Optyczne.pl

Partnerzy


proclub.pl - Profesjonalny Sklep Fotograficzny, Profesjonalny Sklep Foto, Sklep Fotograficzny, Sklep Foto, Sklep wideo, Sklep video, sprzęt Foto, sprzęt Fotograficzny, sprzęt video, sprzęt wideo, produkty fotograficzne, produkty Foto, produkty video, produkty wideo, akcesoria Foto, akcesoria fotograficzne, akcesoria video, akcesoria wideo, kamery video, kamery wideo, Aparaty fotograficzne, aparaty cyfrowe, kamery cyfrowe, Lustrzanki, bezlusterkowce, obiektywy zoom, Macro, Makrofotografia, Monitory, filtry, filtry Foto, filtry fotograficzne, filtry video, filtry wideo, wypożyczalnia sprzętu Foto, CPS, Macro fotografia, warsztaty fotograficzne, szkolenia, studio fotograficzne, wyposażenie studia, zdjęcia, fotografia, kamera gopro, Hero Black, phantom, phantom 2, full Frame, Canon, Sony, Panasonic, Olympus, Pentax, Nikon, Leica, Fujifilm, 
Lumix, Alfa, Sandisk, Hoya, Lowepro, Zoom, PowerShot, Ixus, EOS, Cinema, Legria, pełna klatka, Manfrotto, statywy, torby fotograficzne, torby Foto, torby video, torby wideo, futerały fotograficzne, plecaki fotograficzne, oświetlenie studyjne, GoPro, dji, Hero, ilce, Eizo, spiker, tamron, Zeiss, Tokina, gh4, om-d, lumix, dron, qadrotopter, akcesoria, pen, nex, obiektywy, aparaty, kamery, zdjęcia, LensPen, Canon akcesoria, Sony akcesoria, Panasonic akcesoria, Olympus akcesoria, Leica akcesoria, Fujifilm akcesoria, Pentax akcesoria, Nikon akcesoria, GoPro akcesoria, karty pamięci.

Test aparatu

Canon EOS 6D - test aparatu

25 lutego 2013
Szymon Starczewski Komentarze: 338

9. Podsumowanie

Dotarliśmy do końca testu, zatem czas na podsumowanie najważniejszych informacji dotyczących Canona 6D.


Budowa, jakość wykonania i funkcjonalność

Pod względem budowy i jakości wykonania EOS 6D prezentuje dobry poziom. Obudowa aparatu została częściowo wykonana ze stopów magnezu i choć część elementów jest z tworzywa sztucznego, cała konstrukcja wygląda na solidną. Liczba elementów sterujących dostępnych w testowanym aparacie jest całkiem spora, a ich ergonomię można uznać za wystarczająco dobrą. Menu pod względem organizacji i wyglądu jest bardzo podobne do tego z 650D. Jest ono dość rozbudowane i daje całkiem rozsądne możliwości konfiguracyjne aparatu. Do wygody jego obsługi nie mamy w zasadzie zastrzeżeń.


- - - - - - - - - - - - - - - - - - R E K L A M A - - - - - - - - - - - - - - - - - -

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

Canon 6D został wyposażony w wysokiej rozdzielczości wyświetlacz LCD o przekątnej 3 cale. Daje on obraz o bardzo dobrej jakości oraz wystarczającej jasności by zapewnić wygodną pracę. Skuteczne powłoki antyodblaskowe powodują, że praca w ostrym świetle słonecznym nie stwarza szczególnych problemów. Warto także pochwalić dodatkowy monochromatyczny wyświetlacz znajdujący się na górnej ściance. Wyświetla on całkiem sporo informacji (choć mniej niż w 5D Mark III), dając nam na bieżąco podgląd najważniejszych parametrów fotografowania.

Wielkość wizjera w 6D nie jest może imponująca, ale nie mamy powodów do szczególnych narzekań pod tym względem, zwłaszcza że jego jasność jest na dobrym poziomie. Szkoda jednak, że pokrywa on jedynie 97% pola widzenia.

Tryb filmowania w 6D nie jest może tak bardzo rozbudowany jak w 5D Mark III, jednak oferuje całkiem rozsądne możliwości. Do dyspozycji mamy między innymi jakości Full HD i HD, a poza automatycznym trybem filmowania mamy także możliwość ręcznej kontroli parametrów ekspozycji. Szkoda jednak, że zabrakło trybów z preselekcją przysłony i migawki. Podobnie jak w 5D Mark III do dyspozycji mamy dwa rodzaje kodeków: wewnątrzklatkowy (ALL-I) oraz międzklatkowy (IPB). Warto również wspomnieć, że 6D obsługuje kody czasowe.


Użytkowanie i ergonomia

Canon 6D jak na pełnoklatkową lustrzankę ma stosunkowo nieduże rozmiary. Mimo to jednak aparat dobrze leży w dłoni, a rękojeść o odpowiedniej wielkość i wyprofilowaniu zapewnia wygodny uchwyt. Dostęp do przycisków jest swobodny i zapewniają one całkiem sprawną obsługę aparatu. Pod względem funkcjonalności przycisków ustępuje on jednak modelowi 5D Mark III, a bardziej wymagający użytkownicy mogą mieć pewne zastrzeżenia na tym polu.

Do szybkości i płynności działania aparatu nie mamy szczególnych zastrzeżeń. W zakresie podstawowych czynności wykonywanych podczas fotografowania nie natrafiliśmy na żadne uchybienia. Tryb seryjny w 6D nie zachwyca co prawda szybkością, jednak jest ona na przyzwoitym poziomie. Podczas testu aparat nie miał problemów z osiągnięciem deklarowanej prędkości fotografowania, czyli 4.5 kl/s, a liczba zdjęć w serii w przypadku JPEG-ów jest całkiem spora. Nie mamy też zastrzeżeń do automatycznego czyszczenia matrycy, które podczas testu aparatu utrzymywało matrycę w czystości. System pomiaru światła działa poprawnie i nie mieliśmy z nim szczególnych problemów podczas testowania.

Pod względem funkcjonalności autofokus w 6D jest mocno ograniczony w stosunku do tego, co oferuje jego bardziej zaawansowany brat 5D Mark III. Do dyspozycji mamy jedynie 11 punktów AF i tylko centralny jest punktem krzyżowym, choć jego czułość sięga -3 EV. Skuteczność działania autofokusu dość wyraźnie zależy od użytego obiektywu i rodzaju oświetlenia w jakim fotografujemy. Z jednej strony celność AF okazała się być wyraźnie lepsza przy świetle żarowym, a z drugiej przy świetle o temperaturze 5500K AF we współpracy z obiektywem Canon EF 100 mm f/2.8 L Macro IS USM zupełnie się nie popisał pod tym względem.

Z punktu widzenia użytkowania aparatu warto także pochwalić wbudowane odbiornik GPS oraz transmiter Wi-Fi, które niewątpliwie podnoszą funkcjonalność aparatu.


Rozdzielczość

W tej kategorii Canon 6D notuje wyniki na dobrym poziomie. Co prawda, maksymalne wartości rozdzielczości obrazu są wyraźnie niższe niż w przypadku Nikona D600, jednak ten drugi ma matrycę o większej liczbie pikseli, a dodatkowo w jego przypadku mamy do czynienia z bardzo niesymetrycznym filtrem AA. Trudno zatem uznać wyniki 6D za słabe, zwłaszcza że tylko nieznacznie ustępuje on Canonowi 5D Mark III pod tym względem.


Balans bieli

Canon 6D nie ma problemów z prawidłowym odwzorowaniem kolorów. Automatyczny balans bieli radzi sobie dobrze w większości typowych sytuacji. Błędy koloru utrzymują się na niskim poziomie, a nasycenie kolorów nie odbiega mocno od 100% w większości przypadków. Tradycyjnie automatyczny balans bieli daje typowo ciepłe zabarwienie zdjęć przy oświetleniu żarowym.


Jakość obrazu w JPEG

Do jakość zdjęć zapisanych w formacie JPEG nie mamy w zasadzie większych zastrzeżeń. W szerokim zakresie czułości utrzymuje się ona na bardzo dobrym poziomie, a szum rośnie powoli w miarę zwiększania czułości. Przy ISO 12800 wpływ szumu na jakość obrazu jest niewielki, a i przy ISO 25600 (czyli maksymalnej natywnej czułości) sytuacja wciąż wygląda całkiem nieźle pod tym względem. Dopiero przy dwóch maksymalnych czułościach wpływ szumu na pogorszenie jakości obrazu jest wyraźny. Warto nadmienić, że 6D wypada tutaj lepiej niż Nikon D600 i Sony A99.

Jeżeli chodzi o JPEG-i warto również wspomnieć, że aparat umożliwia wykonywanie zdjęć HDR oraz wielokrotnych ekspozycji. Oba tryby zostały jednak ograniczone pod względem funkcjonalności, w stosunku do tego co oferuje 5D Mark III.


Szumy i jakość obrazu w RAW

Do jakości obrazu na surowych plikach również nie mamy większych zastrzeżeń, bowiem w szerokim zakresie czułości prezentuje ona bardzo dobry poziom. Pod tym względem 6D zachowuje się podobnie do tego co pokazał jego bezpośredni konkurent Nikon D600. Dla ISO 12800 i 25600 testowany Canon wykazuje też wyraźną przewagę na Sony A99

Darki w szerokim zakresie czułości wyglądają dobrze. Do statystyki sygnału i wyglądu histogramów nie mamy szczególnych zastrzeżeń. Dopiero na najwyższych czułościach pojawiają się dość wyraźne niejednorodności w rozkładzie szumu na matrycy, w tym oznaki bandingu.


Zakres tonalny

Przy najniższej natywnej czułości, czyli ISO 100, dla najlepszej jakości obrazu 6D notuje wartość na poziomie 7.5 EV. Trzeba przyznać, że jest to całkiem dobry wynik, zwłaszcza że dorównuje osiągom profesjonalnego 1D X. Z drugiej jednak strony Canon 6D nie pokonał w tej kategorii Nikona D600, który dla ISO 100 osiągnął aż 8.3 EV. Maksymalne wyniki dla pozostałych kryteriów nie imponują szczególnie. Również w tej kategorii testowany aparat przegrywa z D600, pozostając w tyle nawet o ponad 1 EV w niektórych przypadkach. Jesteśmy przekonani, że wpływ na to ma dość wysoko ustawiony poziom BIAS. Jego obniżenie do wartości 512 czy 1024 zliczeń, na pewno pomogłoby w osiągnięciu lepszego wyniku.


Ocena końcowa

Punktacja
Maks.
Canon 6D
Nikon D600
Sony SLT A99
Obudowa
7
4,95
5,23
5,60
Gniazda
4
1,81
2,95
2,65
Przyciski
4
2,60
3,60
3,20
Menu
3
2,64
2,46
2,28
Wyświetlacze
5
2,92
2,75
3,44
Live View
3
2,25
1,80
2,63
Wizjer
5
3,27
4,10
3,30
Szybkość działania
5
1,76
2,17
2,08
Autofokus
9
5,81
6,79
6,32
Pomiar światła
8
5,00
6,50
6,25
Funkcje specjalne
5
2,95
2,60
2,94
Lampa błyskowa
4
0,67
2,33
1,50
Rozdzielczość (MTF)
8
4,14
4,05
4,08
Balans bieli
3
1,53
1,17
0,78
Jakość zdjęć JPEG
7
5,25
4,67
3,15
Jakość zdjęć RAW
10
7,79
7,21
7,26
Zakres tonalny
10
6,64
6,84
6,26
RAZEM
100
61,98
67,23
63,72


Nasze odczucia po teście Canona 6D są raczej pozytywne. Poza problemami celności AF z obiektywem Canon EF 100 mm f/2.8 L Macro IS USM przy świetle 5500K, aparat nie zaliczył żadnej poważnej wpadki. Do oferowanej przez niego jakość obrazu trudno mieć szczególne zastrzeżenia, a dla całego natywnego zakresu czułości szum utrzymuje się na rozsądnym poziomie. Również rozdzielczość obrazu z 20-megapikselowej matrycy prezentuje odpowiednio wysoki poziom.

Z drugiej jednak strony pozostaje pewien niedosyt. Pod względem oferowanych możliwości aparat wyraźnie różni się od modelu 5D Mark III. W pewnym stopniu jest to zrozumiałe, bowiem nie powinien być dla niego konkurencją. Można jednak się zastanowić, czy konstruktorzy 6D nie posunęli się jednak za daleko w ograniczaniu jego funkcjonalności w stosunku do 5D Mark III. Czy konieczne było aż tak mocne ograniczenie możliwości systemu AF? Czy obudowa aparatu nie mogłaby być jednak w większej części wykonana ze stopu magnezu? Czy nie można było zaoferować lepszej ergonomii przycisków, zwiększyć prędkość trybu seryjnego i wyposażyć aparat w wizjer o 100% pokryciu kadru? Wydaje nam się, że tego typu pytania mógłby zadać niejeden bardziej wymagający amator fotografii.

Z pewnością odpowiedź marketingowców byłaby przecząca na większość z nich. Aparat zbyt mocno przypominałby wówczas model 5D Mark III i musiałby być droższy. Warto jednak spojrzeć jak to wygląda u konkurencji. Przecież Nikon D600 w niektórych kategoriach oferuje jednak bardziej funkcjonalne rozwiązania niż 6D, ale wciąż dość daleko mu do bardziej zaawansowanego modelu D800.

Odłóżmy jednak te gdybania na bok, bowiem sytuacja wygląda tak, a nie inaczej i nic już tego nie zmieni. Warto natomiast spojrzeć na 6D i D600 jako konkurentów, przez pryzmat ich ceny. Na podstawie serwisu Ceneo z dnia 22 lutego br. niskobudżetowa lustrzanka Canona (body) to wydatek rzędu niecałych 7300 zł. Nikona D600 można kupić już za nieco ponad 6200 zł, czyli praktycznie 1000 zł taniej. Biorąc zatem pod uwagę najprostsze kryterium, czyli stosunek oferowanych możliwości do ceny sytuacja jest dość jasna (pod warunkiem, że trafimy na model D600, którzy nie zarzuca nam matrycy kurzem). Jednak przy podejmowaniu decyzji o kupnie takiego aparatu istotną rolę grają również inne czynniki i każdy potencjalny nabywca musi sam rozważyć wszystkie za i przeciw. My mamy jedynie nadzieje, że nasze testy obu z tych aparatów będą pomocne w takiej sytuacji.

Na koniec przedstawiamy najważniejsze zalety i wady Canona 6D.


Zalety:

 • bardzo dobra jakość zdjęć JPEG i RAW w szerokim zakresie czułości,
 • rozdzielczość matrycy na bardzo dobrym poziomie,
 • maksymalny zakres tonalny dla najlepszej jakości obrazu na dobrym poziomie,
 • dobry zakres tonalny dla wysokich czułości,
 • skuteczność AF na zadowalającym poziomie,
 • szeroki zakres czułości od ISO 50 do 102400,
 • bardzo dobry pomiar światła,
 • dobra praca balansu bieli za wyjątkiem światła żółtego,
 • wygodna rękojeść aparatu,
 • bardzo czytelne i jednocześnie rozbudowane menu,
 • czytelny 3-calowy wyświetlacz,
 • monochromatyczny panel LCD,
 • rozbudowany tryb wideo,
 • dobre osiągi trybu seryjnego,
 • możliwość nagrywania filmów Full HD,
 • funkcjonalny tryb Live View,
 • elektroniczna poziomica,
 • opcja korekcji ustawiania ostrości w obiektywie,
 • zdjęcia HDR i wielokrotna ekspozycja,
 • tryb cichej migawki,
 • skuteczny system czyszczenia matrycy,
 • odbiornik GPS,
 • transmiter Wi-Fi.

Wady:
 • niezbyt celny AF z obiektywem Canon EF 100 mm f/2.8 L Macro IS USM przy świetle 5500K,
 • potrzeba stosowania różnej korekty AF w przypadku niektórych obiektywów w zależności od źródła światła,
 • brak stabilizacji matrycy,
 • brak wbudowanej lampy błyskowej,
 • brak trybu APS-C,
 • banding na najwyższych czułościach,
 • problemy z automatycznym balansem bieli w świetle żółtym (żarówka).


Przykładowe zdjęcia

Canon EOS 6D - Podsumowanie
Canon EOS 6D - Podsumowanie
Canon EOS 6D - Podsumowanie
Aparat: Canon 6D + EF 85 mm f/1.8 USM
Parametry: 85 mm, f/8.0, exp. 1/25 s, ISO 100
Plik: JPEG, 5472 x 3648 pix, 4.99 MB
Aparat: Canon 6D + EF 85 mm f/1.8 USM
Parametry: 85 mm, f/8.0, exp. 1/400 s, ISO 1600
Plik: JPEG, 5472 x 3648 pix, 6.41 MB
Aparat: Canon 6D + EF 85 mm f/1.8 USM
Parametry: 85 mm, f/10.0, exp. 1/4000 s, ISO 25600
Plik: JPEG, 5472 x 3648 pix, 10.81 MB
Canon EOS 6D - Podsumowanie
Canon EOS 6D - Podsumowanie
Canon EOS 6D - Podsumowanie
Aparat: Canon 6D + EF 100 mm f/2.8 L Macro IS USM
Parametry: 100 mm, f/5.6, exp. 1/400 s, ISO 6400
Plik: JPEG, 5472 x 3648 pix, 7.74 MB
Aparat: Canon 6D + EF 100 mm f/2.8 L Macro IS USM
Parametry: 100 mm, f/8.0, exp. 1/320 s, ISO 12800
Plik: JPEG, 5472 x 3648 pix, 10.57 MB
Aparat: Canon 6D + EF 100 mm f/2.8 L Macro IS USM
Parametry: 100 mm, f/5.6, exp. 1/320 s, ISO 800
Plik: JPEG, 5472 x 3648 pix, 8.1 MB
Canon EOS 6D - Podsumowanie
Canon EOS 6D - Podsumowanie
Canon EOS 6D - Podsumowanie
Aparat: Canon 6D + EF 85 mm f/1.8 USM
Parametry: 85 mm, f/5.6, exp. 1/320 s, ISO 1600
Plik: JPEG, 5472 x 3648 pix, 7.3 MB
Aparat: Canon 6D + EF 100 mm f/2.8 L Macro IS USM
Parametry: 100 mm, f/5.6, exp. 1/200 s, ISO 65535
Plik: JPEG, 5472 x 3648 pix, 13.23 MB
Aparat: Canon 6D + EF 100 mm f/2.8 L Macro IS USM
Parametry: 100 mm, f/5.6, exp. 1/250 s, ISO 51200
Plik: JPEG, 5472 x 3648 pix, 12.03 MB
Canon EOS 6D - Podsumowanie
Canon EOS 6D - Podsumowanie
Canon EOS 6D - Podsumowanie
Aparat: Canon 6D + EF 28 mm f/2.8 IS USM
Parametry: 28 mm, f/5.6, exp. 1/125 s, ISO 25600
Plik: JPEG, 5472 x 3648 pix, 11.88 MB
Aparat: Canon 6D + EF 100 mm f/2.8 L Macro IS USM
Parametry: 100 mm, f/5.6, exp. 1/100 s, ISO 65535
Plik: JPEG, 5472 x 3648 pix, 14.71 MB
Aparat: Canon 6D + EF 100 mm f/2.8 L Macro IS USM
Parametry: 100 mm, f/5.6, exp. 1/125 s, ISO 800
Plik: JPEG, 5472 x 3648 pix, 8.75 MB
Canon EOS 6D - Podsumowanie
Canon EOS 6D - Podsumowanie
Canon EOS 6D - Podsumowanie
Aparat: Canon 6D + EF 100 mm f/2.8 L Macro IS USM
Parametry: 100 mm, f/5.6, exp. 1/125 s, ISO 1600
Plik: JPEG, 5472 x 3648 pix, 6.79 MB
Aparat: Canon 6D + EF 100 mm f/2.8 L Macro IS USM
Parametry: 100 mm, f/5.6, exp. 1/125 s, ISO 800
Plik: JPEG, 5472 x 3648 pix, 7.07 MB
Aparat: Canon 6D + EF 100 mm f/2.8 L Macro IS USM
Parametry: 100 mm, f/5.6, exp. 1/250 s, ISO 3200
Plik: JPEG, 5472 x 3648 pix, 8.77 MB
Canon EOS 6D - Podsumowanie
Canon EOS 6D - Podsumowanie
Canon EOS 6D - Podsumowanie
Aparat: Canon 6D + EF 50 mm f/1.4 USM
Parametry: 50 mm, f/5.6, exp. 1/60 s, ISO 400
Plik: JPEG, 5472 x 3648 pix, 6.85 MB
Aparat: Canon 6D + EF 100 mm f/2.8 L Macro IS USM
Parametry: 100 mm, f/5.6, exp. 1/200 s, ISO 6400
Plik: JPEG, 5472 x 3648 pix, 9.1 MB
Aparat: Canon 6D + EF 100 mm f/2.8 L Macro IS USM
Parametry: 100 mm, f/8.0, exp. 1/320 s, ISO 51200
Plik: JPEG, 5472 x 3648 pix, 11.59 MB
Canon EOS 6D - Podsumowanie
Canon EOS 6D - Podsumowanie
Canon EOS 6D - Podsumowanie
Aparat: Canon 6D + EF 85 mm f/1.8 USM
Parametry: 85 mm, f/8.0, exp. 1/20 s, ISO 200
Plik: JPEG, 5472 x 3648 pix, 4.9 MB
Aparat: Canon 6D + EF 100 mm f/2.8 L Macro IS USM
Parametry: 100 mm, f/8.0, exp. 1/50 s, ISO 3200
Plik: JPEG, 5472 x 3648 pix, 6.82 MB
Aparat: Canon 6D + EF 100 mm f/2.8 L Macro IS USM
Parametry: 100 mm, f/8.0, exp. 1/80 s, ISO 12800
Plik: JPEG, 5472 x 3648 pix, 8.34 MB
Canon EOS 6D - Podsumowanie
Canon EOS 6D - Podsumowanie
Canon EOS 6D - Podsumowanie
Aparat: Canon 6D + EF 28 mm f/2.8 IS USM
Parametry: 28 mm, f/5.6, exp. 1/500 s, ISO 50
Plik: JPEG, 5472 x 3648 pix, 5.6 MB
Aparat: Canon 6D + EF 28 mm f/2.8 IS USM
Parametry: 28 mm, f/5.6, exp. 1/320 s, ISO 50
Plik: JPEG, 5472 x 3648 pix, 4.97 MB
Aparat: Canon 6D + EF 100 mm f/2.8 L Macro IS USM
Parametry: 100 mm, f/5.6, exp. 1/640 s, ISO 100
Plik: JPEG, 5472 x 3648 pix, 4.21 MB
Canon EOS 6D - Podsumowanie
Canon EOS 6D - Podsumowanie
Canon EOS 6D - Podsumowanie
Aparat: Canon 6D + EF 100 mm f/2.8 L Macro IS USM
Parametry: 100 mm, f/8.0, exp. 1/400 s, ISO 100
Plik: JPEG, 5472 x 3648 pix, 5.41 MB
Aparat: Canon 6D + EF 85 mm f/1.8 USM
Parametry: 85 mm, f/5.6, exp. 1/200 s, ISO 400
Plik: JPEG, 5472 x 3648 pix, 8.69 MB
Aparat: Canon 6D + EF 85 mm f/1.8 USM
Parametry: 85 mm, f/5.6, exp. 1/160 s, ISO 50
Plik: JPEG, 5472 x 3648 pix, 7.01 MB
Canon EOS 6D - Podsumowanie
Canon EOS 6D - Podsumowanie
Canon EOS 6D - Podsumowanie
Aparat: Canon 6D + EF 85 mm f/1.8 USM
Parametry: 85 mm, f/5.6, exp. 1/200 s, ISO 400
Plik: JPEG, 5472 x 3648 pix, 7.32 MB
Aparat: Canon 6D + EF 28 mm f/2.8 IS USM
Parametry: 28 mm, f/5.6, exp. 1/320 s, ISO 100
Plik: JPEG, 5472 x 3648 pix, 8.14 MB
Aparat: Canon 6D + EF 100 mm f/2.8 L Macro IS USM
Parametry: 100 mm, f/5.6, exp. 1/200 s, ISO 200
Plik: JPEG, 5472 x 3648 pix, 5.66 MB
Canon EOS 6D - Podsumowanie
Canon EOS 6D - Podsumowanie
Canon EOS 6D - Podsumowanie
Aparat: Canon 6D + EF 100 mm f/2.8 L Macro IS USM
Parametry: 100 mm, f/5.6, exp. 1/125 s, ISO 12800
Plik: JPEG, 5472 x 3648 pix, 10.17 MB
Aparat: Canon 6D + EF 100 mm f/2.8 L Macro IS USM
Parametry: 100 mm, f/5.6, exp. 1/160 s, ISO 25600
Plik: JPEG, 5472 x 3648 pix, 11.29 MB
Aparat: Canon 6D + EF 100 mm f/2.8 L Macro IS USM
Parametry: 100 mm, f/5.6, exp. 1/100 s, ISO 400
Plik: JPEG, 5472 x 3648 pix, 6.83 MB
Canon EOS 6D - Podsumowanie
Canon EOS 6D - Podsumowanie
Canon EOS 6D - Podsumowanie
Aparat: Canon 6D + EF 100 mm f/2.8 L Macro IS USM
Parametry: 100 mm, f/5.6, exp. 1/160 s, ISO 65535
Plik: JPEG, 5472 x 3648 pix, 13.66 MB
Aparat: Canon 6D + EF 100 mm f/2.8 L Macro IS USM
Parametry: 100 mm, f/8.0, exp. 1/125 s, ISO 51200
Plik: JPEG, 5472 x 3648 pix, 13.58 MB
Aparat: Canon 6D + EF 100 mm f/2.8 L Macro IS USM
Parametry: 100 mm, f/5.6, exp. 1/160 s, ISO 25600
Plik: JPEG, 5472 x 3648 pix, 12.01 MB
Canon EOS 6D - Podsumowanie
Canon EOS 6D - Podsumowanie
Canon EOS 6D - Podsumowanie
Aparat: Canon 6D + EF 100 mm f/2.8 L Macro IS USM
Parametry: 100 mm, f/5.6, exp. 1/160 s, ISO 1600
Plik: JPEG, 5472 x 3648 pix, 6.9 MB
Aparat: Canon 6D + EF 100 mm f/2.8 L Macro IS USM
Parametry: 100 mm, f/8.0, exp. 1/160 s, ISO 3200
Plik: JPEG, 5472 x 3648 pix, 6.86 MB
Aparat: Canon 6D + EF 100 mm f/2.8 L Macro IS USM
Parametry: 100 mm, f/5.6, exp. 1/160 s, ISO 6400
Plik: JPEG, 5472 x 3648 pix, 10.86 MB

Aparat do testów wypożyczyła firma:
Canon EOS 6D - Podsumowanie

W testach wykorzystujemy studyjne lampy błyskowe i światła stałego firmy dostarczone przez sklep Foto-Tip.pl
Canon EOS 6D - Podsumowanie Canon EOS 6D - Podsumowanie