40-milionowa lustrzanka Canon EOS
Firma Canon poinformowała o osiągnięciu rekordowego wyniku. Łączna liczba wyprodukowanych przez firmę aparatów analogowych i cyfrowych lustrzanek z serii EOS (Electro Optical System) przekroczyła 40 milionów.
Informacja prasowa
Londyn, Wielka Brytania, 17 maja 2010 r. – Canon poinformował o osiągnięciu rekordowego wyniku — łączna liczba wyprodukowanych przez firmę aparatów analogowych i cyfrowych lustrzanek (SLR) z serii EOS przekroczyła 40 milionów.
Seria EOS, której nazwa pochodzi od słów „Electro Optical System” (system elektrooptyczny) i jest zarazem imieniem mitologiczne greckiej bogini świtu, została wprowadzona na rynek w 1987 roku. Od tego momentu aparaty z tej serii cieszą się olbrzymią popularnością wśród pasjonatów fotografii na całym świecie:
- W 1987 w fabryce firmy Canon w Fukushimie w Japonii wyprodukowano pierwszą cyfrową lustrzankę EOS, model EOS 650.
- W 1997 liczba wyprodukowanych aparatów EOS przekroczyła dziesięć milionów.
- W 2003 roku Canon wyprodukował 20-milionowy aparat EOS, podwajając poprzedni 10-milionowy rekord w ciągu zaledwie sześciu lat.
- W grudniu 2007 roku, w 20 rocznicę wprowadzenia serii EOS, produkcja cyfrowych lustrzanek z serii EOS przekroczyła 30 milionów — w zaledwie cztery lata po osiągnięciu progu 20-milionów.
- W kwietniu 2010 roku Canon osiągnął obecny, 40-milionowy rekord — wzrost o 10 milionów sztuk w zaledwie cztery lata i dwa miesiące.
Po wprowadzeniu modelu EOS D30 w 2000 roku Canon opracował szereg zaawansowanych technologii, których celem było zapewnienie jak najlepszej jakości obrazu, takich jak matryce CMOS, wysokowydajne cyfrowe przetworniki obrazu DIGIC oraz szeroka gama obiektywów EF.
W 2009 roku Canon poinformował o wyprodukowaniu 50-milionowego obiektywu EF. Japoński producent wytworzył 10 milionów obiektywów w ciągu zaledwie dwóch lat.
W lutym tego roku Canon rozszerzył rodzinę EOS o model EOS 550D, rewolucyjną lustrzankę cyfrową, przeznaczoną na rynek konsumencki, z 18-megapikselową matrycą CMOS, rozszerzonym zakresem czułości ISO i możliwością rejestrowania wideo w Full HD.
Komentarz można dodać po zalogowaniu.
Zaloguj się. Jeżeli nie posiadasz jeszcze konta zarejestruj się.
Myślałem że będzie o 40 megapikselowym korpusie;-))) A tak na powaznie to lepiej napisaliby coś o 5 d mkIII....
Czyli wychodzi średnio jakieś 1,2 obiektywu na 1 korpus. Wynika z tego, że ok 90% użytkowników pozostaje przy obiektywie kitowym.
Pisanie że Canon w 1987 r "wyprodukował pierwszą cyfrową lustrzankę" to chyba nadużycie (szczególnie w dziesiejszych czasasach). eos650 był analogową lustrzanką ale z w pełni elektronicznym systemem sterowania - taki mi się zdaje...
KvM, ale Twoje wyliczenie jest tylko średnią dla systemu Canona, natomiast trzeba też wziąć pod uwagę ogromną popularność (nie tylko w biednych krajach) obiektywów niesystemowych czyli Tamronów i Sigmy. Do tego bardzo rozwinięty rynek wtóryn optyki - sprzęt jednak "wędruje" między użytkownikami. Pozdro
To niech mi podziękują. Beze mnie byłoby 39.999.998 szt.
Lenny, domyślam się, że chodzi Ci o lepszy AF + uszczelnienia jak w 7D. A co powiesz jak wrąbią 26 Mp albo więcej? To ja sobie wtedy kupię drugi egzemplarz 5D2. Nie, najpierw muszę uzupełnić szklarnię EF: 24-70/2.8 L IS II, 100-400/4 new, i może stary 70-200/4 L IS.
@KvM - idac Twoim tokiem rozumowania, moznaby wywnioskowac, ze jesli 100 osob wyjdzie na spacer z psem, to statystycznie 90% z nich ma 3 nogi ;)
innymi slowy: z wyciaganiem wnioskow nt. rozkladu na podstawie tylko wartosci oczekiwanej to jednak trzeba uwazac. wartosc oczekiwana rzutu kosta szescienna to 3,5 oczek - powodzenia w obstawianiu tej liczby w kasynie ;)
Nie trzeba patrzeć na cyfry, wystarczy wyjść na ulice, żeby zobaczyć że większość ludzi zostaje przy kitowym obiektywie i to nie tylko w Canonie. Niestety, ale to że Canon jest najpopularniejszy nie oznacza że użytkownicy tej marki podjęli swój wybór świadomie, jeśli w ogóle kupili lustrzankę ze względu na faktyczne zainteresowanie fotografią.
Oczywiście cały czas mówię w kontekście statystyki. Nic nie mam do Canona ;)
Ależ sinisterze… W swoim poście z 18 maja 2010 r., 09:40:27 pochopnie poddajesz w wątpliwość kompetencje PT Redaktora. Canon EOS650 był „pierwszą cyfrową lustrzanką EOS”. Konkretnie — trzycyfrową, gdyż w oznaczeniu modelu figurują aż trzy cyfry: 6, 5, 0.
Z innych ciekawostek: Ludzie, którzy posługują się cyrylicą, nazwę „Canon” czytają [sapop].
Bardzo przepraszam — sinsterze — za przekręcenie Twojej ksywy.
Jak pojawia się w naszym newsie zwrot "Informacja prasowa", to tekst w niej zawarty nie jest autorstwa redakcji lecz jest nam podesłany przez daną firmę. Trudno nam w niego ingerować, bo wtedy nie byłaby to już Informacja Prasowa firmy Canon. W takiej sytuacji jesteśmy tylko przekaźnikiem.
@ idiotes, nie sprzedane aparaty, tylko wyprodukowane.
@akwacyklista - ja posługuje się cyrylicą i nie czytam "canon" jak "sapop" I gwarantuję Ci, że nikt kto posługuje się cyrylicą nie czyta "canon" jak "sapop", ani "Nikon" jak "yikop", ani "Pentax" jak "reptach" czy "PeNtax" jak "reytach":D
"•W grudniu 2007 roku, w 20 rocznicę wprowadzenia serii EOS, produkcja cyfrowych lustrzanek z serii EOS przekroczyła 30 milionów — w zaledwie cztery lata po osiągnięciu progu 20-milionów.
•W kwietniu 2010 roku Canon osiągnął obecny, 40-milionowy rekord — wzrost o 10 milionów sztuk w zaledwie cztery lata i dwa miesiące."
Albo u mnie coś źle z matematyką albo jest błąd w ostatnim zdaniu.
Między 12.2007 a 04.2010 wychodzi mi 2 lata i 4 miesiące, a nie ponad 4 lata.
w oryginale jest "rising from 30 million units in just two years and four months."
byc moze Robert ostatnio za duzo z Niemcami dykutuje (no albo Holendrami), gdzie sie przy liczbach dwucyfrowych jednosci z dziesiatkami przestawia ;)
Do Lenny:
5DIII - tyle samo pikseli co 1Ds4 ~ 32 MPx. Video? Zobacz na sensor nex-7. Reszta to PR tweaks.
f8@24mm "rosnąc z 30 milionów jednostek (do 40m) tylko w ciągu 2 lat i 4 miesięcy"
Deeppy wlasnie o tym mowi f8@24mm, albo nie?
Muszę to powiedzieć! Kienon- ju kien!
@ Arek
informacja prasowa zamieszczona na stronach anglojęzycznych jest zupełnie inna niż zamieszczona na portalu "optyczne" , a ta jest identyczna z zamieszczoną na interia.pl.
na stronie canon polska oczywiście takiej informacji ja nie znalazłem...
warto czasami sięgnąć do źródła....
krisv740, taką informację, po polsku, dostaliśmy ze źródła czyli z Canon Polska. To co otrzymaliśmy opublikowaliśmy. Nie przedrukowaliśmy z interia.pl jeśli to chcesz zasugerować.
Nie mogę ingerować w treść informacji prasowych danego producenta, bo może to się dla mnie zakończyć sprawą w sądzie. Takie są zasady. A że są tam byki... No cóż. Po to są te komentarze, aby je wypunktować :)
@Arek
niczego nie sugeruję, a jedynie podaję podobnie źle podaną informację....
tak mi się przynajmniej wydaje.... - oczywiście mogę się mylić i cyfrowe lustrzanki canon produkował już w 1987 roku...
co do byków...
jeśli coś jest błędne , to ja zazwyczaj nie przyjmuję tego jako prawdy/dogmatu , a porównuję z innymi źródłami i zamieszczam właściwą wersję...
ale ja naprawdę nie pretenduję do miana nieomylnego.... więc jak chcesz, mi tam rybka...choć szkoda...
krisv740, ale nie nie mówię, że się mylisz. Jak dostaję informację prasową od danego producenta, to mogę ją opublikować albo całą albo wcale. Nie mogę ingerować w jej treść nawet jeśli te ingerencje mogą wyjść z korzyścią dla tej informacji.