Jinbei HD-2 Pro
W ofercie marki Jinbei pojawiła się lampa reporterska HD-2 Pro. Wyróżnia ją okrągły palnik, energia błysku 80 Ws oraz wbudowane światło modelujące LED.
INFORMACJA PRASOWA
HD-2 Pro - Nowa lampa reporterska z okrągłym palnikiem od Jinbei.
Jinbei HD-2 Pro, to lekka i kompaktowa lampa reporterska z okrągłą głowicą pozwalającą na uzyskanie bardziej naturalnego oświetlenia. Nowy flash charakteryzuje się dotykowym wyświetlaczem o przekątnej 2.8". W połączeniu z intuicyjnym menu obsługa lampy jest prosta i nie wymaga długich godzin studiowania instrukcji.
HD-2 Pro jest zasilana za pomocą litowo-polimerowego akumulatora, którego pojemność szacowana jest na około 300 błysków z pełną mocą. Daje to komfort użytkowania urządzenia porównywalny do pracy z klasycznymi speedlightami.
Lampę wyróżnia uniwersalna stopka, w pełni wspierająca (tryb TTL i HSS) systemy oparte o standardowe mocowania (Canon, Nikon, Fuji, Olympus, Panasonic). Do aparatów Sony z gniazdem Multi Interface będzie wymagany dedykowany adapter.
![]() |
Kluczowe cechy HD-2 Pro
- Okrągły palnik o mocy 80Ws (J)
- 5-cio stopniowy zoom palnika
- Światło modelujące oparte na diodzie 3W LED
- Zasilanie za pomocą akumulatora litowo-polimerowego
- Wsparcie większości wiodących systemów za pomocą uniwersalnej stopki
- Czytelny, dotykowy wyświetlacz 2.8"
- Wbudowany odbiornik 2.4GHz (wsparcie dla systemu Jinbei i Canon-RT)
![]() |
Komentarz można dodać po zalogowaniu.
Zaloguj się. Jeżeli nie posiadasz jeszcze konta zarejestruj się.
Skąd ta moda na okrągłe palniki?
Może przez równiejszy kąt rozsyłu światła niezależnie od orientacji?
@ DlaZabawy - modą bym tego nie nazwał. Okrągłe palniki są źródłem światła o lepszym rozkładzie: link
Palniki lamp błyskowych mają kształt połowy kuli lub są w kształcie podkowy. Ten ma kształt połowy kuli.
Po mojemu faktycznie w V1 Quadralite jest trochę lepiej. Ale to przy błyskaniu na wprost. Problem w starszych lampach robi się z tym, że tak przy pewnych ustawieniach zooma soczewka Fresnela daje obraz samego palnika. Czyli rurki o średnicy 0,5 cm. To daje te charakterystyczne smoliste cienie z ostrymi jak brzytew krawędziami. Jednak nie ma też powodu, aby mając radiowy wyzwalacz używać lamp w ten sposób Wystarczy zrobić blendę z kawałka folii do pakowania żywności. Znacznie ważniejsze, aby mieć przynajmniej dwie lampy, moim zdaniem , mniej więcej jakiekolwiek, automatyka nawet przeszkadza, byle przynajmniej dwa źródła światła. Oczywiście warta jest tu uwagi energia błysku, to przy rozpraszaniu światła decyduje. Miło, że mamy wybór.
Cóż, i tak nigdy nie walę lampą na wprost, zawsze kompbinuję, żeby odbić od czegoś światło.
W połowie artykułów dotyczących lamp błyskowych mówią o mocy lamp, podając ile to Ws. Tu też. Ws to energia (błysku w tym przypadku), moc to W.
W punkcie "Okrągły palnik o mocy 80Ws (J)" są dwa głupstwa, bo to ile to Ws zależy bardziej od kondensatorów niż od palnika.
@Jacek_Z: upieram się, że dżule :-) Watosekundy sugerują stałą moc podczas błysku. No i jest to elektryczna energia zgromadzona na kondensatorach. Palnik czyli rura wyładowcza ma pewnie swoją dopuszczalną energię, ale to coś innego. Ale tak "w ogóle", to fajnie że pojawiają się nowe konstrukcje z nowymi technologiami.