. Sugerowana przez producenta cena detaliczna wyniesie 249 euro.
![]() |
Najwyższa jakość obrazu
Ricoh WG-60 wyposażono w matrycę 16MP z tylnym podświetleniem oraz wydajny procesor obrazu. To połączenie pozwala na osiągniecie czułości do poziomu ISO 6400 oraz niskiego poziomu szumów. Aparat zapewnia dostęp do innowacyjnych funkcji przetwarzania obrazu np. trybu Handheld Night Snap, który umożliwia uzyskanie dobrej jakości zdjęć w trudnych warunkach oświetleniowych.
![]() |
5-krotny zoom optyczny, 28 mm szeroki kąt widzenia, dodatkowe diody
WG-60 wyposażono w pięciokrotny zoom optyczny 5 mm – 25 mm (ekwiwalent 35 mm: 28 – 140 mm) oraz szereg opcji fotografowania np. tryb makro czy funkcji inteligentnego zooma. Sześć dodatkowych diod rozmieszczonych wokół obiektywu pozwala robić wyraźne zdjęcia makro nawet w trudnych warunkach oświetleniowych. Dzięki nim użytkownik w trybie Digital Microscope na wyświetlaczu aparatu może wyraźnie zobaczyć obraz w normalnych warunkach niewidzialny dla ludzkiego oka. Natomiast funkcja Illumination Enhance pozwala na minimalizację drgań. W tym trybie, przy uwolnieniu migawki, diody automatycznie uruchamiają się na najwyższym poziomie, dzięki temu ta może pracować ze znacznie wyższą prędkością. Diody są również wykorzystywane przy trybie Self-Portrait Assist.
![]() |
Tryb zdjęć podwodnych
Tryby przeznaczone do robienia zdjęć i kręcenia filmów pod wodą pozwalają na uzyskanie optymalnej kolorystyki i ostrości. Jest to możliwe dzięki wzmocnieniu różnych odcieni czerwieni, które są tracone w trakcie fotografowania pod wodą oraz kompensacji utraty kontrastu. W tym trybie użytkownik ma również dostęp do opcji Flash Off + Flash On, dzięki której może w tym samym momencie zrobić dwa zdjęcia jedno z użyciem lampy a drugie bez.
Filmy w jakości Full HD
WG-60 pozwala na nagrywanie filmów w jakości Full HD (H.264,1920 x 1080, 16:9, 30 kl/s) oraz zapewnia dostęp do szeregu dodatkowych opcji. Poprzez port micro-HDMI (typ D) obraz z kamery w jakości Full HD oraz dźwięk można odtworzyć w czasie rzeczywistym na zewnętrznym sprzęcie.
![]() |
Komentarz można dodać po zalogowaniu.
Zaloguj się. Jeżeli nie posiadasz jeszcze konta zarejestruj się.
Czy ten kotlet ma w sobie coś nowego?
link pewnie to ale faktyczne kotlet
Czy istnieje aparat tego typu który wypluwa zdjecia lepszej jakości niż zwykły smartfon?
Ma "coś nowego" - cała seria jest nowa :)))
@PeterLeonard
Raczej nie, chyba, że zaliczysz wynalazek Sony pod nazwą RX0.
Ale to też nie do końca, brak zoom i totalnie kiepska ergonomia użytkowania.
Nie mniej pod kątem samego obrazka znacznie lepszy od smartfonów i tego Ricocha.
@PL
Jest SeaLife DC200 z calową matryca sony.
SeaLife to już trochę inna półka, cena nie ta i brak zoomu ale jakosć faktycznie znacznie lepsza.
Jest tylko 3 x droższy...
Na ryby dobry
Mogliby wznowić serię jednocyfrową, w niedostępnym już WG5 jest znacznie lepsze szkło, jaśniejsze i szersze. Poza tym faktycznie lekko zleżały kotlet