Samyang XP 35 mm f/1.2
W ofercie koreańskiej firmy Samyang pojawił się kolejny obiektyw pełnoklatkowy z linii „premium” - model XP 35 mm f/1.2 z mocowaniem Canon EF. Będzie on dostępny tylko na rynku azjatyckim.
Na budowę optyczną obiektywu Samyang XP 35 mm f/1.2 składa się 12 soczewek ułożonych w 10 grupach. Znajdziemy tutaj jedną soczewkę o niskiej dyspersji, dwa elementy asferyczne, trzy soczewki o zwiększonej refrakcji, a także powłoki UMC.
![]() |
Pole widzenia obiektywu XP 35 mm f/1.2 wynosi 64.5 stopnia, zaś minimalny dystans ostrzenia to 34 cm. Przysłona składa się z 9 listków. Do tego dochodzi metalowa obudowa. Obiektyw waży 1106 g.
![]() |
Aktualizacja
Z informacji udostępnionych nam przez firmę Foto-Technika, polskiego dystrybutora marki Samyang wynika, że obiektyw XP 35 mm f/1.2 nie trafi do sprzedaży w Europie. Oferta skierowana jest jedynie na rynek azjatycki.
Specyfikacja jest dostępna w naszej bazie:
![]() |
Komentarz można dodać po zalogowaniu.
Zaloguj się. Jeżeli nie posiadasz jeszcze konta zarejestruj się.
nie wyobrażam sobie używać takiego szkła w manualu. z pozytywów ma styki! z ciekawostek filtr 86mm
W polu mechanizm autofokusa wpisalibyście - brak, bo się ktoś pomyli...
Ładnie wygląda.
Cóż samobójczy ruch Samyanga, przecież lustrzanki są już martwe :-)
Może to wcale nie Samyang tylko rebrandowany Otus do Zeisa?
@bartaspl
Im jaśniejszy obiektyw tym łatwiej ustwiać ostrość manulanie bo wyraźniej widisz granicę ostrości.
Jeśli ten obiektyw będzie tak rewelacyjny jak 85 1.2 to warto kupić chociaż to nie moja ogniskowa.
Kerlee 35mm f/1.2 (11 soczewek w 10 grupach) waży tylko 690-715 gramów.
link
link
Po co Wam AF do astrofoto? Raz ustawiasz nieskończoność sklejasz i gotowe :-)
@baron13
"Cóż samobójczy ruch Samyanga, przecież lustrzanki są już martwe :-)"
Póki żyją akolici OVF, nic mu nie grozi.
@PeterLeonard
Zdaje Ci się
@PeterLeonard nawet matówka precyzyjna, której nie da się zamontować w nowszych aparatach, oddaje głębię zbliżoną do f/2. Żeby trafić na 1.2 trzeba ustawiać w live view lub liczyć na farta
@Betelgeuse
Co mi sie zdaje? ...bo jeśli chodzi o to co pisałem to nic mi sie nie zdaje bo piszę to z doświadczenia, znacznie gorzej otrzy mi się manulanym obiektywem który jest ciemniejszy niż tym jaśniejszym...w ciemniejszym nie widzę tak wyraźnie granicy ostrości w jasnym jest cieniutka i od razu wiem gdzie się znajduje aczkowliek ogólnie rzecz biorąc zwykła matówka, szczególnie bez klina lub rastra jest strasznie lipna do manualnego ostrzenia bo np na EVF to sama przyjemność :)
Na EVF tak, na OVF nierealne
Jak dla mnie najłatwiej ostrzy się manualnie teleobiektywami. Szerokokątnymi, mimo że są jasne jak ten jest już znacznie gorzej, aczkolwiek nawet w wizjerze optycznym wykonalne.
@PeterLeonard
"Co mi sie zdaje?"
Że na OVF z tak jasnymi szkłami jest łatwiejsze niż z ciemniejszymi. Nie jest. OVF (w przeciwieństwie do EVF) przede wszystkim nie pokazuje faktycznego rozkładu GO, więc jeżeli głębia jest ultra płytka, to nawet niewielka pomyłka w ostrzeniu może skutkować tym, iż obiekt wyjdzie poza GO.
Nie ma co o nim dyskutować, szkło będzie w sprzedaży tylko w Azji. W Europie nie dostępny.
@mate
Jest :) Tak jak napisałem piszę to z własnego doświadczenia wiec nie powiesz mi że fakt iż na OVF na jasniejszym szkle miałem mniej chybień niż na ciemniejszym to tylko moje widzi mi się, sprawdzone przez lata ;) Ale zgodzę się z tym że przy jasnym szkle margines błędu jaki możemy popełnić jest znacznie mniejszy więc dobry wzrok też się przydaje.
@PeterLeonard, zdajesz się nie zauważać, że chłopaki piszą o różnicach między EVF a OVF a nie o różnicach między ciemnym a jasnym szkłem na OVF. Zresztą różnica między 1.8 na OVF a 1.2 na OVF jest naprawdę kosmetyczna w wizjerze, czego chyba też zdajesz się nie zauważać :) mimo wzroku.
@bartix82
No właśnie, wzrok, użyj i przeczytaj od początku a nie wyrywkowo :)