Optyczne.pl

Partnerzy

proclub.pl - Profesjonalny Sklep Fotograficzny, Profesjonalny Sklep Foto, Sklep Fotograficzny, Sklep Foto, Sklep wideo, Sklep video, sprzęt Foto, sprzęt Fotograficzny, sprzęt video, sprzęt wideo, produkty fotograficzne, produkty Foto, produkty video, produkty wideo, akcesoria Foto, akcesoria fotograficzne, akcesoria video, akcesoria wideo, kamery video, kamery wideo, Aparaty fotograficzne, aparaty cyfrowe, kamery cyfrowe, Lustrzanki, bezlusterkowce, obiektywy zoom, Macro, Makrofotografia, Monitory, filtry, filtry Foto, filtry fotograficzne, filtry video, filtry wideo, wypożyczalnia sprzętu Foto, CPS, Macro fotografia, warsztaty fotograficzne, szkolenia, studio fotograficzne, wyposażenie studia, zdjęcia, fotografia, kamera gopro, Hero Black, phantom, phantom 2, full Frame, Canon, Sony, Panasonic, Olympus, Pentax, Nikon, Leica, Fujifilm, 
Lumix, Alfa, Sandisk, Hoya, Lowepro, Zoom, PowerShot, Ixus, EOS, Cinema, Legria, pełna klatka, Manfrotto, statywy, torby fotograficzne, torby Foto, torby video, torby wideo, futerały fotograficzne, plecaki fotograficzne, oświetlenie studyjne, GoPro, dji, Hero, ilce, Eizo, spiker, tamron, Zeiss, Tokina, gh4, om-d, lumix, dron, qadrotopter, akcesoria, pen, nex, obiektywy, aparaty, kamery, zdjęcia, LensPen, Canon akcesoria, Sony akcesoria, Panasonic akcesoria, Olympus akcesoria, Leica akcesoria, Fujifilm akcesoria, Pentax akcesoria, Nikon akcesoria, GoPro akcesoria, karty pamięci.


Obiektywy

W bazie znajduje się 1497 obiektywów i 8698 ocen.

Możesz też zrobić
własne porównanie obiektywów

Proszę podać interesujące Cię parametry

Carl Zeiss Touit M 50 mm f/2.8 - specyfikacja i opinie

Zdjęcia obiektywu
Specyfikacja obiektywu
Producent Carl Zeiss
Model Touit M 50 mm f/2.8
Typ obiektywu Teleobiektyw stałoogniskowy
Ogniskowa 50 mm
Światłosiła f/2.8
Pole widzenia 31 o
Ostrość od 0.15 m
Maksymalne powiększenie 1:1
Maksymalna wartość przysłony 22
Liczba listków na przysłonie 9
Mechanizm autofokusa AF
Konstrukcja 14 elementów / 11 grup
Rozmiar filtra 52 mm
Tryb Makro Tak
Stabilizacja Brak danych
Dostępne mocowania Sony E
Fujifilm X
Wymiary 65 x 91 mm
Waga 290 g
Dodatkowe informacje Premiera: 30.01.2014
2 elementy asferyczne
2 elementy niskodyspersyjne
Średnia ocen z 1 opinii.
Budowa i jakość wykonania
Własności optyczne
Jakość / cena

Ocena ogólna

3.33 Dostateczna
Oceny czytelników (1)
 1. krzyskra0
  krzyskra0 17 lutego 2018, 01:09
  Budowa i jakość wykonania
  Własności optyczne
  Jakość / cena

  Ocena ogólna

  IP 178.214.x.x
  Użytkuje od: 1 mies.
  Cena zakupu: 3499
  Wykorzystanie: Amatorskie

  Wady: Odkleja się guma

  Zalety: Ostry jak brzytwa

  Podsumowanie: Ponieważ Fujinon 80mm jest prawie dwa razy droższy a Fujinona 60mm miałem dwukrotnie i sprzedałem, tak sobie wymyśliłem, że kupię sobie do makrofitografii tego Zeissa. Cena do przełknięcia a 1:1 jest. Z dostępnością tego szkła był problem ale ostatecznie jest. Po wzięciu do ręki zawód- plastykowa aż do bólu osłona przeciwsłoneczna i dekle. Sam obiektyw podejrzanie lekki a guma na pierscieniu przysłony zaczęła odchodzić po dwóch dniach. Pierścień ostrości chodzi luźno ale ciężko nim operować podczas manualnego ustawiania ostrości bo przeskok między odległościami jest niewielki i niestety zanim się człowiek przyzwyczai to się nakręci w tę i wewte. Autofokus jest bardzo wolny i przy bliskich odległościach niestety ma ogromne problemy. Właściwie nie da sięz nim pracować, chcąc nie chcąc przełącza się na manual. Na dalsze odległości ostrzy szybciej ale w porównaniu do np. 60-tki to i tak żółw. Jedyną niepodważalna zaletą jest ostrość. Brzytwa. Kolory też są cieplejsze niż np. z 35-tki 1.4. Skala 1:1 jest ale ostrość jest ustawiana 6 cm od filtra. Bokeh niestety nie jest tak ładny jak z obiektywów o dłuższych ogniskowych. Trochę żałuję że nie kupiłem jednak 80-tki Fuji.

Dodaj swoją ocenę

Budowa i jakość wykonania
Własności optyczne
Jakość/cena