Delta Optical przedstawicielem TeleVue w Polsce
Delta Optical, polski producent lornetek, lunet i mikroskopów, stała się autoryzowany dystrybutorem firmy TeleVue w Polsce. Istniejąca od 1989 roku firma Delta Optical kreuje swoją markę produktami o dobrym stosunku jakości do ceny, co udowodniła chociażby wysokimi pozycjami swoich lornetek w naszych testach.
Jak zostaliśmy oficjalnie powiadomieni, firma z siedzibą w Nowych Osinach (niedaleko Mińska Mazowieckiego), która jest jednocześnie dystrybutorem takich firma jak: Celestron, Yukon, Baader Planetarium, Vixen, William Optics, Dedal, Dipol staje się także autoryzowanym przedstawicielem firmy TeleVue - żywej legendy w branży optycznej.

Z okazji rozpoczęcia współpracy obu firm, Delta Optical przygotowała ofertę promocyjną. Każdy kto dokona co najmniej jednego zakupu produktu TeleVue, w cenie detalicznej, otrzymuje 7% rabatu na dowolny, dostępny towar w ofercie Delta Optical. Rabat można wykorzystać do końca sierpnia, a listę produktów można znaleźć tutaj.
Firma TeleVue została założona przez Ala Naglera inżyniera optycznego z Bronx, który między innymi udzielał się w projekcie Apollo. W świecie astronomicznym i coraz bardziej wśród obserwatorów przyrody, Nagler kojarzony jest z liniami okularów Radian, Panoptic, Nagler i Nagler Zoom, które charakteryzują się względnie dużym polem widzenia (odpowiednio 60, 68, 82 i 50 st.), dzięki konstrukcjom opartym o różne typy soczewek i rodzaje szkła. Większe niż w dotychczasowych konstrukcjach pole widzenie, charakteryzuje się jednocześnie lepszym kontrastem, gwarantując brak aberracji i obrazem ostrym do samego brzegu. Okulary tego typu są szczególnie zalecane do teleskopów tzw. ''szybkich'', czyli o dużej światłosile.

Stworzenie świetnej jakości okularu, który posiada pole własne 82 stopnie, a jednocześnie posiada duży odstęp źrenicy wyjściowej, wymaga użycia do 7 soczewek, ustawionych w 4 lub 5 grupach. Każdy Nagler zbudowany jest z dubletu ujemnych soczewek (odpowiadają za powiększenie) i grup elementów dodatnich (zwiększają ogniskową). W rzeczywistości okulary Naglera, są udoskonalonymi konstrukcjami Barlowa wykorzystującymi elementy o dużych ogniskowych. Pierwszą wadą okularów Naglera jest ich waga. Długoogniskowe mogą ważyć nawet 0.5 kg, co może niekorzystnie wpływać na stabilność teleskopu czy lunety. Druga wada to ich astronomiczna cena, ale w optyce przyzwyczajeni jesteśmy, że za jakość trzeba płacić.
Komentarz można dodać po zalogowaniu.
Zaloguj się. Jeżeli nie posiadasz jeszcze konta zarejestruj się.
tak na marginesie - stosunek ceny do jakości może być dobry ale nie duży