Zestawy kart pamięci Angelbird Match Pack
Angelbird Match Pack to zestawy kart pamięci przeznaczone do konkretnych modeli aparatów i przetestowane przez producenta pod kątem wydajności i kompatybilności.
INFORMACJA PRASOWA
Zestawy kart pamięci Angelbird Match Pack
Dystrybutor marki Angelbird w Polsce, gdańska firma Foto-Technika informuje o wprowadzeniu do sprzedaży nowej innowacyjnej oferty kart pamięci dla profesjonalnych filmowców i fotografów. Są to zestawy Match Pack składające się z podwójnych kart SD lub Cfexpress specjalnie przygotowanych w fabryce Angelbird do konkretnych modeli kamer i aparatów.
Każdy pakiet Match Pack jest tworzony w małych seriach produkcyjnych i certyfikowany na konkretnym aparacie np Canon R5 lub Canon R6. Taki zabieg ma zapewnić pełną kompatybilność i maksymalną wydajność z wszystkimi dostępnymi kodekami jakie są zainstalowane w danym modelu. Obecnie Angelbird dostarcza zestawy Match Pack do aparatów i kamer Blackmagicdesign, Canon, Fujifilm, Nikon, Panasonic, Sony, Z-Cam.
![]() |
Angelbird Technologies to austriacka firma zajmująca się produkcją i rozwojem nowoczesnych technologii. Jest światowym producentem rozwiązań dedykowanych do bezpiecznego przechowywania danych. Karty pamięci oraz nośniki pamięci masowej przeznaczone dla profesjonalnych twórców to główne grupy produktowe na których skupia się obecnie Angelbird.
Dewizą firmy jest dostarczanie produktów tylko najwyższej jakości o możliwie najlepszych parametrach transferu danych wzbogaconych innowacyjnymi rozwiązaniami. Technologie którymi może pochwalić się Angelbird to:
- Stable Stream™ - ciągły stabilny transfer danych
- Solid Connect™ - nowatorskie złącze
- Solid Stack™- zabezpiecza dane przed skokami temperatury i trudnymi warunkami atmosferycznymi, zabezpiecza dane przy zmniejszonym poborze mocy
- Procesor Y1 – specjalnie zaprojektowany do obsługi plików RAW i video o dużej rozdzielczości
Angelbird oferuje swoim klientom darmowy program wsparcia w przypadku utraty danych. Firma ma udokumentowane doświadczenie w odzyskiwaniu danych i dołoży wszelkich starań aby uratować pliki na dowolnym nośniku Angelbird. Aby skorzystać ze wsparcia specjalistów Angelbird należy napisać na rescue@angelbird.com podając numer seryjny swojego urządzenia oraz opisać problem. Pracownicy serwisu skontaktują się ze zgłaszającym oraz w razie konieczności poinstruują jak przekazać im bezpiecznie uszkodzone urządzenie.
Produkty Angelbird objęte są 2 letnią ochroną gwarancyjną. Istnieje możliwość jej przedłużenia do 3 lat. W tym celu należy w okresie 30 dni od daty zakupu dokonać rejestracji na stronie producenta www.angelbird.com/registration/. Jeśli produkt nie zostanie zarejestrowany w tym czasie będzie go chronić typowy okres gwarancji dany dla naszego rynku.
Sklepy w których kupicie wspomniane produkty Angelbird: https://www.angelbird.com/findastore/reseller/
Komentarz można dodać po zalogowaniu.
Zaloguj się. Jeżeli nie posiadasz jeszcze konta zarejestruj się.
Specjalnie selekcjonowane karty pod konkretny model aparatu i tylko 3 lata gwarancji ?
Nie brakuje, jak widać, bezczelnych ludzi :)))
Niedługo zacznie sie slekcja ściereczek do biektywów, pasków i innych gadżetów :)))
konkurs na technologiczną bzdurę roku uważam za otwarty
OKLASKI !!
Może to już czas na zaoferowanie spersonalizowanego papieru do dupy -?
Widzę, że poziom komentarzy na tym serwisie już nawet nie jest na dnie ale znika pod mułem. Prawie jak paski w TVP.
Pomijając na siłę dopisany marketing to bardzo przydatna kategoryzacja. Nawet nie zdajecie sobie sprawy ile osób oprócz Was - super hiper prosów - osób kupując swój pierwszy aparat - aktualnie wcale nie musi to być entry level ale np r5, xt4, em1ii, a7iii nie ma zielonego (szczególności przy ilości oznaczeń na SD - dużej jak orderów na radzieckim generale) jaką kartę wybrać do swojego aparatu i przeważnie kończy się na Extreme odczyt 95mb/s kupionym ze złogów magazynowych w MM, ME czy innym Euro.
@snuffi
Poziom komentarzy jest dokładnie taki sam jak te bzdety producenta o kartach "specjalnie zaprojektowany do obsługi plików RAW".
Czekam na specjalne dyski do kompa bo nie wiem czy zapis na takich zwykłych to nie jest błąd bo kupiłem jest w Media czy innym Euro a przecież mogłem w Match Packu od jakiego Anioła :)
@snuffi
"jaką kartę wybrać do swojego aparatu"
Wszystkie znane mi aparaty od kiedy pamiętam miały w instrukcji napisane jaka jest wymagana minimalna prędkość lub klasa karty pamięci aby w pełni wykorzystać sprzęt.
W ostateczności Kowalski zapyta sprzedawcę w MM, a ten prędzej mu sprzeda zbyt szybką (i droższą) kartę niż zbyt wolną więc problem nie istnieje.
@robkoz
Sorry, ale zupełnie nie ogarniasz tego jak wygląda sprzedaż sprzętu foto w PL.
Zajmuję się tym od 12 lat i jest z goła odwrotnie.
Po pierwsze- mało kto czyta instrukcję - nie żebym popierał, ale tak jest
Po drugie - większość sklepów po za pro foto, na półce mają SD-eki przeważnie U I z odczytem do 200mb/s. O U II / v60 lub v90 nie wspomnę. Więc sprzedawca - sprzeda co ma.
Po trzecie w dużej części klient który straci dane albo film będzie mu klatkował nie sklei tego z kartą ale wyleje wiadro pomyj na aparat i jego producenta.
Nie jednokrotnie (a właściwie notorycznie) widziałem karty typu U1 z odczytem 95/150 w A7S2, GH5 itp itd - "Ale przecież to Sandisk Extreme"
@snuffi
Karty w aparatach zapisują wolniej, niż wynoszą deklaracje producentów.
link
Celowo wybrałem jako przykład Nikona D500, bo ma sloty na karty XQD i SD UHS-II, ale można podstawić i inny aparat.
@snuffi ten poziom komentarzy jest tutaj taki od kilku lat. Niestety portal na tym stracił a ruch przeniósł się do social mediów. Tam komentując coś podpisujesz sie swoim imieniem i nazwiskiem, pisanie takich głupot jak często tu się spotyka kończyło by się kompromitacją.
A nie lepiej podawać na opakowaniu przykładowe modele aparatów, z którymi karta będzie najlepie pracowała, a raczej, który aparat będzie najlepiej pracował. Sam miałem problem z doborem karty bo parametrów i symboli jest dużo, a nie jestem specjalistą od kart.
Świetny projekt dla dorosłych, karty pamięci i seks, hmmmm ....
Włączę się do dyskusji z następująca refleksją:
Treść artykułu jest tak ogólnikowa, że u wielu osób może pojawić się wrażenie, ze ich inteligencja jest obrażana. Byłoby fajniej, gdy zamiast tego wyjaśniono w jaki sposób realizowane są te obietnice.
Co do zasady: karta sklepowa jest "goła" w tym sensie, że kontroler karty zawiera "ogólny kod" kontaktu z urządzeniem spełniającym dany standard przesyłu informacji. Dlatego szybkość transferu nigdy nie jest taka jak deklarowana.
Ale można sobie wyobrazić, że do kontrolera karty SD wpisano kod szczegółowy do kontaktu z konkretnym urządzeniem, wówczas kontroler nie będzie analizował za każdym "bitem" całego spectrum możliwości i układ będzie działał wydajniej.
Ale jak jest, tego nie wyjaśniono. Zatem Panowie z "Foto-Technika": w jaki sposób będą realizowane te obietnice?
W jaki sppsób...
no masz napisaną, namazaną artystycznie na pudełku, nazwę aparatu i heja,
Reszta przypomina procedurę jazdy na martwym koniu link
@ molon_labe ... kontroler w karcie jest układem pośredniczącym, wiążącym komunikację logiczną pomiędzy czipem pamięci na karcie a urządzeniem któremu ma służyć pamięć. Kontroler nie ma niczego przypisanego, to zespół tranzystorów połączonych w określoną konfigurację elektryczną. Na karcie pamięci nie ma procesora, bo i po co. Pojęcie kompatybilności zostało już dawno opracowane i odnosi sie do wartości parametrów napięć, stabilności poziomów logicznych, szybkości narastania i opadania iimpulsu elektrycznego w trakcie operacji zapisu danych. Producentów czipów pamięci jest na świecie KILKU a tzw. producenci kart pamięci to montownie wykorzystujące te własnie czipy. Reklama zawarta w tym materiale nic nie mówi na czym ta "kompatybilność" ma polegać, a która podlega standardom międzynarodowym stosowanym zarówno przez producentów kart pamięci i aparatów fotograficznych.
@ snuffi ... odnosząc się do poziomu komentarzy zacznij od siebie :))) Twoja wypowiedź jest o ... niczym :) Pozdrawiam :)
Po prostu wystarczy, że wszystkie tryby video będą działały bez zarzutów.