Nanlux Evoke 900C
Nanlux Evoke 900C to lampa LED RGB z mocowaniem akcesoriów NL Mount wyróżniająca się imponującą mocą sięgającą niemal 1 kW.
INFORMACJA PRASOWA
Nowa, mocna lampa LED od Nanlux. Niezwykła wydajność i elastyczność!
Nanlux kontynuuje rozwój linii świateł dedykowanych dla profesjonalnej branży filmowej. Właśnie na rynek wchodzi kolejny ekscytujący produkt z serii Evoke - Nanlux Evoke 900C. Nowy Nanlux Evoke 900C to kompaktowa lampa o potężnej mocy i szerokim spektrum kolorów. Mimo niewielkiej wagi 7,7 kg (sama oprawa) może pochwalić się imponującą wydajnością 12940 luxów (z reflektorem 45° przy 5600K).
![]() |
Nanlux Evoke 900C jest wyposażony w najnowocześniejszy system mieszania sześciu kolorów RGBLAC, uzupełniony o barwy limonka, bursztyn i cyjan na podstawie podstawowych kolorów RGB, osiąga nową jakość w dokładności odwzorowania kolorów. Technologia mieszania kolorów RGBLAC zapewnia więcej opcji kolorystycznych i bardzo szeroki zakres temperatur barwowych 1800K-20000K z regulacją G/M ±200. Dzięki tej technologii uzyskuje się doskonałe odwzorowanie kolorów w porównaniu z innymi lampami RGB/RGBW/RGBWW ze średnim CRI/TLCI 96/96 i średnią TM-30 Rg 94/ TM-30 Rf 100.
![]() |
Lampa pozwala na dużą łatwość w obsłudze. Wszystkie zmiany parametrów są widoczne na wyświetlaczu z unowocześnionym 3,5-calowym pełnokolorowym ekranem LCD, 4 przyciski i 3 pokrętła UI sprawiają, że obsługa lampy stała się banalnie prosta. Wygodne sterowanie zapewnia dedykowany port nawet gdy lampa jest umieszczona wysoko na docelowej pozycji.
Jeśli mowa o sterowaniu, lampa została zaprojektowana z myślą o nowoczesnych technikach oświetleniowych i zapewnia bardziej wszechstronne przewodowe i bezprzewodowe metody sterowania, aby zaoferować większą elastyczność w oparciu o rzeczywiste scenariusze oświetleniowe. Z nowym Evoke 900C użytkownicy mogą wybierać pomiędzy kilkoma różnymi metodami sterowania: On-board, Remote Controller, Nanlink APP, DMX/RDM, LumenRadio CRMX, Art-Net/sACN, Wire Control.
System ściemniania można precyzyjnie dostroić w zakresie 0-100% co 0,1% z dużą płynnością, a nagłe skoki w niskim zakresie wyjściowym między 0 a 1% są skutecznie eliminowane. Pięć krzywych ściemniania jest dostępnych poprzez sterowanie DMX i doskonale odpowiada wymaganiom sterowania w standardzie przemysłowym: liniowa, wykładnik, logarytm, krzywa S, gamma 2.2. Oprócz standardowego CCT Evoke 900C zawiera również bardziej zaawansowane tryby kolorów, takie jak Advanced HSI, RGBW, XY i GEL.
![]() |
Konstrukcja i design lampy odpowiadają wymogom profesjonalnych Użytkowników. Zarówno oprawa jak i zasilacz cechuje stopień ochrony IP55, dzięki czemu lampy są odporne nawet na najtrudniejsze warunki pogodowe.
Nowy Evoke posiada nową generację regulowanego systemu kontroli wentylatora i 4 różne tryby do wyboru w zależności od scenariusza fotografowania: Smart, Full Speed, Low Speed i Off. Podczas fotografowania w trybie 100% Smart poziom hałasu wynosi 25dBA. 15° jarzmo ułatwia regulację pochylenia przy podłączonych modyfikatorach.
Cena i dostępność
Lampa pojawi się na rynku w maju 2023 r. Rekomendowana cena detaliczna: NANLUX Evoke 900C z walizką na kółkach: 26 990,00 zł.
Kluczowe dane techniczne
- Potężna moc wyjściowa 12940 lux
- CCT 1800K-20000K
- NL Mount
- IP55 zarówno dla urządzenia jak i zasilacza
- Różne systemy i metody sterowania
- Ściemnianie w zakresie 0-100% z krokiem 0,1%
- Doskonała kontrola wentylatora z poziomem hałasu 25dbA w trybie 100% Smart
- Tryb żelowy z 151 żelami LEE
- 15 wbudowanych efektów symulujących efekty świetlne
- Zasilacz wyposażony jest w szybkozłączkę
Komentarz można dodać po zalogowaniu.
Zaloguj się. Jeżeli nie posiadasz jeszcze konta zarejestruj się.
Ile Eneloopów potrzeba, aby zadziałała?
Wszystkie.
Elegancko, akurat tyle mam.
Moc wyjściowa to nie są luksy. W żaden sposób. Nawet nie bardzo lumeny Na podstawie zamieszczonych danych, to kot w worku.
1000W przy sprawności 130lm/W (dla współczesnych diod LED typowo) i pomiarze oświetlenia powierzchni 1m² dałoby 130tys luksów więc trudno określić jak dokonano pomiaru.
Taki pomiar jednak dla źródła zmiennobarwnego i tak będzie zawsze orientacyjny i powinno się podać dla jakiej barwy został wykonany.
Lampa jednak robi wrażenie, tak jak i cena.
W sumie możnaby już zasymulować światło słoneczne na planie, filmując w pochmurny dzień. Tylko w tej sytuacji lampa łukowa wyszłaby chyba wielokrotnie taniej.
@Maciox: „Tylko w tej sytuacji lampa łukowa wyszłaby chyba wielokrotnie taniej.”
– przy obecnych cenach prądu? ;) Ile kilowatów światła łukowego trzeba do zastąpienia 1000 W światła LED?
Zapewne najprościej obecnie było by zastosować ksenonową lampę łukową. Moce elektryczne na poziomie 50 kW.
@komor
"Ile kilowatów światła łukowego trzeba do zastąpienia 1000 W światła LED?"
Około 2500W.
A to:
link
zastosowanie lampy Łucz M1 ;-) To żółte :-) Osobiście majstruję oświetlacz na LED-ach ~30W mocy elektrycznej. Pomysł obraca się wokół tego, że taki oświetlacz do zdjęć może pracować ~1 sekundę i da się go zrobić miniaturowy. Pytanie o sens robienia zdjęć: oczywiście nie ma sensu :-)
Myślę, że podstawową zaletą takich źródeł światła jest mobilność. Można plan rozstawić szybko w dowolnym miejscu bez ciągnięcia za sobą kilometrów kabli i przyczepy z generatorem. Cena w takim przypadku szybko zaczyna być atrakcyjna.
W teorii wszystko fajnie ale w praktyce np regulacja mocy w takim HMI jest dużo gorsza niż w ledzie. Że już o odporności na włączanie i wyłączanie czy wstrząsy nie wspomnę.
Sama trwałość palnika jest dużo niższa, owszem. Współczesne jednak zasilacze impulsowe pozwalają dość wygodnie regulować moc. Kwestia jak to kto wykona. Sam bawiłem się w budowę takiego zasilacza a co zabawne, nawet moja spawarka się do tego nadaje, bo płynna regulacja prądu od 8-200A, bezdotykowe zajarzanie łuku...😉i co najważniejsze bardzo stabilny łuk.
Tak na poważnie też wolę LED y tylko cena tej lampy dość wysoka. No ale możliwości spore. LED y mają jeszcze jedna niezaprzeczalną zaletę - niską emisję podczerwieni i ultrafioletu.
Moja próba z oświetlaczem LED 30 W mocy elektrycznej.
link
Iso 100 czas 1/15 s f/5,6.
Zmajstrowałem układ zasilający impulsem przez ok 1/10 sekundy, prądjest mniejszy od nominalnego więc mniejsza niż nominalna moc (ok 20 W) .Sensowność urządzenia jest taka sobie. Impulsowe zasilanie załatwia problem z grzaniem się oświetlacza, zaleta jest taka, że małe,mniejsze niż lampy błyskowe i można wetknąć w dziwne miejsca. Jeszcze jedna metoda.